Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zdravniki izsiljujejo

Zdravniki izsiljujejo

Ne pišem o primerih nekajdesetminutnega čakanja. Takrat, ko je moj osebni zdravnik zdrvel iz ordinacije k nekomu na dom, ki ga je potreboval, se nisem čisto nič pritoževala zaradi dvournega čakanja. Govorim o primerih kot so že omenjeni zgoraj. Ponavadi se naročam na “prvo možno uro”, zdravnik pa se prikaže na svoje delovno mesto s polurno zamudo, potem opravi še ene par telefonskih klicev, pred mano pa so na vrsti še trije njegovi znanci. Ipd. Ma ne da se mi, no.
Jaz ne vem v katere bolnice hodite vi, da je pri vas vse tako idealno, jaz v naši opažam eno samo šlamparijo, nepotizem in aroganco.

deloma je že odgovorila monica, sama bi le še dodala – moja osebna zdravnica je zjutraj zamudila v službo. da, je zamudila. a ker je zamujala dobre pol ure nam je sestra prišla v čakalnco povedat, naj bomo potrpežljivi, da se zdravnico ravno pelje iz celonočnega dežurstva, kjer se je en primer zavlekel…

ma ja, same svoje znance sprejema pred tabo…ma daj, ti si že malo preveč v tej smeri naravnana, v smeri neprestanega delanja krivice… vsak zdravnik ima omejeno število bolnikov, in glej ga zlomka, a veš da vse pozna?:-) mene moja zdravnica pozdravi izven ordinacije, pa nisma na ti, in se vidiva nekajkrat letno. smo “znanci” torej…

kar se pa tiče napotnic…saj v bodoče jih bodoizdajali več, za lastno zaščito. a vsaka napotnica stane. tako bo manj denarja za druge stvari…mnogo ljudi pa napotnice dobesedno izsiljuje.

Najprej doživi, potem presojaj. Seveda se to ne dogaja neprestano, se pa pogosto. Smelo pa se ne bi nikoli!
In če pred mano vstopi delavka bolnišnice, ki je ravnokar prišla po hodniku skupaj s svojo mamo, je jasno videti po kaj je prišla in na kak način.

Ne pišem o primerih nekajdesetminutnega čakanja. Takrat, ko je moj osebni zdravnik zdrvel iz ordinacije k nekomu na dom, ki ga je potreboval, se nisem čisto nič pritoževala zaradi dvournega čakanja. Govorim o primerih kot so že omenjeni zgoraj. Ponavadi se naročam na “prvo možno uro”, zdravnik pa se prikaže na svoje delovno mesto s polurno zamudo, potem opravi še ene par telefonskih klicev, pred mano pa so na vrsti še trije njegovi znanci. Ipd. Ma ne da se mi, no.
Jaz ne vem v katere bolnice hodite vi, da je pri vas vse tako idealno, jaz v naši opažam eno samo šlamparijo, nepotizem in aroganco.[/quote]

jaz sicer hodim k privat zdravniku,placam vse storitve in recepte,sem pa normalno tudi zavarovana ker nikol neves kdaj te stisne,upam da me se vsaj 50 let nebo, pa so vcasih tudi vrste za pocakat ,pac eni so dlje notri ,pa kaj ces..no naj povem da pacijent ki si je glavo poskodoval je bil neznanec pa mu niso odrekli pomoci,bila je pac najblizja ordinacija tam in so pomagal.

veš, tudi svojci zdravstvenih delavcev imajo, o ti šment, vso pravico zboleti. zdaj mi pa ti nekaj povej. bi ti svojo betežno in ostarelo mati, ki pride k zdravniku pospremila do vrat in še čez njih? jaz vem, da jo bi. zakaj je torej sestra ne bi smela? svoje lastne mame? a si sicer videla njihovo knjigo naročanja in posledično zagotooooooooooovo veš, da se je uboga mamca urinila? kaj pa če je bila naročena tudi ona in je bil to pač njen termin? si v vsej svoji omejenosti kdaj pomislila na to? verjetno ne, itak, tebi se dela le krivica.

pri nas si ob sistemu naročanja zelo hitro na vrsti. in nihče se ne buha.

