Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus ZATO PRI NAS NI OKUŽENIH S KORONO

ZATO PRI NAS NI OKUŽENIH S KORONO


Strahu in panike ne poznam v taki obliki kot ti, popolnoma si zgrešila😄.
[/quote]Nisem 🙂 in vi to veste.

Nisem 🙂 in vi to veste.
[/quote]
Haha, ok, naj bo po tvoje, me ne moti🙂

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________


Haha, ok, naj bo po tvoje, me ne moti🙂
[/quote]onenenenee, jas vam prepuščam, da je po vaše :)))

Žal pa moram tako odgovoriti. Pamet s tem Nima nič.
Tu je samo razum. Ti pa ne razumeš, da to ni hec. Jabolk pa hrušk ne mešaj skupaj./corona-gripa/ Človek umre, je to hec? Umre pa zato, ker ga niso mogli oskrbeti, ker ni zmogljivosti. Tak scenarij se lahko pri nas zgodi.
[/quote]

Nič se ne more zgoditi takšen scenarij. Letos je imelo gripo ogromno ljudi, lahko bi rekli pol Slovenije in so situacijo umirili in ljudje so se pozdravili, ker so jim zdravniki predpisali zdravila in ljudje vedo, da morajo ostati doma oziroma jih napotijo zdravniki, če so malo manj pametni., da morajo ostati doma…. Žal je nekaj ljudi umrlo. Ampak brez skrbi so imeli oskrbo. In to boljšo kot večinoma sveta. In vi tukaj paničarite, da Slovenija ni pripravljena. Od kje vam takšen trd, zloben mozek. Res. Res vas je lahko sram, vse po vrsti, ki tako žalite naše zdravstvo, naše zdravnike, medicinske sestre in vsi, ki delajo v bolnicah, zdravstvenih domovih tudi čistilke, ki pucajo za vami. Včeraj je psihiater rekel po tv, bolje, da bo vsaj en okužen, da bodo paničarji potolaženi, ker drugače ne bodo odnehali pisati takšen oslarije, da še normalnega človeka, vržejo v brezno panike. In to ste vi paničarji ZAHTEVATE ŽRTEV, da boste lahko NORMALNO SPALI.

Nalijmo
si čistega vina

Menda je jasno, da je Šarec in vsi odgovorni popolnoma stisnil rep in da je odgovornost prepustil kar javnosti.
Vsi so za ovadit in obsodit, ter v arest!

Bravo, to je bistvo! Vlada v odhodu ima v kriznih razmerah polna pooblastila. Stisnili so rep med noge in si mislijo: KO VAS JEBE!

Kakšne krizne razmere, saj nimamo vojno. In pandemije.

Nič se ne more zgoditi takšen scenarij. Letos je imelo gripo ogromno ljudi, lahko bi rekli pol Slovenije in so situacijo umirili in ljudje so se pozdravili, ker so jim zdravniki predpisali zdravila in ljudje vedo, da morajo ostati doma oziroma jih napotijo zdravniki, če so malo manj pametni., da morajo ostati doma…. Žal je nekaj ljudi umrlo. Ampak brez skrbi so imeli oskrbo. In to boljšo kot večinoma sveta. In vi tukaj paničarite, da Slovenija ni pripravljena. Od kje vam takšen trd, zloben mozek. Res. Res vas je lahko sram, vse po vrsti, ki tako žalite naše zdravstvo, naše zdravnike, medicinske sestre in vsi, ki delajo v bolnicah, zdravstvenih domovih tudi čistilke, ki pucajo za vami. Včeraj je psihiater rekel po tv, bolje, da bo vsaj en okužen, da bodo paničarji potolaženi, ker drugače ne bodo odnehali pisati takšen oslarije, da še normalnega človeka, vržejo v brezno panike. In to ste vi paničarji ZAHTEVATE ŽRTEV, da boste lahko NORMALNO SPALI.
[/quote]
Pametno je prebrati:
https://www.portalplus.si/3667/kriza-spektakel-koronavirus/

jaz pa vidim odgovorno obnašanje.
Vsak čiha piha se bi kazal pri zdravniku.

