Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Želim si otroka

Želim si otroka

Stara sem 21 let in si zelo želim otroka. Problem je v fantu, ta pravi, da je prezgodaj. Nevem zakaj bi bilo prezgodaj, dandanes je veliko mladih mamic. Tudi sama si želim postati. Kdaj ste ve postale prvič mamice?

 

boš pa mlada ločenka.ne bodi nora.moškega moraš dobro spoznati,da imaš z njim otroka.
preselita se skupaj počakaj minimalno 3 leta. potem se pa odloči.

Imaš službo? Imata kje za živet? Na marsikaj si prej odgovoriš, preden se spustiš v to.

nova
Uredništvo priporoča

Kaj ti pomaga info kdaj so druge imele otroke?
Za otroka si pripravljen takrat ko si dovolj odrasel in zrel da se zavedaš da samo tvoja želja ni dovolj.

za moje pojme ima fant prav, ti pa tudi

če si želiš otroka, če si ga zmožna in sposobna sama preživljat, je fajn, da si najdeš tipa ki bo imel podobne želje. vsiljevat nekomu otroka ne moreš. meni pri 21 na kraj pameti ni padlo, da bi si želela otroka.

Oba redno služba prihranki, živeti zase vsaj 5 let, potem pa razmišljaj o otrocih. Do 25 leta se naužij mladosti.

Pri 21 sem imela že 2 otroka.
Če fant ne želi mu ne moreš vsilit otroka.

Imaš redno službo? Stanovanje?

Dobro premisli. Ce imas obcutek da se se niso znorela, se ni cas za otroka.
Trenutno se spomnim 7 mojih prijateljic (sodelavk, sorodnic… ) , ki so imele rano otroka (med 18 in 23). Vse so sedaj stare med 28 in 39 let. Od tega sta 2 se s partnerjem skupaj. Ostale si otroke menjavajo za vikend.
S tem da tudi znanke, ki so imele otroka pozneje, nimajo potrdila, da bodo s partnerjem skupaj za vedno.

Komi si z lukne prsla.
Spet ena tistih k zgleda pr 21ih za 35.
Generacije ki mate zdj 21let ste popolnoma nezreli tko da to kar danes vidis pri teh letih ..da so mame..
Kasna mama neki 😂komi si z lukne prsla kukr sm rekla 😁
Nebos nc bl odrasla ce bos mela
Otroka.
Malo manj instagrama gledat
Najbrz si ena tistih k se hoce slikat vsak dan s frocom kao young mommy 😂😂

Se popolnoma strinjam z vasim odgovorom. Partnerja moras spoznati, to pa storis tako da imas skupno gospodinjstvo.

Mi zelo nezrela. Ce ne zeli otroka kaj tukaj jokas. Ena izmed scenarijev je da te bo varal vmes ko bos noseca ali pa
Ko bosta ze mela
Otroka in s takim bos bla
Al kaj oziroma s takim ti hoces met otroka? Ne mors enmu vsilt zelje po otroku iz tega se ne bo nic dobrega izcimilo

Nikjer ne pise, da pri 21 letih nisi dovolj zrel za otrok. Se ljudje pri 30 niso. In na otroka pac ne mores biti prevec pripravljen, vecinoma ljudi dozori med vzgojo svojega otroka. In tudi ne rabis bit z nekom skup 10 let sploh ni nujno, da se ti bo potem zveza obdrzala. Pomembna je podpora partnerja in njegova zelja,malo pa tudi, da imas ti ali on sluzbo z katero se lahko prezivljata. Pocakaj se nekaj casa in ga ne sili v to. Lahko je otroka spocet, tezje ga je vzgojiti ce pri tem ne sodelujeta oba. Veliko nas ima zelo mladih otroke in cetudi nam je vcasih za hipec zal, to hitro pretehta ljubezen do svojega otrocka.


Ti ocitno ne ves kaj govoris. Je pa treba vse v isti kos metat a? Pa ce imas mlad otroka se ne gre, da zelis odrasti. Kje pa pise da mors cakat do 35, 40? Pol pa vidis pr 39 mamke k zanosijo komi rodijo ker telo vec ni tok mlado in cez 18 let pr svojih 57 letih na otrokovi maturi in folk ne ve a je to mama al babica. Uredo je met otroke mlad, jih spravit h kruhu in, da mas pol se neki od lajfa na srednjo-stara leta. Kaj pa mislis da so vcasih tok mlade rojevale(vemo da zarat slabe kontracepcije!) Ampak so se vedno vzgojile otroke. Samo ne bluzit pa sodit kdo je pr 21 zreu kdo ne. Ocitno ti nisi prevec tko da se lahko spokas u svojo lukno nazaj do svojga 40 pa pol nasopas ducat otrok k bos baje bols mama k pa pr 21. Razmislanje tako da te “srat” 😂😂

