Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Želim si otroka

Želim si otroka

Se popolnoma strinjam z vasim odgovorom. Partnerja moras spoznati, to pa storis tako da imas skupno gospodinjstvo.
[/quote]
Samo po eni strani moraš imeti res srečo, moja je vse vozila 10+ let.
Pač ni pravila, sto in ena stvar. Bi pa rekel da tiste ki so na komot jim kmalu pričnejo neumnosti hoditi po glavi.

Tako da na svoje in sama skrbet za otroka. Ne da jih potem dedki in babice pedenjajo…


Samo po eni strani moraš imeti res srečo, moja je vse vozila 10+ let.
Pač ni pravila, sto in ena stvar. Bi pa rekel da tiste ki so na komot jim kmalu pričnejo neumnosti hoditi po glavi.

Tako da na svoje in sama skrbet za otroka. Ne da jih potem dedki in babice pedenjajo…
[/quote]

Če želijo pedenat jim jaz z veseljem pripeljem mularijo. Ne zavedate se kako zelo so pomembni dobri odnosi in druženje 3 generacij za vse. Stari starši se prav pomladijo, ko pridejo vnuki na obisk za kakšno urco. Hiša polna otroškega smeha. To je vir življenja..njihovi objemčki in poljubčki, navihanost, igra… naši nas vsak teden kličejo,da pridemo pa ne moremo, ker živimo kar daleč, a ko je le možno odpeljem oba. Sama nisem rasla s svojimo dedki in babicami in sem se vedno čutila prikrajšana za to vez in ljubezen. Kaj vse bi dala, da sem imela babico in dedka. Žal so 3 umrli mladi, edina babica, ki se je spomnim je pa živela tako daleč, da smo jo obiskali 1x letno. Morda zato jaz na to gledam drugače..in jim dovolim da jih crtajo po mili volji…

Otrok ni igračka z on in off funkcijo, ampak živo bitje, ki ogromno stane in za nameček požre še ogromno živcev. Po novem tudi nepotrebno breme, če si želiš urediti življenje, saj se šteje v kredit. Če bi se odloču še enkrat, nebi imel otrok.

V splošnem pa zaradi mene lahk maš otroka pri 10 tih, vendar le, če imaš urejeno lokacija za življenje in denar da živiš otroka. Revežev in socialnih problemov je v tej državi dovolj. Ne postani še ti eden od njih. Tvoj fant razmišlja pravilno.

nova
Uredništvo priporoča


Reveži so zaradi države, ne zaradi otrok. Država je dolžna zagotoviti dostojno plačo ljudem, ali pač sredstva. Njen problem. 100x raje dam prispevke za socialce kot da pustim politikom, da si ta skupji denar pobašejo. Konec koncev so tej otroci bodoči davkoplačevalci od katerih boš imel pokojnino. Če ne bodo kravatarji spet zafrknili vse skupaj in sebi razdelili.

Kar se financ tiče, je bilo stanje vedno neprimerno in neugodno za družine, kakorkoli obrneš … a potem ne bi nikoli nihče imel otrok. Pa so jih največ delali ravno v najbolj kriznih časih. Če si želiš otroka in če si pripravljen vestno in 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} skrbeti zanj, za vse njegove potrebe, je to dovolj. Vse ostalo pride s trudom in delom. Tudi finance, rešitve.. problemi so vedno bili in vedno bodo. Važno je, kaj ti hočeš od svojega življenja. Ne oziraj se na druge.

