Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ženski problem – jutranji tek, umivanje las

ženski problem – jutranji tek, umivanje las

Ti pa si super women. Kapo dol da ti vsi uspe. Je pa tek definitivno dober za celo vrsti stvari. Spočiješ glavo, uredis hipofizo, itd

Ko tečem zjutraj lase operem en večer prej. Pred tekom jih spnem v čop. V tem mrazu se tako ali tako ne znojim v glavo. Ko pridem domov se počešem in uredim frizuro. Če se slučajno znojim pride v poštev kak suh šampon. Če se zelo znojiš pač vzemi v zakup še to, da bo potrebno vstati 10 minut prej, da posušiš lase do konca.

Kapo dol ker zbereš energijo za jutranji tek kljub nizkim temperaturam.
Sem tekačica in sem do minusa tekla vsak drugi dan 10 km vendar zvečer. Tempo je bil zdaj jeseni bistveno lažji tako da razen par laskov na čelu niso bili mokri in jih nisem prala po vsakem teku.
Odkar je minus pri nas okoli minus 5 namesto teka hodim vsak drug dan dobrih 6 km v strm hrib. In ni lebsega noč, mraz, sneg, zvezde, gozd……..
Predvidevam nočem pa biti žaljiva, da zdaj tečeș par km in tudi tempo ni hud tako da si namesto kape daj samo trak in če si mokra od vlage si jih samo posuși.

Mene pa zanima kaj imate obleceno, tisti ki zjutraj tecete pozimi? Jaz imam dolge hlace, zgoraj pa sportni modrc, majico brez rokavov, dolgo majico, eno jopico, cez pa se debelejso sportno jopico/jakno. Pa kapo seveda in rokavice. Pa me najprej zebe kot pri norcih, potem pa mi je takooo vroce, da bi najraje tisto vmesno jopo kar izpustila.

Čestitke za voljo, jutranji tek v tem mrazu… uau…
Sicer pa sama večkrat plavam in ker moji lasje tud rabijo precej časa, da so suhi, sem si najprej omislila krajšo frizuro, pa obvezno kapo gor, ko odhajam z bazena. Drugače imam tud takoj probleme z ušesi in glavo. Men tud suhi šampon ne bi pomgal 😉

Moraš lese umivat vsak dan? Se ti tako umažejo, zamastijo..?
Jaz sicer ne tečem, dostikrat pa zvečer telovadim, plešem, pa ne rabim las vsak večer umivat. Spni si figo, pa se ne boš tako prepotila v ta del. No, zdaj verjetno rabiš kak trak za čez ušesa, ker je zjutri res brrr..

zelo podobno kot ti, edino brez kape, ker me karkoli na glavi noro moti. Res pa je, da zjutraj nikoli ne delam dolgih tekov, tam, do maksimalno pol ure. Glavnino moje rekreacije opravim zvečer.

Ma ni šans da zaradi rekreacije žrtvujem svoje dolge lase. Pa nekako se mi zdi, da je z daljšimi vseeno lažje. Lahko jih spnem ali spletem ali karkoli. Če so kratki imam (vsaj jaz, ker imam naravne kodre) precej več dela z njimi.

Ženski problem vsekakor kot je avtorica naslovila temo, ampak ta ni na glavi, je v glavi. Zanimivo kako čredno babe prikimavate, kot da je jutranji tek te babe neka vrlina, ne pa neodraslost in nezrelost, kar dejansko je…..jaooooo:-)

Ne, res je, večja vrlina kot jutranja rekreacijia, je da ena ženska drugi reče baba, jo spravi v čredo, in ki naj bi bila, kljub temu, da hodi na šiht in skrbi za družino, še nedorasla in nezrela… Bravo, bravo. Tema je pa o laseh.

