Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženske 46+, veliko jih nima otrok…..nov trend?

Ženske 46+, veliko jih nima otrok…..nov trend?

Če si ti psiholog, sem jaz bicikl. Veliko bolje da se ženska ali moški prej znori, si ustvari štalco kot pa da ga začne srat, ko ima družino.

Pri teh letih so že babice, in tudi jaz.. Skoraj vse, ki poznam.. Sem pa letnik 1977..
.

Hja ste pohiteli.
Jaz sem 75 letnik pa se nisem babica. Pa tudi upam, da se ne bom kmalu.
Bi rada vseeno da mularija dostudira, si najde sluzbo, in predno razmislja o “reprodukciji” ustvari stalco in spozna zivljenje.
Ko bodo pa zaplavali, in samostojno plavali. Potem bom pa pripravljena bit tudi babica.

Se mi pa zdi , tale tema v dolocenih pogledih malo prevec posplosena – nesramna.
Vseh kateri nimajo otrok ravno ne gre metat v isti kos . Imam prijateljico namrec katera je brez otrok, ima partnerja. Namenoma sta brez otrok , ker imajo v familiji doloceni gensko bolezen. S tega vidika se mi zdi odgovorno ne imet otrok kot da jih imas zaradi lastne potrebe in na svet spravljas ” reveze” . Oz imas “otroka” v fazi otroka celo zivljenje.

Res pa ,da tudi samsko brez otrok poznam katera je pa se celo 10 let starejsa od mene in se se vedno obnasa kot otrok. Zivi celo pri starsih.
“Noben ni dovolj dober zanjo ” ona je pac posebna . Pa samskega fanta pri 46 , kateri zivi doma in se obnasa kot 13 letnik tudi poznam ( par his naprej) sluzba- kosilo-soba in video igre. To je vse kar dela.

Imam 3, za druge me pa prav briga, če jih imajo ali ne. To je njihova stvar. Raje, da so brez otrok kot pa, da je življenjski cilj samo imeti otroke, pa čeprav s kretenom. Preveč družin je v stiskah ali razpadajo in otroci so tisti, ki najdražje plačajo.
Danes je ženska brez otrok bolj sprejemljiva kot včasih, kljub patriarhalni družbi.
Vsak naj se odloči po svoji želji in možnostih. To pa res ni pomembno, če kdo ima otroke ali ne. Saj tudi poročajo se ne več toliko ljudje, s podeželja se umikajo, nekateri poklici izumirajo, taki so pač sodobni trendi. Nič posebnega.

Aja, pa še to. Ženske populacije je več kot moške. In ženske imajo manj otrok, ker so bolj odgovorne. Marsikateremu kar uide in posledice so vidne kmalu. Eni plodijo ženske kot bebavi in se s tem ne obremenjujejo toliko kot ti 😁

Se strinjam.
Ali pa so imele iluzorne predstave o sebi in jim je “kriva” družba, ker ni dovolj dobrih moških za njih, ki so alfa samice. 🙂
[/quote]

Alfa samica ne obstaja. Obstajao pa alfa vdove.

Nisem vsega brala, ampak, ja, ena izmed tistih, ki nima otrok. Zato rada …o, groza, sportam in potujem. Pa se zarad tega nimam za bohvekaj… vidim pa da imajo nekateri problem s tem. Pa zakaj, sej je zemlja tako al tako zeloooo prenaseljena z ljudmi. Bodte veseli, da ste svoje gene se spravil skozi, ne pa da se spravljate na tiste, ki nimajo otrok. A nismo taki na nek posreden nacin donirali plac (ogljicni odtis je za enega cloveka manjsi, vsaj en manj ne bo delal guzve npr na Smarki) za vase otroke?


Ne, ni tako.
Plac ste donirali za cigane in migrante z juga, ki imajo zato toliko več otrok.

Zato tudi ne vem, zakaj bi imeli nekateri s tem probleme, ker to ničesar ne spremeni, če nimaš otrok.