Sestra ni bila sestra ampak zdravnica mati pa precej daleč od betežnosti. Prva ura je bila preverjeno moja.
Od tu dalje presojaj o stvareh, ki jih poznaš in so se zgodile tebi!

Ali bi vi dežurali, če vam ne bi bilo treba?

ja če bi bila jaz zdravnica, pred ordinacijo pa moja mama, jo bi pa tudi jaz šla sama ponj oz.poklicat. ja da se pa na podlagi tvoje izkušnje da posplošit na vso populacijo, je pa itak kristalno jasno vsakemu neumnežu…. jaz presojam po svojih izkušnjaš in zadeve kar dobro poznam. hvala lepa.

Res so tako bogi, ojojoj.
Očitno jim cel faks in še potem ne kapne da je to poklic in delo, ki traja 24 ur na dan 365 dni v letu.
Za delo 5 dni po 8 ur tedensko bi se pa morali v administrativno šolo vpisat, ne pa na medicino.
To je super služba brez dežurstev, plača pa tudi super, za nekje 2 24 urni dohtarski dežurstvi., delaš 176 ur mesečno.
Će je pa že treba kdaj potegnit na dodatek še pomislit ne sme, kaj da bi še kaj zahteval ali neke ultimate postavljal.
Saj ni problem se lahko prekvalificirajo če jim ponujeno ni všeč.
Naj grejo. Bomo vsaj vedeli na čem smo.

Kakšen lobi je to, sindikalisti bi morali k njim v šolo. Saj smo ja VSI državljani državi potrebni.
Ali pa morda ne?

če prav razumem so zdravniki torej roboti, ki so 24 ur 365 dni na leto v službi? torej sploh ne morejo oz. smejo imeti potomcev, ker so se odločili biti zdravniki?

ko se dijaki odločajo o poklicu…redki se pozanimajo o točnem številu ur, ki jih bodo mogli delati v svojem poklicu. večini gre pri 18tih vse drugega po glavi. tudi meni je šlo. poleg tega so tudi v javnosti nasprotujoče si informacije. kako naj potem mlad človek ve, katere so resnične? težko. zdravnika pa ne greš ravno spraševat – ej stric, koliko ti delaš in koliko imaš ti plače. na medicino gre veliko ljudi z neko idilo v glavi o samem sistemu in vsema, ki se razblini in razbije nekje v četrtem letniku…

Dohtarski poklic je tako sanjski, mimgrede naštudiraš tiste par izpitov, še diplomske ni treba napisat, med stažiranjem mal šminkiraš v beli halji, potem spiš med dežurstvi pa še kakšno fajn sestro daš dol, farmacevtske firme ti častijo dopust na Sejšelih,cekini pa letijo na kup. Res čudn, da ni večjega navala na medicino? Saj to je idealna prilka! Kot anestezist al pa patolog takoj dobiš službo. Torej?


ma seveda smo vsi potrebni ampak oni vsaj delajo,poglej koliko luzerjev je ki ne delajo nic,pravzaprav delajo ja-kradejo,pa se noben ne upre..ah dajte no res pretiravate.
da je pa to super sluzba,pa ti bom takole rekla,super sluzba je recimo biti tajkun,ne pa dohtar -dejte no mir

ekzakli:))))))))

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Delo v zdravstvu poteka 24 ur na dan 365 dni v letu. Normalen delovni čas, dežurstva so le na določen tedenski počitek in praznike za minimalne nagrade. Zakaj to za gospodo ne bi veljalo kt za ostalo zaposlene v tej branži? Kaj so pa oni več nenazadnje od čistilke ki tudi mora dežurat da spuca za pacienti in tudi za njimi, pa za ta dodatek še otrok na sladoled ne more peljati?

Sram naj jih bo.

Se čisto strinjam, takrat ti res prekipi. Samo dejansko je verjetno tako, da imajo delavci bolnice protekcijo pri čakalnih vrstah. Tako kot imajo povsod svojci zaposlenih določeno protekcijo. In mama zdravnice zelo verjetno ne bo čakala polletne čakalne vrste, ampak bo sprejeta predčasno. Takrat so jo določili očitno za tvojo uro. S čimer se strinjam, da ni prav. Če se gredo protekcijo (kar razumem, čeprav ne zagovarjam), naj pridejo 15 min pred prvim naročenim in takrat obdelajo VIPovce. Takrat bo usluga zdravnika svoji sodelavki tudi res usluga.

