Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zgražajo se nad najino odločitvijo

Zgražajo se nad najino odločitvijo

Odločila sva se, da bova otroka šolala od doma, ker ne želiva, da najbolj občutljiva leta svojega življenje preživi z egoističnimi, vase zagledanimi vrstniki, ki jih programirajo starši, o katerih je itak škoda izgubljati besede.

Nisem vedela, da šola lahko toliko komplicira okoli šolanja na domu. Deležna sva zgražanj, neprimernih komentarjev in prepričevanja, da to za otrokov razvoj ni vredu, kamorkoli prideva, se pravi od različnih strokovnjakov, pa vse do naše družine. Pri vsakem negativnem komentarju in pametovanju sva samo še bolj prepričana da delava prav.

Če nama bo uspelo vse speljati tako kot sva si zamislila, se bomo v roku enega leta itak pobrali živeti v milejšo klimo in med prijaznejše ljudi. Meni je to pehanje za denarjem, tekmovalnost, nevoščljivost, egoizem,… itak too much. Za otroka ne želim, da podleže kapitalističnemu sranju.

In ker z možem delava po svoji vesti in srcu sva za ljudi nedorasla, neumna, nespametna, otročja,…, vse to poslušava te dni, ko sva oznanila, da se bo otrok šolal od doma. Slišala sva celo da mu delava škodo, v resnici pa nama je samo, da bi imel srečno in brezskrbno otroštvo, da bo lahko odrasel v srečnega in zadovoljnega odraslega. V današnji družbi se mi žal to ne zdi mogoče.

Bi ti šolal otroka od doma, če bi imel znanje, časovne in finančne možnosti? Kaj bi si želel za svojega otroka? Ker ko poslušam druge starše, bi oni vse, da imajo otroci dobro izobrazbo, dobro službo, da si lahko privoščijo vse kar jim srce poželi, meni pa gre ob tem na bruhanje. To je to, zaradi česar ne želim, da moj otrok odrašča v sodobni družbi razvitega sveta.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Starša, ki jima ni vseeno, 08.06.2022 ob 18:07

Odločila sva se, da bova otroka šolala od doma, ker ne želiva, da najbolj občutljiva leta svojega življenje preživi z egoističnimi, vase zagledanimi vrstniki, ki jih programirajo starši, o katerih je itak škoda izgubljati besede.

Nisem vedela, da šola lahko toliko komplicira okoli šolanja na domu. Deležna sva zgražanj, neprimernih komentarjev in prepričevanja, da to za otrokov razvoj ni vredu, kamorkoli prideva, se pravi od različnih strokovnjakov, pa vse do naše družine. Pri vsakem negativnem komentarju in pametovanju sva samo še bolj prepričana da delava prav.

Če nama bo uspelo vse speljati tako kot sva si zamislila, se bomo v roku enega leta itak pobrali živeti v milejšo klimo in med prijaznejše ljudi. Meni je to pehanje za denarjem, tekmovalnost, nevoščljivost, egoizem,… itak too much. Za otroka ne želim, da podleže kapitalističnemu sranju.

In ker z možem delava po svoji vesti in srcu sva za ljudi nedorasla, neumna, nespametna, otročja,…, vse to poslušava te dni, ko sva oznanila, da se bo otrok šolal od doma. Slišala sva celo da mu delava škodo, v resnici pa nama je samo, da bi imel srečno in brezskrbno otroštvo, da bo lahko odrasel v srečnega in zadovoljnega odraslega. V današnji družbi se mi žal to ne zdi mogoče.

Bi ti šolal otroka od doma, če bi imel znanje, časovne in finančne možnosti? Kaj bi si želel za svojega otroka? Ker ko poslušam druge starše, bi oni vse, da imajo otroci dobro izobrazbo, dobro službo, da si lahko privoščijo vse kar jim srce poželi, meni pa gre ob tem na bruhanje. To je to, zaradi česar ne želim, da moj otrok odrašča v sodobni družbi razvitega sveta.

 

 

Načeloma se strinjam in vama dajem prav. Ampak poanta je nekje drugje in sicer da država bla bla zahteva da potem otrok znanje dokazuje s tem pa imata potem vidva mir, da vaju ne ganjajo, če sta se odločila ga doma šolati in tos ta verjetno že izvedela, če sta se v to podala.

Aja no poanta: poanta to, da se otrok potem še kar uči laži kot jih učijo v šoli saj naj bi moral obvladovati neka “znanja”, pa čeprav večkrat to niso.

Sicer pa ja,obvezno šolstvo, poneumljanje, delati barabe iz otrok ne zagovarjam.

