Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ženske, povejte, če potrebujete, da vam partner tudi verbalno izkaže svoja čustva?

Ženske, povejte, če potrebujete, da vam partner tudi verbalno izkaže svoja čustva?

Oziroma, vam je dovolj, kot trdijo nekatere, da samo z dejanji pokaže, da vas ima rad?
Ne potrebujete nežnih in prijaznih besed? Da vam zašepeta v uho, da vas ima rad, da mu pomenite vse, da vas ljubi… Pogrešate to, če vam ne pove tudi z besedami?

Sama sem bila pri bivšem deležna tudi lepih besed (kar ne pomeni, da z dejanji ni pokazal svoje ljubezni). Ko sca se razšla, sem bila 2 leti sama, potem pa šla v zvezo z moškim, ki me ima rad, me ceni, spoštuje, ampak z besedami je pa totalno skromen, nič ne zna povedati lepega. Če mu to kdaj omenim, pa pravi: “Ja, a ti ne pokažem z dejanji, da te imam rad?”

Seveda, seveda… ampak pogrešam tudi kakšno lepo besedo. Sama sem romantične sorte, on pa čisti razumnik in mu je vse, kar je romantično, smešno:((

Mora povedati in pokazati 🙂 nikoli dovolj romantike. Imam blazno srečo, da moj zna. Še vedno me vsak dan osvaja in poskrbi, da se nasmejim njegovim šalam 🙂

bila sem poročena s slovenskim dedcem, samo dnar, alkohol, sex na hitr, nobene romantike

odkar sem z mojim Srbom mi je krasno, ker me obožuje kot žensko, mi pove take stvari, da sem takoj za kadarkoli mu paše, srečno sva poročena že nekaj let.

Ljudje različno izkazujemo in občutimo ljubezen.
Meni recimo besede v resnici nič dosti ne pomenijo. Mi pa ogromno dejanja, dotiki…da imam neko povezavo z partnerjem. Recimo v gužvi ljudi bi mi bilo brezveze če bi mi rekel da me ima rad, bi mi bilo pa fajn da me ne vem drži za roko ipd..Nekateri pa pač rabijo besede, nekateri darila, nekateri kaj drugega…. Fajn je samo da se najdeš z nekom ki ti zna ljubezen izkazati tako da jo čutiš in ti isto njemu. To moraš pa pri vsakem posamezniku ugotovit kaj to je, ni samoumevno. Če ti besede veliko pomenijo mu to povej. Očitno to ni njegov način izkazovanja ljubezni, ampak če te ima res rad in mu boš znala razložiti da ti to veliko pomeni se bo zagotovo potrudil :). Ljudje ne beremo misli. Povej mu kaj rabiš.


[/quote]
Prvi je bil iskren, drugi laže. Srbom verjeti na lepe besede? Nikakor. Pa da ne bo pomote, sem Srbkinja (srečno poročena s Slovencem). Že vem, zakaj to pravim!


Prvi je bil iskren, drugi laže. Srbom verjeti na lepe besede? Nikakor. Pa da ne bo pomote, sem Srbkinja (srečno poročena s Slovencem). Že vem, zakaj to pravim!
[/quote]

A to sta se obe udeležile kakšnega treninga posploševanja vseh moških na podlagi nacionalnosti ali sta naravno tako tupe?

Kaj je za vas neverbalno izkazovanje? To, da je prijazen z vami, ustreže vašim željam? S sodelavcem sva imela tak lep odnos kot ga ne bom verjetno z nikomer več. Nič fizičnega nisva imela, a bila sva si nekako izjemno naklonjena. Bila sva si všeč, nikoli o tem govorila, a se je opazilo obojestransko. Ko sem ga iznenada zagleda, sem kar trznila s telesom, ko se nama je pogled ujel se je čutilo tisto nekaj. Ko sva stala en ob drugem, sem čutila njegovo spremenjeno dihanje, globoko. Tu ni bilo potrebno nobenih besed.. pa kako so mi stvari padale iz rok, ko me je opazoval :)))

V mlajsih letih so imele besede itak prvo mesto, zdaj dam veliko vec na dejanja, a besede tudi prav pridejo.
Besede brez dejanj niso nic!
Bi rekla nekje 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dejanja in 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} besede.

