Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženske z večjimi prsi – kateri modrc?

Ženske z večjimi prsi – kateri modrc?

Kako pa to zgleda? Kaksno oporo pa to sploh nudi? Mene ne motijo kosti, vsaj ne tiste, ki so tam, kjer naj bi bile. Modrc brez kosti imam samo enega športnega. Je OK, ampak niti približno tako dober kot podoben s kostjo.

Pa si prepričana, da je obseg 85 pa res pravi in ni prevelik? Dejansko mora biti kar na tesno, samo dva prsta naj bi šla vmes. Potem pa košarice -to, kar nosiš sedaj, ti pa je dovolj veliko? Je kost spredaj ob telesu? Na straneh ne stiska in kipi ven? Kar dobiš pri nas, je še najboljši Triumphov modrc, lahko tudi minimizer, ki je do košarice G, še boljši pa bi bil kakšen z oblikovano košarico H:
http://de.triumph.com/bhs/schalen-1?prefn1=sale&prefn2=size&prefv1=false&prefv2=85H
[/quote]

Ne, 85 ni prevelik, sem mislila celo, da je premajhen, tako da sem pomerila tudi 90 – za referenco 🙂 85 mi je kar na tesno, mogoče že kar malo fejst tesno, a 90 je preveč.
Ja, ta Ana mi je D ok (ne kipi, ne stiska, vse je ok) in saj pravim, spletni kalkulator mi je pokazal bistveno večjo košarico, zato sem tudi pomerila vse, kar je bilo za pomerit od Triumpha, ki ima večje košarice tudi. Teh z oblikovano košarico nisem pomerila, ne spomnim se, če ni bilo številk ali kaj je bilo, mi je pa še prodajalka pomagala par modelov poiskat … Ne vem, si bom shranila tudi tvoj predlog, hvala, in ob priliki poskusila še take modele.
[/quote]

V Polzelinih trgovinah prodajajo modrce Anita. Ali pa tukaj:
http://spodnjeperilo.si/5529_{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1portni_nedr{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Dek_ANITA_?manufacturer_id=13

Modrček brez kosti stisne prsi spredaj v t.i. uniboob. Da o tem, da ne nudi posledično nobene opore, pa še potiš se med prsmi, niti ne govorim.
Primer:
https://www.herroom.com/anita-5493-rosa-faia-twin-seamless-comfort-soft-cup-bra.shtml
Pa tudi tale mamast model:
https://www.herroom.com/anita-5427-comfort-jana-cotton-soft-cup-bra.shtml
Podobno je z Liscinimi in drugimi modeli brez kosti.

Deci imajo prav, ko pravijo: nikoli ne verjemi prsim, dokler so v modrcu ☺

Imam velike prsi. Vedno sem nosila košarico D,nato sem zanosila in kupila košarico E, za katero sem mnenja, da nikoli nisem našla ustreznega modela,saj se v nobenem modrcu nisem počutila udobno,vedno sem komaj čakala, da ga dam dol. V času dojenja so mi prsi še narasle, v Polzeli sem kupila po nasvetu prodajalke številko F. V tej številki se brez, da me skrbi, da bi mi kaj padlo ven, sklanjam, poskakujem itd. Vendar me grozno moti in tudi boli,sploh ko ležim na boku kost. Kost mi ne objema lepo prsi, ampak mi prsi stiska skupaj, torej prsi mi ne objema,kost se ne dotika kože, ampak se mi reže v prsi. Leva kost se zareže v desno dojko in obratno. Objema jih pod pazduho in pod prsmi, nato pa začne kost rezat v prsi, v smeri pod brado za lažjo predstavo. Posledično se med prsmi tudi zelo potim, saj sta dojki ves čas stisnjeni ena ob drugo,koža ob koži. Prodajalka pravi, da če mi prsi ne kipijo, da je to moja prava številka. No pred 3 tedni sem si šla kupiti kopalke v Lisco v upanju, da najdem ustrezen modrc. Tam me je prodajalka videla v kopalkah in mi izbrala košarico E, tudi ona trdi, da če mi prsi ne kipijo iz košaric, da je številka ustrezna. Tudi tukaj je problem isti,kot pri košarici F. Naj še omenim, da nikoli v modrcu ali kopalkah ne moram ležat na stran, saj mi prsi padejo iz košarice in kost se mi še bolj zareže v kožo na prsih. Obseg imam baje pravi, v vseh primerih 90. Nad modrci sem že čisto obupala. Kaj delamo narobe?

Lisca je top, mogoče je čas za hujšanje?

Pri tej cifri pri ležanju na boku ne bodo nikoli stale naravnost, fizikalno nemogoče. 🙂 Razen če jo privežeš na strop, drugače pa 1kg tkiva pritiska navzdol, v modrcu skupaj s kostjo. malo ga pa zleze ven. Modrci, ki prsi lepo držijo v vertikalnem stanju, niso isti, kot tisti za udobno spanje (če ga takrat sploh rabiš).