Dobil je napotke in naj se jih drži.
[/quote]

Kako lahko sodiš ali je samo prehlad ali resna zadeva ti na daleč ali pa medicinsko osebje preko telefona? Ne hodimo vsi z vsakim prehladkom k zdravniku, gremo takrat ko je resno in pričakujemo, da nas obravnavajo resno.
Diagnoze se po telefonu ne da naredit!

Če bi jaz pred leti upoštevala tak kr neki nasvet medicinskega osebja, moj otrok verjetno ne bi bil več živ. Tako je bil pa le 7 dni na infekcijski in to le po pljučnici, ki se je razvila po RSV. Kr neki nasvet je bil ravno takšen – počakajte par dni. Na mojo trditev, da otrok težko diha – pa je bil odgovor da hitro diha zaradi vročine. In ja priznam, sem te nasvete ignorirala in se namala pri pediatru. Ta prva stvar, ki so me vprašali je, če smo naročeni. In šele ko sem 3 ponovila da otrok težko diha, ga je gospa le pogledala.
Tako na žalost funkcionira naš zdravstveni sistem, za svoje pravice se moraš borit.

Kakšne krizne razmere, saj nimamo vojno. In pandemije.
[/quote]
Dobro se ve, kako je drugod. Zato se je treba pripraviti. Zamujanje se hudo maščuje!!! Želim ti, da ne bi bil žrtev!


Pametno je prebrati:
https://www.portalplus.si/3667/kriza-spektakel-koronavirus/
[/quote]

Bedarije. Jaz gledam realnost. In vidim, da je dobro poskrbljeno zelo. Če boš dobila virus, te bodi zdravili. Imajo pripravljene oddelke in sobe povsod po Sloveniji. Virusa nimamo. In kaj ti se hočeš. Kaj. Zdravnike kot jih imaš v Sloveniji težko najdeš po svetu, ker drugje te obravnavajo kot številko. Pri nas te kot človeka. In kaj hočeš. Tolažiti te mon ne more. Pojdi do psihologa ali pojdi ven in pteteci kakšen kilometer, da se ti glava ohladi.

Kako lahko sodiš ali je samo prehlad ali resna zadeva ti na daleč ali pa medicinsko osebje preko telefona? Ne hodimo vsi z vsakim prehladkom k zdravniku, gremo takrat ko je resno in pričakujemo, da nas obravnavajo resno.
Diagnoze se po telefonu ne da naredit!

Če bi jaz pred leti upoštevala tak kr neki nasvet medicinskega osebja, moj otrok verjetno ne bi bil več živ. Tako je bil pa le 7 dni na infekcijski in to le po pljučnici, ki se je razvila po RSV. Kr neki nasvet je bil ravno takšen – počakajte par dni. Na mojo trditev, da otrok težko diha – pa je bil odgovor da hitro diha zaradi vročine. In ja priznam, sem te nasvete ignorirala in se namala pri pediatru. Ta prva stvar, ki so me vprašali je, če smo naročeni. In šele ko sem 3 ponovila da otrok težko diha, ga je gospa le pogledala.
Tako na žalost funkcionira naš zdravstveni sistem, za svoje pravice se moraš borit.
[/quote]To ne opravičuje dejstva, da čakate na prvo žrtev koronevirusa, da opravičite svoj bes do zdravstva in ga linčate.
Kot piše gospa, naše zdravstvo je dobro pripravljeno in dela na tem da okužb ni ali da se ne širijo med ljudmi, tudi kot navadna gripa in okužbe dihal.
V vaš oseben primer se ne morem spuščati…za to je- varuh pacientovih pravic.

Kako lahko sodiš ali je samo prehlad ali resna zadeva ti na daleč ali pa medicinsko osebje preko telefona? Ne hodimo vsi z vsakim prehladkom k zdravniku, gremo takrat ko je resno in pričakujemo, da nas obravnavajo resno.
Diagnoze se po telefonu ne da naredit!