Na takega si naletela, ko se mu to enostavno ne porodi iz duse. Jaz tudi sedaj. Ampak sem ga prebrala, vem kaksen je in sem se sprijaznila, da je verjetno bil prizadet in je custveno zavrt. Je pa isto kot tvoj, z dejanji pa pokaze kot, da sem mu hudo pomembna. Od tebe je odvisno, ce ga bos sprejela taksnega kot je.

Draga Vedno Romantična. Ne, nisi edina, ki potrebuje neko nežnost in toplino tudi z besedami. Predlagam ti, da oba s tvojim prebereta knjigo “5 jezikov ljubezni” avtorja Gary Chapman. Knjiga govori o tem, da ima vsak od nas nek svoj jezik ljubezni, način na kakšnega izkazuje svojo ljubezen in način kako ljubezen sprejema in razume. Meni je zelo pomagala.
Lep pozdrav

Avtohtoni Slovenci so kar velikokrat potomci hudih alkoholikov, velikokrat imajo čustvene težave iz nezdravega odnosa s svojo materjo; manjvrednostni kompleks, narcisizem, skratka….. Pred zakonomm tudi tri take žal imela spoznati in nekaj časa sobiati z njimi.
Terna je bil pa zakonec – znal dobro prikrivati veliko let svoj hibe. Velik igralec in manipulator. Po 18ih letih zakona z enim takim “emotional killerjem in soul suckerjem” v stilu dementorja Harry Potter nikakor več Slovenca. Skandinavec ali Avstralec. Pa ne tukaj. Imam dovolj, da se lahko čez nekaj let, ko otroci dosežejo določeno starost odselim, kupim svojo nepremičnino zaživim na svoje, kot mi prija. SLovence pa lahko še vedno in spet odganjam od sebe – ne morem, ni to zame, ker ne izščem obupanih fukfehterjev, ker ne rabom takih uslug na tak način, se pač cenim, ker se lahko. Še vedno lahko tui izbiram moške,če se tako odločim in želim.
OSebnone verjamem v neka dolgorona čustva. Nič več – za dobro in trdno znezno je pomembno samo spoštovanje, poštenje in iskrenost. Pa dober seks, ki ni nujno, da temelji na neki “hudi čustveni osnovi in izkazovanju. Z leti potaneč čustveno previden – ker dojameš, da je določeno izkazovanje fejk čustev samo neka past i nič drugega. Človeka, ki je sposoben izkazovatipristna čustva brez preračunljivosti, po nekje 35em težko spoznaš in najdeš. Samo spošotovanje, poštenost, iskrenost in zaupanje. Brez nekih hudih čustvenih osladnih izlivanj. Moja izkušnja, po 30ih letih sobivanja z moškimi.

Meni pa pase tak tip moskega. Ki pokaze z dejanji. Nek osladno govorec moski… ni hujsega kot to. Zame. Sem zelo romanticna, custvena. In lahko recem, da so moski dosti bolj romanticni od zensk.To pa kazejo na razlicne nacine. In sploh ni nujno, da ti govorijo, kako radi te imajo itd. To je zadost rect parkrat v lajfu. Enostavno moramo te besede zacutit, tudi ce niso izrecene. Ce tega ni, ni nicesar

Če pokaže z dejanji, mi je dovolj. Moram pač začutit to ljubezen, jo videti, kako močno si me želi ob sebi in ko me pogleda tiste iskrice v očeh. Da imam njegovo fokusirano pozornost. Če pa moram ugotavljati ali je ja ali ne, je totalen turn off.


Saj, če boš večno nezadovoljna, boš spet kmalu sama.

Ne rabim lepih besed (grdih pa se manj, da ne bo pomote). No, mogoče dobim lepe besede, ampak niso tiste klasične, ampak so najine, interne, za zunanji svet niti slučajno lepe (tudi ne grde).

Verjamem pa, če jih nekdo rabi, pa jih od partnerja ne dobi, ni prijetno.


Ja.


[/quote]

No, jaz imam pa Slovenca, in je tak. Pokaže mi, da me obožuje, čez dan mi daje namige, da si me želi, tudi pove mi… Vse naredi zame, pa tudi seks je odličen – se še ni zgodilo, da ne bi doživela orgazma. Tako da to po moje ravno nima zveze z narodnostjo.