Ne pričakujem, da bi mi v ležečem položaju prsi stale v vertikali, ampak malo je nerodno, če ležim na plaži na boku in morda zaspim za par minut, dojka pa mi pade iz košarice in je gola. V tem primeru je boljše, da modrca sploh ne nosim.


Nekateri ste pa res ultra pametni. A bi bila tako dobra, da bi napisala kako se shujša samo v prsi?

Košara f – podobno se je zgodilo tudi meni, samo da sem imela med dojenjem f, ko sem pa shujšala mi je pa ostala košarica e. Moje izkušnje z Lisco niso dobre, pogojno sem v naših trgovinah našla kakšen model od triumpha. S Polzelo nimam izkušenj. Uglavnem naročam po spletu.
Pa še k tvoji težavi – jaz ne spim z modrci. Ko sem dojila, sem nekaj časa. Ampak takrat sem imela modrc brez kosti.

Očitno ti model ne ustreza. Ni vse v številkah. Prej je ena krasno opisovala modele (preberi temo). Meni še ni nobena ven pogledala, pa na plaži ležim, z otroci skačem po vodi, se spuščam po toboganu itd.

No, za začetek – če ti prodajalke pravijo, da je obseg pravi, potem je gotovo prevelik. Takšne vsaj so moje dolgoletne izkušnje z našimi prodajalkami. Verjetno bi potrebovala obseg 85, posledično pa košarico, ki je pa nimajo. Zato pa ti tudi ponujajo tisto, kar imajo. Modrc mora biti v začetku tako velik, da ga zapneš na čisto zunanjo vrstico kaveljčkov (tako, da je obseg največji), na hrbtu pa daš potem pod modrc samo dva prsta, ne več. Sčasoma se modrc raztegne in na koncu ga zapenjaš samo še na tiste najbolj notranje kaveljčke. Če že kupiš takšnega, ki ga zapneš na notranje kaveljčke, ti bo kmalu prevelik in ne bo nudil dovolj opore.
Glede padanja prsi iz košaric – nekaj gotovo ni ok. Model, verjetno pa tudi velikost košarice. Prsi so mehkejše in zato še toliko bolj težavne, kot pred nosečnostjo. Plunge model (tisti, ki je spredaj v sredini nižji, naredi pa lahko lep dekolte) potem ni zate, išči takšne modele, kjer je sredinska kost malo višje, modrc pa naj ima oblikovano košarico ( tanko peno).
Primer bolj “problematičnega” plunge modrca, kjer hitro prsi lezejo ven:
https://www.bravissimo.com/products/deco-vibe-bra-red-fy190red/
Obstajajo modeli plunge, ki so vseeno višji in manj problematični, vseeno pa niso tako udobni, ker lahko tisti kosti spredaj vseeno preveč pritiskata na prsi (ker se končata prenizko).

Boljši za mehke prsi je npr. tale:
https://www.bravissimo.com/products/idol-bra-graphite-fy201gte/
Ali pa:
https://www.bravissimo.com/products/smoothing-balconette-bra-nude-fa53nu/
Izredno udoben pa je meni tudi tale:
https://www.bravissimo.com/products/porcelain-elan-balconette-bra-nude-pn125nud/
Ampak pri vseh teh modrcih je pomembno, da imaš pravo velikost. Če zgrešiš, te bo tiščalo, lezlo kje ven…

Pri kopalkah pa je npr. tale plunge model precej dober, ker sta v sredini kosti precej visoko, celotna košarica pa je precej prekrivna:
http://www.freyalingerie.com/swimwear/soulcity/hs2017/plunge_bikini_top.aspx?colour=sunset
V takšnih ne bi smelo nič zlesti ven na boku.

Super tale tema, res. Z veseljem preberem. Ima mogoče kakšna izkušnje z vračanjem blaga v VB? Kako ste pošiljale? Navadno, prednostno? Hvala!

Jaz vedno pošiljam prednostno. Tako imam tudi potrdilo, da sem oddala. Cena je bila nazadnje nekaj čez 6 EUR.

Hvala! No, jaz sem včeraj oddala navadno, pametna zelo 🙂 no,upam, da bodo dobili, če ne bom pa za naslednjič vedela.

To pošiljaš nazaj tiste kopalke? 🙂 Je bila potem res premajhna košarica in prevelik obseg?