Ne, res je, večja vrlina kot jutranja rekreacijia, je da ena ženska drugi reče baba, jo spravi v čredo, in ki naj bi bila, kljub temu, da hodi na šiht in skrbi za družino, še nedorasla in nezrela… Bravo, bravo. Tema je pa o laseh.
[/quote]
Jp, ravno na ta način gre v čredo z neumnostjo, ena od črednih trendovskih neumnosti je tudi tek, da bi pa odrasla in postala zrela, se zavedala kaj so otroc in družina, ter življenje samo, to je pa že skoraj za vsako babo danes preveč in nikkor ne gre več. Ona je fit, pa-ametna, “lepa in športa”, pa še osebnostno “raste” v domišljavosti in neumnosti seveda, nikjer drugje. …jaoooo


Jp, ravno na ta način gre v čredo z neumnostjo, ena od črednih trendovskih neumnosti je tudi tek, da bi pa odrasla in postala zrela, se zavedala kaj so otroc in družina, ter življenje samo, to je pa že skoraj za vsako babo danes preveč in nikkor ne gre več. Ona je fit, pa-ametna, “lepa in športa”, pa še osebnostno “raste” v domišljavosti in neumnosti seveda, nikjer drugje. …jaoooo
[/quote]

Ja, res ne razumem teh žensk. Sem že v penziji in zjutraj sem ponavadi skuhala kakšno malenkost, zakurila ogenj, nanosila drva v hišo, obesila cunje, včasih dala kokošem jesti in še na kraj pameti mi ni prišlo, da bi šla teči. Sem pa šla popoldan, pozimi, ko je bilo lepo vreme, v gozd nabrat “špičke” za kurjavo in to je še vedno moja super rekreacija.
V mladih letih, kot mlada punca (ko smo še imeli živino) tudi pomolzla, ko je bilo treba (če je mama zbolela). Se spomnim, da sem pri 16. letih pomolzla dve kravi, nato pa šla na avtobus in v šolo…Prav nič mi ni falilo, vse te izkušnje so me kalile.

Draga skoraj 60 letnica,

živim v bloku, kar pomeni, da velika večina tvojih opravil pri meni odpade. Zjutraj ne kuham, ker zaradu službe moj ponavadi spi dlje kot jaz, in ne maram ropotati. Pa čisto iskreno, zadnja stvar, ki mi pade na kraj pameti je kuhanje pred službo. Zakaj?

Kaj naj bi po tvojem počela jaz za rekreacijo? Teka ne razumeš, drv pa očitno ne bom nabirala, ker jih nimam kaj rabit.

Ja, res ne razumem teh žensk. Sem že v penziji in zjutraj sem ponavadi skuhala kakšno malenkost, zakurila ogenj, nanosila drva v hišo, obesila cunje, včasih dala kokošem jesti in še na kraj pameti mi ni prišlo, da bi šla teči. Sem pa šla popoldan, pozimi, ko je bilo lepo vreme, v gozd nabrat “špičke” za kurjavo in to je še vedno moja super rekreacija.
V mladih letih, kot mlada punca (ko smo še imeli živino) tudi pomolzla, ko je bilo treba (če je mama zbolela). Se spomnim, da sem pri 16. letih pomolzla dve kravi, nato pa šla na avtobus in v šolo…Prav nič mi ni falilo, vse te izkušnje so me kalile.
[/quote]

Luba duša, ti si še iz prve polovice prejšnjega stoletja…. danes so drugi časi.

danes se prvič rojeva pri 30ih, ženske so dlje mladostne in lepe. Ker bo tudi pričakovana njihova življenska doma daljša za vsaj 10 let od tistih, ki so rojeni v prvi polovici prejšnjega stoletja. Ker vaša gemeracija je lahko precej zgarana, danaanj mladina pa ni zgarana – ker ji koneckoncev niti ni treba biti. Časi so drugačni. Rudarjenje kriptovalut, zbiranje sredstev za zagon podjetniške ideje preko dražb na spletu,… čista znanstvena fantastika zate, kajne?

Krave pa molze že večinoma po kmetijah mehanizacija.

Pa vse dobro! Vsi pa imamo lepe spomine na svojo mladost; jaz sem po moje nekje 20 let mlaja od tebe, pa se še kako v živo spomnim , koliko smo ročno predelali na njivah pri starih starših z okopavanjem krompirja na ogromnih njivah, ročno sajenje krompirja , ročno pobiranjem zajedalcev z rastlin ( nismo posuli nikoli s Pandakanom :))))

in ja, hodim tudi v fitnes – z veseljem, užitkom se pregonim tam. Ker ko sem delala na njivah s krompirjem , me je že v rani mladosti zaradi sklonjenosti po več ur nenormalno bolela hrbtenica.

