Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zdrava hrana na prvem mestu

zdrava hrana na prvem mestu

Prav čudno se mi zdi,da v trgovini prodajo še kakšno vrečko vegete, če je očitno skoraj nihče ne uporablja Kako pa veste, da imajo vse jedi v katerih je dodana vegeta enak okus, če je pa ne uporabljate. Vsi ste tako ozaveščeni glede zdrave prehrane da človek kar ne more verjeti, da smo na tem svetu še taki primitivci, ki jo uporabljamo!

Vegeta ima ojačevalce okusa, zato je strupena in ima vsa hrana enak okus.Obstaja vegeta brez ojačevalcev (neka Vegeta natur ali nekaj podobnega). Jaz je ne uporabljam, včasih pa moja tašča uporabi govejo kocko (ki ima sicer tudi ojačevalce okusa, ampak sem tečna, zato je to zreducirala na minimum).

Drugače pa mi jemo vedno grah iz konzerve (zmrznjen kuhan nam ni všeč), fižol pa sami kuhamo vsak teden pozimi (Mercatorjev iz Kanade je prav dober) – po 1 kg hkrati, da je za 3 dni. Tudi proti paradižniku iz konzerve nimamo nič proti – saj konzervirana hrana nima konzervansov… je pa res, da ni sveža. Čeprav… sredi zime tudi “svež” paradižnik iz Španije ali Argentine ni prav zdrav….

Mislim, da se vsi po vrsti trudimo za kar najbolj zdravo in svežo hrano, potem pa včasih bolj včasih pa manj uspemo… Kriteriji za to, kaj je zdrava hrana, so različni, včasih pa kriterije sooblikuje tudi denarnica!

NO, kaj pa to
pa se ne lažem
ko so klali pujsa in ko prestrežejo kri…..to kri tašča da v vrečke
in zmrznit
ko peče palačinke oz maso naredi, zlije dva deci prašičje krvi v maso
zmeše, da se zmeša, pordeči in speče palačinke
pridejo čist črne, pol jih namaže rećmo z marmelado

DRUG RECEPT
mal čebule na olje, mal začimb mal zalije z vodo, pokuha, mal paprike v prahu, lovor, kuha, kuha….
moka, da se zgosti, vegetica njena domača, baje, jo pa imam kr lepo na sumu, da kupljeno, stresa v svoj lonček, embalažo, pa stran
skuha makarone spet pod paro in vse skupi strese v en lonc, zmeša kao to svojo omako in je fertik….
kaj hudiča je to, nooooo
in še ena med hujšimi
spet makaroni, kuhani, notri pa nabrizga paradajz v tubi, vse skupi zmeša in sol
ko je še vse vroče se paradajz stopi, tko, da vsak makaron dobi vsaj mal rdeče barve
če ji predolg makaroni stojijo in se zlepijo, ona ne bodi lena , zalije z dva deci vode, zmeša in kosilo pripravljeno…no, pa še solatko naredi zraven

Tole zadnje pa moja tašča tudi dela in meni je fajn dobro. Makarone skuha, odcedi, potem pa na malo olja da pardižnikovo mezgo, malo praži in gor vrže makarončke. Vse dobro premeša, da so vsi rdečkasti, zraven pa solato. Mi imamo to ful radi, otroci pa sploh. Ampak za moj okus mora biti mezga, smo enkrat probale z paradižnikom v konzervi, pa to ni to.

New Report

Close