Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Želim si otroka

Želim si otroka

Nikoli ni za otroka prehitro in nikoli prepozno. Ženska čuti kdaj je njen čas,da ima otroka. Ni pametno čakati predolgo. Sama sem partnerja spoznala šele pri 25. Po letu dni zveze sva si zaželela otroka…od tega je dve leti pa še vedno nama ni uspelo. Vsak čas bom dopolnila 29 let. Tako da ne gre vedno vse po planih :(((((

jaz sem se pa že veselil da si mlada lepa in vitka in da si želiš mene da te oplodim brez obveznosti

O cem ti to.. Kasnih 150k neki.

nova
Uredništvo priporoča

Kratko: ne vidi te kot mati njegovega otroka oz. Se ne vidi s tabo v prihodnosti.

Lp, G

Zivjo,

mislim da je nesmiselno tuki poslusat zafrustrerane ljudi ki so zafurali svoje zivljenje, in zdej pametujejo nekomu ki ga niti najmanj ne poznajo.. stara sem 23 in z fantom se cca 1 leto trudiva na otroku seveda je lepo imeti mlad otroke sploh ce mas v glavi porihtano..imava tudi svoje stanovanje in dobre sluzbe..je pa res da ce nimas osnovnih financ da ves da otrok in vi neboste lacni in neboste prikrajsani potem dobro premisli z glavo skozi zid je brezveze ce pa stimajo vse te stvari pa fanta vprasaj in razscistita zakaj ni za to in ce nimata oba enakih vizij potem v to silit nima smisla..ampak vprasanje ali je prekmalu je moj odgovor taksen nic ji prekmalu ce stvari stimajo. veliko je pa taksnih ki se pri 30 nebojo hotli otrok pol ko bojo bo pa prepozno..tako da kar pogumno po svoji glavi 🙂


Reveži so zaradi države, ne zaradi otrok. Država je dolžna zagotoviti dostojno plačo ljudem, ali pač sredstva. Njen problem. 100x raje dam prispevke za socialce kot da pustim politikom, da si ta skupji denar pobašejo. Konec koncev so tej otroci bodoči davkoplačevalci od katerih boš imel pokojnino. Če ne bodo kravatarji spet zafrknili vse skupaj in sebi razdelili.

Kar se financ tiče, je bilo stanje vedno neprimerno in neugodno za družine, kakorkoli obrneš … a potem ne bi nikoli nihče imel otrok. Pa so jih največ delali ravno v najbolj kriznih časih. Če si želiš otroka in če si pripravljen vestno in 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} skrbeti zanj, za vse njegove potrebe, je to dovolj. Vse ostalo pride s trudom in delom. Tudi finance, rešitve.. problemi so vedno bili in vedno bodo. Važno je, kaj ti hočeš od svojega življenja. Ne oziraj se na druge.
[/quote]

Že res ja sam mal odgovoren pa tud morš bit kako ga boš preživljal in da se kar ne zanašaš na starše da ti bojo oni dajal zanj itd ker to je res neodgovorno ravnanje in je čist preveč tega ravnanja in da ne bo pomote da so samo pri 21, 22 taki ok te še razumem. Ampak halo tudi pri cca 34 2 leti starejši od mene se eni ne trudijo niti da bi dobili kako delo, otroke bi mogoče, mogoče ne bi, ne vejo kako bojo preživeli iz meseca v mesec. Podpora drugih skos kot vidim, če ne državna pa pač od staršev itd. Zrel si takrat za otroke ko znaš bit odgovoren v več pogledih. Ni tu statost sploh. Ne vem več kje smo mi to da ko dobijo otroka pa začnejo razmišljat šele kak ga bojo preživljali. Malo pozno takrat začet o tem premlevat kajne? Doma jih očitno niso naučili da naj imajo vedno cilje, da vejo kaj hočejo in ne bi prihajalo do takih debat sploh pol pri 30ih. Zdaj pa je preveč želj to bi ono bi in brezglavo vse. Eni pri 38 se sprašujejo te zadeve ki bi mogle biti jasne človeku uff veš že kdaj ulala let nazaj pri 28 cca, nekje do 30ga. Ko pa to berem o otroka bi imela in kak ga imajo druge že itd mi je jasno takoj da je to isto kot želja imeti obleko, neko knjigo itd in me je groza ker včasih pri 21 naši starši so le bili bolj zreli. Zdaj pa vsi rabijo žurirati do 38 ajoj bog pomagej no. Drugi časi so, drugi ljudje itd. Še dobro da sem bila realna da pri 21 otrok še ne in me je takrat bivši silil s tem oslarijam da je treba mlad imet otroke. On bil pa ves zapit itd da ne razlagam in tak meni o otrocih kaj si padu na glavo ali kaj. Pri teh letih na ful zadev ne potuhtaš k zdj jih. Js par let šele da sem finančno stabilna da o tem razmišljam. Kaki prej saj je bila šola, fax, neki tečaji službeni itd. Tak neodgovorna pa res nisem da bi mi babici rihtali otroka. No ta bivši pa je imel tak pogled za cajtom ker njegova mama je dala ona babica ga paziti in njegovo sestro. Kak gre tak razmišljanje iz roda v rod res omg kaki nesmisel. Potem pa vsi navezani na babice in mamice so jim zadnji drek jo obravnavajo tak. Sposoben moraš biti za starša in ne samo ta neka boga želja po t.i. otroku kot igrački. Če si nezrel pri 35 ga ne imej, če si res zrel pri 22 ga imej e konec debate.