Luba duša, ti si še iz prve polovice prejšnjega stoletja…. danes so drugi časi.

danes se prvič rojeva pri 30ih, ženske so dlje mladostne in lepe. Ker bo tudi pričakovana njihova življenska doma daljša za vsaj 10 let od tistih, ki so rojeni v prvi polovici prejšnjega stoletja. Ker vaša gemeracija je lahko precej zgarana, danaanj mladina pa ni zgarana – ker ji koneckoncev niti ni treba biti. Časi so drugačni. Rudarjenje kriptovalut, zbiranje sredstev za zagon podjetniške ideje preko dražb na spletu,… čista znanstvena fantastika zate, kajne?

Krave pa molze že večinoma po kmetijah mehanizacija.

Pa vse dobro! Vsi pa imamo lepe spomine na svojo mladost; jaz sem po moje nekje 20 let mlaja od tebe, pa se še kako v živo spomnim , koliko smo ročno predelali na njivah pri starih starših z okopavanjem krompirja na ogromnih njivah, ročno sajenje krompirja , ročno pobiranjem zajedalcev z rastlin ( nismo posuli nikoli s Pandakanom :))))

in ja, hodim tudi v fitnes – z veseljem, užitkom se pregonim tam. Ker ko sem delala na njivah s krompirjem , me je že v rani mladosti zaradi sklonjenosti po več ur nenormalno bolela hrbtenica.
[/quote]

Ja, res je, danes so drugi časi. Teh časov ne bo nikoli več nazaj. Nisem pa še nanje pozabila. Jaz sem hodila povsod peš, na avtobus, v šolo, h verouku. Pri dvanajstih letih sva z mamo dopoldan vsadili celo njivo koruze (ročno), popoldan pa sem šla v šolo. Bila sem odličnjakinja, najboljša v razredu.
Fitnes, joga, aerobika, vse to je zame znanstvena fantastika.
Ljubim in obožujem pa naravo. Zame je čez vse hitri sprehod s psom, to je čas, ko opazujem sončni zahod, oblake na nebu, listke, ki odpadajo z dreves, cerkvice po hribčkih, moderne hiše in stare, že pozabljene domačije, kjer je bilo nekoč življenje..
Ja, čas beži, ostajajo pa spomini. Vse dobro tudi tebi.

zelo podobno kot ti, edino brez kape, ker me karkoli na glavi noro moti. Res pa je, da zjutraj nikoli ne delam dolgih tekov, tam, do maksimalno pol ure. Glavnino moje rekreacije opravim zvečer.

Ma ni šans da zaradi rekreacije žrtvujem svoje dolge lase. Pa nekako se mi zdi, da je z daljšimi vseeno lažje. Lahko jih spnem ali spletem ali karkoli. Če so kratki imam (vsaj jaz, ker imam naravne kodre) precej več dela z njimi.
[/quote]
Avtorica, pa si prepričana, da tebe glava boli zaradi napol posušenih las, ne pa zato, ker v jutranjem mrazu tečeš z golo glavo?

Si že kdaj probala pri teku čez ušesa navleči buff trak? Ta je bolj elastičen, lažji in manj moteč od običajnih kap in toplih trakov. Morda te ne bi toliko motil, nudi pa ušesom in glavi vsaj malo zaščite.


Avtorica, pa si prepričana, da tebe glava boli zaradi napol posušenih las, ne pa zato, ker v jutranjem mrazu tečeš z golo glavo?

Si že kdaj probala pri teku čez ušesa navleči buff trak? Ta je bolj elastičen, lažji in manj moteč od običajnih kap in toplih trakov. Morda te ne bi toliko motil, nudi pa ušesom in glavi vsaj malo zaščite.
[/quote]

Tisa jaz se zanimam zate, pa bi bilo fino da se registriraš :))

New Report

Close