Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zaradi strahu pred porodom mi je žal da sem zanosila

Zaradi strahu pred porodom mi je žal da sem zanosila

Sem v 4. mesecu nosečnosti in poroda se grozno bojim. Dolgo sem odlašala z zanositvijo zaradi strahu, ko sem zanosila sem celo razmišljala o splavu, zdaj pa več ni poti nazaj. Otroka si želim, ampak na trenutke mi je žal da sem zanosila. Ponoči ne morem spati, imam noč more, prebujam se panična. Govorila sem z ginekologinjo, ki mi je predlagala razne vaje za pomiritev, z raznimi nasveti, mož mi je rekl da bo zraven, ampak meno to nič ne pomeni. Ni me strah popadkov, niti ne toliko bolečine, ampak če so predstavljam da bo šel otrok skozi tako majhno odprtino.. To se mi zdi nekaj najbolj groznega, postanem panična. Groza me je. In zdaj imam poleg vsega še slabo vest, čutim krivdo. Nosečnost sem začela ignorirati, ne želim se pogovarjati o tem, vedno preusmeril pogovor na druge teme in se tako vsaj malo zalotim. Bojim se da se mi bo do poroda zmešalo!!

    Preveč časa imaš, da se ukvarjaš z neumnostmi. Da te je v današnjem času strah poroda je res sramota. Od vseh raznih metod, epidurarne, ce boš plačala tudi carski rez. Kako so pa naše prababice preživele, ki so rojevale doma, vsake dve leti novega otroka? In naslednji dan že na njivi delale???

Rabiš pogovor pri psihologu ali psihiatru. Pojdi k svojemu zdravniku, povej, da si anksiozna in noseča. Če je vsaj malo strokoven, boš dobila napotnico pod nujno. V tem obdobju tudi hormoni delajo svoje, tako da absolutno moraš iti po pomoč. Določena zdravila lahko zelo pomagajo. Za tvoje zdravje in za zdravje otroka je pomembno, da skupaj z zdravnikom (!) najdete primeren način za soočanje s tvojimi strahovi. Tvoje počutje je izjemno pomembno.

Otrok sploh ne gre skozi tako majhno luknjo. Pouči se o anatomiji in dogajanjem med porodom. Med nosečnostjo se kosti zrahljajo, pred porodom se zelo razmaknejo. Zato poskrbijo popadki. Na popadke moraš gledati kot na prijatelje, ker si z vsakim novim bližje svojemu otroku. Tkivo je prožno, kot elastika. Če delaš med nosečnostjo vaje, recimo joga za nosečnice, izvajaš pravilno dihanje itd, lahko dosežeš celo minimalne bolečine. Iz lastnih izkušenj govorim.

Cudakinja! Daj mir. Kake kvasis

Možnosti imaš dve. Obvezno se naroči na epiduralno anastezijo. Druga možnost je carski rez.
Jaz sem bila naročena na epiduralno in me ni bilo popolnoma nič strah poroda. Na koncu sem rodila v eni uri in sploh nisem prišla do epiduralne.

Odgovor na objavo uporabnika
Panicna725, 02.02.2024 ob 00:15

Sem v 4. mesecu nosečnosti in poroda se grozno bojim. Dolgo sem odlašala z zanositvijo zaradi strahu, ko sem zanosila sem celo razmišljala o splavu, zdaj pa več ni poti nazaj. Otroka si želim, ampak na trenutke mi je žal da sem zanosila. Ponoči ne morem spati, imam noč more, prebujam se panična. Govorila sem z ginekologinjo, ki mi je predlagala razne vaje za pomiritev, z raznimi nasveti, mož mi je rekl da bo zraven, ampak meno to nič ne pomeni. Ni me strah popadkov, niti ne toliko bolečine, ampak če so predstavljam da bo šel otrok skozi tako majhno odprtino.. To se mi zdi nekaj najbolj groznega, postanem panična. Groza me je. In zdaj imam poleg vsega še slabo vest, čutim krivdo. Nosečnost sem začela ignorirati, ne želim se pogovarjati o tem, vedno preusmeril pogovor na druge teme in se tako vsaj malo zalotim. Bojim se da se mi bo do poroda zmešalo!!

