Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zblaznela bom!!! Gilste pri 7 letniku

Zblaznela bom!!! Gilste pri 7 letniku


sem brala njihovo spletno stran, zelo dobro imajo napisano.
Pa me zanima, glede na to, da so 30 evrov8ali tam nekje ), ali res deluje?
Sicer sem prebrala, da je dobro preventivno se enkrat letno razglistevat(tako kot se morajo psi, mačke), pa z Vermoxom se glih ne bi pacala, to pa bi. ker gliste so res povsod. In res jih ima marsikdo. A hecno je to, da se te svinjarije najbolj zgovorno branijo ljudje, ki si niti pred jedjo ne umijejo roke. Ne, oni jih 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nimajo. In ravno taki jih imajo. Ko je moj sin od takih staknil, in jih jaz nisem imela, saj nisem pri njih nič jedla, roke pa itak umivam- sem preventivno vzela te tablete. Oni so se pa branili, da jih zagotovo nimajo. In kako to lahko trdi? ne more, sploh ne ko mi je povedala za vse svoje prebavne tegobe. Še za srbeč anus je kupovala hrastovo ljubje, a ni hotela priznati, da so krive podančice. tako je bila tam stara s srbečo ritjo in otrok z srbečo ritjo. A ona ni imela podančic. Hahaha… kere fore res. Potem pa bodi zaščiten od njih, če imaš okoli sebe ljudi, ki roke ne umivajo a hočejo biti v stiku z tvojim otrokom. Ne moreš, ker te sebične riti svojo golazen dajejo otroku skozi hrano, ki mu jo pripravljajo. No, sedaj ne dovolim več. Če ga hočejo videt, naj se razglistijo in se enkrat končno naučijo umivat roke. In tu ne popustim.[/quote]

http://www.zdravjeiznarave.com/calivita-dodatki-prehrani/paraprotex-proti-parazitom-in-glivam.html

POZOR!
• Zelišča ne morejo nadomestiti pregledov ali posvetov pri zdravniku! Če v telesu opazite prisotnost črevesnih črvov ali drugih zajedavcev, takoj obiščite zdravnika!


kar se tič teh testov.. velikokrat so negativni. Dokaz iz prve roke- sem videla podančice okoli njegove anusa, so vseeno preverili blato- šok negativno!!!!!
Tudi pediatrinja mi je takrat rekla, da je dostikrat tako.
tako da- če otrok daje umazane roke v usta jih skoraj zagotovo ima. ne zanašaj se na tiste lab izvide, ampak poglej za vse naštete znake glistavosti. pa srbenje anusa je samo pri podančicah, pri ostalih ni. In če hoče samo sladkarije in ocvrto ter meso jest, ostalo ga pa ne zanima, je tudi zelo zgovoren znak. In podočnjaki, nočno potenje, napihnjen trebuh, prdenje, driska ali zaprtje, kakšen izpuščaj, uhajanje v hlačke, smrdi iz ust, smrdijo noge, podočnjaki, srbeč nos, glavobol, … ma je veliko takih znakov, ko ne povežeš.. pa ti povem, da je imel otrok večino tega.. te smrdeče noge mi niso šle v glavo, pa vsak dan sem mu jih dobro umila pri tuširanju- vonj po kisu, prav hecala sem se, da mu ponoči škratki namakajo noge v kis ;)). No, ko se je pozdravil, je tudi ta zakisan vonj podplatov izginil, in vsi ostali znaki tudi.
je pa res, da marsikdo ne bo glavobola ali nočnega potenja(tudi to dvoje je imel pogosto) povezal z glistavostjo.[/quote]
He he, potem smo takorekoč vsi glistavi? Pa možu tudi noge smrdijo zelo (no, res pa je veliko zelenjave in pravzaprav vsega), en sine pa je čisto po njem (velika noga, ozka in smrdeča). Podočnjake ima tudi (je zelo svetlopolt), obožuje sladkarije… Aja, samo srbi ga ne. Skratka – malo se umirite no. Ni tako hudo.[/quote]
A sem napisala, da srbi samo pri podančicah? Pri človeški glisti(askaride), ki je bolj razpasena pri odraslih, rit ne srbi!! Podančice imajo večinoma otroci, ki se ob nehigieni rok razširi tudi na odrasle. In še glede sladkarij- v času glistavosti je hrepenel po sladkarijah, sokovih in mc donaldsu. Po zdravljenju je pa otrok začel tako lepo jest sadje in zelenjavo in meka nikoli več omenjal, sladkarij pa tudi ni pogrešal.


