Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Zimske gume kupujem – se spoznate?

Zimske gume kupujem – se spoznate?

Kupiti moram nove gume, zimske, 195/50/15, ne vem pa katero firmo. Gledam Dunlop, Fulda, Sava, Michelin, samo, za zimske, katere so kvalitetne, samo na ceno ne morem gledat, a ne.

Prosim, iz prve roke vaše predloge.

Kaj pa, če bi za nasvet vprašala vulkanizerja?

Gledam cene na netu. In ocene.
Gume Goodrich winter, ocena 3,5, cena 59,37.
Gume Goodyear Eagle UG GW3, ocena 3,5, cena 72,00
Gume Sava Eskimo S3, ocena 3, cena 58,34.

Kako je zdaj z režami, katera oblika je boljša? Na V, na kocke, na perutke…..

Sem vprašala, pa se ni izjasnil, rekel je, da je veliko dobrih, da ne priporoča pa nobenih. 🙂

Vsako leto zveza avto moto društev (se mi zdi, da v Nemčiji) dela teste zimskih gum. Naša motorevija te teste objavi (najdeš jih tudi na adac.de). Malo poglej kaj so ugotovili(lahko tudi lanske, če letošnjih še ni). Gleda se pa oprijem na mokrem, v snegu in na ledu. Potem glasnost pnevmatike, obraba in še kaj. Potem pač vzameš tako, ki ima zate najboljše lastnosti (meni je nabolj važno mokro cestišče in obraba; po snegu in ledu ne vozim, raje ostanem doma, dokler ne splužijo :->).

moj mož ti bo iz prve roke povedal (ker dela v podjetju, ki jih uvažajo za vulkanizerje). piši na mahvas@gmail.com

Že gledam hvala.
Ja, saj tudi mi ne vozimo dosti po snegu, zanima me, kako se guma obnaša v mrazu, glede na trdoto gume. Ker pa gume itak ne zdržijo več kot pet let, me zanima letnik in vozila bom z njimi tudi poleti! Ja, saj vem, že vulkanizer se je zgražal, a ko sem mu rekla, da jih moram itak porabit, se je malčk umiril, haha. Kako se ista guma obnaša na vročini poleti, glede na trdnost?

Že gledam hvala.
Ja, saj tudi mi ne vozimo dosti po snegu, zanima me, kako se guma obnaša v mrazu, glede na trdoto gume. Ker pa gume itak ne zdržijo več kot pet let, me zanima letnik in vozila bom z njimi tudi poleti! Ja, saj vem, že vulkanizer se je zgražal, a ko sem mu rekla, da jih moram itak porabit, se je malčk umiril, haha. Kako se ista guma obnaša na vročini poleti, glede na trdnost?[/quote]

Sestava se v zimski in letni gumi razlikuje, ker prva ne sme otrdeti na mrazu, druga pa na vročini. Je bil v motoreviji članek tudi na to temo. Zato se priporoča dva kompleta gum, en za zimo, en za poletje. Ni pa to neko zabetonirano pravilo, če se voziš samo na primorskem ali pa če narediš bolj malo kilometrov, potem ni potrebe po kompliciranju. V slabših pogojih si pač bolj previdna. Če pa vsak dan delaš 100 kilometrov, potem se ne hecat.

Ja, vem. Vozim se bolj malo, sploh največ po Primorski, ja.
Gledam, za Goodrich gume sploh ni ocene. Hm? Poznaš?

O, fajn. Kaj bi lahko kar tukaj odgovoril?

Če se voziš večinoma po primorski, potem vzemi dobre letne gume z majhno obrabo. Bodo lepo zdržale tudi 4 leta, če delaš malo kilometrov. In ketne v prtljažnik za izredne situacije, če pa se le da, raje spremljaj vremensko napoved in se ob napovedanih snežnih plohah izogibaj notranjosti Slovenije.

Za Goodrich ne vem, jaz se držim preverjenih znamk, Michelin, Goodyear in Bridgestone.

sem mu rekla, pa bo tekom dneva.