Ignoranca v tem primeru ni nujno dobra, zdj je kr je. Notr je prišlo in mora tut ven. Pomiri se s tem, uporabi različne tehnike.. nadzoruj se. Sprejmi situacijo🤗srečno!

Zahtevaj epiduralno in porod bo minil, da še vedela ne boš.  Jaz se bolj bojim zobarja.

Nekatere nosečnice so rodile s pomočjo epiduralne in ne bi nikoli več rojevale “na živo”.

.https://www.zurnal24.si/slovenija/epiduralna-analgezija-v-ljubljani-odslej-dostopna-ves-cas-237216

Jaz takih težav nisem imela , nobenega strahu nisem imela. Tako da glede tega težko svetujem. Sem pa jaz tudi ozka, ozki boki, v prvo sem res težko rodila, dolgo je trajao, jaz izmučena, otrok izmučen, na koncu vakum, ker nisem imela več moči.  V drugo sem šla na epiduralno anestezijo in sem rodila v dveh urah,xskoraj brez šivov. Svetujem ti kaj takega. Ker jaz sem se tudi bolečine vala.

Absolutno povej zdravniku svoje skrbi. Ob prvi nosečnosti se vsaka vsaj malo boji poroda, prizna ali ne. Tvoj strah je drugačen. A roditi si se zmogla ti, tvoja mama, babica, prababica…., zakaj tvoje dete ne bi zmoglo tega. Zmore.

Tudi mene je bilo strah. Kasneje, v 8. in 9. mesecu. Neprijeten občutek je, ker veš, da te to čaka, da se ne moreš izogniti. Tik pred porodom sem se tolažila, da bo naslednji dan ob tej uri to že za mano.

pa ti ja sama naredila tako v glavi, kot da imaš rok  da te ubijejo v zaporu. ne pa da greš rodit.  spet ti bom  isto povedal.  in to pač govorim iz razloga, ne kr tko.  če bi t itrenirala judo od malega, pa bi bila navajena na pravo bolečino. ampak ne sam na bolečino ampak na borbo, trud, utrujenost, da se ne smeš predat, bia bi navajena na tekmo. in ravno to sem pr ieni zadnjič govoril z ženo. ženske od malega nič ne trenirate in pol pride tisti en test ki pa je neka bolečina, pa je seveda kriza. je seveda, če nisi nikoli nič trenirala, če si princeska pol pa sam čakaš, da ti pizdo odpre dokonca pa ti jo  razfuka.  ja pizda, tko je.  zato pa moški dobro vemo, zakaj ne želimo, ločenke. tudi zato. ke je prvič v laifu dala neko bolečino skozi in dobi posttraumastki sindrom in telo ni več isto,  in pol je problem.  pol je res problem.  mene za tebe bolj skrbi vse ostalo ne porod. to boš že. sma če si sedja neka pohujšana, tuntika, pol bo telo drugačno. vidiš zato, si ženska ne sme najdit in dat pizde, nekemu bad boyu. točno zato.  ker ko pride čas poroda, se telo spremeni, saj shujšala bož že neki, ampak i isto kot prej.  dobiš večjo rit, trebuh, tiste floskule o  nekem športnem telesu po porodu to je bolj tak tak.   jaz ti govorim po resnici.   spremeni se, vse. patudi tak je prav, da se. ker imaš otroka. in pol počasi končno odrsteš in nehaš bit fuck toy. zato pa  je  pravil oda mora ženska imet otroka pri 18 do 25.  zelo enostavno. ko je telo še fit, prožno, mišice uredu, srce uredu, pljuča dobra.  ampak to vma pač feminizem laže, da lahko iamte otorka pri 40. ja lahko ja ,sam kaj bo pol  z žensko pa noben ne pove. jaz rodil še nisem ker sme dec. sme pa bil 2x zraven.  pa skori vse naredil.  jaz osebno, ti povem, da v 3 pa je bilo skori tko daleč, pa sva se  odločila dovolj zgodi da raje ne, ker nimamo niti dost dnarja , nit idost časa niti dost keša še za 3. pa tudi ko se jaz spomnim napor od žene, bi rekel raje ne. ampak je  bilo razlike 4 leta.  jaz svoje žene, ne bi še enkrat silil skozi to. cigoti pač imajo ženske za rojevanje frocov. po moje boš preživela, pa verjetno bo nek napor, ampak tudi mora bit. da si zapomniš da imaš otroka. d sploh razumeš, da je to živo bitje. pač tko je.  ženska je narejna ua imet otroka od 15 do 23. ne pa od 35 do 40 prvega.  ja?  tko pač je. feminizem je vse zajebal.  in če imaš sedja še froca z kakim divjakom, tolk oda te je kao napolnil, po lpa bospizdil al pa je že, pol pa verjame da si slabe volje.  čepa imaš ok možeka doma pa je to neki popolnoma druzga.  zato vidiš pa s včasih starši izborali  hčerki fanta. jaker so vedeli, d is bo zbirala z pičko in ne z pametjo.  ker so vedeli da je tko.  saj sama vidiš sedaj, kako je. kaj si punce iščejo.  hahahaha  boš preživela. in do takrat,  si pač odpiraj tvojo lukno, da bo imela sprefukano pizdo do poroda. tak ne bo nobene razlike, ampak ok. malo za psiho. recimo.  hahahaahahaha  boš preživela, vse so pa boš še ti.  in zato vidiš, pol ženske začenjo gledat debele, tiče. točno zato.   uzivaj

