Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek ZAVETNIKI ….

ZAVETNIKI ….

…. za mesec oktober!

Dobro jutro, dragi prijatelji. Ste se že priporočili
svojemu zavetniku … ali morda zavetniku, ki je
znan za mesec oktober?

———————————————————
Abraham (9.), zavetnik prenočišč.

Dionizij (9.), francoski patron (Denis),ki ga poznamo pri nas tudi kot grškega “boga” vinske trte

Frančišek Borgia (10.), zavetnik zoper potres

Luka, evangelist (18.), zaščitnik slikarjev

Krišpin (25.), zavetnik čevljarjev

Tadej Juda, apostol (28.), priprošnjik v hudi stiski.

————————————————————————-

Torej, o Abrahamu tokrat še ne bom razmišljala, ker sem na prenočišču še vedno lahko tam, kot sem bila doslej.

O Dioniziju bom razmišljala bolj v novemru ali ko me bo zaradi vina bolela glava.

O Frančišku Borgii že dolgo razmišljam, ker je v meni tako hud potres, da ga ne morem ustaviti, vendar mi tudi tale patron ne pomaga kaj dosti.

O Luki bom razmišljam iz dneva v dan bolj, ko opazujem naravo, ki hiti spreminjati svoje barve. Paleta barv je vsak dan bolj živa in ni ga še rojenega takega umetnika -slikarja, kot je narava. In njene barve so barve,ki ležejo v dušo. Njen zavetnik je Luka, zagotovo! Zavetnik jeseni, ki prinaša toliko različnosti in toliko vsega, da je težko dojemati in sprejemati.

O Krišpinu sem razmišljala že pretekli mesec, ko sem za obutev zapravila kar nekaj denarcev. Razmišljala sem, le kod hodi on in kakšna je njegova obutev ???

O Tadeju Judi, ki naj bi bil priprošnjih v hudi stiski pa človek lahko razmišlja sleherno minuto. Kajti – stiska, ki se pojavi, je huda takoj, četudi jo potem čas ublaži. In zato imamo svojega priprošnjika… Tadeja!

Lep in prečudovit dan vam želim, prijatelji!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

New Report

Close