Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zelo sem osamljena

Zelo sem osamljena

Ta forum spremljam že dolgo časa in nikoli nisem mislila, da bom sama kdaj na njem iskala nasvet.

Po dvainštiridesetih letih sem ostala sama, vdova. Odrasli otroci so ostali v tujini, na obiske ne hodijo, čeravno nimajo prav daleč, jaz pa sama v veliki hiši. Prijateljev in sorodnikov nimam. Od kar sem sama se počutim kot polovička. Z možem sva bila zelo aktivna, sami se mi ne ljubi. Volje ne najdem prave. Ko sem potožila otrokom in omenila, da bi se preselila nazaj in da mogoče prodam hišo in kupim stanovanjček v njihovi bližini, sem začutila, da jim moja ideja ni po godu. Razmišljam, sem res vzgojila egoistneže, jim nudila vse na svetu, oni pa v meni vidijo samo še breme in dediščino?

Znanka mi je namignila, da žalujem že predolgo časa, naj grem v družbo in si najdem moškega za družbo. Sedaj razmišljam samo še o njeni ideji. Kaj bi si moj mož mislil, če bi imela novega moškega. Nikoli nisva predebatirala delikatnih stvari, ker o smrti nisva razmišljala. Bil je moj najboljši prijatelj. Umrl je nenadoma. Mislim si, da če bi imela drugega moškega, kot da bi varala moža, a po drugi strani sem osamljena, ker me je zapustil in pustil samo. Kako naj se osvobodim teh misli, da lahko nadaljujem življenje in izstopim iz prijema osamljenosti?

 

Vse kar moraš še narediti je da napišeš svoj mail in boš imela takoj dovolj materiala za izbiro s kom bi lahko šla na kak potep.

Torej, kam ti lahko pišem?

rabiš enega kurca in to je to

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
Osamljena vdova, 08.08.2022 ob 16:12

Ta forum spremljam že dolgo časa in nikoli nisem mislila, da bom sama kdaj na njem iskala nasvet.

Po dvainštiridesetih letih sem ostala sama, vdova. Odrasli otroci so ostali v tujini, na obiske ne hodijo, čeravno nimajo prav daleč, jaz pa sama v veliki hiši. Prijateljev in sorodnikov nimam. Od kar sem sama se počutim kot polovička. Z možem sva bila zelo aktivna, sami se mi ne ljubi. Volje ne najdem prave. Ko sem potožila otrokom in omenila, da bi se preselila nazaj in da mogoče prodam hišo in kupim stanovanjček v njihovi bližini, sem začutila, da jim moja ideja ni po godu. Razmišljam, sem res vzgojila egoistneže, jim nudila vse na svetu, oni pa v meni vidijo samo še breme in dediščino?

Znanka mi je namignila, da žalujem že predolgo časa, naj grem v družbo in si najdem moškega za družbo. Sedaj razmišljam samo še o njeni ideji. Kaj bi si moj mož mislil, če bi imela novega moškega. Nikoli nisva predebatirala delikatnih stvari, ker o smrti nisva razmišljala. Bil je moj najboljši prijatelj. Umrl je nenadoma. Mislim si, da če bi imela drugega moškega, kot da bi varala moža, a po drugi strani sem osamljena, ker me je zapustil in pustil samo. Kako naj se osvobodim teh misli, da lahko nadaljujem življenje in izstopim iz prijema osamljenosti?

 

Sam bogh zna, kok si grda!

Odgovor na objavo uporabnika
rabiš kurca, 08.08.2022 ob 16:25

rabiš enega kurca in to je to

Ja ku* rabiš, nujno!!!

vidiš vam na faci da vi ste svi seljaci.

javi se če si resna…

[email protected]

življenje je lepo uživaj ga vsak trenutek…

Lp..

Katastrofa kaj je tale forum postal. Pa to ni ene teme, da ne bi bilo nekega žaljenja in vmešavanja tistih, ki jih nič ne briga tema. Dej preskoči temo, če nimaš nič pametnega za napisat. Manj energje porabiš za klik v levo kot pa da pišeš zmerljivke in nekaj obsojaš brez najmanjše osnove.

Pazi se lovcev na dediščino, ker živimo v pokvarjeni in gnili državi, ker si opisala veliko hišo. Opozorilo! Mislim, da drugega že ne moreš dobiti, tako nikoli ne daš oglasa, ker takoj postaneš žrtev.

Pol bomo pa brali o ljubezenski prevari, ko je nakazala ne vem kakšen denar ali pa dobila nekoga, ki jo je izkoristil, da ji je lahko pobral denar….