To pošiljaš nazaj tiste kopalke? 🙂 Je bila potem res premajhna košarica in prevelik obseg?
[/quote]
Ja, kopalke. Točno tako kot si napisala. Premajhna košarica, sploh desna (mam tudi to “srečo”, da je med levo in desno kar razlika), obseg tudi. Skratka, sem usekala mimo, ker sem šlampasta. Bi blo zdej fajn, da se še pošta kje zgubi, da bom v minusu 😉

To pošiljaš nazaj tiste kopalke? 🙂 Je bila potem res premajhna košarica in prevelik obseg?
[/quote]
Ja, kopalke. Točno tako kot si napisala. Premajhna košarica, sploh desna (mam tudi to “srečo”, da je med levo in desno kar razlika), obseg tudi. Skratka, sem usekala mimo, ker sem šlampasta. Bi blo zdej fajn, da se še pošta kje zgubi, da bom v minusu 😉
[/quote]

Koliko te potem stane tak hec z naročanjem? Kupnino ti najbrž vrnejo, na kakšen način?
Plačaš poštnino pri vračanju in poštnino, da sploh dobiš? Koliko je potem to?
Razmišljam, da bi si tudi naročila, ampak je majhna verjetnost, da mi bo prav, ker imam že v trgovinah težavo najt kaj zase. No, pa me zanima, kakšen je strošek, če moraš vrnit.
Hvala.


Ja, kopalke. Točno tako kot si napisala. Premajhna košarica, sploh desna (mam tudi to “srečo”, da je med levo in desno kar razlika), obseg tudi. Skratka, sem usekala mimo, ker sem šlampasta. Bi blo zdej fajn, da se še pošta kje zgubi, da bom v minusu 😉
[/quote]

Koliko te potem stane tak hec z naročanjem? Kupnino ti najbrž vrnejo, na kakšen način?
Plačaš poštnino pri vračanju in poštnino, da sploh dobiš? Koliko je potem to?
Razmišljam, da bi si tudi naročila, ampak je majhna verjetnost, da mi bo prav, ker imam že v trgovinah težavo najt kaj zase. No, pa me zanima, kakšen je strošek, če moraš vrnit.
Hvala.
[/quote]
Moje kopalke so bile 25 gbp (zgornji in spodnji del) poštnina 4,95 gbp, ko sem vračala sem dala dobre 3 €. Meni se ne zdi strašno drago. Je pa tečno hodit na pošto k je vedno gužva. Ampak v redu, jaz v naših trgovinah kopalk nisem sposobna najt. Vedno sem imela kake bedne, grde. Tako da probam še tako. Saj če večini rata najt pravo številko bo tudi meni…enkrat že 😉 kakšen € več za poštnino pa vzamem v zakup…

Še eno drugo vprašanje čisto izven teme. Je katera od vas razmišljala o operativnem zmanjšanju? Poznate kakšno, ki ima operacijo za sabo? Hvala!

Ej, hvala ti, da si vsaj predstavljam. Saj če grem po trgovina tudi ni zastonj, no, ni 10 eur, ampak ja, zastonj ni.

Jaz o zmanjševanju nisem razmišljala in tudi ne poznam kakšne, ki bi to naredila. No, tudi nobene, ki bi si jih povečala, ne poznam 🙂

Koliko te potem stane tak hec z naročanjem? Kupnino ti najbrž vrnejo, na kakšen način?
Plačaš poštnino pri vračanju in poštnino, da sploh dobiš? Koliko je potem to?
Razmišljam, da bi si tudi naročila, ampak je majhna verjetnost, da mi bo prav, ker imam že v trgovinah težavo najt kaj zase. No, pa me zanima, kakšen je strošek, če moraš vrnit.
Hvala.
[/quote]
Moje kopalke so bile 25 gbp (zgornji in spodnji del) poštnina 4,95 gbp, ko sem vračala sem dala dobre 3 €. Meni se ne zdi strašno drago. Je pa tečno hodit na pošto k je vedno gužva. Ampak v redu, jaz v naših trgovinah kopalk nisem sposobna najt. Vedno sem imela kake bedne, grde. Tako da probam še tako. Saj če večini rata najt pravo številko bo tudi meni…enkrat že 😉 kakšen € več za poštnino pa vzamem v zakup…

Še eno drugo vprašanje čisto izven teme. Je katera od vas razmišljala o operativnem zmanjšanju? Poznate kakšno, ki ima operacijo za sabo? Hvala!
[/quote]
Katere kopalke pa si naročila, če ni skrivnost?
Glede zmanjšanja sem razmišljala, ampak ker to ni tako enostavno kot povečanje, pa se stane precej več, se zaenkrat ne grem tega. Saj v bistvu sedaj, ko dobim modrce, kopalke in tudi bluze ni panike. Ramenski obroč sicer malo trpi, ampak dobra masaža precej pomaga.