Kdo pa otroka preživlja če ga vidva ne moreta? Ker je to samo malo pomembno? Aja vsi ostali bebci, ki se zavedajo da je to zelo pomembno. Odrasel človek ve da za življenje rabi denar. Denar ve da je treba zaslužit. Nedorasli pa postavljajo na prvo mesto želje, potem pa ostali ki so odrasli vzdržujejo vse te njihove goreče želje. Božiček prinese vse. Razvajeni smrkovci ki bi se radi igrali odrasle familje na tuj račun.
[/quote]

Ne vem za druge ampak midva ga sama. Ziviva na svojem ob delu se se izredno solam, partner ima redno sluzbo +priloznostna dela nezmoreva si privosciti pocitnic na jahti ali v luksuznem hotelu ampak a je to pomembno?. Mislim, da otroku cisto nic ne manjka normalno pridemo cez mesec pac prisparamo pri tem, da redko jemo zunaj , in ne sedimo po pijackah, torticah in kavicah. Stari starsi pomagajo kolikor lahko in kolikor zelijo nicesar pod prisilo. Aja pa stara sem 23let. Ce ze govorim zase. Sem pa zgoraj poudarila, da lahko je otroka spocet tezje ga je vzgojit in spravit k kruhu. Saj po forumu sodec ne mores vedeti koliko je zrela punca pri 21 letih in nic ni napisala ali je redno zaposlena, ali zivita pri starsih, ni napisala koliko je star partner kako je on likviden. Ce ima fanta 30 let starega, ki je dobro financno priskrbljen, marljiv, zanesljiv in je ona custveno dokaj dozorela res ne vidim problema drugje kot, da si ON ne zeli se otroka.


Reveži so zaradi države, ne zaradi otrok. Država je dolžna zagotoviti dostojno plačo ljudem, ali pač sredstva. Njen problem. 100x raje dam prispevke za socialce kot da pustim politikom, da si ta skupji denar pobašejo. Konec koncev so tej otroci bodoči davkoplačevalci od katerih boš imel pokojnino. Če ne bodo kravatarji spet zafrknili vse skupaj in sebi razdelili.

Kar se financ tiče, je bilo stanje vedno neprimerno in neugodno za družine, kakorkoli obrneš … a potem ne bi nikoli nihče imel otrok. Pa so jih največ delali ravno v najbolj kriznih časih. Če si želiš otroka in če si pripravljen vestno in 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} skrbeti zanj, za vse njegove potrebe, je to dovolj. Vse ostalo pride s trudom in delom. Tudi finance, rešitve.. problemi so vedno bili in vedno bodo. Važno je, kaj ti hočeš od svojega življenja. Ne oziraj se na druge.
[/quote]

Evo še eno smrkavo bitje ki ne bo nikoli odraslo.
Ne nihče ni dolžen skrbeti za odraslo, opravilno sposobno osebo! Država ni nek imaginaren pojem. Smo ljudje ki smo odrasli in plačujemo za to da država deluje. Brez nas ni denarja. Ni da imajo tam v parlamentu par bankovcev ki se naskakujejo in množijo! In da se pomaga ljudem ki si sami ne morejo. Ne pa da preživljamo poleg sebe še samovšečne smrkavce, ki si domišljajo da jim je svet nekaj dolžan in da so upravičeni da jim nekdo nekaj da samo zato ker dihajo. In nabijanje da skrbiš za otrokove potrebe…bla bla bla….ne skrbiš za njegove potrebe če ga nisi sposobna nahranit in mu zagotoviti osnovne življenjske potrebščine kot so dom ipd.. Ti želiš da ti nekdo drug za to poskrbi. To ni skrb za potrebe kogarkoli. To je čakanje da za tvoje potrebe in za potrebe tvojih odločitev vsi drugi odgovornost prevzamejo, ti pa potem lahko se trkaš po prsih kako skrbiš za vse. Nihče ni dolžen svojega denarja tebi v denarnico tlačit! Naj te preživljajo tvoji starši, kdo jim je kriv če so nesposobno pijavko vzgojili. Aja ne morejo. Ker oni tudi čakajo verjetno da jim kaj iz neba pade.

