Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zaradi nevarnega sonca dobila kožnega raka

Zaradi nevarnega sonca dobila kožnega raka


tole, kar si zdaj citirala, je že res, samo karcinom in melanom sta samo dve vrsti kožnega raka, obstaja še tretja vrsta. in nikakor ni res, da če nekdo reče kožni rak, da se avtomatsko predpostavlja, da gre za karcinom.[/quote]

Tudi to vem (o tretji vrsti), ampak tisti, ki se z rakom poklicno ukvarjajo, melanomu nikoli ne rečejo kožni rak. Melanom je vedno melanom, četudi je rak kože. To ni moja terminologija.[/quote]

rak itak ni strokovna diagnoza in je od onkologa ne boš dobila.

strokovne diagnoze so sarkom, karcinom…. ne pa rak.


tole, kar si zdaj citirala, je že res, samo karcinom in melanom sta samo dve vrsti kožnega raka, obstaja še tretja vrsta. in nikakor ni res, da če nekdo reče kožni rak, da se avtomatsko predpostavlja, da gre za karcinom.[/quote]

Tudi to vem (o tretji vrsti), ampak tisti, ki se z rakom poklicno ukvarjajo, melanomu nikoli ne rečejo kožni rak. Melanom je vedno melanom, četudi je rak kože. To ni moja terminologija.[/quote]

rak itak ni strokovna diagnoza in je od onkologa ne boš dobila.

strokovne diagnoze so sarkom, karcinom…. ne pa rak.[/quote]

Vse to vem iz prve roke, žal. Vendar pa to ni tema te debate.
Lahko me loviš na besede, ni težko.
Še vedno pa velja, da je se uv sevanje statistično bolj povezuje s kožnim rakom karcinomom kot pa z melanomom, samo v poljudnem in vsakodnevnem tisku je vse to pomešano, samo to sem hotela poudariti. Now be my guest.

New Report

Close