Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zaradi 1,3 EUR mladoletnik k prekrškovnemu sodniku

zaradi 1,3 EUR mladoletnik k prekrškovnemu sodniku

Plačaš in greš dalje. To ne pomeni, da tega ne boš več naredil, niti ne pomeni, da drugi tega ne bodo več naredili (se vozili brez urbane), niti ne pomeni, da bodo tajkuni vračali denar… Recimo: Kolikokrat je že bilo dokazano, da zapor ne spreobrne človeka, ko pride ven, dela enako.

Ni imela Urbane, imela pa je osebno izkaznico?

In prepričana sem, da je imela pri sebi tudi telefon, kjer ima možnost Urbana aplikacije.

 

Še mi bolj zdi, da se je namerno švercala, pa so jo ulovili.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Stara forumašica, 27.04.2024 ob 13:13

Ni imela Urbane, imela pa je osebno izkaznico?

In prepričana sem, da je imela pri sebi tudi telefon, kjer ima možnost Urbana aplikacije.

 

Še mi bolj zdi, da se je namerno švercala, pa so jo ulovili.

 

In? Kva če se je? A država se pa lahko sedaj šverca na nebulozi 1.30 eura, pri kateri bo zaslužila 100 kratnike tega?

 

Seveda se je frklja švercala, to je večini jasno. No, razen njeni mami…

tudi penzionisti se svercate, pod pokroviteljstvom koruptivne drzave

Mlada punca je imela v bistvu plačan prevoz, le doma naj bi pozabila bla bla.

Če so odkrili njeno identiteto državljana, da so ji zagrozili s sodnikom za prekrške, potem seveda imajo znano identiteto in so lahko preverili da ima punca že vse plačano. Tako je v bistvu zadeva lahko rešena. Vendar ne, nekateri hočejo požirati kar ni njihovo.

Ljudje a že kaj veste kdaj bo vojna v Sloveniji da se počedi ta nesnaga, ki nas sužnji in zažira?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4373, 27.04.2024 ob 13:03

Odgovor na objavo uporabnika
ena anonimna, 27.04.2024 ob 12:41

Enostavno: če narediš prekršek, nekaj kar ni v skladu s pravili- nosiš posledice. Če si 10x napačno parkiral, enajstič pa te slučajno sreča redar – nosiš posledice. Če si šel 60 čez naselje (pa ni važno če je en 10 minut pred tabo šel 100), pa te ustavi policaj – nosiš posledice. Če si se peljal brez karte, pa te spet dobijo (nekoga drugega pa pri hujšem dejanju ne)  – nosiš posledice. Če si v trgovini ukradel čokolado( nekdo drug pa miljone)  – nosiš posledice.

Punca je imela pač nesrečo, da so jo ravno dobili, kar pa ne pomeni da ni naredila prekrška. Ga je.

To je normalno. Posledice (plačilo globe, sodnik za prekrške,kazenske pike,…) dobiš zaradi svojih dejanj, ki niso bili v skladu s pravilniki, zakoni. Nimajo veze zraven tajkuni, migranti, itd,.. Nosiš zgolj svoje posledice. Ljudje imajo pa stalno občutek, da se jim godi krivica, saj so zagrešili zgolj majhen prekršek (kao v primerjavi z drugimi ljudmi, ki delajo večje). Ti ti grda nefer država. Prevzemite malo odgovornosti za svoja dejanja.

ok, nosi posledice svojih dejanj ampak sorazmerno s prekrškom. Si ti videlo kakšen znesek za tako minoren prekršek je morala plačat? Se s tem strinjaš? Ko boš ti doma pozabila mesečno ti bo ok če boš za svoj prekršek vreden 1,5€ za  kazen potem plačala 200€?

Če vinjete nimaš je kazen praktično enaka znesku vinjete, tuki pa? Mal pameti imejte no, pa bo vse ok!

