Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženske, s čim bi primerjale bolečine poroda?

Ženske, s čim bi primerjale bolečine poroda?

Sem moški, tako da roditi ne morem… 🙂

Me pa zanima, s čim lahko primerjate bolečine poroda, ki se pri določenih bolezenskih stanjih lahko pojavijo pri obeh spolih?

Ne znam opisati. Rodila sem trikrat, zadnjič pred 28. leti tako da sem že pozabila. Boleči so predvsem tisti zadnji, najbolj močni popadki, ko imaš občutek, da te bo raztrgalo. Pri meni pa je šlo vedno zelo na hitro, to je bila milost.

Mislim, da se ne da opisati

Boli in bi zajel sapo in pocakal, da mine – pa ne mores ker trajaaa vec kot drzis sapo.
Meni je dol teklo po celu. Recem boliiii pa sestra “ja vem”

E pa kaj ces…

Moja sreca je tudi ta, da je bilo pol ure. Me je pa pregled po pol ure po bolel se bolj.
Ne znam opisat, kot da te en reze in hkrsti se topa bolecina

porod lahko traja 10 ali 12 ur, ven iz maternice mora priti otrok težak CC povprečje 3-4 kg. Žensko spodaj dobesedno  raztrga, če otrok ne more it ven po naravni poti dokaj hitro, ga ven iz maternice vlečejo vakumsko, kar hudo boli. Včasih so to počeli s kleščami za porod in skoraj vsakič poškodovali otrokovo glavico, da je bil pohabljen do konca življenja. Možen je tudi carski rez na področju trebuha

Spodaj žensko prerežejo če ni dovolj odprta in ko rodi, jo tam na ranah zašijejo, dostikrat se še rane zagnojijo. In hodi ženska na previjanje. To so vsi razlogi, zakaj ženske po porodu ne seksajo takoj, se jim seks gabi ali seksajo vedno bolj poredko.

Odgovor na objavo uporabnika
S čim bi primerjale, 21.10.2023 ob 22:18

Sem moški, tako da roditi ne morem… 🙂

Me pa zanima, s čim lahko primerjate bolečine poroda, ki se pri določenih bolezenskih stanjih lahko pojavijo pri obeh spolih?

Za avtora

Zgleda spet en mlad, od včeraj… Tisti, ki smo nad 35, ali pa 40 vemo, da ženska razume moškega, ki ima temperaturo 37,2 šele, ko rodi

Ker moški s temperaturo 37,2 umira, medtem ko zenska s temperaturo 39,9 še kuha čajčke, kosilo in skrbi za celo družino…

Porod je primerljiv z grozno zaprtostjo oz. zapeko. Predstavljaj si, da se 6 ur mučiš na školjki zato, da je rezultat ena frnikula.

Odgovor na objavo uporabnika
My moon, 21.10.2023 ob 22:34

Porod je primerljiv z grozno zaprtostjo oz. zapeko. Predstavljaj si, da se 6 ur mučiš na školjki zato, da je rezultat ena frnikula.

Hehe 🤣

Predstavljaj si, da te več ur brez pavze ful močno šraufa po črevesju, drekec, ki ga moraš spravit ven pa ni premera klobase, ampak manjše žoge. Vse to delaš leže na hrbtu, mogoče se vmes še raztržeš, pa kak zdravnik ti pride vsake tolko pošarit po luknji, da vidi, če se kaj dogaja.

Porodne bolečine je bog namenil ženski zato, da razume trpljenje moškega, ki ga muči prehlad.

S popadki se maternica krči od zgoraj navzdol, da iztisne otroka skozi vagino na ta ljubi svet. Popadki so krči, v začetku mili in naraščajo v vedno močnejše. Boli kot vsak krč, z eno razliko – takoj ko popadek popusti, se ga ne spomniš več in niti ne pomisliš, kaj bo ko spet pride. Zanimiva izkušnja.