sem brala njihovo spletno stran, zelo dobro imajo napisano.
Pa me zanima, glede na to, da so 30 evrov8ali tam nekje ), ali res deluje?
Sicer sem prebrala, da je dobro preventivno se enkrat letno razglistevat(tako kot se morajo psi, mačke), pa z Vermoxom se glih ne bi pacala, to pa bi. ker gliste so res povsod. In res jih ima marsikdo. A hecno je to, da se te svinjarije najbolj zgovorno branijo ljudje, ki si niti pred jedjo ne umijejo roke. Ne, oni jih 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nimajo. In ravno taki jih imajo. Ko je moj sin od takih staknil, in jih jaz nisem imela, saj nisem pri njih nič jedla, roke pa itak umivam- sem preventivno vzela te tablete. Oni so se pa branili, da jih zagotovo nimajo. In kako to lahko trdi? ne more, sploh ne ko mi je povedala za vse svoje prebavne tegobe. Še za srbeč anus je kupovala hrastovo ljubje, a ni hotela priznati, da so krive podančice. tako je bila tam stara s srbečo ritjo in otrok z srbečo ritjo. A ona ni imela podančic. Hahaha… kere fore res. Potem pa bodi zaščiten od njih, če imaš okoli sebe ljudi, ki roke ne umivajo a hočejo biti v stiku z tvojim otrokom. Ne moreš, ker te sebične riti svojo golazen dajejo otroku skozi hrano, ki mu jo pripravljajo. No, sedaj ne dovolim več. Če ga hočejo videt, naj se razglistijo in se enkrat končno naučijo umivat roke. In tu ne popustim.[/quote]

http://www.zdravjeiznarave.com/calivita-dodatki-prehrani/paraprotex-proti-parazitom-in-glivam.html

POZOR!
• Zelišča ne morejo nadomestiti pregledov ali posvetov pri zdravniku! Če v telesu opazite prisotnost črevesnih črvov ali drugih zajedavcev, takoj obiščite zdravnika!
[/quote]
vem to, barca. Smo jedli vermox, sem pucala ko zmešana, poudarjam pomembnost higiene rok.
Ampak v družini nekdo noče pojest tablet in noče umivat roke, hoče pa imet stika z otrokom. Zato sem pomislila na to preventivno zadevo. pa itak ne bo šlo, ker tista noče sodelovat. Ja prav……
zagovarja, da jih nima, ker česen je. pa ji ne verjamem, ker ima točno vse znake, kot jih je imel moj sin.
Kako potem tu ukrepati, če se noče it zdravit? Zaenkrat sem prepovedal, da gre otrok tja na obisk. A tako ne more biti v nedogled. In zelo me žalosti, ker noče pojest teh tablet. vseeno ji je ali ga spet okuži ali ne.. zato pa meni ni.