Se strinjam s tabo.
Pa še nekaj je. Ker nimaš otrok, plačuješ veliko v skupno malho: za šolstvo, porodniške, zdrav. zavarovanje za otroke, večjo dohodnino… tako, da finančno podpiraš tiste, ki imajo otroke.
Tako, da od tebe je veliko koristi za tiste,ki imajo otroke.


Ja pa kaj češ povedat, gre za zavoženost, polno motenj v betici, pa obračate kakor hočete. Saj tako babo nihče ne prebavlja nikjer, ker je nemogoča, žleht, čudaška. Kot da smo vsi slepi ali kaj bi rade povedale?
[/quote]

Absurdno, da se zanimaš za 40+. Hkrati pišeš, da te nad 25 ne zanimajo, da so odslužene, škrt roba. Iščeš svoj mir tako, da pljuvaš po drugih. Slepa ulica.

Revne so šle za dekle in služabnice. Umrle ponavadi same in v revščini.
[/quote]

Poročene z moškimi tistega časa pa vsako leto 1 otrok če niso že pri prvem umrle, ni blo lahko življenje
Če so mele srečo da dedec ni pil, se kurbal in jo pretepal
In bile molčale cele dneve edino v cerkev smele
To ti je bilo življenje Samskih vsaj dedci niso tepli.

Poročene z moškimi tistega časa pa vsako leto 1 otrok če niso že pri prvem umrle, ni blo lahko življenje
Če so mele srečo da dedec ni pil, se kurbal in jo pretepal
In bile molčale cele dneve edino v cerkev smele
To ti je bilo življenje Samskih vsaj dedci niso tepli.
[/quote]

Niso bili zastonj samostani tako popularni. Ceprav kasneje so se tudi samostani zavarovali pred navalom in so morale zenske s sabo prinesti ” doto”. Biznis je biznis.

Narava pač izloči neprimeren,hudo okvarjen material za nadaljevanje. Vedno najde način, magari skozi mentalno neplodnost.

Niso bili zastonj samostani tako popularni. Ceprav kasneje so se tudi samostani zavarovali pred navalom in so morale zenske s sabo prinesti ” doto”. Biznis je biznis.
[/quote]
Ja, defenitivno, lagodno življenje brez skrbi napram zakonu z gnilimi mentalno zaostalimi zarad takih časov, dedci. Ampak taki so eni dedci še sedaj, ni nobenega napredka mentalitete vidnega. Nimamo kaj. Trda in frustrirana glava pač ni kar od muh.

Nekdo je napizdil polpismeno falango, kaj pomeni biti srečen in vse butasto je to tudi poskušalo. Poznam cel kup ljudi nad 50, pa izjemno malo srečnih in zadovoljnih s seboj. Vam to kaj pove?
Se spomnim ome, pri 80 je bila bolj srečna, k moja mat kadajkoli, da ne omenim materne sestre, ki je kao več in je oh in sploh šolana in kaj vem kaj še vse, zajebana ko pes, srečna je pa samo takrat, ko se komu kaj grdega zgodi.
Jebeš tak lajf pr obeh, so pa take zato, ker sohotle biti moderne in in, oma je bila za njiju pa sinonim za starinsko in preživeto. Ampak imela je pa več srečnih trenutkov, ko onidve obe vkup!


Ja, defenitivno, lagodno življenje brez skrbi napram zakonu z gnilimi mentalno zaostalimi zarad takih časov, dedci. Ampak taki so eni dedci še sedaj, ni nobenega napredka mentalitete vidnega. Nimamo kaj. Trda in frustrirana glava pač ni kar od muh.
[/quote]

No, razlika med takrat in zdaj (vsaj pri nas) je ta, da zdaj lahko zenske same izberejo in vnaprej izlocijo mentalno zaostale. Ti potem pridejo sem na mon sinfat cez zenske, ampak to je majhno zlo.

