Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženske, iskreno: vas je otrok postaral?

Ženske, iskreno: vas je otrok postaral?

Zlasti imam v mislih obraz, videz utrujenosti, zaskrbljenosti, nove gube … Se vam po otroku kaj poznajo sledi tega? In če pišete “Mene je otrok pomladil”, dajte sliko before/after, da bo verodostojno.

Meni je znano, da nekaterim pobere nekaj kalcija….

Celo telo, vključno z obrazom,  je po stresni situaciji vsekakor videti starejše, mentalno te pa otrok vedno pomladi.

Nobene ni postaral, nobene ni pomladil. No, verjamem, da je kateri razmontiral napeljavo spodaj, ampak dosti več pa ne.

Otrok ne, me je pa postaralo življenje, žleht ljudje, krivice, stres, negativne izkušnje… Žal mi je le, da mi ni bila namenjena še ena hči. To sem si želela, pa mi ni uspelo, trudu navkljub. Zdaj sem pa prestara za to. No, tako se jaz počutim. Utrujena in bi raje uživala, ker so moji že samostojni. Ne bi prenesla nespanja, joka, vsega kar prinese novorojenček. Vsaj mislim, da ne.

Kaj se je pa zgodilo? Nehoten splav?

Imam 3 enega za drugim, rojevala sredi 20ih, bila sem izcrpana, no, takrat tega nisem dojemala, vidim pa zdaj po fotkah za nazaj.bPri 35 sem zgledala 100x bolje kot pri 25!

Odgovor na objavo uporabnika
soft, 14.01.2024 ob 12:31

Otrok ne, me je pa postaralo življenje, žleht ljudje, krivice, stres, negativne izkušnje… Žal mi je le, da mi ni bila namenjena še ena hči. To sem si želela, pa mi ni uspelo, trudu navkljub. Zdaj sem pa prestara za to. No, tako se jaz počutim. Utrujena in bi raje uživala, ker so moji že samostojni. Ne bi prenesla nespanja, joka, vsega kar prinese novorojenček. Vsaj mislim, da ne.

Tako kot pravi “soft” , dodam še bolezni, ki jih pridelaš z leti, ker si od bolečin utrujen. 2 otroka me nista postarala, pri štiridesetih zgledala najbolje.

Prve tri leta zelo. Sem pri 45 imela novorojenčka in dvoletnika. Nisem izgledala najboljše :). Sedaj ko sta 5+ izgledam mlajše kot takrat. Mlada pa pač nisem in nikoli več ne bom. Me pa ohranjata v pogonu (fizično in mentalno), tako da velikokrat opazim razliko med vrstnicami, veliko jih je že čisto zasedenih in postaranih mentalno in fizično.

Odgovor na objavo uporabnika
takle, 14.01.2024 ob 12:30

Celo telo, vključno z obrazom,  je po stresni situaciji vsekakor videti starejše, mentalno te pa otrok vedno pomladi.

Tako.. postara te čas.

Avtorica tvoje življenje, ki to ni, je sigurno samo na slikicah tik toka in Ig..ti itak ne veš kaj je lepota in staranje, ker živiš samo na nekem zgražanju in pljuvanju po drugih.

Te je treba zbrcat dol s foruma in poslat za tekoči trak ali zlagati police v skladišče in ne bo več cajta za štepanje lažnih glupih tem.

babo tak psotara vsaka stvar, ki jo mora delat. babo tak vsako delo postara. pa če je fukanje bo rekla, ojoj kako sem utrujena. pa bo šla na sprehod pa rečte, ojoj, sem dosti hodila. ja 20 min. ful dosti.  za ženske predvsem leve fašsitke je tak vsako delo trplenje in prisila.   pa užas no.   če si preko 30. nimaš kaj več bi sexy. ker nisi.  lahk odobro zgledaš, to ni sexy.  ja?? stara baba fuknena.  SPAT IDI VEČ. NEHAJ ŽRET CUKER.  trenirat začni.

Ne.