O, fajn.
No, me zanima, kaj priporoča za vožnjo pretežno po Primorski, vožnje ene 200 km na teden. Vzela bi en komplet gum, torej, ali zimske, ali poletne.
Da ima dober oprijem na mokrem, počasna izraba gume. da ne trpi preveč na mrzlem (do -5) in na toplem (ah.. 70)

Kakšna je ta guma?

V zadnji reviji Vip imaš test gum, malo si poglej (časa imaš še dovolj).

Tisto iz motorevije je že fajn ampak bistvo je pa takšno da prave zime več nimamo…ledeni dež je zelo redko, sneg se redno pluži, itd…v glavnem, treba je vzet gumo, ki se dobro obnese na mokrem in tudi suhem cestišču.
Goodyear, Continental , Bridgestone, Michelin so preverjeno dobre firme…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Kot sem zgoraj napisala, me zanima, katera zimska guma prenese tudi visoke temperature, ker si ne mroem privoščit kupit dva kompleta, torej bom vozila tudi poleti. In itak ima guma svoj rok uporabnosti.

Če imaš rada svoje življenje in življenje tvojih sopotnikov,ne boš kupovala gum sama,sploh pa ne po netu.Tudi rabljene gume dobiš pri vulkanizerju.

Kot sem zgoraj napisala, me zanima, katera zimska guma prenese tudi visoke temperature, ker si ne mroem privoščit kupit dva kompleta, torej bom vozila tudi poleti. In itak ima guma svoj rok uporabnosti.[/quote]

Glede na to, da je na primorskem temperatura večinoma nad 5 stopinj (5 pod ničlo je bolj redko), po moje ne rabiš zimske gume, temveč letno.

Mi že nekaj let kupijemo Goodyear UltraGrip7. Na notranjskem so pozimi zelo nepredvidljive vremenske razmere, zima traja precej časa, pluženo je bolj tako tako, vsaj v jutranjih urah, ko je treba v službo. In glede na to, da dnevno naredim 150 km, morajo biti gume čim boljše. Meni so zgoraj omenjene odlične.

Kot sem zgoraj napisala, me zanima, katera zimska guma prenese tudi visoke temperature, ker si ne mroem privoščit kupit dva kompleta, torej bom vozila tudi poleti. In itak ima guma svoj rok uporabnosti.[/quote]

Glede na to, da je na primorskem temperatura večinoma nad 5 stopinj (5 pod ničlo je bolj redko), po moje ne rabiš zimske gume, temveč letno.[/quote]

Da bi poletne in verige za v notranjost slo? Ja, tudi lahk.

Sam, a bolj trpijo poletne pozimi, ali zimske poleti?

Čakaj malo, ti praviš, da voziš po primorski. Za notranjost pa je bolje imeti zimske. Čeprav tudi z letnimi komot preživiš, samo se moraš izogibati snežnim razmeram. Odvisno od zime, včasih je suho po cel mesec, včasih pa kar naprej (vsakih par dni) sneži.

Moj tast to dela najmanj odkar sem “priženjen” v familijo, verjetno pa odkar ima avto. Letne gume + ketne. Pa živi v Trbovljah in ne na primorskem. Očitno mu tudi policaji nikoli niso težili, kaj pa vem. Se pa pridružujem zgornjemu mnenju, če voziš večinoma po primorski, to pomeni, da bo večinoma toplo. Ergo, nabavi letno gumo, saj bo ta “trpela” manj časa v mrzlih pogojih kot bi “trpela” zimska guma v vročih pogojih.

Men je vulkanizer povedal, da so Sava gume sicer čisto ok, a da zadnja leta niso več to kar so bile…

imam pa letne gume Bridgestone, zimske pa Continental…nisem pa nek strokovnjak, sem le zaupala izbiri svojega vulkanizerja, cena je bila pa za pikico višja od Savinih…

Poletne pozimi ne “trpijo” 🙂 Poletne so itak iz trše gume in se manj obrabljajo. Zimske so iz mehkejše gume in se poleti, ko se segrejejo, zelo hitro obrabijo.
V sneg ti pa vseeno ne priporočam z letnimi gumami, še posebej če ga nisi ravno vajena. Ampak, če ti ni nujno v snegu it v notranjost SLO, pač počakaš na ugodnejše razmere.

New Report

Close