Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zdravo hujšanje

Zdravo hujšanje

Mogoče si tak tip, da potrebuješ nekoga ali nekaj, da te opominja? Jaz vem, da sem taka. Sicer nisem imela toliko kg za izgubiti, vendar ti povem, da se je moral najprej zgoditi premik v glavi. Torej, lani aprila sem najprej začela s tekom. Da sem se samodisciplinirala, sem si naložila aplikacijo, ki meri pretečene km, čas pa bla bla bla. Aplikacija te za vsak dosežek ‘pohvali’ in mene je to gnalo naprej. Danes tečem tudi brez nje, ampak vseeno mi je fino, ko vidim celokupno število pretečenih km v letu pa pol. Sprva sem si zadala cilj, da tečem 3x na teden -včasih sem šla 5X, spet drugič samo 1X, ampak povprečja sem se kar držala. Največ sem pretekla 15km. Zdržala bi še več, vendar sem se začela dolgočasiti 🙂 No, danes brez teka ne zdržim več.
Ko sem začela s tekom, nisem ravno pazila na prehrano. Nasprotno, mogoče da sem začela jesti še več. Potem pa se mi je letos pozno pomladi v glavi zgodil še drugi večji premik in začela sem paziti tudi pri prehrani. Moja največja slabost so sladice in grizljanje med obroki. Nekaj časa sem se lovila okrog tega, potem pa sem se spomnila na morje aplikacij, ki so ti danes na voljo, malo pogooglala in si ‘snela’ prvo brezplačno, na katero sem naletela. Zame je bilo to zlata vredno! Glede na spol, težo, višino in tvoj življenjski slog, ti aplikacija izračuna, koliko kcal naj bi zaužila, da recimo v obdobju 5 mesecev, prideš na določeno težo. Meni je pomagalo že to, da sem vestno vnašala, vse kar sem nesla v usta – ampak čisto vse!- in kg so začeli kar kopneti, ko sem se zavedla, koliko pojem med obroki. Aplikacija ti za vsako živila izračuna kalorično vrednost ter delež B, OH in ostalih hranil, če so info na voljo. Predstavljam si, da so izračuni orijentacijski, vendar dovolj realni, da ti pomagajo določiti, kje je tista meja, kjer začneš s hujšanjem. Določila sem si dan, ko lahko jem tudi sladko, sicer pa sem tovrtna živila izločila (in jih danes prav nič ne pogrešam), kruh pečem sama oz kupim čimbolj kvalitetnega in ga pojem mogoče za 1 rezino na dan, drugače pa jem vse. (Je pa res, da nisem bila nikoli ljubiteljica cvrtja in čipsov…) A ja, pa vmes sem začela še domačo vadbo z eno 5-kilsko utežjo. (Na u-tubu imaš morje tega).
Upam, da sem ti bila kaj v pomoč. Srečno!

Hvala vsem. Bom poskusila z aplikacijo (ampak malo dvomim, bolje bi mi bilo, ce bi bil dejansko nekdo zraven), tudi zapisovala si bom, kaj jem itd. Hvala za pomoc, upam, da bo slo 🙂 res nisem disciplinirana in bom nasla nek najlazji nacin, ce se bom sama lotila tega. So pa pri meni tudi problem prigrizki med obroki, kar naprej bi nekaj jedla. Stara sem 22.
Sem pa z okolice Celja, ti pa?

Sem iz drugega konca Slovenije, pa še skoraj enkrat starejša od tebe, če to vprašanje leti name. Piši na forum Hujšanje. Mogoče tam najdeš koga, ki ti bo geografsko in starostno bliže 😉 Pa mogoče še dve stvari, ki sta meni pomagali – načrtovanje obrokov vsaj tri dni vnaprej in umivanje zob z zobno kremo močnega mint okusa hitro po zajtrku/kosilu/večerji, da me ni zamikalo še kaj malega pojesti. Držim pesti, da ti uspe. Začne se pa vse v glavi in z majhnimi, kratkoročnimi cilji. Slišala sem tudi o študijah, ki so potrdile dejstvo, da so cilji bolj ponotranjeni in uresničljivi, če si jih zapišemo črno na belem. Poskusiti ni greh. Srečno!

New Report

Close