Evo še eno smrkavo bitje ki ne bo nikoli odraslo.
Ne nihče ni dolžen skrbeti za odraslo, opravilno sposobno osebo! Država ni nek imaginaren pojem. Smo ljudje ki smo odrasli in plačujemo za to da država deluje. Brez nas ni denarja. Ni da imajo tam v parlamentu par bankovcev ki se naskakujejo in množijo! In da se pomaga ljudem ki si sami ne morejo. Ne pa da preživljamo poleg sebe še samovšečne smrkavce, ki si domišljajo da jim je svet nekaj dolžan in da so upravičeni da jim nekdo nekaj da samo zato ker dihajo. In nabijanje da skrbiš za otrokove potrebe…bla bla bla….ne skrbiš za njegove potrebe če ga nisi sposobna nahranit in mu zagotoviti osnovne življenjske potrebščine kot so dom ipd.. Ti želiš da ti nekdo drug za to poskrbi. To ni skrb za potrebe kogarkoli. To je čakanje da za tvoje potrebe in za potrebe tvojih odločitev vsi drugi odgovornost prevzamejo, ti pa potem lahko se trkaš po prsih kako skrbiš za vse. Nihče ni dolžen svojega denarja tebi v denarnico tlačit! Naj te preživljajo tvoji starši, kdo jim je kriv če so nesposobno pijavko vzgojili. Aja ne morejo. Ker oni tudi čakajo verjetno da jim kaj iz neba pade.
[/quote]

Jaz sem zase poskrbela, pa za svoje pozomve tudi. Brez skrbi. Ne razumeš razlike med “zagotoviti delo” in “skrbeti za” in tu je koj point. V normalni državi je za državljane poskrbljeno tako, da se jim omogoči dostojno plačilo, delovna mesta … kaj od tega je naredila naša država? Zakaj imamo potem sistem in zakaj plačujem vsak mesec prispevke, če potem to ne gre nazaj ljudem? Brzdaj svoj jezik s temi opazkami, ker o meni ne veš prav nič in nekaj na pamet obsojaš in blebetaš neumnosti. A eno imaš prav, država smo ljudje in glede na tvoje razmišljanje se ne čudim, da nam gre tako slabo…še slabše bo. Kar se mene tiče, mi je vseeno. Jutri grem lahko na drugi konrc sveta, če si to zaželim in vi se pojejte med sabo. Ne privoščiš otroka nekomu, ker bo strošek…ma poči se v koleno dej..

Mama sem postala pri 14. Se zavedala se nisem kaj to pomeni. Sedaj sem 22 in imam se drugega otroka in mi nikoli ni bilo zal in mi ne bo da sem imela tako mlada otroka.
Aja pa da ne pozabim polek otroka sem dokoncala in srednjo in faks. Dobila odlicno sluzbo in vse se da ce se hoce le da dva morata biti za to.

Ni pravila.
Svakinja prvic rodila pri 32ih. Tako nezrele zenske se nisem videla.
Kljub temu, da se je do takrat dobro znorela, jima (njej in mozu) je in se vedno skoraj vsak vikend in vse praznike otroka cuvata stara starsa. Od 4. meseca dalje, zdaj sta otroka stara 14 in 10.
Toliko o zrelosti in letih.
P.s.
Sama sem prvic rodila pri 26ih, pa mojih otrok ni cuvala. Ta ista babica.

Prvega otroka sem imela pri 20, zadnjega pri 25 letih. Imam jih 4. Vsi so že odrasli, študirajo, preseljeni na svoje. Jaz pa pri 46 letih ne obžalujem prav nič. In ja, vsi pravijo se zdaj “kaj 4 otroke maš pa si stara šele 46, kdaj si jih pa imela” nevem zakaj bi bil to problem. Naša ta mlajša, ko pride domov čez vikend je kar presenečena, ko izve, da so nekateri starsi, ki imajo otroke njenih let že čez 50,60 let stari. No sej ni važno kdaj imaš otroke, najbolj važno je, da znaš za njega poskrbet tako kot se za gre. Eni prej dozorijo, drugi kasneje, tretji pa nikoli. Pa jih imajo vseeno. Ni čudno, da je potem toliko trpljenja v nekaterih družinah.

Če maš željo po otrocih in vsaj približno pogoje – go for it. Seveda moraš najt tudi partnerja, ki tako misli. Jaz sem pri 21 letih imel željo po otrocih, pri 28 jo pa kljub boljšemu finančnemu stanju nimam več in jih ne bom imel.