Če bi jaz pred leti upoštevala tak kr neki nasvet medicinskega osebja, moj otrok verjetno ne bi bil več živ. Tako je bil pa le 7 dni na infekcijski in to le po pljučnici, ki se je razvila po RSV. Kr neki nasvet je bil ravno takšen – počakajte par dni. Na mojo trditev, da otrok težko diha – pa je bil odgovor da hitro diha zaradi vročine. In ja priznam, sem te nasvete ignorirala in se namala pri pediatru. Ta prva stvar, ki so me vprašali je, če smo naročeni. In šele ko sem 3 ponovila da otrok težko diha, ga je gospa le pogledala.
Tako na žalost funkcionira naš zdravstveni sistem, za svoje pravice se moraš borit.
[/quote]

Si ti čez les. Za ta virus je rečeno, da se pokliče zdravnika, zato, da se okužba ne širi naprej, če bi imela virus. In zdravnik pride na dom. Da ti za otroka kličeš po telefonu je tvoj problem, ne problem osebja. Vsak normalen starš, pobere otroka in ga pelje k zdravniku. In otroka so ti pozdravili ti zdravniki, ki jih ti zdaj kritiziraš.

Jest ne vem, kje živite nekateri, v vzporednem svetu?
Zdravniki nimajo nobenih navodil, jih niso imeli vse do ponedeljka zjutraj, vem iz prve roke, niti nimajo niti sami nobenih zaščitnih sredstev.

Ne gre le za ta virus.
Gre že za virus, ki je prisoten že od srede decembra. Malo ga zdravijo najprej z AB, zatem nič, ker je virus. Koliko nas je, ki smo to virozo sami preboleli doma, kot smo vedeli in znali, ve le oni tam zgoraj, ter kaj je to bilo.
Ni bila ne gripa, angina, vnetje ušes, bakterijska ali virusna pljučnica, temveč vse hkrati.
Nekateri z vročino, večinoma brez.
Z dihalno stisko, ker je bilo ogromno pljučne mukoze.
Ampak za tiste, ki zvesto sledijo onim na vrhu javnega zdravstva, da je krivo necepljenje, to ni važno.
Oni vedo, za kaj je šlo? Bi mogoče povedali, če so osebne zdravnike sploh povprašali, jim sploh prisluhnili?
Ne.
Ker oni z ex ministrom za zdravje blatijo zdravnike.
S kakšnim ciljem?
Da ne bi slučajno prišlo na dan, da so za je bali? Namerno? Ali zaradi nesposobnosti?

onenenenee, jas vam prepuščam, da je po vaše :)))
[/quote]
Haha, pa naj bo po moje. Bo sedaj ok tako, za tebe😃

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

To ne opravičuje dejstva, da čakate na prvo žrtev koronevirusa, da opravičite svoj bes do zdravstva in ga linčate.
Kot piše gospa, naše zdravstvo je dobro pripravljeno in dela na tem da okužb ni ali da se ne širijo med ljudmi, tudi kot navadna gripa in okužbe dihal.
V vaš oseben primer se ne morem spuščati…za to je- varuh pacientovih pravic.
[/quote]
Ne razumete ali nočete razumet. Jaz ne čakam prve žrtve virusa, opozarjam le na luknje v našem zdravstvenem sistemu. Močno upam, da žrtev ne bo.
Naš zdravstven sistem tako deluje že leta, zdravniki so preobremenjeni. Če se želiš naročit k osebnemu zdravniku, so prosti termini čez 14 dni, če imaš srečo, da dobiš telefonsko zvezo. Če je kaj bolj nujnega za zdravit, je treba it v čakalnico in čakat pol dneva da prideš na vrsto.
In to kar navajajo v članku je čisto verjeten scenarij in lahko bi se zgodilo, da se za bolnika ne bi dobro končalo. Pa ne glede ali gre za zaplet po gripi ali po korona virusu.
Če mene vprašate bi te ukrepe lahko izvajali tudi ob gripi ali drugih okužb dihal. Zakaj ni bilo reakcije npr. v šolah kjer so bili razredi zdesetkani zaradi gripe? Aja da bom korektna, domnevno zaradi gripe, ker večine se ni testiralo in se tako tudi ni potrdilo, da ima gripo.