Ne govorim o (ne)sorazmernosti kazni. Vsak ve, da je potrebno vožnjo plačati. Tudi ta punca je vedela, pa se je odločila sprejeti tveganje da jo dobijo (ok – veliko jih to naredi). Slučajno so jo dobili in sedaj mora sprejeti posledice. Tudi jaz sem že pustila avto na parkarišču pol ure dlje, kot mi je pisalo na parkirnem listku, ker se mi ni dalo hiteti nazaj. Pa sem dobila kazen, mogoče za koga nesarozmerno s prekrškom – s tem denarjem bi lahko cel teden parkirala. Ampak sem se zavedala, da sem jaz naredila napako in sem plačala. Pa to ni bilo edinkrat, ko sem takole naredila prekršek, samo nikoli prej me niso dobili. Plačala sem kazen ker sem šla nekaj km prehitro. Ja, jaz sem bila tista, ki sem videla tablo omejitev 50, pa sem vseeno šla 60. Verjetno gre kdo na tem odseku tudi 90, ampak to ni razlog zakaj jaz ne bi plačala mojih 10km preveč. Poanta je, da nas veliko dela take majhne napake, prekrške. Ni konec sveta, samo sprejmimo posledice, če nas že doletijo. Saj smo člani družbe, ki jo skupaj ustvarjamo mar ne?

Odgovor na objavo uporabnika
ena anonimna, 27.04.2024 ob 14:57

Ne govorim o (ne)sorazmernosti kazni. Vsak ve, da je potrebno vožnjo plačati. Tudi ta punca je vedela, pa se je odločila sprejeti tveganje da jo dobijo (ok – veliko jih to naredi). Slučajno so jo dobili in sedaj mora sprejeti posledice. Tudi jaz sem že pustila avto na parkarišču pol ure dlje, kot mi je pisalo na parkirnem listku, ker se mi ni dalo hiteti nazaj. Pa sem dobila kazen, mogoče za koga nesarozmerno s prekrškom – s tem denarjem bi lahko cel teden parkirala. Ampak sem se zavedala, da sem jaz naredila napako in sem plačala. Pa to ni bilo edinkrat, ko sem takole naredila prekršek, samo nikoli prej me niso dobili. Plačala sem kazen ker sem šla nekaj km prehitro. Ja, jaz sem bila tista, ki sem videla tablo omejitev 50, pa sem vseeno šla 60. Verjetno gre kdo na tem odseku tudi 90, ampak to ni razlog zakaj jaz ne bi plačala mojih 10km preveč. Poanta je, da nas veliko dela take majhne napake, prekrške. Ni konec sveta, samo sprejmimo posledice, če nas že doletijo. Saj smo člani družbe, ki jo skupaj ustvarjamo mar ne?

Glej ženska, več kot očitno je da sploh nimaš pojma zakaj pri tej stvari gre,  zato raje kar nehaj nabijat neumnosti tule v temi, ki je nisi sposobna sprocesirat, ok?

Te jezi, ker je lepo zadela bistvo, kaj?

Včasih so imele trole v Ljubljani pri vstopu pri zadnjih vratih inkasanta. Trole so bile pa res trole, na štrom. Po ulicah so bile žice nad cesto.

Karkoli ste naumili zgoraj – vsakemu ‘kmetavzarju’ je jasno, da se birokracija in elita, politična zajebava z nami!! Z rajo, ki jih financiramo.  Da se zajebavajo z NAŠIMI milijardami – ne samo z milijoni.

Da nikomur na oblasti ni jasno, kako gospodarno ravnati s financami.  Mi RAJA niti približno ne vemo, kam gre NAŠ DENAR, ki nam ga izpulijo.  Če bi vedeli vse, se nam zmeša od hudega……!!!  Pošten, deloven človek plačuje vse nebuloze ……..ZA ZNORET!!

Pri 2 mio prebivalcev in birokratov, bi morala biti vsak mesec rekapitulacija!!!

Toliko smo ustvarili, to gre k temu, to k temu…….

Zakaj k temu?  ZAHTEVAMO odgovor, saj gre za NAŠ denar!!!!

Odgovor na objavo uporabnika
joj no, 27.04.2024 ob 12:28

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2549, 27.04.2024 ob 12:15

Odgovor na objavo uporabnika
sonja907, 27.04.2024 ob 10:22

Z gotovino se ne da več plačevati, ker je to enostavno vzelo preveč časa šoferju, ljudje so prihajali z 10 € ali 50€, on pa ni imel drobiža za vrnit itd. Prihajalo je do zamud, ker je bilo treba kasirat vsem, keša za še enega inkasanta na avtobusu, ki bi samo kasiral, pa pač ni.

Zato so vsi seznanjeni s tem, da je pač treba imeti mesečno vozovnico, ki si jo dijaki naredijo enkrat na mesec, lahko tudi prek aplikacije in jo plačajo.