Odgovor na objavo uporabnika
xxl182, 14.01.2024 ob 13:13

babo tak psotara vsaka stvar, ki jo mora delat. babo tak vsako delo postara. pa če je fukanje bo rekla, ojoj kako sem utrujena. pa bo šla na sprehod pa rečte, ojoj, sem dosti hodila. ja 20 min. ful dosti.  za ženske predvsem leve fašsitke je tak vsako delo trplenje in prisila.   pa užas no.   če si preko 30. nimaš kaj več bi sexy. ker nisi.  lahk odobro zgledaš, to ni sexy.  ja?? stara baba fuknena.  SPAT IDI VEČ. NEHAJ ŽRET CUKER.  trenirat začni.

Si ti xxl182 ženska? Vprašanje je za ženske.

Mene so postarala leta. Nenavadno, kajne?

 

Kva s pa ti za en buksl, xxl?

Odgovor na objavo uporabnika
Hehhhh, 15.01.2024 ob 01:59

Kva s pa ti za en buksl, xxl?

V polju delajo poizkuse in so jim začasno internet odprli. Očitno se pa mon kar na veliko tam oglašuje 🙂

ima 2 otroka stara 13 in 11 let. V bistvu me ljudje vedno pohvalijo kako mladostna izgledam. Kakšne sošolke in sošolci iz srednje šole mi pravijo, da se sploh ne staram. Ampak jaz to pripisujem pač dobrim genom. Tudi moja starša oba izgledata 10 let mlajša, kot sta stara. Pri meni je enako. Moja mami pri 602 letih nima nič gubic, popolnoma speglano kožo ima. Tudi njena mami – moja babica je bila ista! Ne vem zakaj bi otrok kogarkoli postaral. Sama sem bila ravno tako pod stresom, kot ostale ženske…. Rodila 3x, en otrok mi je celo umrl, furam dva najstnika, do 13 leta pa smo imeli tudi veliko problemov v šoli z vedenjem…. polno službenih obveznosti, doma delo, otroci, šola, sestanki ni da ni. Ampak gubic nimam in tudi ne izgledam utrujeno in zgarano. To je vse stvar človeka, genov in metabolizma….

Odgovor na objavo uporabnika
Čisto nič, 15.01.2024 ob 12:36

ima 2 otroka stara 13 in 11 let. V bistvu me ljudje vedno pohvalijo kako mladostna izgledam. Kakšne sošolke in sošolci iz srednje šole mi pravijo, da se sploh ne staram. Ampak jaz to pripisujem pač dobrim genom. Tudi moja starša oba izgledata 10 let mlajša, kot sta stara. Pri meni je enako. Moja mami pri 602 letih nima nič gubic, popolnoma speglano kožo ima. Tudi njena mami – moja babica je bila ista! Ne vem zakaj bi otrok kogarkoli postaral. Sama sem bila ravno tako pod stresom, kot ostale ženske…. Rodila 3x, en otrok mi je celo umrl, furam dva najstnika, do 13 leta pa smo imeli tudi veliko problemov v šoli z vedenjem…. polno službenih obveznosti, doma delo, otroci, šola, sestanki ni da ni. Ampak gubic nimam in tudi ne izgledam utrujeno in zgarano. To je vse stvar človeka, genov in metabolizma….

Ja očitno imate res nadpovprečne gene, tvoja mami kar 600+ let že živi 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
hja962, 15.01.2024 ob 12:55

Ja očitno imate res nadpovprečne gene, tvoja mami kar 600+ let že živi 🙂

Spada v Metuzalemov  rod.

Ne bi rekla, da me je otrok postaral. Telesno bi rekla, da sem bolj fit, imam več mišične mase in kondicije, kot pred porodom. Prej se je večkrat zgodilo, da se mi kdaj tudi ni ljubilo it ven, športat. Ko sem dobila otroka pa je opcija “ne ljubi se mi” in izgovori tipa “bom jutri, ko bom manj utrujena od dela/ko bo več časa…” odpadlo… Vsak dan vsaj enkrat za 2uri ven, hitra hoja par km, ker je bila to na začetku pač skoraj edina oblika rekreacije. Potem pa sem samo dodajala. Zdaj je hči stara 4,5 in vsak dan telovadimo doma, zunaj tekamo, se lovimo, skrivamo, igramo igre z žogo, kolesarimo, rolamo, hodimo na krajše pohode, tam do kakšnih 7-8km. Vsak dan sem aktivna, kar seveda dobro vpliva na telo in splošno počutje.