Seveda, verjetno si zdaj tik pred doktoratom iz kvantne fizike, le za vejice, ki stavke delajo smiselne, še nisi slišala in v drugem razredu si manjkala, ko so se učili, da se piše poleG in ne poleK. Pa tisti, ki je naredil faks, običajno ne poudarja, da je naredil srednjo, ker se to smatra kot samoumevno.

Ga imej! Mogoče se boš morala določenim stvarem malce odpovedati, jih prilagoditi, a vse se da, ne boj se, nikoli nimaš vsega in ne čakaj na to, sprejmi izziv, mogoče s tem pride tudi prava ljubezen ali pa ne in pride kasneje. V življenju je veliko izzivov in pravi čas je takrat, ko to začutiš v sebi, nihče ti ne more tega povedati, ker nismo vsi enaki.


ne moreš primerjati sedaj in 20 let nazaj.v teh časih je precej drugače.

Evo še eno smrkavo bitje ki ne bo nikoli odraslo.
Ne nihče ni dolžen skrbeti za odraslo, opravilno sposobno osebo! Država ni nek imaginaren pojem. Smo ljudje ki smo odrasli in plačujemo za to da država deluje. Brez nas ni denarja. Ni da imajo tam v parlamentu par bankovcev ki se naskakujejo in množijo! In da se pomaga ljudem ki si sami ne morejo. Ne pa da preživljamo poleg sebe še samovšečne smrkavce, ki si domišljajo da jim je svet nekaj dolžan in da so upravičeni da jim nekdo nekaj da samo zato ker dihajo. In nabijanje da skrbiš za otrokove potrebe…bla bla bla….ne skrbiš za njegove potrebe če ga nisi sposobna nahranit in mu zagotoviti osnovne življenjske potrebščine kot so dom ipd.. Ti želiš da ti nekdo drug za to poskrbi. To ni skrb za potrebe kogarkoli. To je čakanje da za tvoje potrebe in za potrebe tvojih odločitev vsi drugi odgovornost prevzamejo, ti pa potem lahko se trkaš po prsih kako skrbiš za vse. Nihče ni dolžen svojega denarja tebi v denarnico tlačit! Naj te preživljajo tvoji starši, kdo jim je kriv če so nesposobno pijavko vzgojili. Aja ne morejo. Ker oni tudi čakajo verjetno da jim kaj iz neba pade.
[/quote]

res je.nekatere otroke drzava živi že 20 let.isto velja za nekatere odrasle.

Prvo kot prvo moreta oba biti za to. Pa se res dobro pogovorit ker vseeno to ni hec.
Jaz sem rodila pri 20.letih (3m pred 21) takrat sma skupaj bla 3 leta. Ko sem bla noseča sma dokončala lastno hišo, oba zaposlena, finančno oba fajn stabilna. Zdaj je mali star 2 leti. Midva sma skupaj 5 let in od tega 2 leti porocena (ja porocila sem se pri 21letih) in ja sem odgovorna. Sama vzgajama svojega otroka.
Je pa res da je treba fajn premislit. Ampak nama ni zal. Se enkrat bi se tak odlocla. Tak da vsi ostali ne metat vseh nas mamic v isti kos, kao smo neresne, babice pa dedeji pa vzgajajo nase otroke ..

stara sem 20 let mon partner 34 in sem v 3 mescu nosecnosti sama sem si tudi zelela otroka z partnjerem skupaj ziviva 2 leti moj nasvet najdi si fanta ki si zeli enako kot ti ampak seveda prej je treba uredit svoje stanovanje vsaj en reden dohodek in bit pripravljen da ne glede na to kaj pride vmes bosta pripravljena zarad otroka skupaj zdrzat in ne z prepiri ali nesporazumi vplivat na otroka , to kaj ti pa pravijo druge pa ne poslusaj imam prijatelico ko je stara 19 ima krasnega 2 letnega sina , mene je tud mama mela pri 17 moja teta tud prvegq pri 19 ce ai prepricanq da je to da se 18+ let zavezes na to pa da imas vse priskrbljeno si najdi partnerja ko je pripravljen isto in to je to najslabse je to vprasat na forum tu so samo tecne babe ko misljo da so vsevede pa majo pravico sodit vsakega samo ker so one ble nesposobne ko so bile mlade cas in svet se spreminja 😉

Delno se strinjam s komentarji vendar…

Takole ti bom rekla.. sem istih let in sem na istem kot ti. Ampak vseeno vem, da bi raje še malo počakala kljub temu, da imam ogromno željo po svojem otroku.