Eni ne plačujejo in se švercajo, vsake toliko pride nekdo preverjat, ali so plačali. Tisti, ki ne plačujejo, pač morajo biti nekako kaznovani. Ne gre za 1 euro, gre za način prevažanja. Če se ne bi ničesar naredilo, če nekdo pač ne plača vožnje, a misliš, da bi jo kdo plačal? In nima veze, ali gre za mladoletno ali polnoletno osebo, če nečesa ne plača, če nekaj ukrade… mora biti neka obravnava. Ne vem, kako si to eni predstavljate, da bodo otroci prevzeli odgovornost za svoja dejanja, če na vsakem koraku vpijeta, kakšna krivica se jim godi, če nekdo zahteva, da je napačno vedenje tudi kaznovano.

Kako so pa včasih imeli čas šteti in vračati drobiž , ko je bilo veliko več potnikov . Ste pozabili kako smo stali na avtobusih, če nisi dobil sedeža . Enega šolarja vlečejo za 1,3 evra na sodišče pravim lopovom odpišejo 30 milijonov in se prasec brezobrazni še smeji v kamero in seveda nikjer nič kriv .

včasih je bil INKASANT v busu! A se jih ne spomnite?

potem je nekaj časa šofer kasiral, pa se je to v prometnih okoljih izkazalo za zgubo časa. pol pa je šel cajt naprej in je tako kot je. kot je zgoraj nekdo rekel, tako je povsod v razvitem svetu, ni Lj izjema. Je pa res da je pa urbanomatov premalo.

da pa se mularija vozi brez urbane in brez plačila je pa jasno. pač tvegajo. Enkrat na 15 zastonjskih voženj mogoče naletijo na inšpektorja. Sem poznal tipa, ki je vedno parkiral brez plačila parkirnine. Je rekel, da se mu bolj splača trikrat na leto plačat kazen kot pa vsakič plačat, ker parkirišč enostavno ni.

Pri nas je lepo kasiral šofer sam pa je bil avtobus nabit do zadnjega čevlja .

Pa kaj se zdej prerekate okrog nekdanjih inkasantov na trolah  busih, saj to nima zveze s punco, ki se je šlepala brez urbane in so jo pri tem dobili!

sej se punca ni šlepala, če je samo pozabila urbano doma, ker to, pomeni, da je voznino plačala, in bi lahko kontrolor v sistemu na podlagi osebne identifikacije to preveril in meni se poraja vprašanje, zakaj so jo poslali k sodniku za prekrške, kljub temu, da je bila voznina plačana

pri zdajšnji stopnji informatizacije sistemov bi to moral biti piece of cake, glede na to, da mladostniki dobivajo subvencijo in ima LPP vse podatke

skratka, v prekršku LPP ni bil niti oškodovan za ceno vozovnice, mulc pa mora krit stroške postopka v višini letne (in ne tedenske)m vozovnice …

Čas je, da se nauči da se krade milijone. V takem primeru lahko postane nedotakljiva. To je prednost našega skorumpiranega sodnega sistema.

Odgovor na objavo uporabnika
ljubljančanka665, 27.04.2024 ob 18:21

sej se punca ni šlepala, če je samo pozabila urbano doma, ker to, pomeni, da je voznino plačala, in bi lahko kontrolor v sistemu na podlagi osebne identifikacije to preveril in meni se poraja vprašanje, zakaj so jo poslali k sodniku za prekrške, kljub temu, da je bila voznina plačana

pri zdajšnji stopnji informatizacije sistemov bi to moral biti piece of cake, glede na to, da mladostniki dobivajo subvencijo in ima LPP vse podatke

skratka, v prekršku LPP ni bil niti oškodovan za ceno vozovnice, mulc pa mora krit stroške postopka v višini letne (in ne tedenske)m vozovnice …

Voznina ni plačana! Ti imaš toliko in toliko keša na urbani in ko greš na bus in pipneš kartico, ti odbije toliko keša. Veliko jih gre na bus in ne aktivira kartice, ker se ZASTONJ šlepajo. to da imaš ti na urbani 20 evrov, še ne pomeni, da si plačal, če jo imaš s sabo.

Pa a vi res ne razumete razburjanja mame? Nihče ne oporeka temu, da nosiš posledice. Finta je v tem da če bi bila polnoletna bi dobila globo, brez kakršnegakoli sodnika. Ker je mladoletna mora pa pred sodnika kjer so stroški 5 kratni kot globa in 175 kratni kot voznina. To je diskriminatorno in nesorazmerno. Da neko sodišče in ljudje to zagovarjate, to pomeni da smo res močno zabredli.

