Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Že 10 let nimam stikov s hčerko

Že 10 let nimam stikov s hčerko

Tudi jaz nimam stikov z hčerko. K meni in možu ni prišla že 10 let. Sem bolnik in sem na kisiku 24 ur na dan, imam tudi druge bolezni. Ureja me vnukinja in mož. Hčere ni in ni, pa je bil mož operiran na srcu.
Vedno sem skrbela zanjo in ji vzgojila hči.
Noče stikov, posebno, da bi morala kaj postoriti.
Navadila sem se prva leta sem jokala. Grdo se obnaša do mnogih ljudi.

 

Si na kisiku, torej so ti dnevi steti.

Poklici hci in razcistita, kaj ti zameri in kaj ti zameris njej, zdaj je zadnji vlak za spravo med vama.

Tudi jaz vidim svojo mamo enkrat na 5 let za 5 minut. Tko da v življenju jo zame ni. Težka in čudna so pota bogova pravjo. Včasih nam da bog take poti,pa mislimo čez kaj nas pelje in smo žalostni da nam ni naklonjen-pa je v resnii zato ker sovražniki po teh katerih gremo ne morejo in nas bog zaščiti. mal bluzim,nisem glih verna,ampak življenje ni ne božje ne lepo. Tako pač je. Včasih je prekleto nepošteno. Poskusi se čimmanj sekirat zaradi tega,da ne bo še dodatno vplivalo na zdravje. Zakaj bi,če jo ne zanimaš,ji ni mar,boš pa še svoje psihično zdravje ogrožala? Drži se,pa z nami kaj poklepetaj. Ti si na kisiku,jaz pa na pilulah za mozak. 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Takšne ste jih naredili s to permisivno vzgojo. Razvajenčke, ki so center sveta in ne čutijo nobene empatije do nikogar.

Žalostno, ampak to so spake.  Nečloveške spake.

To, da si ti danes tako bolna, na kisiku ipd ne pove nič o tem, kakšna si bila nekdaj do nje. Mogoče bi rada od nje ,da skrbi za vaju? Mogoče vidva nista skrbela zanjo,ko bi vaju rabila?

Jaz se tudi skoraj deset let nisem videla z mamo, niti slišali se nisva ta čas. Ker je bila do mene grda, hudobna. Vedno mi je nabijala samo negativno energijo, ker je sama zelo negativna oseba.

Sta bila vidva dobra starša? Sta bila do nje prijazna? Sta jo imela rada ali jo le danes potrebujeta, ker sta betežna?

Povej nam. Pa tudi povej, zakaj je odšla? Kaj je bil vzrok in kaj povod?

Brez zamere, ampak če odnos med staršem in otrokom ni ok, si starš lahko mirno več kot pol odgovornosti pripiše.

Glede na to da niti svojega otroka očitno ni vzgajala in zanj skrbela če praviš da si ti….ne pričakuj da ji bo za karkoli mar. Nekateri pač živijo samo zase.

Kar seješ, to žanješ.

Običajno je tako. Si se vprašala, kakšno krivico si ji mogoče kdaj naredila. Prepričana sem, da veš, od kje takšna zamera.

Odgovor na objavo uporabnika
anonimno12345, 23.06.2022 ob 11:20

Tudi jaz nimam stikov z hčerko. K meni in možu ni prišla že 10 let. Sem bolnik in sem na kisiku 24 ur na dan, imam tudi druge bolezni. Ureja me vnukinja in mož. Hčere ni in ni, pa je bil mož operiran na srcu.
Vedno sem skrbela zanjo in ji vzgojila hči.
Noče stikov, posebno, da bi morala kaj postoriti.
Navadila sem se prva leta sem jokala. Grdo se obnaša do mnogih ljudi.

 

Ni hčerka kriva, da si ti bolna na kisiku…. ALi pač ?

Ni te dolžna negovati. Zakaj le bi te? nekaj hudga je že moralo biti med vama, da te ne “neguje” sedaj.

 

Tudi moja mama je težka, zelo – egocentrična, samo ona ima bolezni in ona je bolna, samo ona – drama queen -cel svet bi se moral vrteti okoli nje. Težko sem z njo 2 uri, ker je do mene žaljiva, poniževalna. Sem ji rekla, zakaj me ni splavila v Ljubljanico, pa je bila tiho……. Toliko o tem.  Meni je bolje in lažje brez nje, tudi razdedinila me je, ko je delila polbratom in polsestram ( moj oče je bil vdovec). Sem se na zapuščinski odrekla takrat v njeno dobro,  za njeno dobro, da bi mi dala mir, da me ne bi šponiževala in svoje frustracije nepredelane z njeno mamo in očetom zdravila na nmeni. Dovolj je bilo, da se je na meni sproščala več kot 40 let. Dovolj – tudi njej sem rekla: ne, dovolj je. Dovolj jo imam, njeneha poniževanja, dajanja mene v nič. Ker me ni splavila v Ljubljanico, ko je imela to možnost in ko sem ji to predočila, ni negirala, da ji je žal.

Ampask po očetu bom zahtevala svoj delež.  Ostalo njena dediščina me pa ne zanima. naj da tistemu, ki jo bo prenađal do smrti – nima ne prijateljev, ne partnerja -ker je težko z njo sobivati, se jo drugi tudi izogibajo. Jaz je tudi ne bom več prenašđalča – čeprav je moja mati. Naj jko prenaša, kdor jo želi in hoče. Dovolj me je že poniževala, dovolj ivčev požrla, pa čeprav je moja mati, ni imela ni nima te pravice zto, da si ona sprošča svoje ventile na drugih.