daj nehaj no.  če si htela na hitro bi pa šla , na masažni stol, v kakem nakupovalnem centru.  pa bi ti vibracije močne sprožile porod  in bi šlo ful lepše ven.  ampak spat, nihče ne sme nič vedet, nič povedat, feminsitke vse vedo vedno.  pa naj bo tako.  logično da tej e bolelo, če imaš zelo ozke boke, malo rit, malo kil,  verjetno nikoli nič trenirala, (razen kurca), kaj pričakuješ? slaba pljuča, slabotno srce, logično da nisi zmogla. če si bisx.  mislim, užas. si preživela.

Danes pa res ni nobene potrebe, da bi se bala poroda.

Imaš celo vrsto možnosti, kar so ti že predhodniki napisali. In še več je tega, Tako da, samo izberi.

Jaz sem rodila pred 40 leti, brez vseh pomagal, ker sem prepozno prišla v bolnico. In ti povem, da ni bilo prav nič strašnega. Ženske smo narejene za rojevanje, naše telo je tako krasno ustvarjeno.

Ti si samo izberi, na kakšen način si boš pomagala.

Grozne nasvete si dobila, žal. Sploh moški tukaj nimate kaj piskat. Jaz te avtorica razumem. Za tale strah obstaja izraz: TOKOFOBIJA. Tudi jaz trpim za tem, žal. To, da me režejo tam spodaj in da mi otroka vlečejo skozi moje genitalije ven..ne vem, jaz sem panične napade doživljala zaradi tega, samo da sem pomislila na to. Pa kakšne poškodbe se vse ne zgodijo lahko med porodom. Jaz, če bi bila na tvojem mestu, bi raziskala hipnobirthing – da te nekdo pripravi na porod na ta način..vsekakor tudi ne bi šla rodit v ležečem položaju (najbolj neprimeren položaj za žensko in otroka)..Poišči opcije porodnišnic, začni klicat že zdaj, doplačaj za lep porod, kjer ti pustijo menjat poze, kjer ti pustijo pit tekočino vmes, kjer ti ne izvajajo epiziotomije, če res ni nujno potrebna, kjer se ti ne obešajo na trebuh, itd. Srečno, verjamem da ti ni lahko.

Pojdi do psihiatra. Dobi mnenje in lahko boš rodila s carskim v splošni narkozi.