Ti poznaš zdravstvo očitno samo kot čistilka, ker serješ take klanfe, da glava boli. Polovica tukaj vas očitno niti OŠ nima narejene, ker pograbite vsako neumnost, s katero vas filajo.

Nič se ne more zgoditi takšen scenarij. Letos je imelo gripo ogromno ljudi, lahko bi rekli pol Slovenije in so situacijo umirili in ljudje so se pozdravili, ker so jim zdravniki predpisali zdravila in ljudje vedo, da morajo ostati doma oziroma jih napotijo zdravniki, če so malo manj pametni., da morajo ostati doma…. Žal je nekaj ljudi umrlo. Ampak brez skrbi so imeli oskrbo. In to boljšo kot večinoma sveta. In vi tukaj paničarite, da Slovenija ni pripravljena. Od kje vam takšen trd, zloben mozek. Res. Res vas je lahko sram, vse po vrsti, ki tako žalite naše zdravstvo, naše zdravnike, medicinske sestre in vsi, ki delajo v bolnicah, zdravstvenih domovih tudi čistilke, ki pucajo za vami. Včeraj je psihiater rekel po tv, bolje, da bo vsaj en okužen, da bodo paničarji potolaženi, ker drugače ne bodo odnehali pisati takšen oslarije, da še normalnega človeka, vržejo v brezno panike. In to ste vi paničarji ZAHTEVATE ŽRTEV, da boste lahko NORMALNO SPALI.
[/quote]

Joj, kakšne pišeš. Zdravila za gripo ni, razen cepivo če deluje.😄

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

To ne opravičuje dejstva, da čakate na prvo žrtev koronevirusa, da opravičite svoj bes do zdravstva in ga linčate.
Kot piše gospa, naše zdravstvo je dobro pripravljeno in dela na tem da okužb ni ali da se ne širijo med ljudmi, tudi kot navadna gripa in okužbe dihal.
V vaš oseben primer se ne morem spuščati…za to je- varuh pacientovih pravic.
[/quote]

Pa kaj ti tumbaš?
Pojdi do ene par zdravnikov in jih vprašaj, s čim so sploh opremljeni? S čim, povej?
Nimajo ne navodil, še manj zaščitne opreme, še zase ne!
Ex minister jih blati, poleg vsega, da jih je pustil sebi prepuščene, kot je pustil vso ostalo javnost!
Če ne bi bili javnost sami toliko osveščeni, ker smo vsaj nekateri že približno izurjeni še iz bivših časov, umirjeni, kot smo, delujemo samooskrbovalno, bi bila pri nas že prava apokalipsa.
Samo tebi se sanja ne, kakšno je stanje v resnici.
Pri nas korone res ne rabimo, saj imamo sranje vsega drugega. Samo, da ga ti ne vidiš.

Italija ima že 79 mrtvih in 2.500 (kar vedo, seveda jih je več) okuženih.

Hitro gre to, ne?

Ti poznaš zdravstvo očitno samo kot čistilka, ker serješ take klanfe, da glava boli. Polovica tukaj vas očitno niti OŠ nima narejene, ker pograbite vsako neumnost, s katero vas filajo.
[/quote]

Tebi bi kdaj koristilo kaj spucat. Tako, s svojimi rokami, v lastnem znoju.

Nič se ne more zgoditi takšen scenarij. Letos je imelo gripo ogromno ljudi, lahko bi rekli pol Slovenije in so situacijo umirili in ljudje so se pozdravili, ker so jim zdravniki predpisali zdravila in ljudje vedo, da morajo ostati doma oziroma jih napotijo zdravniki, če so malo manj pametni., da morajo ostati doma…. Žal je nekaj ljudi umrlo. Ampak brez skrbi so imeli oskrbo. In to boljšo kot večinoma sveta. In vi tukaj paničarite, da Slovenija ni pripravljena. Od kje vam takšen trd, zloben mozek. Res. Res vas je lahko sram, vse po vrsti, ki tako žalite naše zdravstvo, naše zdravnike, medicinske sestre in vsi, ki delajo v bolnicah, zdravstvenih domovih tudi čistilke, ki pucajo za vami. Včeraj je psihiater rekel po tv, bolje, da bo vsaj en okužen, da bodo paničarji potolaženi, ker drugače ne bodo odnehali pisati takšen oslarije, da še normalnega človeka, vržejo v brezno panike. In to ste vi paničarji ZAHTEVATE ŽRTEV, da boste lahko NORMALNO SPALI.
[/quote]tako dober zapis, da ga z odobtitvijo gospe ali gospoda podam v odgovor vsem paničarjem..