Problem je tudi v tem da nekaj bo na tak način pridobil nekaj pa tudi izgubil, saj družba drugih otrok ni slaba ampak slaba družba je slaba družba ne pa kot družba sama po sebi.

Tvoj otrok odrasca v sodobni druzbi, hoces ali noces.

S tem solanjem na domu pa … meni je vseeno kaj naredis, ampak, ce bo otrok izlocen od vrstnikov, mu bos naredila slabo uslugo. Tudi, ce ga zelis zavijat v vato pred krutostmi sveta …

Jaz bi se za kaj takega odlocila samo, ce ne bi mogel redno obiskovat sole …

Jaz ne bi. Pustmo dajstvo, da je solski sistem kakrsen pac je, ampak vpelje te v realno zivljenje, ki je pa dalec od idealnega.

Ali jim bos tudi sluzbo nudila po koncanem solanju? Ker enkrat bodo trescili v ta sistem.

Kje in kako bo tvoj otrok brusil značaj z vrstniki? Kako se bo naučil socialnih veščin? Včasih je otroka vzgajala cela vas, danes je to vlogo prevzela šola. Samo starši niso dovolj za šolajočega otroka, pa če so še tako krasni in šola še tako zanič.

Vpišita ga magari na waldorfsko ali gozdno šolo, samo da bo v družbi vrstnikov.

Ne bi. Zivljenje ni praznik : )

Podpiram te pri tej pogumni odločitvi. Res pa bosta morala poskrbeti za otrokovo naravno socializacijo, česar pa se tudi sama dobro zavedaš. Vse dobro vam želim in prepričana sem, da bo otrok dobro vzgojen in izobražen, saj bosta vložila vse v njegov ploden razvoj. Bravo!!! Pogum velja.

Sola ne predstavlja zgolj izobrazevalne institucije ampak tudi okolje, v katerem se otrok socializira. Tako kot je ze nekdo zgoraj napisal, lahko je svet se tako “pokvarjen” ampak scasoma bo otrok vrzen v to druzbo in ce bo brez socialnih vescin mu bo pri kasnejsih letih veliko tezje kot da se v to druzbo vpelje zdaj ko je otrok.

Več škoda kot koristi.

Odgovor na objavo uporabnika
Medvedka491, 08.06.2022 ob 19:07

Sola ne predstavlja zgolj izobrazevalne institucije ampak tudi okolje, v katerem se otrok socializira. Tako kot je ze nekdo zgoraj napisal, lahko je svet se tako “pokvarjen” ampak scasoma bo otrok vrzen v to druzbo in ce bo brez socialnih vescin mu bo pri kasnejsih letih veliko tezje kot da se v to druzbo vpelje zdaj ko je otrok.

Kakšne socialne veščine? Kaj sanjaš, programirano bitje?

Saj niso opice ampak so ljudje.

Torej če povzamem po tvoje si dekle ki se ne začne goniti naokrog pri recimo 12 ih letih in se vzdrži gonjenja, žuranja in ostalega sranja ne more predstavljati niti ne obstaja možnost, da bo nekoč imela s kom lepo ljubezensko zvezo?

Kot praviš, če otrok ne bo med debiliziranim programom mrtvih ljudi od katerih dobiva ukaze ter med vrstniki , ki dobivajo take ukaze nikoli imel možnost normalne komunikacije ali pristopa k bilo kateri družbi lastne vrste.

Dej zbud se

Kako naj bo kot odrasel srečen, če se v svetu nikoli ne bo naučil živeti, ampak bo preživel otroštvo v mehurčku?

Sploh si ne predstavljam teh travm, ko bi videl, da svet ni tak kot pri mamici in atiju.

Svet je, kakršen je. Treba ga je kot takega sprejet in se naučit v njem živet. S tem, ko otroka umakneš iz njega, nisi zanj naredil čisto nič pozitivnega.

BTW, imam čudovite spomine na šolo, kot verjetno velika večina med nami.

Draga moja, tudi drugi starši lahko rečem, “šolamo otroke doma”,saj jim 80 %uciteljev, poda v šoli premalo znanja za odlične ocene in kasnejše odlične šole. Zato intenzivno delamo z njimi popoldne  doma. V šoli se pa družijo in zabavajo z vrstniki, se socializirajo in spoznajo da življenje ni potica.