Najprej dokončaj študij (če ga še nisi), poišči si redno službo, da boš imela nekaj prihodka..s fantom se preselita v skupno stanovanje (če še ne živita skupaj), da boš prvo videla kako funkcionirata skupaj ko sta sama.. šele na to poskusita .. Tak razmišljam jas in se ne oziram na druge.

Bodi takšna, da boš zmožna nuditi svojemu otroku vse brez pomoči staršev ali starih staršev. Da ne boš potrebovala druge pomoči.

In pa seveda ne vsiljevat fantu, da si želiš otroka. Lahko ga prestrašiš.. mogoče mu boš šla na živce in te bo zaradi tega še celo pustil. Ko bosta oba pripravljena oziroma ko si bosta oba želala bosta že probala.

Bodi pametna, naj te želja po otroku ne zmede, da ne boš ostala sama čez par let.. najprej se prepričaj da je tvoj fant oseba s katero si želiš preživeti svoje življenje in da je to oseba s katero si želiš otroka.

Uživaj dokler lahko.. žena, mati si lahko vedno..punca neboš mogla biti večno!

Kake te to so? 😂
Imam prijateljico staro 22 in ima starega sinčka 2 leti. Od samega začetka skrbita s fantom skupaj za njega. Samo ona dva!! Kakšen denar, stanovanje…
obadva imata redno službo, stanovanje, prav nič jim ne manjka. Ni nujno da so vse ,,mlade mamice” slabe 😉

A imajo v Polju spet dan odprtih vrat? Očitno neko skontrafuzlano bitje, ki se ni sposobno izražati niti na stopnji 7-letnika, močno dajejo hormoni in paritveni nagon.

Napisala je ampak problem je v fantu, ta pravi, da je prezgodaj.

Se pravi, da si ga on še ne želi. Da ne bo pri 22 letih samska mamica, ker bo fant pobegnil od obveznosti.

Želela in imela sem ga pri 18. Še danes po 40-letih se sprašujem kje sem imela pamet.

Dej, najd si en hobi pa ne govor neumnosti…Ti si še za internet premalada,kaj otroka..

Jaz pri 31 letih . Pogoji defenitivno niso bili idealni. Bilo je zdaj ali nikoli. Če bi imela še enkrat priložnost izbirati bi imela otroka med 20-25 letom. Bolj si star bolj te vse skrbi,včasih čist po nepotrebnem . Je pa fajn ,da si to oba želita. In kako dolgo nekoga poznaš ali kako dolgo si z nekom skupaj ni zagotovilo,da boš s tem partnerjem vedno skupaj. Imej otroka kadar čutiš, da je čas in z osebo ,za katero čutiš ,da je to to. Vse ostalo se bo uredilo. Uživaj življenje. Vse dobro ti želim.

Komentarji za bruhat. Dosti 21 letnic je bolj sposobnih in zrelih za vzgojo otrok, kot pa marsikatere 30 letnice, ni niti posode neznajo oprati in jim je glavna skrb, kaksne nohte bo imela jutri. Tudi veliko 21 letnic ima ze sluzbe im svoj denar, prav tako partnerji. Neven kje vam ideja, da se vsak otrok sola do 26 leta in studira, nekateri ze pri 18 delajo in skrbijo zase. Najprej stalnca, nato pa kravca… Butasto. Kaj ce nisi na svojem, pomeni da ne mores imeti otroka? Tudi mudva s partnerjem se nisva na svojem(24) in imava otroka

New Report

Close