Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Želim se naročiti k svojemu splošnemu zdravniku, pa izvem …

Želim se naročiti k svojemu splošnemu zdravniku, pa izvem …


Če govoriva o isti zdravnici, je njena dolgoletna sestra že v penziji.
[/quote]

Hm?
Torej je šla pred kratkim v penzijo, manj kot eno leto?
Če to ni to, potem imava (sva imeli) verjetno različni zdravnici?

Zd BEŽIGRAD ?? To sam beži stran toklr te noge nesejo.

… po 5 letih sem prejsnji mesex uspesno zbezala od njih ker kar se pa tam dogaja – z eno besedo -ka ta stro fa !

Ce sem bila na vrsti v 3 urah sem se malo rekla! In to s pretresom mozganov… z 29 vrocine.. ne jebejo sistema, zapirajo vrata pred tabo, no ro.
[/quote]
pri 29 vročine dobro, da si preživela


pri 29 vročine dobro, da si preživela
[/quote]

Verjetno je od jeze in razburjenja nad ZD, pritisnila eno številko pred pravo.
Jaz jo pa razumem.

V tej temi je bil objavljen seznam (prostih) osebnih zdravnikov po Sloveniji:

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=11154674

Trenutno sedim v ZD Bežigrad. Pred ordinacijo zdravnice, katera je na bolniški.
Gužva. Ljudje so čisto zmedeni, ker jim ni nič jasno, tako kot meni ne …

ZD ti mora zagotoviti nadomestnega, ne pa, da se ti ukvarjaš z iskanjem vsepovsod.

Zavod Zdravje, Vilharjeva, dr.Bajt

Počasi in tiho se spreminja javno zdravstvo (šolstvo ) v zasebno (privat ) ? Imamo v LJ in MB Fakulteto za medicino in premalo zdravnikov .
So zdravniki (ne vsi) , ki bi lahko delali kot družinski zdravniki , kjer so (bodo) prosta delovna mesta , pa jih to , ne zanima (preveč dela itd ) . Drugi časi bi nekateri rekli …..Bolezni so pa ostale in pacienti.

Hm?
Torej je šla pred kratkim v penzijo, manj kot eno leto?
Če to ni to, potem imava (sva imeli) verjetno različni zdravnici?
[/quote]
Lani kmalu po novem letu je odšla v penzijo.
Ali je zdravnica odsotna od novembra dalje?


Hvala za ta podatek.
Pa kaj veš, kakšen zdravnik je, predvsem v diagnostičnem smislu?


Tisti zdravniki, ki gredo ven iz družinske medicine se tudi ne vrnejo nazaj.
Sicer pa je bila tema glede tega koliko razpisanih mest je na fakulteti za medicino in se lahko samo zgroziš.


Lani kmalu po novem letu je odšla v penzijo.
Ali je zdravnica odsotna od novembra dalje?
[/quote]

To pa žal res ne vem, od kdaj je odsotna.

Tudi jaz sem se hotela naročiti pri zdravnici, pa nisem preko portala imela sploh možnosti na telefon se pa nihče ni javil. Ko sem klicala informatorja mi je bilo rečeno, da je odsotna in da je nadomeščanje. Ker sem potrebovala zdravnika sem pač šla k nadomestnemu. In ko čakam v čakalnici izvem od drugih pacietnov, da moja zdravnica odhaja drugam in ,da sploh še ne vedo kdo bo prevzel njene paciente. Te informacije nima nihče. Sploh mi ni jasno kako lahko ostane preko 2000 pacientov brez zdravnika. In zdaj bomo njeni pacienti bili prepuščeni sami sebi. Znajdi se. Nadomesti je itak vedno drug, sploh se ti pa razen nujnih stanj ne posvetijo, ker pač nisi njihov pacient. In to se ni zgodilo prvič. Že ko je prva zdravnica odšla v pokoj smo čakali, da je prišla druga, ki pa je bila v začetku veliko odsotna zaradi specializacije in porodinške.

Tako se to danes dela. Saj boš dobila obvestilo s strani ZZZS, da imaš prekinjeno izbiro osebnega zdravnika, brez skrbi. Prej pa nihče nič ne pove. Ponavadi naredijo še tako, da tudi ko že pride nadomestni, najprej sestre ufurajo “svoje” stranke, ko se javijo tisti, ki so za zamenjavo zdravnika zvedeli šele ko jih je ZZZS obvestila, pa nadomestni ne sprejema več. Se dogaja po celi Sloveniji, zato glej, da vedno sestri neseš 100g kavice, če ne ne bo nič. 🙂

Sem zadnjič na internetu kak teden nazaj videla en spisek vseh splošnih zdravnikov iz cele Slovenije po regijah oziroma “glavnih mestih”. Za v Ljubljani se spomnim, da paciente še sprejema dr. Branka Štigl, ki dela v ZDR Šiška. Njo sem si zapomnila, ker jo poznam. Baje je tudi v redu zdravnica. Žal pa ne najdem več linka, kjer je bil spisek, ker bi ga sicer rade volje delila.

40 ☻♥

Hja, na sredini iste strani, kjer je tvoje sporočilo, je že nekaj ur objavljeno tudi moje sporočilo, s povezavo na temo, kjer se najde ta seznam …

Še malo, pa bomo tu: https://en.wikipedia.org/wiki/Health_in_Sierra_Leone

Tukaj je objavljen zemljevid: http://ceckarije.si/2019/02/07/42-zdravnikov-lahko-sprejme-nove-bolnike/


Hvala za ta podatek.
Pa kaj veš, kakšen zdravnik je, predvsem v diagnostičnem smislu?
[/quote]
Zelo natančna in profesionalna. Moja starša jo zelo pohvalita, meni pa deluje nekoliko strogo. Sem pa nova pri njej, tako da izkušenj iz prve roke zaenkrat še nimam.

New Report

Close