Sama pejt npr. v lokalno društvo upokojencev. Najbrž si čez 60 in se pridruži njihovim aktivnostim ali kje na medgenarcijskem centru!

Vem, da imajo penzionarji polno enih krožkov… in tako spoznavaš ljudi. Pejt na kakšna predvanja, tam lahko koga srečaš itd.

Pridruži se krožku, ki vključuje tvoj hobi itd.

Draga upokojenka, tudi jaz sem sama, z odraslimi otroki v tujini in v hiši, ki jo bom v kratkem prodala in šla v manjše stanovanje, vendar niti slučajno ne v bližino otrok. Otroci ti nisi dolžni zapolniti praznine, ki jo je ustvarila moževa smrt. Kupi si stanovanje nekje, kjer ti je všeč, s preostalim denarjem pa si privošči kaj lepega. Obstajajo agencije, ki organizirajo potovanja za samske (ne za parčkanje), kjer lahko morda najdeš kakšno sorodno dušo. Samo otrokom se ne obesiti za vrat, ker imajo svoje življenje in svoje družine.

Odgovor na objavo uporabnika
44mlad, 08.08.2022 ob 16:48

Katastrofa kaj je tale forum postal. Pa to ni ene teme, da ne bi bilo nekega žaljenja in vmešavanja tistih, ki jih nič ne briga tema. Dej preskoči temo, če nimaš nič pametnega za napisat. Manj energje porabiš za klik v levo kot pa da pišeš zmerljivke in nekaj obsojaš brez najmanjše osnove.

ti se javljaš. si mislim kdo je to.

kurac navaden.

drugega tak nimaš za ponudit.

stara si 42 in imaš že odrasle otroke ( ker v sosednji temi- ene šele rojevajo pri 44,-ih…),

menim, da kar pogumno, v nov začetek, zna biti luštno, če boš ta pravega spoznala, pusti se presenetiti…

mogoče se za začetek lociraš bolj lokalno, kaj dogaja v tvojem kraju, kakšno društvo, prostovoljstvo…in širiš spoznanstva…

aja, sorry, narobe prebrala po 42. letih…si starejša potem…ampak kar korajžno.

Najdi si žensko družbo, če ne čutiš potrebe po moški. Ogromno žensk je samih in isto osamljenih. Premisli kaj si vedno želela početi, kaj se naučiti, kaj videti…..in potem to počni. Si pač v drugem obdobju življenja, starega ne bo več nazaj. Čas da drugo polovico življenja preživiš po svoje. Zase. Prvo si zelo očitno za druge, za družino. In pojdi kam sama. Samo enkrat. Vikend izlet/potovanje. Nekaj. In ko boš ugotovila kako je super, kako si sposobna, kako si zanimiva, kako se lahko zabavaš tudi če si nekje sama, kako lahko nove ljudi spoznaš, vidiš, probaš….boš dobila samozavest in potem gre samo še na boljše.

Poskusi prodati hišo za manjše stanovanje ali pa kar v dom? Včlani se med upokojence, pri nas imajo polno aktivnosti: medgen, pohodništvo, ples, petje, ročna dela, slikanje, balinanje, pikado… Naveži stik s kako vdovo ki ste bile nekoč prijateljice. Srečno!

Odgovor na objavo uporabnika
nov začetek418, 08.08.2022 ob 17:02

stara si 42 in imaš že odrasle otroke ( ker v sosednji temi- ene šele rojevajo pri 44,-ih…),

menim, da kar pogumno, v nov začetek, zna biti luštno, če boš ta pravega spoznala, pusti se presenetiti…

mogoče se za začetek lociraš bolj lokalno, kaj dogaja v tvojem kraju, kakšno društvo, prostovoljstvo…in širiš spoznanstva…

Beri bolje! 42 let je bila gospa poročena.

Prodaj hišo, kupi stanovanje, privošči si stari za kateri nisi imela časa in denarja, pa ko šiša mularijo. Prej ali slej bomo vsi nekako odvisni od naših otrok, slabo se nam piše.

Odgovor na objavo uporabnika
nikoli pač tega ne napiši, 08.08.2022 ob 16:48

Pazi se lovcev na dediščino, ker živimo v pokvarjeni in gnili državi, ker si opisala veliko hišo. Opozorilo! Mislim, da drugega že ne moreš dobiti, tako nikoli ne daš oglasa, ker takoj postaneš žrtev.

Pol bomo pa brali o ljubezenski prevari, ko je nakazala ne vem kakšen denar ali pa dobila nekoga, ki jo je izkoristil, da ji je lahko pobral denar….

Sam tole je pa res no, imaš kaj?

