Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Želodčki, jetrca, žolca … a jeste to?

Želodčki, jetrca, žolca … a jeste to?

sem iz Š(t)ajerske….jetrnic ne prepoznam po imenu….mogoče opis, pa ti povem, če nam je ta jed tukaj znana pod drugim imenom…..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Sem jedla večino naštetih stvari, edino kurje glave pa krmpljev ne, pa želodčkov se mi zdi da tudi ne in pa pečene krvi. Sem pa tak človek, ki proba vsako jed, če mi ni všeč, je ne jem več, ampak probam pa vse. Od takih, za večino bljak jedi, sem pa večkrat že jedla polže. Zelo dobri.

Svinjska potrebušina,glava, srček, jezik, malo jeter, koža se je zmlelo na malo bolj debelo (cca velikost fižola v zrnju), dodalo česen, sol in malo belega vina, se nafilalo v črevo kot za mesene klobase, potem se je to dalo za ene 3,, 4 dni v raufnk. Potem so visele na podstrešju na prepihu. Klobasa se je kuhala cca 20 minu, zraven se je dal krompir v koščkih potresen z ocvirki in solata.
Te klobase so se morale kar hitro pojesti, sicer se bi pokvarile.

Kaj bi jaz dala za eno tako baso, mmmmmmmmm!

kurje glave in tace sem jedla….glave ne vem no, me niso impresionirale in sem se jih nekako ognila….so pa dobre kurje tace v kakšni obari skupaj z ostalo piščančjo drobovino……

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

hmmm….sorry, ampak na š(t)ajerskem vsaj po mojem vedenju te specialitete ne poznamo…….se pa priporočam, če jo kje najdeš…sem radovedna:)))))

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

daj idejo kam bi se bilo možno odpraviti na degustacijo polžev?……me mika, ker polžev pa res še nisem jedla….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Hm, a veš da je bilo to že dolga leta nazaj, sem bila še otrok, ampak se mi zdi da je bila neka gostilna ali v Tomačevem, ali pa nekje pri Kodeljevem, ne vem res. Pa tudi vprašanje če jih zdaj še imajo. Drugače pa za prvo silo, sem jih videla v Leclercu.

Pod skalco za Križankami v LJ. Ambient je bolj romantičen, zasenčena luč, odprto do 3. ure. Na krožniku ti kelnar prinese en malo višji vroč krožnik iz nekakšnega takega materiala kot cegel, ma je bla tema, jest sem tako vidla. Notri v tem ceglastem so luknjice, v njih pa polžek s česnom, po vrhu pa je malo stopljenega sira. Vsaka luknjica je tako zapolnjena.
Menda da imajo tudi sendviče dobre.

Jem piščančje želodčke, jetrca, žolco, pljučka, ledvičke, vampe.. in tudi bikove prašnike ali po domače bikova jajca sem že jedla. Ne maram pa možganov.

A se bikova jajca sploh še kje dobilo? Včasih so jih imeli po vseh gostilnah, so veljale za specialiteto in so bila kar popularna.

Jeeejk, me dobesedno trese od groze, da bi morala kaj takega spraviti po grlu dol…

Pozdravljeni!

Mi to vse jemo takšno drobovino, samo mladi nočejo pravijo fuj ko pa ne vedo kaj je dobro. Morda pa še bodo tudi oni jedli. ker so takšni časi da bodo jedli vse in ne bo več fuj.Lp

želodčki, njam, pol pa cela hiša po dreku smrdi…………….
..

v slast mi gre žolca v solati, pražena jetrca z malo vinske omake. Ali kakšne srčke v omaki. Pa še kaj se bi našlo.

Koliko sem jaz tega včasih jedla…
Jetrca v omaki s polento, jetrca kot zrezek s krompirjem, pa srčki v omaki… pa kravji jezik…
Žal mož tega noče, isto mularija in zgubim voljo, da bi kuhala samo zase.

New Report

Close