Ni najbolje za zdravje ( vsaka narkoza je potencialno smrtna ), ampak tako sta 2 moji kolegici rodile.

Odgovor na objavo uporabnika
Razvajenka si, 02.02.2024 ob 00:22
    Preveč časa imaš, da se ukvarjaš z neumnostmi. Da te je v današnjem času strah poroda je res sramota. Od vseh raznih metod, epidurarne, ce boš plačala tudi carski rez. Kako so pa naše prababice preživele, ki so rojevale doma, vsake dve leti novega otroka? In naslednji dan že na njivi delale???

Kakšne pišeš! Saj ni res, pa je! Če si ti rodila v pol ure in si čez tri ure že sedela in kadila čik, kot da ni bilo nič- še ni treba , da druge tako.grobo podcenjuješ!

Odgovor na objavo uporabnika
OMG, 02.02.2024 ob 09:51

Kakšne pišeš! Saj ni res, pa je! Če si ti rodila v pol ure in si čez tri ure že sedela in kadila čik, kot da ni bilo nič- še ni treba , da druge tako.grobo podcenjuješ!

Mogoče @razvajenka si sploh ni rodila in je zato tako napadalna do avtorice.

Odgovor na objavo uporabnika
Ne spopadaj se s tem sama – poišči pomoč!, 02.02.2024 ob 00:36

Rabiš pogovor pri psihologu ali psihiatru. Pojdi k svojemu zdravniku, povej, da si anksiozna in noseča. Če je vsaj malo strokoven, boš dobila napotnico pod nujno. V tem obdobju tudi hormoni delajo svoje, tako da absolutno moraš iti po pomoč. Določena zdravila lahko zelo pomagajo. Za tvoje zdravje in za zdravje otroka je pomembno, da skupaj z zdravnikom (!) najdete primeren način za soočanje s tvojimi strahovi. Tvoje počutje je izjemno pomembno.

jep, rabiš pomoč. poišči terapevta, ki te bo vodil skozi te tvoje občutke strahu in mogoče ugotovil, od kod izvirajo.

 

Glej. Ne sekiraj se na zalogo!

Glej da se otrok lepo razvija, ko boš tik pred porodom vprašaj kakšne možnosti so.

Morda bo na koncu carski rez in ne boš naravno rodila.

Vsak dan ženske rodijo, in Slovenija je ena najboljših z najnižjo umrljivostjo pri porodu.

Ne sekiraj se na zalogo!

ja med porodom lahko tudi umreš, ampak v Sloveniji je veliko večja verjetnost, da umreš v avtu kot med porodom, tako da lahko razviješ drugo fobijo.

Normalno, da je pri nosečnosti prisotno tudi nekaj strahu pred porodom, saj je plod pri človeški vrsti relativno prevelik za porodni kanal. To pa zato, ker imamo velike možgane in glava otroka težko pride skozi porodni kanal. Vendar velika večina žensk rodi brez posebnih težav kljub temu. Če so težave, ti bodo v porodnišnici pomagali. Obstaja pa tudi možnost, da rodiš s pomočjo carskega reza, za katerega pa rabiš potrdilo psihiatra. Ali pa preprosto podkupiš v Sloveniji ali legalno plačaš v Avstriji.

Ženska si in imaš neverjetno sposobnost dati novo človeško življenje. Bodi ponosna na to.

Imela sem “srečo”, da je bil izveden CR. Ne vem kako je pri porodu, ampak po op. boli nekaj dni zelo pošteno, telo pa utrpi vseživljenjsko poškodbo. Vseeno sem bila takrat srečna do amena, da so se tako odločili, po tridesetih letih pa precej manj. Seveda ni CR izbira porodnice, za moje pojme se pa premalokrat odločijo zanj. Moj ginekolog je imel načelo, da če obstaja možnost, da gre s porodom kaj narobe, da se je kar hitro odločil za cr.