Kdo pa otroka preživlja če ga vidva ne moreta? Ker je to samo malo pomembno? Aja vsi ostali bebci, ki se zavedajo da je to zelo pomembno. Odrasel človek ve da za življenje rabi denar. Denar ve da je treba zaslužit. Nedorasli pa postavljajo na prvo mesto želje, potem pa ostali ki so odrasli vzdržujejo vse te njihove goreče želje. Božiček prinese vse. Razvajeni smrkovci ki bi se radi igrali odrasle familje na tuj račun.

Tudi tvoj komentar ne deluje ravno zrelo, pa si menda stara mama 😛

Imaš štalco poštimano ali bi ti telička najprej? Kako pa kaj zaposlitev? Koliko denarja pa imaš že kaj prihranjenega? Računaš na svoje starše kot financeje za vse?

Otrok od rojstva do nekje 26. leta starosti, dokler se uradno lahko šola, stane cca 150.000 eur. 🙂 ( v našem, zastonj šolskem sistemu, da ne bo pomote, brez šolnin po 20-35 .000 eur na leto, kot je to v tujini za študij :)).


Ti ocitno ne ves kaj govoris. Je pa treba vse v isti kos metat a? Pa ce imas mlad otroka se ne gre, da zelis odrasti. Kje pa pise da mors cakat do 35, 40? Pol pa vidis pr 39 mamke k zanosijo komi rodijo ker telo vec ni tok mlado in cez 18 let pr svojih 57 letih na otrokovi maturi in folk ne ve a je to mama al babica. Uredo je met otroke mlad, jih spravit h kruhu in, da mas pol se neki od lajfa na srednjo-stara leta. Kaj pa mislis da so vcasih tok mlade rojevale(vemo da zarat slabe kontracepcije!) Ampak so se vedno vzgojile otroke. Samo ne bluzit pa sodit kdo je pr 21 zreu kdo ne. Ocitno ti nisi prevec tko da se lahko spokas u svojo lukno nazaj do svojga 40 pa pol nasopas ducat otrok k bos baje bols mama k pa pr 21. Razmislanje tako da te “srat” 😂😂
[/quote]
groza.spet ena mlada vsa pametna.kdo pa ima pri 20 otroka?tista,ki hoče priti do zastonj stanovanja.vse mlade mame imate NEVZGOJENE otroke. imeti otroka je velika odgovornost ne samo:joj jaz bi pa dojenčka imela.otrok rabi denar in čas,da se mu posvetiš.čez par let pa jokate po tv kako nimate denarja,da hiša propada .ja včasih so imele mlade otroke ampak so tudi vse imeli doma.časi so drugi.

Se iz starejsih mater tako norcevati je telo grdo in kruto od tebe.
Ne zagovarjam tistih mladih mater, ki dobijo otroka, ga pa vzgaja babica. Ker to je ocitno nova moda. Ker smrklje se morajo zurat, se znoret, v soping, manikura, pedikura, frizer…. Otroka pa naj vsak dan babica vzgaja.
Seveda niso vse mlade matere take. Je pa to neki novi trend. Materinstvo ni lahko. Ne v mladosti in ne ko smo starejse. Vsaka se mora zavedati da se zaradi otroka moras odpovedati marsicemu. Svobodi, casu, spancu… Se na wc ne moras normalno iti.

[/quote]
groza.spet ena mlada vsa pametna.kdo pa ima pri 20 otroka?tista,ki hoče priti do zastonj stanovanja.vse mlade mame imate NEVZGOJENE otroke. imeti otroka je velika odgovornost ne samo:joj jaz bi pa dojenčka imela.otrok rabi denar in čas,da se mu posvetiš.čez par let pa jokate po tv kako nimate denarja,da hiša propada .ja včasih so imele mlade otroke ampak so tudi vse imeli doma.časi so drugi.
[/quote]

Tocno tako. Tedaj so se prej osamosvojili. Pri 20 sta imela moz in zena redno zaposlitev.
Danes pri 20 se marsikateri zepnino dobiva od mamice in ocka. Spi pa v svoji otroski sobici, namesto v lastnem stanovanju, mansardi ali hisi.

Sama sem imela prvega pri 30.
Ce pogledam na splošno skupino male v vrtcu so 4 mamice starejše od mene, 9 jih je mlajših od mene, pa vendar ni nobena izpod 25 let.

Za moje pojme je nekje tam od 25 do 30 pravi čas za prvega otroka.
21 je ZAME absulutno pre hitro.
Tudi pri 25 si mlada mamica.