Šolanje na domu je v današnjih okoliščinah ena izmed najboljših opcij. Absolutno podpiram. O socializaciji in dosežkih, razvoju da niti ne debatiramo, ker rezultati govorijo dovolj jasno. Takšni otroci so izredno uspešni na vseh področjih in ravno to najbolj boli sistem, ki ni več dovolj v koraku s časom in potrebami današnjega sveta. Taki otroci se zaljubijo v učenje, raziskovanje, so bolj samostojni in radovedni od vrstnikov ter sproščeni, samozavestni. Žal se javni šolski sistem sesuva sam vase in z leti bo različnih načinov šolanja le še več, ker tole danes je popoln nesmisel.

Odgovor na objavo uporabnika
spdfga, 08.06.2022 ob 19:24

Kako naj bo kot odrasel srečen, če se v svetu nikoli ne bo naučil živeti, ampak bo preživel otroštvo v mehurčku?

Sploh si ne predstavljam teh travm, ko bi videl, da svet ni tak kot pri mamici in atiju.

Svet je, kakršen je. Treba ga je kot takega sprejet in se naučit v njem živet. S tem, ko otroka umakneš iz njega, nisi zanj naredil čisto nič pozitivnega.

BTW, imam čudovite spomine na šolo, kot verjetno velika večina med nami.

Saj mehurček je povsod, tudi v novodobni šoli. Saj se otroku ne sme nič reči, k ničemur siliti, če ga kak vrstnik postrani pogleda, takoj pokličejo starše v šolo. Saj nič več ne delajo samostojno, saj jim ne pustijo. Še prostočasne aktivnosti so vse vodene, o kakšni socializaciji bluziš?

Socializacija je bila, ko smo se sami dobivali zunaj, vzpostavili hierarhijo, doživeli tudi kakšno krivico, takrat smo se socializirali in se naučili tudi postaviti zase. Sami! Zdaj pa itak vse to naredijo učitelji in starši. Kaj je otrokom sploh še ostalo? Ista stvar je danes z vidika socializacije, če je otrok doma na šolanju od doma in se popoldan dobiva na kakšni aktivnosti z vrstniki, kot če je v šoli. Saj so vsako minuto učitelji ali starši poleg. Pa Jure mi je to in to rekel, ueee ueeee, hitro klicat mamo od Jureta in ga naučiti kozjih molitvic, ne bo Jure nič mojemu Jaki govoril!!! Kakšna socializacija je to??

 

Odgovor na objavo uporabnika
Ariela667, 08.06.2022 ob 19:37

Šolanje na domu je v današnjih okoliščinah ena izmed najboljših opcij. Absolutno podpiram. O socializaciji in dosežkih, razvoju da niti ne debatiramo, ker rezultati govorijo dovolj jasno. Takšni otroci so izredno uspešni na vseh področjih in ravno to najbolj boli sistem, ki ni več dovolj v koraku s časom in potrebami današnjega sveta. Taki otroci se zaljubijo v učenje, raziskovanje, so bolj samostojni in radovedni od vrstnikov ter sproščeni, samozavestni. Žal se javni šolski sistem sesuva sam vase in z leti bo različnih načinov šolanja le še več, ker tole danes je popoln nesmisel.

Sicer so moji otroci v šolah, ampak če bi imel možnost, itak da bi izbrali šolanje od doma. Čas, ko so bili prek zoomov, je bil za moje mulce eden najboljših. Šola je bila samo učenje in ne ukvarjanje z disciplino odpuljenih najstnikov, ki se jim nič ne ljubi. Prek zooma so jih lepo izklopili, na ni mogel motit pouka. Šola itak postaja vzgojni zavod, odkar se mulariji nič več ne sme ukazat, jim tudi fizično preprečit norenje. Ampak staršev teh neprilagojenih mulcev ne boš prepričal, zanje je šola prostor socializacije, šur da. Ko njihov len in zanikrn mulc terorizira cel razred in učitelje s svojim nenehnim vpadanjem in motenjem pouka, to je socializacija.

Absolutno je šolanje na domu v tem primeru, ko ni zasebnih šol, kjer bi take bebce ob drugi kršitvi vrgli na cesto, najboljša možnost.

Odgovor na objavo uporabnika
KrEna2022, 08.06.2022 ob 19:00

Podpiram te pri tej pogumni odločitvi. Res pa bosta morala poskrbeti za otrokovo naravno socializacijo, česar pa se tudi sama dobro zavedaš. Vse dobro vam želim in prepričana sem, da bo otrok dobro vzgojen in izobražen, saj bosta vložila vse v njegov ploden razvoj. Bravo!!! Pogum velja.