No, razlika med takrat in zdaj (vsaj pri nas) je ta, da zdaj lahko zenske same izberejo in vnaprej izlocijo mentalno zaostale. Ti potem pridejo sem na mon sinfat cez zenske, ampak to je majhno zlo.
[/quote]Mentalne jalovke ste z razlogom mentalno jalove. Da vas je veliko več, kot je bilo pred leti, je zgolj zato, ker druge selekcije nimamo.


Ne, ni tako.
Plac ste donirali za cigane in migrante z juga, ki imajo zato toliko več otrok.

Zato tudi ne vem, zakaj bi imeli nekateri s tem probleme, ker to ničesar ne spremeni, če nimaš otrok.
[/quote]

To prvo se da brez problema rešit, če imaš izraelske privilegije. Tam vsake toliko zbombardirajo Palestince ko se jim zdi da so se preveč namnožili. Vem sliši se grdo, metek je pač cenejši od človeka, ampak tako delajo v najbolj demokratični državi na Bližnjem vzhodu 🙂


Ja, defenitivno, lagodno življenje brez skrbi napram zakonu z gnilimi mentalno zaostalimi zarad takih časov, dedci. Ampak taki so eni dedci še sedaj, ni nobenega napredka mentalitete vidnega. Nimamo kaj. Trda in frustrirana glava pač ni kar od muh.
[/quote]

Teh je danes precej manj, ampak ni moj problem, če te ravno taki privlačijo.

Vseeno gre pri takih za vecje zavedanje same sebe. Take bi v resnici bile dobre mamice. Vem, ker vidim tiste, ki kar ignorirajo clovesku dar “razum” in brezglavo sledijo nagonom. Ni jih malo in ni videti dobrega genetskega ali pa kaksnega drugega dobrega materiala. In na koncu si pomagajo s tabletami in zmeraj gre za depresivno motnjo… super, ni kaj..

Vseeno gre pri takih za vecje zavedanje same sebe. Take bi v resnici bile dobre mamice. Vem, ker vidim tiste, ki kar ignorirajo clovesku dar “razum” in brezglavo sledijo nagonom. Ni jih malo in ni videti dobrega genetskega ali pa kaksnega drugega dobrega materiala. In na koncu si pomagajo s tabletami in zmeraj gre za depresivno motnjo… super, ni kaj..
[/quote]

Nobenega zavedanja tu ni. So zbluzile mentalno in narava jih izloči, kot izloči vsak hud defekt. To je vse, ne si domišljat nekih višjih nivojev in se s tem tolažit.

In po cem tocno to sklepas?

In potem ti verjames, da zenska, ki ima tri otroke s tremi raulicnimi moski, in zs vsakega od reh se na sodiscu jaga za prezivnino in zaradi vsega tega dusevno zboli, s slabo sluzbo, da je tak nacin zivljenja boljsi kot nacin zivljenja zenske brez otrok?

Danes recimo vsak ostanek in vsaka spaka bluzi, da je na višje nivoju. Ne vem če takemu osebku kaj tovrstne tolažbe pomagajo. Za samske babe brez otrok se dnevno vidi povsod, da travmirajo, polnijo črne kronike, ipd. Krive so si pa seveda same, ker je buča povsem zbluzila.


Ne hinavi prozorno, kot da si le na četrt razvito. Gre za to, da v osnovi niste primerne za materinstvo in ga niste zmožne in da se masa teh danes dejansko hitro povečuje. Ste pa namesto tega “mamice” cuckom in jih imate v posteljah, mater je to lepo in od hudiča napredno.

Podobno bi rekla tvoja mat o svoji mat, tvoji ljubljeni omi. Generacijski preskok, stari starši in vnuki so na drugem nivoju odnosa kot starši, otroci. Drugačen odnos je tudi zato, ker bolj sproščeno doživljajo svoje vnuke kot svoje otroke, manj skrbi, nekaj so že dali skozi, staršem se na polno dogaja in je pogosto vsega preveč. Kar je krivično, a pogosto je tako.

New Report

Close