kar se tič teh testov.. velikokrat so negativni. Dokaz iz prve roke- sem videla podančice okoli njegove anusa, so vseeno preverili blato- šok negativno!!!!!
Tudi pediatrinja mi je takrat rekla, da je dostikrat tako.
tako da- če otrok daje umazane roke v usta jih skoraj zagotovo ima. ne zanašaj se na tiste lab izvide, ampak poglej za vse naštete znake glistavosti. pa srbenje anusa je samo pri podančicah, pri ostalih ni. In če hoče samo sladkarije in ocvrto ter meso jest, ostalo ga pa ne zanima, je tudi zelo zgovoren znak. In podočnjaki, nočno potenje, napihnjen trebuh, prdenje, driska ali zaprtje, kakšen izpuščaj, uhajanje v hlačke, smrdi iz ust, smrdijo noge, podočnjaki, srbeč nos, glavobol, … ma je veliko takih znakov, ko ne povežeš.. pa ti povem, da je imel otrok večino tega.. te smrdeče noge mi niso šle v glavo, pa vsak dan sem mu jih dobro umila pri tuširanju- vonj po kisu, prav hecala sem se, da mu ponoči škratki namakajo noge v kis ;)). No, ko se je pozdravil, je tudi ta zakisan vonj podplatov izginil, in vsi ostali znaki tudi.
je pa res, da marsikdo ne bo glavobola ali nočnega potenja(tudi to dvoje je imel pogosto) povezal z glistavostjo.[/quote]
He he, potem smo takorekoč vsi glistavi? Pa možu tudi noge smrdijo zelo (no, res pa je veliko zelenjave in pravzaprav vsega), en sine pa je čisto po njem (velika noga, ozka in smrdeča). Podočnjake ima tudi (je zelo svetlopolt), obožuje sladkarije… Aja, samo srbi ga ne. Skratka – malo se umirite no. Ni tako hudo.[/quote]
Ja, vsi tisti, ki roke ne umijejo po jedi potem pa brez pribora jedo, so zagotovo glistavi. lep dokaz neumivanja rok imaš v MC donaldsu. Tam ne jedo s priborom, ampak s prsti jedo pomfri. In koliko si jih je dejansko šlo roke umit? Hja.. opazuj, pa se zamisli. ker v človeško telo lahko glista pride le na te načine:-neumite roke, neumita zelenjava, sadje. In neumite roke tistega, ki ti je pripravil obrok.

eh, spet una, ki ima fobijo s črvi.


ki okužuje ostale s svojo packarijo.


Ja, zgleda da res :-)))
Sicer lahko to preraste v OKM – nekaj znakov že ima. Ostali smo pa vsi packi glistavi. Prav, dokler nimam popolnoma nobenih težav, se res ne bom obremenjevala s pretirano higieno. Roke umivam, vseeno pa ne pretiravam tako kot tele. Še smo živi in zdravi. Začuda. :-))


He he, potem smo takorekoč vsi glistavi? Pa možu tudi noge smrdijo zelo (no, res pa je veliko zelenjave in pravzaprav vsega), en sine pa je čisto po njem (velika noga, ozka in smrdeča). Podočnjake ima tudi (je zelo svetlopolt), obožuje sladkarije… Aja, samo srbi ga ne. Skratka – malo se umirite no. Ni tako hudo.[/quote]
A sem napisala, da srbi samo pri podančicah? Pri človeški glisti(askaride), ki je bolj razpasena pri odraslih, rit ne srbi!! Podančice imajo večinoma otroci, ki se ob nehigieni rok razširi tudi na odrasle. In še glede sladkarij- v času glistavosti je hrepenel po sladkarijah, sokovih in mc donaldsu. Po zdravljenju je pa otrok začel tako lepo jest sadje in zelenjavo in meka nikoli več omenjal, sladkarij pa tudi ni pogrešal.[/quote]
Pa daj no! Eni s(m)o sladkosnedni po naravi – od rojstva dalje. Drugi pač niste. In da bo otrok začel jesti kart tako vse ostalo – je pač bosa! Ja, moji otroci jedo veliko stvari, ampak samo zato, ker smo bili doma vztrajni. Sami od sebe marsičesa ne bi jedli. Kot tudi jaz nisem in marsikaj še vedno ne. Se mi dozdeva, da ste ene res že kar obsedene s temi glistami.


Ja, zgleda da res :-)))
Sicer lahko to preraste v OKM – nekaj znakov že ima. Ostali smo pa vsi packi glistavi. Prav, dokler nimam popolnoma nobenih težav, se res ne bom obremenjevala s pretirano higieno. Roke umivam, vseeno pa ne pretiravam tako kot tele. Še smo živi in zdravi. Začuda. :-))[/quote]
Saj me ne motite. Vi si ne umivajte rok, meni ne delate obrokov ;).
Moti me le ena dotična ženska, ki svoje umazane roke steguje v mojo družino. Sedaj sem ji to prepovedala. Prav, pa naj imam po vaše okm, mi je vseeno.
Ko se boste zavedle koliko škode v telo vnesejo in koliko dodatnega dela povzročijo, boste pa tudi ve imele okm ;)))))).
Pa srečno. Jaz bijem svojo bitko, ve pa svojo. In dosegla bom, da bo pojedla tablete in se naučila roke umivat tako kot se šika, ali pa jo črtam iz najinega lajfa. Nič mi ne more, ker mi nič ni ;)))). vse je samo odvisno od moje dobre volje, koliko bo v najinem življenju. In tu ima samo en pogoj- razglistevanje in skrbno umivanje rok. Nič drugega jo nisem prosila, pa lej jo zlomka, da ji je še to odveč. ja prav no. Pa imej svoj prav in svoje gliste. na naju jih več ne boš prenašala. Samo da ima svoj prav ;))))).