Tudi utrujena nisem bila nekaj, smo kar kmalu vzpostavili spalni ritem, dokler se je ponoči zbujala, je bilo samo toliko, da se je najedla, največkrat je že napol zaspala med hranjenjem, če jo je bilo treba previti je prespala… Tudi noč je prespala zelo zgodaj, tam od 8-ga meseca naprej je spala po 6-8 ur v kosu ponoči. Nekaj pripisujem sreči, nekaj temu, da sva bila z možem res dosledna z rutino in dnevnimi počitki. Ni važno, kje smo bili in kaj smo počeli, vedno sva poskrbela, da ima svoj spanec ob svojih urah in da sm o bili zvečer pravočasno doma. Če ni šlo, pač tja nismo šli.

Tudi pri hrani se bolj trudim, da je čim bolj zdrava, doma pripravljena iz svežih sestavin… Prej sva z možem večkrat naredila “nekaj na hitro”, kar ni bilo vedno najbolj zdrava opcija. Ko imaš enkrat otroke, pač želiš dat nek dober zgled in posledično vsi jemo bolj kvalitetno in raznoliko. Ogromno nam pomeni, da imamo res velik vrt in praktično vso sezonsko zelenjavo doma, na dosegu nekaj korakov, ko je izven sezone pa je domače ozimnice vedno dovolj.

Mentalno te otrok prej pomladi, kot kaj drugega…

Postaral me je čas, kolikor me pač je v teh letih.

 

Otrok izčrpa vsako žensko, posledično tudi postara. Razen, če za tega otroka, skrbijo drugi. Samo to je varianta, da se ženska z otrokom ne postara.

Pri meni je nosečnost imela rahlo negativen vpliv na mojo kožo – pojavile so se nekatere hiperpigmentacije in nekaj blagih gub na čelu. Po mojem kot posledica delovanja hormonov in tega, da gredo vsa potrebna hranila in minerali med nosečnostjo prioritetno plodu, za mojo kožo jih je pa začelo primanjkovati. Kakšen bo vpliv pomanjkanja spanja, bomo pa še videli.

Trije porodi, trije otroci. Po prvem otroku sem ostala ista, pri drugem in pri tretjem sem dobila po nekaj kilogramov. Tako da postava ni bila nikoli več ista. Sem pa vsaj do 50. leta drugače izgledala mladostna, lepa koža, močna, polna energije. Sedaj sem že starka (65 +) in sem taka kot sem – letom primerno.

Tiste ženske, ki niso rodile, ki so samske večinoma niso izčrpane, saj nimajo biti od koga. (no, razen od službe, oz. dela). Niso bile noseče, niso rojevale, ponoči so mirno spale, jih ni budil otroški jok. Ni jim bilo treba dajati skozi otroških bolezni in se pri šefu izgovarjati zaradi nege za otroka.

Kljub vsemu niso vse mladostne in niso vse zdrave. Življenje pač.

Odgovor na objavo uporabnika
Da ali ne, 14.01.2024 ob 12:26

Zlasti imam v mislih obraz, videz utrujenosti, zaskrbljenosti, nove gube … Se vam po otroku kaj poznajo sledi tega? In če pišete “Mene je otrok pomladil”, dajte sliko before/after, da bo verodostojno.

To je pa res od ženske odvisno,  od zdravja in koliko je stara.Včasih so ful mlade imele otroke ,so verjetno bolj mladostne, kakor danes, ko imajo pri 40 h otroke in so kot stare mame, ko gre otrok v šolo. Sliko za primerjajo pa kr sama tukaj gor daj.

New Report

Close