zapuščina
Pozdravljeni!
V družini smo tirje otroci. Starši bi želeli pred smrtjo razdelit premoženje. Rada bi dala vse enemu, naredila pogodbo, ki pa bi bila vložena na sodišče brez da bi kdo vedel razen ene hčere. Ta hčera bi skrbela za njiju do smrti. To pomeni, da bi ona plačevala dom v kolikor bi to bilo potrebno, plača pogreb in podobno s kratko vse bi prevzela nase ona. To bi rada naredila zaradi tega, ker vesta, da od ostalih dveh ne moreta pričakovat ničesar, ko pa bo prišlo do zapuščine pa bosta seveda želela svoje, čeprav v življenju nista bila zraven za pomoč.
In zdaj vprašanje. Kaj je najboljša varjanta, da starša naredita in ni po smrti možnosti izpodbijanja tega in zahtevanja svojega deleža. A je to izročilna pogodba, ali darilna pogodba ali pogodba o dosmrtnem preživljanju. Torej kaj je najboljša varianta v takem primeru.
Hvala in lep pozdrav!
Spoštovani,
Izročilna pogodba je veljavna le tedaj, če se z njo strinjajo vsi izročiteljevi potomci, posvojenci in njihovi potomci, ki bi bili po zakonu poklicani, da po njem dedujejo.
Primerni sta torej le pogodba o dosmrtnem preživljanju, kjer se preživljalec kot lastnik premoženja vknjiži šele po smrti preživljancev in pogodba o preužitku, kjer se preživljalec vknjiži takoj po sklenitvi pogodbe. Pogodbe morajo biti v notarskem zapisu, zato se za več informacij obrnite na notarja.
S spoštovanjem!
Forum je zaprt za komentiranje.