No pri meni pa je ravno obratno in ne kompliciram kot sem včasih. Sem dala tolko vsega čez da sem postala kar malce flegma. Glede na to kakšna sem bila še par let nazaj, so me določene besede(nič takega sploh včasih za brezveze kar prizadele in zdaj me iste ne več sploh). Tudi na življenje gledam veliko bolj optimistično in lahkotno kot sem kdaj prej. Tako da kakor pri komu. Z leti sem se utrdila v vseh pogledih in niti slučajno ne obratno.

Če si pripravljena zakaj pa ne ne odlašaj da ti na koncu nebo žal..sama sem stara 22 in imam 6 mesecev starega otroka po vrhu pa ostala sama z njo tako da prvo se pogovori z fantom. za otroka morata biti dva

Nikogar ne poslušaj, imej ga če ga želiš. Pri 30+ , ko imajo vse urejeno pa zanosit ne morejo ,ker se prej filajo s tabletki da se lahko žgejo na polno in pol pa ni ko bi šlo za res.

Se strinjam, da nikoli nisi premalo ali preveč odrasel za otroka, važno je da si to želiš in imaš nekoga, ki te bo lahko podpiral psihično in materjalno. Meni s prvim ni šlo, zato so mi pomagali starši. Potem pa sem počasi ustvarila pravo družino.


Pa če ti nisi iz drugega planeta,potem si 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} resno zafurstritana babura,ki se ji je življenje na neki točki zalomilo.Ali pa mora imeti res zafurano otroštvo bodisi zaradi svojih nedoraslih staršev,ki so te pozabili v kakšnem kotu zakajene sobe in se zadevali z svojimi 21 letnimi vrstniki bodisi zaradi sojenja deugih po sebi 🤷‍♀️
Sedaj se bom dvignil iz tvojega nivoja komunikacije na svoj nivo 🤷‍♀️😊
Stara sem 25 z možem imava svojo hišo vsak svojo plačo,ki krepko presega minimalno plačo povprečnega slovenca,ter dva prečudovita otroka,starejši šteje 7 pravljičnih let in zagotovo nista zadnja,sta lepo vzgojena fanta,z zelo veliko ljubezni in zelo samostojna (točka za mlado mamico -jeej )😊
Se pravi lahko smo odlični starši v najboljših letih življenja.Je pa definitivno bolj “družbeno” sprejemljivo,ter naravno da za otroci letamo mi,ki smo na višku svojih moči kot nekakšni starci,ki bi že davno morali imeti vnuke ne pa noseče žene (starost povečuje,da ima otrok prirojeno bolezen)
Želim ti da se čimprej izkoplješ iz svojih depresivnih misli 🥰😘

Oprosti gospa. Ampak ta vaš komemtar je zelo zelo neumesen. V 17 letu sem rodila 1 otroka. Potem pa.še 2 in tretjega. Sma začela iz čiste 000. Pa imava sedaj svojo hišo pa mogoče 10.000€ kredita. Pa kako zastonj stanovanje. Mogoče vi po sebi sodite. Grooooza. Pa da vam povem NIIIIII mi žal da sem imela tak rosno mlada otroka pa še vedno sva s partnerjem skupaj.

Jaz sem pri 21 postala mamica, z moskim s katerim sem bila 4 mesece. Trenutno sva v fazi gradnje hiše in imava 6 letno navihanko. Ne bi si lepšega življenja mogla predstavljat. Oba imava krasni karieri, ljubiva se, vsi smo zdravi. Leps ne bi mogl bit.

Če si 14 letnica želi fanta, si ga želi. Če si 18 letnik želi študirat nekaj, s čimer se starši niti slučajno ne strinjajo, njegova želja po lastni izbiri še vedno obstaja. Če si 20 letnica želi koker španjela, si ga pač želi. Itd. Prav je, da imamo želje, da imamo cilje. Kje so omejitve, da nekaj ne in zakaj ne?

Poslušaj samo sebe. Če si želiš otroka, si želiš otroka. Ne vem kaj je tako težko razumeti pri tem. Želje so del našega srca in hvala Bogu, da jih imamo. Edina stvar je, če res vemo, kaj si želimo. Si že večkrat varovala otroka? Mogoče celo delala v vrtcu? Malo tudi prevetri tvojo željo? Zakaj si želiš otroka?

Je pa problem, če to željo ne delita s partnerjem, ne glede na starost. Upam pa, da bosta zmogla resen pogovor, kjer mu boš lahko utemeljeno razložila kaj čutiš glede njega, otroka, družine … Vztrajaj …, če te ima rad, potem se bo slej kot prej omehčal.