A sem napisala, da srbi samo pri podančicah? Pri človeški glisti(askaride), ki je bolj razpasena pri odraslih, rit ne srbi!! Podančice imajo večinoma otroci, ki se ob nehigieni rok razširi tudi na odrasle. In še glede sladkarij- v času glistavosti je hrepenel po sladkarijah, sokovih in mc donaldsu. Po zdravljenju je pa otrok začel tako lepo jest sadje in zelenjavo in meka nikoli več omenjal, sladkarij pa tudi ni pogrešal.[/quote]
Pa daj no! Eni s(m)o sladkosnedni po naravi – od rojstva dalje. Drugi pač niste. In da bo otrok začel jesti kart tako vse ostalo – je pač bosa! Ja, moji otroci jedo veliko stvari, ampak samo zato, ker smo bili doma vztrajni. Sami od sebe marsičesa ne bi jedli. Kot tudi jaz nisem in marsikaj še vedno ne. Se mi dozdeva, da ste ene res že kar obsedene s temi glistami.[/quote]
Sladkosned po naravi ne moreš bit ;). Ni nam cuker v krvi ;).
Obsedena? Ha, tudi ti bi bila, če bi se ti trikrat zgodila zgodba z dotično osebo. Ko bi videla, da si rok ne umiva pred jedjo, tvojemu otroku pa dela hrano. Ko bi tvoj otrok trikrat imel gliste, ona pa bi odbila zdravljenje. ja, zaradi takih sebičnih riti sem jaz obsedena. Nikoli več ne bom jedla teh tablet in pucala zaradi nje. ker sem ji prepovedala, da hodi v najino bližino. kaj mi more? Pa naj ima svoj ponos, a mojega otroka ne bo več okuževala. In ostalo me niti malo ne gane, da me obtoćujete za obsedenost. To je edina stvar v življenju, ki mi res živec potegne- nehigiena rok in pripravljanje obrokov drugim. Toliko o moji obsedenosti ;)) .


Pa daj no! Eni s(m)o sladkosnedni po naravi – od rojstva dalje. Drugi pač niste. In da bo otrok začel jesti kart tako vse ostalo – je pač bosa! Ja, moji otroci jedo veliko stvari, ampak samo zato, ker smo bili doma vztrajni. Sami od sebe marsičesa ne bi jedli. Kot tudi jaz nisem in marsikaj še vedno ne. Se mi dozdeva, da ste ene res že kar obsedene s temi glistami.[/quote]
Sladkosned po naravi ne moreš bit ;). Ni nam cuker v krvi ;).
[/quote]

Ravno obratno, človek je po naravi sladkosned. To izvira iz pradavnine, sladko sadje, pomeni zrelo sadje, kar je dobro za človeka.

Človek je naravno nagnjen, da so mu všeč sladki in mastni okusi, ker to so živila z visoko kalorično vrednostjo, ki mu je omogočala preživetje.


Sladkosned po naravi ne moreš bit ;). Ni nam cuker v krvi ;).
[/quote]

Ravno obratno, človek je po naravi sladkosned. To izvira iz pradavnine, sladko sadje, pomeni zrelo sadje, kar je dobro za človeka.

Človek je naravno nagnjen, da so mu všeč sladki in mastni okusi, ker to so živila z visoko kalorično vrednostjo, ki mu je omogočala preživetje.[/quote]
Od kdaj je pa sadje enakovredno bombonom in ostalim umetno pridelanim slaščicam?
V pradavnini tudi niso imeli pečenih pišk in kravic ;). kam torej paše ta mc donalds in ostali podobni izdelki današnje tako priljubljene prehrane ?

Ravno obratno, človek je po naravi sladkosned. To izvira iz pradavnine, sladko sadje, pomeni zrelo sadje, kar je dobro za človeka.