In ja, tudi drugo sem že doživela, kar navajaš. Sem bila tudi sama v bolnici Izola naročena ob 8. uri za nek poseg – v ambulanti. Pridem že ob 15. do 8. in sedim kot bedak do 9. ure, ko se je seveda nabralo še 5 pacientov, in je končno prišel zdravnik s krofom in kavo v roki. Lepo počasi, nasmejan in vesel. Začel je delat ob 9.15, torej z zamudo ene ure in 15 min. Saj ne rečem, čisto možno, da je moral prej urediti kaj pomembnega v bolnici, toda v tem primeru pride sestra, pove, da bo zdravnik prišel takoj, ko bo mogoče, se opraviči itd. Seveda sem gospodu zdravniku povedala, kar mu je šlo, lepo kulturno sem mu dala vedeti, da se tako ne postopa in da je deloval daleč od profesionalnosti. Ne on ne sestra nista odgovorila nič, nekaj sta momljala, ker očitno nista imela kaj povedati, pa tudi navajena nista bila, da se zaradi tolikšne zamude morata komu opravičevati. Pod nivojem, skratka. Seveda mi je postalo kristalno jasno, zakaj sva enkrat drugič, ko sem peljala hčerko zaradi kontrole zlomljene roke, čakali na kontrolo skoraj 3 ure dlje od naročene ure. Če so začeli delati uro kasneje kot so naročili prvega, je jasno, da se ob 11. uri nabere nepopisna množica čakajočih.

Samo toliko bi komentirala. Glede dežurstev se pa strinjam z zdravniki, da pač ne bodo dežurali, če država nima denarja za plačilo dežurstev. In strinjam se tudi s tem, da bi bile urgence zelo razbremenjene, če bi se končno začelo zaračunavati vsem tistim, ki hodijo tja z nenujnimi stanji ter. brez veljavne napotnice dežurnega zdravnika.

Delo v zdravstvu poteka 24 ur na dan 365 dni v letu. Normalen delovni čas, dežurstva so le na določen tedenski počitek in praznike za minimalne nagrade. Zakaj to za gospodo ne bi veljalo kt za ostalo zaposlene v tej branži? Kaj so pa oni več nenazadnje od čistilke ki tudi mora dežurat da spuca za pacienti in tudi za njimi, pa za ta dodatek še otrok na sladoled ne more peljati?

Sram naj jih bo.[/quote]

a ti to resno? torej more bit zdravnik na razpolago 24/7/56??????

a čistilke dežurajo? od kdaj?….prosim naj se javi čistilka s plačanim dežurstvom!!!!….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Delo v zdravstvu poteka 24 ur na dan 365 dni v letu. Normalen delovni čas, dežurstva so le na določen tedenski počitek in praznike za minimalne nagrade. Zakaj to za gospodo ne bi veljalo kt za ostalo zaposlene v tej branži? Kaj so pa oni več nenazadnje od čistilke ki tudi mora dežurat da spuca za pacienti in tudi za njimi, pa za ta dodatek še otrok na sladoled ne more peljati?

Sram naj jih bo.[/quote]
cistilka kot clovek ni nic manj vredna to je jasno,vsak ki trdi drugace je butel..je pa strokovno znanje zdravnika popolnoma drugacno in veliko bolj zahtevano od strokovnega znanja cistilke,tako so nastale lestvice kako ovrednotiti delo v denarju,pustimo pa tisto drugo vrednoto dela,ki se ga neda ovrednotiti z denarjem..zaradi nestrokovnosti cistilke se nihce ni umrl ,zaradi nestrokovnosti zdravnika pa na zalost ze..
vsak zdravnik zna pomit po tleh,cistilka pa ne more opravljati njegovega dela,vidis zdaj razliko.