No, jaz imam pa Slovenca, in je tak. Pokaže mi, da me obožuje, čez dan mi daje namige, da si me želi, tudi pove mi… Vse naredi zame, pa tudi seks je odličen – se še ni zgodilo, da ne bi doživela orgazma. Tako da to po moje ravno nima zveze z narodnostjo.
[/quote]

Aja, pa sva skupaj že 20 let, da na bo kdo rekel, da je tako vedno na začetku.

Ko me objame prek ramen, mi s tem pove več kot tisoč besed.

No, jaz imam pa Slovenca, in je tak. Pokaže mi, da me obožuje, čez dan mi daje namige, da si me želi, tudi pove mi… Vse naredi zame, pa tudi seks je odličen – se še ni zgodilo, da ne bi doživela orgazma. Tako da to po moje ravno nima zveze z narodnostjo.
[/quote]
Mislim da je tema o besednem izkazovanju ljubezni, ne pa če je seks odličen ali ne. Za nekatere je verjetno seks odličen tudi v javni hiši, pa verjetno tam ni kakšnih sladkih besed.
Tisto kar se pa govori o nacionalnosti pa verjetno zavisi od človeka do človeka in je težko posploševati. Je pa žalostno da nekateri tako Slovence v koš mečejo, ni čudno da je država tako majhna, toliko sporov. Nobene narodne zavednosti in ponosa.


Mislim da je tema o besednem izkazovanju ljubezni, ne pa če je seks odličen ali ne. Za nekatere je verjetno seks odličen tudi v javni hiši, pa verjetno tam ni kakšnih sladkih besed.
Tisto kar se pa govori o nacionalnosti pa verjetno zavisi od človeka do človeka in je težko posploševati. Je pa žalostno da nekateri tako Slovence v koš mečejo, ni čudno da je država tako majhna, toliko sporov. Nobene narodne zavednosti in ponosa.
[/quote]

Odgovor se je navezoval na trditev Matejci1980. Je v njem napisano tudi o verbalne izkazovanju ljubezni, ampak navezuje se pa na njeno trditev, da so slovenski možje zanič v postelji. Iz tvojega odgovora pa čutim odpor do spolnosti, ki sicer predstavlja več kot 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dobrega odnosa. In tudi izkazovanje ljubezni. In ne, v javni hiši ne moreš dobiti dobrega seksa, tam dobiš rekreacijo, praznjenje, za dober seks pa potrebuješ pravo medsebojno kemijo, za najboljšega celo ljubezen. Ker seks ne poteka samo na fizični ravni. Upam, da se tega zavedaš.

“Potrebujem” jaz ničesar. Ali čutiš, da te ima rad, ali pa ne čutiš.
Lahko ti govori kot dež, pa izkazuje z dejanji vse živo – pa je lahko vse skupaj samo nezdrava obsedenost ali manipulacija.

Glede na to, da imamo jezik predvsem zato, da z njim govorimo resnico, je smiselno tudi reči-rad te imam, ljubim te itd… enostavne iskrene besede. Asertivna komunikacija, ki izraža kaj človek iskreno misli, čuti in tako tudi deluje.
Lažno leperočenje pa meni ne rabi nihče prodajat.

Potrebujem pa ne. Asertivno pa komuniciram, zato tudi rečem, kaj in kako je pri meni, a ravno tako naredim. Leporečim pa ne. Imam rada resnico, laži preziram.

Ljubezen se kaže s poljubi, dotiki, objemi, želiš si fizične bližine.

Če je moški čustveno navezan si po seksu želi spati v objemu ženske, če ni čustev se moški odmakne.

Mislim da besede bolj uporabljajo, čustveno hladni ali pa prikrivajo neiskrena čustva.

Od kar obstajajo človeške civilizacije, je moč v zapisih razbrati:
[img]https://cdn.quotesgram.com/img/70/31/1155208580-dont-listen-to-what-people-say-watch-what-they-do-quote-1.jpg[/img]

Dejanja in besede morajo biti usklajene. Samo dejanja ali samo besede.. so manipulacija. In ne pomaga, če so overjene pri notarju.

De omnibus disputandum..

New Report

Close