Ma o čem ti bluziš??? Plačala NI NIČ!!! 200 € so vsi ostali stroški pošiljanja in same procedure, ki jo pa PLAČAJO DAVKOPLAČEVALCI! Pa saj je ta mama to jasno napisala! Njej gre samo na jetra, da mora iti s hčerko k sodniku, to je vse.  Na sodišču bo dobila opomin, nič drugega!

A znate brat al se kar brez veze usajate?

Pa a vi res ne razumete razburjanja mame? Nihče ne oporeka temu, da nosiš posledice. Finta je v tem da če bi bila polnoletna bi dobila globo, brez kakršnegakoli sodnika. Ker je mladoletna mora pa pred sodnika kjer so stroški 5 kratni kot globa in 175 kratni kot voznina. To je diskriminatorno in nesorazmerno. Da neko sodišče in ljudje to zagovarjate, to pomeni da smo res močno zabredli.

PLAČALA NE BO NIČ, DOBILA BO SAMO OPOMIN!!

200 € so stroški, ki jih bomo nosili davkoplačevalci!!!!

Dajte brat, terbe zabite! Eden vrže ven eno oslarijo, za njim pa 20 drugih to isto ponavlja kot živo resnico.

Učenci in dijaki imajo mesečne urbane in ne plačujejo vsake vožnje posebej. (Tudi marsikateri odrasel jo ima, pa upokojenci tudi) In če imajo na urbani mesečno vozovnico, ki jo pozabijo doma, to še vedno pomeni, da je vožnja plačana, ker so plačane vse vožnje za 1 mesec, ne glede na to, kje je fizično Urbana.

Stroškov postopka pa ne nosijo davkoplačevalci, ampak kar storilec sam.

 

Odgovor na objavo uporabnika
ljubljančanka665, 27.04.2024 ob 18:54

Učenci in dijaki imajo mesečne urbane in ne plačujejo vsake vožnje posebej. (Tudi marsikateri odrasel jo ima, pa upokojenci tudi) In če imajo na urbani mesečno vozovnico, ki jo pozabijo doma, to še vedno pomeni, da je vožnja plačana, ker so plačane vse vožnje za 1 mesec, ne glede na to, kje je fizično Urbana.

Stroškov postopka pa ne nosijo davkoplačevalci, ampak kar storilec sam.

 

Aja, se ti zdi, da stroške nosi storilec sam? Tole je mati povedala:

Po drugi strani pa se ji zdi ukrep pretiran. “Kar groteskno se sliši, da se bo hčeri izrekla sankcija in se ji odvzela protipravno pridobljena premoženjska korist, ki znaša 1,30 evra! Koliko pa bo stal ves postopek? Priporočena pošta in obravnava na sodišču? Za take zadeve se mi zdi škoda zapravljati davkoplačevalski denar in po nepotrebnem obremenjevati sodišča, ki imajo že tako veliko zaostankov,” pravi. 

 

Torej kaj mati misli s tem, ko pravi, da se ji za take zadeve zdi škoda zapravljati davkoplačevalski denar…

In ali res? Ti plačaš stroške tiskanja in pošiljanja položnice, ko dobiš globo? Plačaš sodnikovo uro, ki jo prebije s teboj, ko imaš tam obravnavo? Ne seri, bimbo.

Glede urbane, ja ČE je plačala za mesec marec. Kaj pa če ni? 7. marca so jo dobili brez urbane. Kdo pravi, da je plačala mesečno? Aja, mama, haha.

Znova povem stsro resnico….najbolj pokvarjena drzava ima najvec zakonov….in slo je dno dna….na tisoce zakonov, predpisov in idiotarij….zenska ima poplnoma prav ko se norcuje iz slo.pravnega sistema….nekoc ko te je dobil kontrolor ti je napisal kazen 20x voznino na relaciji, ce nisi imel densrja te je fuknil dol na prvi postaji….hitro in ucinkovito….tako se dela….in se to…najbolj normalna stvar je da se dijak sverca….sam sem se vedno hehe….