Stanje, ki ga opisuješ, meni deluje kot težka psihična stiska. Poskusi s psihiatrično obravnavo, ker te to stanje lahko pripelje do hude poporodne depresije. Najmanj pa se za začetek prijavi na epiduralno, To ne boli praktično nič in morda bo že to vedenje pripomoglo k opustitvi vzorca strahu v tebi. Ne ignoriraj, govori o tem. Marsikatera stiska gre iz človeka čez jezik.

Prestrašena si, ker nam vseskozi kažejo same histerične posnetke porodov, pa v popolnoma nenaravnem položaju, tj ma postelji. Pojdi nekam, kjer vejo, kaj je resnično NARAVNI porod, da se opolnomočiš in ugotoviš, kako mogočno je žensko telo. Porod je kot pohod npr na goro. Po x zavojih prispeš na vrh z izjemnim razlgedom. Vsak popadek sprejmi kot darilo, ker pripseva k temu, da se vsakic malo bolj odpreš. Ko se prepustiš temu valovanju, te preplavi posebna moč, ki jo imamo samo ženske. Ne dovoli, da ti medikalizirane podobe rojevanja leže na postelji, s prepričanjem, da ne zmoreš in da “strokovnjaki bolje vedo”, vzamejo edinstveno izkušnjo!

Priporočam Združenje Naravni začetki, npr. Imaš še dovolj časa, da se pripraviš na najmogočnejšo izkušnjo, ki jo tvoje telo zmore. ZMORE! Samo jo zmore, ne pozabi tega! Tako kot pri živalih, tako zmorejo tudi telesa nas, ženskih samic. Samo prepusti se in sprejmi bolečino kot dar. Boš videla, kakšna kraljica boš na koncu!

primerek zate. kaj moški nimamo kaj pisat tukaj. o ti prasica intateld. o ti princeska levičarska. pa koji kourac si ti ? koji faktor si ti, da boš ti govorila kako in ka jbo kdo govoril. pa da moški ne smemo. zakaj pa ne bi smeli??  kdo pr ipizdi ste babe smrdljivke. pa fuknem te nekam pa tam rodi svija ugabna razvajena. vse vam dajo. vse. pa še ni uredu.  glej kako je tvoja pra babica rodila ,tvoja babica, ne pa te mlade ko rojevate v bolnici pa vsa pomoč poleg. daj daj daj, a moški pa ne more biti porodničar?  pizda ti je materna. tebe bo  lih bog tak kaznoval da boš rodila nekje tko da ti bo lih en navaden reševalec pomagal. o pizda si ti ena dikriminatorna levičarska kurba ej.   pa sramota od sramote.  kaj boš ti  lapala kako je rodit. tko nič ne veš. tisto pizdo  napenjaš, to nič  ne vidiš zraven.  ti kr povem, si me razpizdila sedaj. se babe zmišlujejo kero muiko bi rade imele, pa kaj bi vse bilo, bla bla bla,  na koncu pa imate vse noge na stolu narazen in babice skačejo okoli in naredit vse kaj se vam reče, ker vam drugo itak ne preostane. mislim, podgana si ej. kaj ji lažeš neki.  svija.  nobena nima nobenem muzike, nobena ne želi nobene muzike,  jaz sem bral avtofokus revijo poleg.  baba tak nič ne vidi kaj se dogaja. tisto ko pa ti malo prereže pičko, kaj zdaj??  ko ti na fightu arkada poči ti tudi šivejo na živo. al kaj misliš kaj??   pa daj nehaj no.  nehaj mi z položaji pa tkimi jajci no. sam nehaj.  tja bo šla, dala noge narazen in bo ko bo. kaj zdaj.  miljarod jih je že kotilo pa bo še ta psica kotila.  to je to. če bo mož kaj dec, bo lahko poleg, mu bo babica z peanom prijela popkovino in bo lahko prerezal gumo. če bo kaj vreden. jaz sem 2x.  baba tak nič ne vidi od poroda, vidi sestra babica in mož če je poleg. tko je kaj. kaj zdaj tu neke čudeže delate iz tega. pač bo šla rodit to je to.

New Report

Close