Toliko o tem, kako je ta zadeva milejša od navadne gripe.

Voditelj Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) rekao je danas kako trenutna stopa smrtnosti potvrđenih slučajeva koronavirusa iznosi oko 3,4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, što je daleko više od smrtnosti sezonske gripe koja je ispod 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

“Diagnoze se po telefonu ne da naredit!”

Včasih se da. Bil sem zraven, življenje je bilo rešeno. Po telefonu – srčni infarkt. Pred tem telefonom, nek drug zdravnik videl bolnika in ni ugotovil infarkta.

Bedarije. Jaz gledam realnost. In vidim, da je dobro poskrbljeno zelo. Če boš dobila virus, te bodi zdravili. Imajo pripravljene oddelke in sobe povsod po Sloveniji. Virusa nimamo. In kaj ti se hočeš. Kaj. Zdravnike kot jih imaš v Sloveniji težko najdeš po svetu, ker drugje te obravnavajo kot številko. Pri nas te kot človeka. In kaj hočeš. Tolažiti te mon ne more. Pojdi do psihologa ali pojdi ven in pteteci kakšen kilometer, da se ti glava ohladi.
[/quote]

S čim se virus zdravi?

Tole so podatki za Kitajsko.

As the coronavirus spreads, scientists are learning more about the disease’s fatality rate.

There were 91,313 confirmed cases of COVID-19 and 3,118 deaths, primarily in China’s Hubei Province, and six reported deaths in the U.S., according to a the latest tally published by the Johns Hopkins Whiting School of Engineering’s Centers for Systems Science and Engineering.

Just how deadly is the virus? The medical journal JAMA released this paper analyzing data from the Chinese Center for Disease Control and Prevention on 72,314 coronavirus cases in mainland China, the figure as of Feb. 11, the largest such sample in a study of this kind.

The sample’s overall case-fatality rate was 2.3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, higher than the current fatality rate of approximately 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} estimated by some medical researchers. No deaths occurred in those aged 9 years and younger, but cases in those aged 70 to 79 years had an 8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} fatality rate and those aged 80 years and older had a fatality rate of 14.8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

The fatality rate was 49{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} among critical cases and worsened among those with preexisting conditions.
No deaths were reported among mild and severe cases. The fatality rate was 49{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} among critical cases, and elevated among those with preexisting conditions: 10.5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} for people with cardiovascular disease, 7.3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} for diabetes, 6.3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} for chronic respiratory disease, 6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} for hypertension, and 5.6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} for cancer.

The latest China-based study, which was not peer-reviewed by U.S. scientists, found that men had a fatality rate of 2.8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} versus 1.7{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} for women. Some doctors have said that women may have a stronger immune system as a genetic advantage to help babies during pregnancy.

The Chinese study is likely not representative of what might happen if the global spread of the virus worsens, particularly as regards gender. In China, nearly half of men smoke cigarettes versus 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} of women, which could be one reason for the gender disparity.

Six people have died in Washington state of COVID-19, and prompting officials there to declare a state of emergency. The U.S. has 105 confirmed cases. Italy has 2,036 cases and 52 deaths, South Korea has 5,186 cases and 28 deaths, and Iran has 1,501 cases and 66 deaths.

The high death rate in countries such as Iran (4.4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} based on the current number of confirmed cases) could also be related to officials in that country underestimating the number of actual cases. If coronavirus infections are actually higher in that country, the fatality rate would obviously fall.

New Report

Close