Ni problema. Jaz sicer rada grem v trgovine, ampak raje kupujem kaj drugega…kopalke in modrci pa…tisto kar mi je všeč, ni niti slučajno v večjih številkah, potem pa ratam depresivna.
Jaz pa razmišljam o operacijo, moram sicer še počakat, če bom slučajno mela še kakšnega otroka, se pa nagibam v to smer. Čeprav sem zajc. No, jaz pa poznam eno, ki si jih je povečala, lepe ima. Ampak ji tudi prej ni nič manjkalo…samo kaj k moje mnenje ni štelo nič 😉


Moje kopalke so bile 25 gbp (zgornji in spodnji del) poštnina 4,95 gbp, ko sem vračala sem dala dobre 3 €. Meni se ne zdi strašno drago. Je pa tečno hodit na pošto k je vedno gužva. Ampak v redu, jaz v naših trgovinah kopalk nisem sposobna najt. Vedno sem imela kake bedne, grde. Tako da probam še tako. Saj če večini rata najt pravo številko bo tudi meni…enkrat že 😉 kakšen € več za poštnino pa vzamem v zakup…

Še eno drugo vprašanje čisto izven teme. Je katera od vas razmišljala o operativnem zmanjšanju? Poznate kakšno, ki ima operacijo za sabo? Hvala!
[/quote]
Katere kopalke pa si naročila, če ni skrivnost?
Glede zmanjšanja sem razmišljala, ampak ker to ni tako enostavno kot povečanje, pa se stane precej več, se zaenkrat ne grem tega. Saj v bistvu sedaj, ko dobim modrce, kopalke in tudi bluze ni panike. Ramenski obroč sicer malo trpi, ampak dobra masaža precej pomaga.
[/quote]
https://www.belle-lingerie.co.uk/25799/freya/3812-freya-folklore-sweetheart-bikini-top-multi/
Evo jih.

V Sparu imajo Naturano samo do številke 90D. Sem spraševala za večje številke, pa so rekli, da ni povpraševanja. Dela pa Naturana za blagovno znamko od C&A, imajo pa do košarice E.


Katere kopalke pa si naročila, če ni skrivnost?
Glede zmanjšanja sem razmišljala, ampak ker to ni tako enostavno kot povečanje, pa se stane precej več, se zaenkrat ne grem tega. Saj v bistvu sedaj, ko dobim modrce, kopalke in tudi bluze ni panike. Ramenski obroč sicer malo trpi, ampak dobra masaža precej pomaga.
[/quote]
https://www.belle-lingerie.co.uk/25799/freya/3812-freya-folklore-sweetheart-bikini-top-multi/
Evo jih.
[/quote]
Lepe, sem jih tudi sama gledala.:-) Samo, ker imajo tisti črni rob na hlačkah, jih potem nisem naročila. Enkrat sem že ene podobne, pa me je tisti temen rob odvrnil. Nekako mi ne pristojijo. Je veliko boljše brez roba. V glavnem pa sem ugotovila, da ima Freya v primerjavi s Fantasie in Curvy Kate malenkost manjše košarice. Tudi malenkost manjšo kost pri enaki številki. Ti sweetheart padded modeli pa so še malenkost manjši. Zato jaz pri teh vedno naročim večjo košarico (je pa tudi res, da sem nekako med dvema številkama in potem je odvisno od modela, kaj bolje pristoji). Ma, saj, sem se že odločila, da grem enkrat v Anglijo z velikim kufrom in potem v živo pomerim vse mogoče modele, da bom vedela kaj mi je res ok in kaj ne. 🙂


https://www.belle-lingerie.co.uk/25799/freya/3812-freya-folklore-sweetheart-bikini-top-multi/
Evo jih.
[/quote]
Lepe, sem jih tudi sama gledala.:-) Samo, ker imajo tisti črni rob na hlačkah, jih potem nisem naročila. Enkrat sem že ene podobne, pa me je tisti temen rob odvrnil. Nekako mi ne pristojijo. Je veliko boljše brez roba. V glavnem pa sem ugotovila, da ima Freya v primerjavi s Fantasie in Curvy Kate malenkost manjše košarice. Tudi malenkost manjšo kost pri enaki številki. Ti sweetheart padded modeli pa so še malenkost manjši. Zato jaz pri teh vedno naročim večjo košarico (je pa tudi res, da sem nekako med dvema številkama in potem je odvisno od modela, kaj bolje pristoji). Ma, saj, sem se že odločila, da grem enkrat v Anglijo z velikim kufrom in potem v živo pomerim vse mogoče modele, da bom vedela kaj mi je res ok in kaj ne. 🙂
[/quote]

Hvala. Pa vem še nekaj novega. Se pravi zame pride bolj v poštev od Fantasie in Curvy Kate. Ti, tole je kar dobra ideja. Letalske so dost poceni, po mojem bi bil šoping uspešen. Sporoči mi, se pridružim 🙂

New Report

Close