Sem ZA mlade mamice!

Odgovor na objavo uporabnika
Gorgonzola, 24.06.2020 ob 17:39

Stara sem 21 let in si zelo želim otroka. Problem je v fantu, ta pravi, da je prezgodaj. Nevem zakaj bi bilo prezgodaj, dandanes je veliko mladih mamic. Tudi sama si želim postati. Kdaj ste ve postale prvič mamice?

 

Fantje itak nikoli niso za, ne oziraj se na to.

Otrok hoce met otroka. Nice. Mal pejt kej studirat, najt si siht, stanovanje in ko bos 100 posto zih, da tega otroka loh financiras sele zacni razmislat, ce si sploh mentalno uravnovesena za ta podvig.

Najprej stalca, potem kravca. Prvi korak, razcistit odnos. Ti je bolj vazen otrok ne glede na ceno ali na to, da imas dobrega partnerja ob sebi? Prisluhni mu, zakaj ne in se odloci za kako ceno, hoces otroka.  Ce on namerava se par let npr studirat, delat, ti pa bi jutri otroka, da ga on vzdrzuje, si bos mogla drugega najti. Drugo, svoje stanovanje. Ni nujno lastnisko, ampak tako da te ne vdrzujejo starsi (njegovi ali tvoji), da si res na lastnih nogah. Da se zavedas da je racune treba placat in se kaj drugega.

Tretje, skoraj najpomembnejse, psihicna pripravljenost. Otroka cuvat ni enako, kot otroka imet oz vzgajat. Adijo hobiji nekaj casa, pa lastne zelje, cilji, sanje. Par let si tam samo za otroka. Treba je kaj skuhat, pospravit, nonstop skaces za njim, da vidis da je ok, vcasih na wc ne mores sama. Kje so tu se jok, ko ga dajejo krci, ko noce spat, ko bog ne daj, kaj zboli. Babice so super, ampak samo za kako krajse cuvanje, ne pa da jim otroke obesite, vi pa izginete. Si pripravljena na to, vedoc, da otrok ni igracka, ni pes, ni nekaj ko ga das v kot ko ne mores vec? Da niti ni tu za to, da skrbi zate ko si stara, ampak da ga spravis do kruha, pa se vedno lahko naredi po svoje.

O financah, ne bom. Tudi revni imajo otroke, pa se znajdejo nekako. Nikoli ni popolno, vedno se lahko kaj zalomi. Ampak samo ce si dovolj zrela. Tudi partnerski odnos ni samoumeven. Lahko gresta narazen jutri ali pa cez 10 let. Se znata dogovarjat? Kako gledata na vzgojo? Se kregata? Verjemi, da kakrsnokoli nasilje na otroku pusti posledice, tudi to, da se ne bi znala dogovorit kako vzgajata. Imet otroka je veliko vec, kot zgolj “iiii bebica”, pa slikanje, selfiji, in kazanje naokoli.

Poznam eno, ki je svojega prisilila bit foter, ceprav je rekel da ni pripravljen. Po psihicnem nasilju, njenem ugrabljanu otroka, zanemarjenju, nehranjenju, umivanju, itd, ima otroka on. Ona (vsak 2) vikend mamica, pa se to ji je pretezko in ga pusti pri mami, ce le lahko. Ne pravim, da bos nujno ti taka, ampak tudi ona je biL “iii bebica”, na koncu pa nima niti malo materinega nagona. Vsak stars je kdaj utrujen, itak, takrat das mal cuvat otroka, ne pa da celotno vzgojo in skrb prepustis drugemu.

Vse dobro. Odloci se tako, da bo dobro zate in partnerja. Morda je treba samo malo pocakat.

Zgodba ne bi bila zgodba, ce se nebi koncala z vprasanjem. Kaj te briga mona kdaj smo postale mamice. Za sebe se brigaj.

Prvič sem postala pri 21 letih drugič pa pri 24letih sedaj sem stara 25 let in ne bi nič naredila drugače dva čudovita Fanta imam 😊!

Nima smisla spraševat kdaj je kdo dobil prvič otroka, ker smo si ljudje različni. Jaz sem prvič rodila s 34, pa so me vsi označili za “staro” mami.. čeprav bi se, da se še enkrat rodim, odločila povsem enako. Moje mnenje: najprej je treba dozoret, se izživet, doživet sebe in svet, se nenazadnje tudi osamosvojiti, tako čustveno, fizično in seveda finančno. Meni ni žal, da sem imela otroka “pozno”, ker mu lahko zdaj tudi nekaj nudim. S partnerjem sva prepotovala svet, naredila karieri, zgradila hiško in živimo na svojem, noben ne soflira, nismo odvisni od dedkov in babic, tako da je fino.
Ni poanta imet otročka, ker je to dandanes popularno, pa malo vozičkat naokrog in se slikat pa pohvalit. Verjemi, da je realnost daleč od prikazanega na spletu, tako da razmisli. Še posebej tudi o fantu, če nimata istih pogledov na vse skupaj… pa srečno!

New Report

Close