Ker ene pa znate, pobrat descem vse…kako vam uspeva

Je ena pobrala bivšemu hišo na morju, lokal in hišo v kateri je stanoval.

Potme pretovirla vse v novo hišo na morju novo stanovanjsko in novega partnerja. grda pa ko sto mater, bruhaš k jo natepavaš.

Prodajte hišo, kupite si manjše stanovanje.

Pa verjetno ne boste dopustili, da vam otroci krojijo življenje? Sploh glede na dejstvo, da jih kaj dosti ne briga za vas. Kar je sicer zelo žalostno…

In kupite si stanovanje nekje. Kjer boste imeli družbo tudi zase 🤗

Kar se pa tiče novega moškega… v kolikor ga najdete, zakaj ne bi uživali na stara leta z nekom? Spomini na pokojnega moža bodo večni, tega vam nihče ne more vzeti. Vseeno si pa zaslužite tudi sami nekoga, ki vas bo zvečer stisnil k sebi in se boste lahko z njim pogovarjali ter pletli nove spomine. Ni s tem nič narobe in prepričana sem, da bi tudi vaš pokojni mož želel, da ste srečni z nekom.

Otrokom pa vseeno povejte svoje, ker to da samo čakajo kdaj boste še vi šli 2m pod zemljo, da se bodo potem še oni kregalj med seboj, kdo bo kaj podedoval, to je zlobno in na vašem mestu bi jim kr lepo rekla, da v kolikor se bodo še naprej obnašali tako egoisticno, da boste pač prepisali premoženje na vnuke, ali pa kakšni dobrodelni organizaciji. Verjemite, hitro bodo skakali do vas na obiske,kar je sicer spet zelo žalostno

 

Ne vem zakaj misliš da so ti otroci kaj dolžni in ne vem zakaj siliš v njihovo bližino. Si osamljena in to ni njihov problem ampak samo tvoj.

Prodaj hišo,kupi stanovanje v kakem centru mesta,da ti ne bo dolgčas,beri knjige,hodi na srečanja,prijavi se na kak portal in si vsaj dopisuj z ljudmi. In ko boš imela cel dan kaj za počet,ne bo niti želje gnjavit otrok z lastnimi problemi. Čimbolj zaposlit možgane,it na kak hribček,pohod…navadi se biti sama in začet uživat v tem.

Pa prodaj hiso ce je tvoja in si kupi manjse stanovanje, najdi si druzbo in aktivnosti.

Ce otroci mislijo na svoji rit so pac taki. Ko bojo imeli otroke za mirkat, bos na svojo rit mislila sama.

Draga avtorica kot prvo se malo opisi iz katetega konca si podaj malo vec podatkov.

Kot drugo napisi koliko let stejes in ali si zelis ob sebj imeti sorodno duso?

Sem pa postaven petdesetletnik sportno rekreativen moski in iscem prav tako eno tako podobno kot si ti, sem dobro situiran ,zelim si prave druzbe za hribe kolesarjenje morje ter izlete..

Nisem pa izkoriscevalski moski ,takih je pa povsod prevec.

 

 

Odličen nasvet, v družbo je treba, poiskat nove prijatelje in živet naprej.

Svoje obveznosti do otrok si izpolnila, rodila si jih, vzgajala, izšolala, so samostojni. Sploh glede tega, da te ne obiskujejo in vsaj malo potolažijo, če že ne poskrbijo, se ti ni treba sekirat, kakšne so njihove želje. Tudi glede tega, da bi z novim prijateljem kakorkoli varala umrlega moža, ni kaj razmišljati. On je ostal ljubljen v tvojih spominih, ti pa živiš danes in tukaj in zdaj. Najbrž nebi želel, da si osamljena. Pojdi s prijateljicami na morje, privošči si toplice, masažo, kopanje, morda tudi savno, obišči frizerja, fitnes, plesno šolo za seniorje, včlani se v planinsko društvo, cel kup dejavnosti je, kjer se lahko najdeš sama, pa tudi družbo boš imela. Da bi prodala hišo, v današnjih časih ni ravno dober biznis, tako da če jo lahko vzdržuješ, jo ohrani, če pa ne, pa si res morda omisli kaj manjšega. Otroci bodo tako ali tako podedovali po tvoji smrti vse, kar boš zapustila, skregali se bodo, razgrabili vse do zadnje drobtinice, zato uživaj sadove svojega dela dokler lahko. Če se pa slučajno, nepričakovano najde človek, ki ti da občutek varnosti, zavetja, nežnosti, čustev, pa ga le sprejmi v svoje srce, bo vesel tudi tvoj pokojni mož.

New Report

Close