 

Ne bom jaz njenena boksarska vreča “nič kriva ne dolžna” do konca njenega življenja. naj jo prenašajo drugi – jaz je ne bom. Mi je ni treba.

Odgovor na objavo uporabnika
tko je to, 23.06.2022 ob 13:59

Kar seješ, to žanješ.

Običajno je tako. Si se vprašala, kakšno krivico si ji mogoče kdaj naredila. Prepričana sem, da veš, od kje takšna zamera.

In obratno – si se ti vprašala, kaj je ta mati delala tej hčerki, da se jo hči izogiba, upravičeno?

Odgovor na objavo uporabnika
tehtnica ima vedno dva konca, 23.06.2022 ob 15:09

In obratno – si se ti vprašala, kaj je ta mati delala tej hčerki, da se jo hči izogiba, upravičeno?

Ja, sej … kaj sem pa jaz drugega rekla????

A je na drogi. Droga naredi na človeku, take posledica, da ga briga za druge. Zavest se obrne samo na jaz. Pokliči jo. Vprašaj jo, kaj ji je. V mislih 8n na glas ji odpusti. Ne kregaj jo. Prosi jo, da pride.

Iz ljubega miru ne pride do situacije, da nekdo ne želi več stikov. Malo me je zmotilo, da postaja sedaj, ko sta zbolela, očrnjena, prej, ko sta bila pa zdrava, se pa nista obremenjevala, če še kaj pride ali ne. Z izjemo prvega leta. Da ne želi niti sedaj, ko je bolezen, je že moralo biti dovolj hudo, da je tako.

Odgovor na objavo uporabnika
Rednamay, 23.06.2022 ob 11:27

Tudi jaz vidim svojo mamo enkrat na 5 let za 5 minut. Tko da v življenju jo zame ni. Težka in čudna so pota bogova pravjo. Včasih nam da bog take poti,pa mislimo čez kaj nas pelje in smo žalostni da nam ni naklonjen-pa je v resnii zato ker sovražniki po teh katerih gremo ne morejo in nas bog zaščiti. mal bluzim,nisem glih verna,ampak življenje ni ne božje ne lepo. Tako pač je. Včasih je prekleto nepošteno. Poskusi se čimmanj sekirat zaradi tega,da ne bo še dodatno vplivalo na zdravje. Zakaj bi,če jo ne zanimaš,ji ni mar,boš pa še svoje psihično zdravje ogrožala? Drži se,pa z nami kaj poklepetaj. Ti si na kisiku,jaz pa na pilulah za mozak. 🙂

Kaksna “Bogova pota!??”

To je tvoja oz vajina pot na kateri sta skregani in se ne družita….

Ne mešaj Boga v posledice svojega karakterja,….

Vse pripisujete starsem? A hčeri pa ne, kakšno težavo ima da noče stikov s starši? Je vam to normalno? No meni ni . Karkoli se je zgodilo, verjetno ni tako hudo da bi izgubila stike z družino. Dokler so starši živi, ima možnost. Ko bodo mrtvi, ne bi več te možnosti. Naj razmisli vsak , ki take reze dela, si sposoben to prenesti? Jaz mislim da je vedno možnost povratka

Zato ne govori  bedarij.

Zakaj bi bil nekdo vse življenje obvezan,da trpi, da prenaša vsemogoča ponižanja, da se mu odkrito da vedeti, da ni ljubljen?

A samo zato, ker ga je rodila neka ženščina, ki mu je počela vse zgoraj našteto?

Veš, so matere in so “matere” . Sama biologija te ne uvrsti  med prave matere.

In s kako pravico taka ženščina zahteva od vsemu gornjemu  izpostavljenemu otroku,da skrbi zanjo?

Ker ta oseba misli, da lahko in mora. Samo zato, ker ga je rodila. Še tega sama ne ve, če ga je (otroka) sploh hotela roditi.

In zdaj naj ta otrok skrbi zanjo?

Daj nehaj zbijati šal.

Odgovor na objavo uporabnika
Sgn si verjetno imela dobro mamo, 24.06.2022 ob 07:30

Zato ne govori  bedarij.

Zakaj bi bil nekdo vse življenje obvezan,da trpi, da prenaša vsemogoča ponižanja, da se mu odkrito da vedeti, da ni ljubljen?

A samo zato, ker ga je rodila neka ženščina, ki mu je počela vse zgoraj našteto?

Veš, so matere in so “matere” . Sama biologija te ne uvrsti  med prave matere.

In s kako pravico taka ženščina zahteva od vsemu gornjemu  izpostavljenemu otroku,da skrbi zanjo?

Ker ta oseba misli, da lahko in mora. Samo zato, ker ga je rodila. Še tega sama ne ve, če ga je (otroka) sploh hotela roditi.

In zdaj naj ta otrok skrbi zanjo?

Daj nehaj zbijati šal.

 

Odlično zapisano.

Očitno res nima izkušnje. Eno je teorija, drugo pa praksa. in za svoj notranji mir se odmakneš – ker le tako lahko normalno neobremenjeno živiš – še si tudi sam zrela, izdelana oseba s svojim dostojanstvom.  So določene situacije, ko moraš imeti dostojanstvo, preko katerega ne smeš dovoliti niti lastnim roditeljem.

Kako resnično. Ne vemo kakšni starši so bili ti ljudje do hčere. Nekateri so strašni. In taki si ne zaslužijo dobrih otrok. Tudi če so na kisiku in bolni ne. Niso središče sveta. Samo jamrajo in se smilijo sami sebi, do otrok pa so bili grdi.

New Report

Close