Kaksno socializacijo neki?? Saj pa ta fant ne bo imel normalnega dusevnega, psihosocialnega, custvenega razvoja! Zaostal bo v razvoju! Bebcek na stopnjix kjer je sedaj, bo zaradi odsotnosti celodnevne solske druzbe vrstnikov! Tale ubozec se ne pri 20 in niti 50 letih ne bo znal vklopiti med druge ljudi, saj jim mentalno in custveno ne bo dorasel!, kerse  nikjer  ne razvijal! Tiste 1 do 2 uri dnevno na igriscu poleti ne nadomesti druzenja, kreganja, prvih ljubezni in zatreskanosti razvoja socialnih vescin na soli! Fant bo tudi spolno čudaški, ker ne bo sedel.med mesano druzbo in nikdar videl deklic.

Tole danes je nemogoče. V razredu mojega sina en neprilagojen otrok, drugi razred osnovne, starše je očitno že prerasel, ker mu ne morejo nič dopovedat. Moti pouk, napada ostale otroke, tuli, se valja po tleh… pa kaj naj bi se ob tem naučili ostali. Ga odstranijo iz razreda, noče ven…ogromno enih pogovorov, nič od nič ne pali. Kaj bi rabil? Batine, nič drugega!!!

In to je za vas socializacija? Ko sošolci tole doživljajo dan na dan. Dva učenca so starši že vzeli ven na šolanje na domu, imajo pač možnost. Enega so prešolali, tega glavnega pa ne morejo prešolat, ker ga nobena druga šola noče!!

Odgovor na objavo uporabnika
Otrok vir tezav, 08.06.2022 ob 19:49

Kaksno socializacijo neki?? Saj pa ta fant ne bo imel normalnega dusevnega, psihosocialnega, custvenega razvoja! Zaostal bo v razvoju! Bebcek na stopnjix kjer je sedaj, bo zaradi odsotnosti celodnevne solske druzbe vrstnikov! Tale ubozec se ne pri 20 in niti 50 letih ne bo znal vklopiti med druge ljudi, saj jim mentalno in custveno ne bo dorasel!, kerse  nikjer  ne razvijal! Tiste 1 do 2 uri dnevno na igriscu poleti ne nadomesti druzenja, kreganja, prvih ljubezni in zatreskanosti razvoja socialnih vescin na soli! Fant bo tudi spolno čudaški, ker ne bo sedel.med mesano druzbo in nikdar videl deklic.

Ti si bolnik kot kaže pa družbeno  neuravnovešeno pa si menda bilo v šoli in sedaj talaš drugim svoje nebuloze.

Dej smiri.

Sami neuravnovešeni in utrganci pa vsi so bli v šoli. Torej avtorju teme je odgovor na dlani. Slabše ne bi smelo biti kvečjemu boljše.

Ja, starš, ki misli, da lahko sam nadomesti vse otrokove potrebe, je egoističen, vase zagledan megaloman. Tak otrok ne bo nikoli imel srečnega otroštva, ker bo pogrešal družbo vrstnikov, še manj pa bo odrasel v zadovoljnega človeka, ker ga bo realnost slej ko prej po buči. Če ti klasična šola ne ustreza imaš kup privat alternativnih variant, ne mi rečt, da nobena ni dovolj dobra za tvojega sončka.

Upam, da se hecaš. Torej so bili vsi tisti, ki so se tisoče let šolali na domu, ker pač šol ni bilo, vsi zaostali tepčki? To so bili recimo vsi največji znanstveniki med starmi Grki, vsi največji Rimljani, cela zgodovina starega veka do pojava prvih univerz, ko so po šolanju na domu šli na univerze. Očitno zaostali bebčki na ravni 6-letnikov.:)))

Dvomim da je Aristotela in DaVincija doma poucevala mama.

Odgovor na objavo uporabnika
Floyd146, 08.06.2022 ob 20:02

Dvomim da je Aristotela in DaVincija doma poucevala mama.

Ne, imeli so vrhunsko izobraženi kader, ki jih je poučeval.

Kaj ima to veze, ne govorimo o nezadostni izobrazbi, ampak avtorico napadajo zaradi baje nesocializiranosti.

Tole, kar se v osnovni šoli jemlje, pa zna vsak povprečen otrok ob razlagi na internetu dojeti. Pa ob vseh učbenikih, delovnih zvezkih…Saj danes je vse razloženo, imaš en kup filmčkov, razlag, nalog…samo dati se ti je treba. Ne rabiš mamice, da ti razlaga, če si kolikor toliko dojemljiv.

Imela sta zasebne učitelje, pa nobene prave družbe vrstnikov.

Očitno zakrnela osebka, nesposobna normalnega življenja.

Tebi se gre zgolj za to pravis, da bo imel otrok brezskrbno otrostvo. In kdaj bo dovolj star da bo lahko shendlal tudi kaksno skrb, ko bo sel na siht ali ne se?

New Report

Close