Načeloma se plača globa, dobiš položnico, polovico plačaš in to je to. A za mladoletne osebe, med katere spada tudi velika večina srednješolcev, zakon določa izjemo, nekakšno varovalko, ki naj bi zagotavljala, da ne prihaja do krivic, ki se tako rade dogajajo v hitrih postopkih oblastnih odločitev, da je kdo storil prekršek in bo zanj kaznovan.

Mladoletnikov zato inšpektorati ne morejo kaznovati po lastni presoji, pač pa to lahko stori le sodišče. A v primerih, ko gre za res bagatelne prekrške z neznatnimi negativnimi posledicami ali oškodovanjem, je učinek te določbe nasproten – otroci (in njihovi starši) so po nepotrebnem travmatizirani s sodnimi zaslišanji in opomini zaradi neplačila 1,30 evra, kolikor stane ena vožnja z ljubljanskim mestnim avtobusom. Jasno je, da gre za nesorazmeren ukrep.

V Ljubljanskem potniškem prometu, ki spada pod Javni holding Ljubljana, pojasnjujejo, da jim neplačevanje vozovnic na letni ravni vzame okoli 10 odstotkov prometa od vozovnic oziroma pet milijonov evrov. In kot nekakšen vzgojni ukrep vztrajajo, da mestni inšpektorat te zadeve posreduje sodišču, ta pa potem opravi zaslišanja z mladoletniki. Ker gre za podjetje v lasti mestne občine, bi to prakso lahko preprečile mestne oblasti na čelu z županom Zoranom Jankovićem.

Torej ti mulci plačajo tisti evro pred sodnikom za prekrške, bistvo pa je v tem, da naj bi to bil vzgojni ukrep, ko jim sodnik dodeli opomin. Nobenih 200 € jim ni treba plačevati, to dejansko plačamo davkoplačevalci. Lahko torej rečemo, da mladoletniki plačajo veliko manj kot če bi brez vozovnice dobili polnoletno osebo.

Dejansko je ukrep nesorazmeren, ampak kaj pa predlagate, če obstaja ta varovalka v zakonu, da mora iti mladoleten pred sodnika? Spremeniti zakonodajo in poslati položnico na naslov staršev, edino to.

če mama pravi, da stroške postopka nosijo davkoplačevalci, to še ne pomeni, da je to res … ker ni

Zakon o prekrških

Kdo plača stroške postopka
144. člen
(1) Stroške postopka plača tisti, ki mu je bila izrečena sankcija za prekršek.
(2) Če je tekel postopek zaradi več prekrškov, tisti, ki mu je bila izrečena sankcija, ne trpi stroškov za tiste prekrške, glede katerih je bil postopek ustavljen, če se dajo ti stroški izločiti iz skupnih stroškov.
(3) Če je z isto odločbo izrečena sankcija več obdolžencem, se določi, kolikšen del stroškov plača vsak izmed njih, če tega ni mogoče določiti, plačajo vsi obdolženci nerazdelno plačilo stroškov postopka. Plačilo sodne takse se določi za vsakega obdolženca posebej.
(4) Stroški postopka, ki je bil ustavljen, bremenijo proračun.
(5) Sodišče, ki vodi postopek o prekršku, sme oprostiti obdolženca, ki mu je bila izrečena sankcija, povrnitve stroškov postopka iz prvega odstavka 143. člena tega zakona, razen nagrade in potrebnih izdatkov zagovornika, če bi bilo zaradi plačila stroškov ogroženo njegovo vzdrževanje ali vzdrževanje tistih, ki jih je dolžan preživljati. Če se te okoliščine ugotovijo po izdaji odločitve o stroških, sme sodišče na predlog obdolženca s posebnim sklepom oprostiti obdolženca povrnitve stroškov prekrškovnega postopka ali odložiti plačilo stroškov prekrškovnega postopka. Predlog lahko obdolženec poda najpozneje do izteka roka za plačilo, ki ga določi sodišče.
(6) Kdor vedoma vloži krivo prijavo o prekršku, plača stroške postopka.

Pa še nekaj, tisti, ki govorite o tem, kako imajo plačano mesečno vozovnico, preberite, kako je potem možno, da so “dijaki iznašli nov način švercanja” v trolah, če imajo itak plačano vsak mesec?? Kaj zdaj, se švercajo ali imajo plačano?

https://ljubljanainfo.com/novica/lokalno/dijaki-iznasli-nov-nacin-svercanja-na-mestnih-avtobusih/231854

 

New Report

Close