Ko sem rodila, sem imela v sobi eno 19 letnico. Tista mlada mamica ni otroku niti dala jest, ce jo ravno niso opomnile medicinske sestre.
Ne trdim, da so vse mlade mamice takšne, ampak ta res ni vedela kaj jo čaka. Otroček se mi je kar smilil ker mamica ni bila dorasla situaciji.

Statistični urad pravi:
Povprečna starost vseh mater, ki so rodile v 2019, je bila 31,1 leta, povprečna starost tistih, ki so v 2019 rodile prvič, pa 29,6 leta.

Tudi jaz sem si noro želela otroke že tam pri 15. Mama je bila čisto prestrašena, ker sem to glasno izrekla v nekaj priložnostih 🙂 zato te razumem. Moj “ta pravi” je prišel zelo hitro in tudi sama sem pri 21 že zanosila. Vse ostalo se je uredilo. Na začetku sva bila pri starših, po 2 letih sva že šla na svoje. Oba dobila službo in si uredila življenje. Drugega sem nato rodila pri 30 in lahko ti povem, da je vse skupaj zame bilo dosti lažje, ko sem bila mlajša. Od nespanja ponoči, dojenja, ukvarjanja z otrokom, idej kaj vse bi počela…bila sem dosti bolj spočita in energična v prvo. Menim, da če si šolo končala in sta oba za to, da se vse da urediti. Ne poslušaj te, ki pravijo da si premlada. Ženske so včasih rojevale že pri 15 pa so se vsega naučile. Se moraš, ker te situacija prisili v to. Pa ni bilo knjig ne spleta ne posvetovalnic… danes res ni izgovora, da česa ne bi znala ali zmogla. Tudi delaš lahko marsikaj od doma, prek spleta, že med nosečnostjo in si tako prišparaš za kasneje, če nisi še zaposlena. Zavedati se pa moraš eno: ni poti nazaj. Dobro preštudiraj vse in se pripravi, ko se odločiš je pa to to. Do konca življenja. Obveznost in odgovornost. Pa še veliko lepega zraven 😉 Mene je materinstvo zelo spremenilo in izpolnilo in nikoli tega ne bi spremenila ali se odločila drugače, če bi lahko.

Vse lepo in prav, ampak si kdaj pomislila da ti je bilo v prvo vse lažje ker si pač bila doma, si imela pomoč in samo enega otroka? Pri drugem si pa bila že odgovorna zase in za prvega otroka, sama si skrbela za vašo družino….itak da je bilo v prvo lažje.

Vse lepo in prav, ampak si kdaj pomislila da ti je bilo v prvo vse lažje ker si pač bila doma, si imela pomoč in samo enega otroka? Pri drugem si pa bila že odgovorna zase in za prvega otroka, sama si skrbela za vašo družino….itak da je bilo v prvo lažje.
[/quote]

Prav nobene pomoči nisem imela, kvečjemu dodatno breme, ker sem bila pod “taščino komando” in njenim kritičnim očesom. Itak vse kar sem naredila, ni bilo dovolj dobro. Tako da psihološko gledano, sem bila pod velikim pritiskom in nesproščena. Nisem imela nobene zasebnosti. V drugo mi je bilo težje, ker sem že imela manj energije, manj idej in fizično se nisem počutila tako lahkotno kot pri 21. Pa starejši sin je bil že samostojen takrat, z njim nisem imela nobenega dodatnega dela, kvečjemu mi je pomagal, da sem lahko šla vsaj na wc v miru 🙂 in je on pogledal mlajšega. Okoliščine so bile v drugo dosti bolj idealne, samo jaz nisem bila več tista neobremenjena, mlada, polna energije. Se pozna. Vsaj meni se je. Tudi danes si potihem želim še 1 otroka, a ravno to me odvrača, ker vem da ne bom tako uživala kot sem skoraj 15 let nazaj. Težko bi mi bilo ponoči vstajati, dojiti na 2 uri, vozičkati, se sklanjati, privzdigovati 15kg, voziček, poslušati jok… enostavno se počutim prestara za to, ne da se mi več. Bi rada imela še kaj lepega od življenja, sedaj ko sta oba samostojna in velika, da se posvetim partnerju in uživanju v življenju. Pa imajo nekatere pri mojih letih šele prvega… in nič ni narobe s tem. Verjetno ker je prvi, si ga toliko bolj želijo in so pripravljene na vse, kar to s seboj prinese. Jaz sem to že 2x dala skozi in je posledično ta želja in pripravljenost na odrekanje toliko manjša.

New Report

Close