Človek je naravno nagnjen, da so mu všeč sladki in mastni okusi, ker to so živila z visoko kalorično vrednostjo, ki mu je omogočala preživetje.[/quote]
Od kdaj je pa sadje enakovredno bombonom in ostalim umetno pridelanim slaščicam?
V pradavnini tudi niso imeli pečenih pišk in kravic ;). kam torej paše ta mc donalds in ostali podobni izdelki današnje tako priljubljene prehrane ?[/quote]
Sladko je okus, ki je človeku prirojeno dober. Ravno tako slano, kislo že manj, grenko pa ne, ker je to pomenilo pokvarjeno, strupeno hrano. Že materino mleko je sladko – sladkor pomeni energijo. V kakršnikoli obliki. Gliste tu nimajo nobene veze, čeprav so čisto naravne in so jih ljudje in živali že takrat imeli. :-)))


kar se tič teh testov.. velikokrat so negativni. Dokaz iz prve roke- sem videla podančice okoli njegove anusa, so vseeno preverili blato- šok negativno!!!!!
Tudi pediatrinja mi je takrat rekla, da je dostikrat tako.
tako da- če otrok daje umazane roke v usta jih skoraj zagotovo ima. ne zanašaj se na tiste lab izvide, ampak poglej za vse naštete znake glistavosti. pa srbenje anusa je samo pri podančicah, pri ostalih ni. In če hoče samo sladkarije in ocvrto ter meso jest, ostalo ga pa ne zanima, je tudi zelo zgovoren znak. In podočnjaki, nočno potenje, napihnjen trebuh, prdenje, driska ali zaprtje, kakšen izpuščaj, uhajanje v hlačke, smrdi iz ust, smrdijo noge, podočnjaki, srbeč nos, glavobol, … ma je veliko takih znakov, ko ne povežeš.. pa ti povem, da je imel otrok večino tega.. te smrdeče noge mi niso šle v glavo, pa vsak dan sem mu jih dobro umila pri tuširanju- vonj po kisu, prav hecala sem se, da mu ponoči škratki namakajo noge v kis ;)). No, ko se je pozdravil, je tudi ta zakisan vonj podplatov izginil, in vsi ostali znaki tudi.
je pa res, da marsikdo ne bo glavobola ali nočnega potenja(tudi to dvoje je imel pogosto) povezal z glistavostjo.[/quote]

Drugič mu naredi doma celo kolonoskopijo, da ti slučajno kaj ne uide. Butara.

Če vidite da je vaš otrok sladkosned hitro k zdravniku, ker ima ziher gliste :))))))


Prvič naj je več česna in nauči ga spodobnosti, da ti ne bo kazal riti.

Pa le zakaj k zdravniku, oni jih itak pogosto ne najdejo, tudi če so. :-))) Tko vsaj pravi tale dama, ki se je osredotočila na prisotnost glist v vsakodnevnem življenju.

Pa le zakaj k zdravniku, oni jih itak pogosto ne najdejo, tudi če so. :-))) Tko vsaj pravi tale dama, ki se je osredotočila na prisotnost glist v vsakodnevnem življenju.[/quote]
A ni fino, ko vsaj enkrat na teden tale glistačica znori? 😀

Samo higieno ima pa na nivoju tale glistačica. Pred vsakim obrokom roke umiti, če ne pridejo gliste, ki prežijo na vsakem koraku.
In bog ne daj prijemati vozičkov v trgovini, ker tam so še posebej pogoste. Pravzaprav bi bilo še najbolje, da bi bila po teh nakupovalnih centrih, povsod opozorila pozor gliste!

Ja itak. Otrok se sam okuži z glistami, ki jih prinese v usta. 7 letni otrok je že dovolj velik, da razume, da preden da roke v usta, si jih mora dobro umit. In ko gre v šoli na WC, si jih mora umit. ČE bi si roke umival, glist ne bi imel. To je dejstvo. Gre za bolezen umazanih rok.


Ni čisto res. Te dni je bila oddaja (ne vem točno kje, National GEO ali kje že), da gliste (jajčeca) prenašajo tudi komarji. Iz psa npr. so komarji prenesli jajčeca na lastnika. A ni to fino? :-))) Zdaj se bo ta glistačica šla še dezinsekcijo, pa deratizacije tudi ne sme pozabiti!

New Report

Close