Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek zberimo recepte za domača zdravila

zberimo recepte za domača zdravila

V spodnjem postu sem že poskusila pa je bil slab naslov.
Torej; napišite predloge za doma pripravljena “zdravila”: za kašelj, za trdo kožo na nogah, za zobobol, glavobol, drisko, vročino…
Včasih kakšno stvar rabiš pa ne veš kam se obrniti.
Potem bom vse zbrala v wordovo obliko in dala na sem gor če bo še kdo želel. Zato prosim čim več predlogov, po možnosti preizkušenih.

Ok, sama bi predlagala mešanico cimeta in medu za boleč zob, ker dejansko pomaga, mala žlička cimeta, velika žlica ali dve medu, zmešaš in pomažeš na boleč zob, za pol ure ali uro omrtvi bolečino, tudi tisto nevzdržno.

druga stvar je velik kos zelja iz sveže zeljne glave, položiš na ruto in oviješ okoli glave, vratu ali grla, tako spiš čez noč in stvar zbija vročino. In to zelo.

Buško takoj po padcu namažemo z margarino. Potem se ne pokaže modrice.

Ja, točno, buško lahko namažemo tudi z maslom.

Drugače pa nam pri suhem kašlju zelo pomaga karameliziran sladkor, ki ga damo v čaj ali ližemo kot liziko.

Na opekline je pa treba nasuti sodo bikarbono.

OK, očitno tema ni tako zanimiva kot npr. prevarala sem moža.

zvin noge, roke: čez noč zavijemo v zeljne liste, oteklina in bolečina izgineta

Za prvo pomoč pri buškah je odličen med

Pri glavbolu pomagata ingver in limona

trpotčev sirup:

30g posušene rastline ali 75 g sveže (ozkolistni)
500ml vrele prečiščene vode (jaz jo prečistim skozi B…)
narediš poparek:
preliješ čez rastline in pustiš stati 10 min, precediš

v poparek dodaš 500g sladkorja ali medu (jaz dam med) in mešaš, da se razpusti. Nato naliješ v temne steklenice in zapreš s plutovinastim zamaškom (če zapreš z drugim zamaškom lahko steklenica eksplodira- zaradi fermentiranja).
Okus je tak kot pri kupljenem.

Več o tem si lahko preberete na forumu Zelišča.

Če nas piči osa ali čebela namazati z medom. Preverjeno pomaga, bolečina takoj izgine.
Če se opečemo namažemo z šentjanževim oljem.

Lep pozdrav, Marija

Pri kašlju pomaga tudi črna redkvica narezana na lističe in posuta s ful sladkorja. To daš v posodo in pokriješ. Pustiš par ur in nato po žlicah piješ sirup, ki nastane. Lahko pa ga zaužiješ 5 velikih žlic na dan. Sirup pa je uporaben samo 24 ur. Torej naslednji dan pripraviš novega.
Preverjeno deluje.

Če nas piši komar, namažemo s čebulo (ki jo prerežemo). Neha srbeti in oteklina uplahne.

Pri prehladih, virozah,… jest čimveč česna, po možnosti svežega (lahko npr. s kruhom, da ublažimo pekoč občutek), lahko tudi malo kuhan ali popečen… definitivno skrajša prehlad!

New Report

Close