Za my moon

Dejansko je to čista resnica… Tiste bolečine, ko te sraufa so enake, čeprav po drugi strani težje, ker rezultat ni glih tako prisrčen oz. zaželen 😁🤣

Imam na sumu da avtor teme drka na komentarje. Taka vprašanja nihče ne sprasuje

V slovenskem morju je zelo strupena riba Morski zmaj ali Morska babica. Ženske ki jih je to pičilo so povedale, da so bile bolečine hujše kot pri porodu.

Ok, kaj pa če primerjate hude menstrualne krče s krči ob popadkih? Kakšna je razlika?

Samo jamranje no… V 21 stoletju je na voljo toliko anestetikov, da porod nima kaj bolet. Ne veste kako bi mučile desce s svojo bolečino, da bi kar okrog padal, ker ste vi toliko se namučile. Pol pa ne rojevajte, saj vam ni mus.

Odgovor na objavo uporabnika
vagabundtirolski, 22.10.2023 ob 10:48

Samo jamranje no… V 21 stoletju je na voljo toliko anestetikov, da porod nima kaj bolet. Ne veste kako bi mučile desce s svojo bolečino, da bi kar okrog padal, ker ste vi toliko se namučile. Pol pa ne rojevajte, saj vam ni mus.

Teslo.

Začetni popadki so primerljivi s “šraufanjem” v trebuhu, kasneje se okrepijo in preidejo tudi na križ, medenico.  Problem popadkov je edino to, ker trajajo in žensko izmučijo, če bi vse skupaj trajalo eno uro bi bila mala malica. Zato tiste ženske, ki “stresejo” otroka ven v kratkem času, to naredijo brez problema.

V filmih pa je vse spotencirano do amena, če bi bilo tako hudo kot kažejo, ne bi nobena imela drugega otroka.

🤣🤣 Ti pa si kao neko osebje ha.. 🤣🤣 v 21. Stoletju smo in iz sebe ne uspeš spravit nč uporabnga.. pa to ob vseh pomagalih?🤷 Še avatar slika ti prehiteva stopnjo tvojega razvoja.

Meni anestetikov niso hoteli dati z obrazložitvijo, da to v tistem momentu slabo vpliva na otroka in ne morejo objektivno oceniti odzivnosti če je otrok posledično dobesedno počen od droge, kar mi je zdaj logično, ampak v tistih bolečinah sem vseeno rotila zanje. 10 minut so me sivali, kar mi je bilo bolj grozno od samega poroda. Nagrada na koncu odtehta vsako sekundo. Bi pa iskreno res vsakega moškega priklopla za pol ure na mašino ki simulira bolečino. Garantiram, da bi bili popolnoma vsi tiho kot riti s sklonjeno glavo. Lažje je prestat če se prepričas, da prej kot slej mine.

Misliš, da moški niso nikoli spoznali bolečino zapeke?

Ugibam, da so porodne bolečine podobne, kot kadar moškega kdo dobro brcne v moda?

Aja, glede samega opisa bolečine bi pa verjetno lažje opisal moški moškemu, kateremu so medenico montirali na natezalnico…po moje.

Odgovor na objavo uporabnika
mogoče tole, 22.10.2023 ob 11:59

Ugibam, da so porodne bolečine podobne, kot kadar moškega kdo dobro brcne v moda?

Občutenje bolečine je subjektivno in težko merljiva zadeva. Nociceptorji reagirajo glede na prag bolečine. Se pravi, tist k ma visok prag bolečine rab več te, da se ti sprožijo.. kr pa ne pomen, da se tej osebi zada manj bolečine. So neki testi bli, da porod boli kt več polomljenih kosti in brca v moda kt porod več otrok naenkrat, sam to je vse čist preveč nemerljivo. Moji babica je npr. Raj rodila k šla k zobocu. Ene rodijo mimgrede, drugim nm je neprijetno a gre mimo, ene se mučijo. Pr jajcih pa nimam izkušenj. Sam videt ni prijetno..

 

Z orng bolečinami v križu, k so skor, da neznosne 🙂 sam umetni popadki tko svinsko bolijo men je pa pač vsak popadek butnl na križ … rodila brez dodatkov naravno brez nekih problemov 🙂

Napad žolčnih kamnov.

New Report

Close