Saj naval je, ravno iz teh razlogov a če ne veš je vpis omejen.Že vedo zakaj..
Ne more vsak na medicino, to je študij za elito., ki zdaj javno izsiljuje vlado za nemalo davkoplačevalskega denarja..

Saj naval je, ravno iz teh razlogov a če ne veš je vpis omejen.Že vedo zakaj..
Ne more vsak na medicino, to je študij za elito., ki zdaj javno izsiljuje vlado za nemalo davkoplačevalskega denarja..[/quote]
ej zdaj pa res budalestine pisete,kaksno elito,poznam 2 ki sta nobena elita pa obe zdravnici..
bodimo iskreni medicina je tezak studij,je treba imeti tudi vsaj mal pameti,tu se na sreco ne mores zanasat.

Delo v zdravstvu poteka 24 ur na dan 365 dni v letu. Normalen delovni čas, dežurstva so le na določen tedenski počitek in praznike za minimalne nagrade. Zakaj to za gospodo ne bi veljalo kt za ostalo zaposlene v tej branži? Kaj so pa oni več nenazadnje od čistilke ki tudi mora dežurat da spuca za pacienti in tudi za njimi, pa za ta dodatek še otrok na sladoled ne more peljati?

Sram naj jih bo.[/quote]

a ti to resno? torej more bit zdravnik na razpolago 24/7/56??????

a čistilke dežurajo? od kdaj?….prosim naj se javi čistilka s plačanim dežurstvom!!!!….[/quote]

Njej se to ne šteje kot dežurstvo. Moja soseda čistilka mi je ravno včeraj potarnala, da mora iti delat v soboto in nedeljo, ker mora biti nekaj v podjetju nujno počiščeno do ponedeljka. Plačana bo tako kot vsak drug dan. tudi jaz kdaj po šefovem nalogu pridem v soboto, nedeljo ali praznik, ko je treba nekaj dokončati (tudi javna firma, delo na del. mestu, kjer se zahteva visoka šola). Plačana sem isto kot vsak drug dan.

Delo v zdravstvu poteka 24 ur na dan 365 dni v letu. Normalen delovni čas, dežurstva so le na določen tedenski počitek in praznike za minimalne nagrade. Zakaj to za gospodo ne bi veljalo kt za ostalo zaposlene v tej branži? Kaj so pa oni več nenazadnje od čistilke ki tudi mora dežurat da spuca za pacienti in tudi za njimi, pa za ta dodatek še otrok na sladoled ne more peljati?

Sram naj jih bo.[/quote]

a ti to resno? torej more bit zdravnik na razpolago 24/7/56??????

a čistilke dežurajo? od kdaj?….prosim naj se javi čistilka s plačanim dežurstvom!!!!….[/quote]

Še nisi videla bolnice od znotraj? Misliš da samo dohtarji dežurajo?
Verjetno, ker vsi drugi delajo :))

res? medicina je samo za elito? veš kaj se je zgodilo z generacijo kjer so prvič poskusno povečali vpis? ta generacija je sedaj v 5.letniku. problem je le v tem, da jih nimajo kam dat. tudi kc je velik le določeno ptevilo m2 in imale le določeno kapaciteto. kam pa naj fakulteta našopa 400 študentov, če še za te komaj zagotovi dovolj menotrjev za vaje????

a ti to resno? torej more bit zdravnik na razpolago 24/7/56??????

a čistilke dežurajo? od kdaj?….prosim naj se javi čistilka s plačanim dežurstvom!!!!….[/quote]

Njej se to ne šteje kot dežurstvo. Moja soseda čistilka mi je ravno včeraj potarnala, da mora iti delat v soboto in nedeljo, ker mora biti nekaj v podjetju nujno počiščeno do ponedeljka. Plačana bo tako kot vsak drug dan. tudi jaz kdaj po šefovem nalogu pridem v soboto, nedeljo ali praznik, ko je treba nekaj dokončati (tudi javna firma, delo na del. mestu, kjer se zahteva visoka šola). Plačana sem isto kot vsak drug dan.[/quote]
Imaš za en K**** sindikat….delaš nadure, ki so plačane kot normalne ure?????……hja…..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

New Report

Close