Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek živeti s tisoč evri

živeti s tisoč evri

Ne sodite, dokler ne obujete njegove cevlje.

sicer nimam pametnega nasveta, ampak vsekakor bi se obrnila na csd 2x letno za izredno socialno pomoc, ki je seveda nepovratna.

Sramujejo naj se lopovi in goljufi ne pa pošten človek. Sramujejo naj se delodajalci in država, ki ljudem ne omogoči dostojnega preživetja. Zdaj pa stran s tem.

Ste oddali vlogo za otroške dodatke?? Subvencionirano šol.malico/kosilo? Kaj pa za otroško štipendijo (ne vem koliko sta sicer stara)? Dalje: poskušajta znižati odvečne stroške, zamenjati dobavitelje, kaj odjaviti. Prerešetajta ponudnike za storitve/stroške, ki so za vas obvezni, pretresite domače jedilnike ponudnike živil (in neživil). Ne stojte križem rok. Izkoristite tudi letovanja za otroke. Tam se najedo in teden, dva manj za hrano je tudi že nekaj. Jaz bi šla na RK in Karitas po nekaj hrane ali vsaj plačilo večjih položnic. Obrnit se bo treba, soočit s situacijo in iskati rešitve. Udejanjati. Korak po korak a odločno. Seveda bi bil fajn tudi boljši dohodek, prošnja za povišico, menjava zaposlitve. Kar ciljno, vsak dan posebej k boljšemu življenju. Mislim, da ste ugotovili, da imate dovolj tega životarjenja. Zato, ker ste pošten človek si zaslužite mnogo mnogo več. Pogumno!

Kot je bilo že omenjeno s strani različnih avtorjev:

– izredna socialna pomoč
– znižanje stroškov
– nekaj hrane in ostale stvari poskusite na RK, Karitas ipd.
– druge institucije, ki pomagajo v težkih trenutkih (plačilo položnic)

Če sta zaposlena oba in dobite ven tisočaka (brez kreditov in stroškov), potem se enemu najbrž ne splača več delati in je bolje, da je na zavodu in dobiva socialko. V času, ko bi bil v službi, lahko naštudira, kje je kaj ceneje, poišče vse kupone, naredi hranljive obroke in osnovnih in poceni sestavin, ter uredi določene stvari doma.

Če je hiša dovolj velika, potem je oddaja dela seveda tudi zelo dobra opcija.

Če sta otroka že nad 15 let, naj poskusita delati čez poletje, magari za lastne stvari.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
looolll, 04.06.2021 ob 10:47

Odgovor na objavo uporabnika
srednja, 04.06.2021 ob 10:39

40 let stara hiša pa potrebna vsega tega? Če ni denarja obnavljaš samo toliko kot je nujno. Jaz živim v 60 let stari hiši. Fasada je samo omet in prebarvano, okna vsake par let pobrusim in pobarvam in so kot nova 🙂 , Vsake par let spusti kakšen strešnik…zamenjaš pa je. Sem naredil kopalnico na novo pa kuhinjo, sobe…ostalo pa ko bo denar…Preveč okoli sosede gledate kako imajo vse tipi topi

barvanje oken????hahaha barvanje je še najmanj pomembno.ni pomembno da so lepa ampak da tesnijo

Itak važno da ne tesnijo. ker ni izolacije na fasadi morajo okna malo “dihat” da ni plesni 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
stran z sramoto, 04.06.2021 ob 11:21

Sramujejo naj se lopovi in goljufi ne pa pošten človek. Sramujejo naj se delodajalci in država, ki ljudem ne omogoči dostojnega preživetja. Zdaj pa stran s tem.

Ste oddali vlogo za otroške dodatke?? Subvencionirano šol.malico/kosilo? Kaj pa za otroško štipendijo (ne vem koliko sta sicer stara)? Dalje: poskušajta znižati odvečne stroške, zamenjati dobavitelje, kaj odjaviti. Prerešetajta ponudnike za storitve/stroške, ki so za vas obvezni, pretresite domače jedilnike ponudnike živil (in neživil). Ne stojte križem rok. Izkoristite tudi letovanja za otroke. Tam se najedo in teden, dva manj za hrano je tudi že nekaj. Jaz bi šla na RK in Karitas po nekaj hrane ali vsaj plačilo večjih položnic. Obrnit se bo treba, soočit s situacijo in iskati rešitve. Udejanjati. Korak po korak a odločno. Seveda bi bil fajn tudi boljši dohodek, prošnja za povišico, menjava zaposlitve. Kar ciljno, vsak dan posebej k boljšemu življenju. Mislim, da ste ugotovili, da imate dovolj tega životarjenja. Zato, ker ste pošten človek si zaslužite mnogo mnogo več. Pogumno!

Vedno sem misli, da pomoč potrebujejo bolni, invalidi, begunci, azilanti, prebežniki, zanesel sem se na svoje roke in bil prepričan, da sem sposoben preživeti svojo družino in spraviti do kruha svoje otroke.

Pa se je zapletlo, še sam ne vem, kako sem obstal na mrtvi točki, država me je pustila na cedilu, če izvzamem otroški dodatek, ki je namenjen otrokoma in socialna podpora ženi.

Hotel bi več in solidno živeti, a životarim že vsaj deset let in zaslužim in dobim zgolj za hrano in obleko.

Počutim se kot revež, a tega ne zmorem priznati ne otrokoma, ne ženi.

 

Moj nasvet, če je hiša dovolj prostorna, bi lahko sedaj na hitro uredil dve sobi in začel oddajat turistom. To je lep zaslužek in prijetno delo.

Pri teh dohodkih absolutno ni način v iskanju, kje vse se še lahko prihrani, ker očitno gre že tako vse na tesno. Edina prava rešitev je, da se najde bolje plačano delo ali pa dodatno delo. Oboje se da. Iz prve roke vem, koliko podjetij trenutno ne dobi ljudi, predvsem proizvodnja, pa so marsikje konkretno dvignili plače. Se mi pa zdi, da je avtorju najlažje jamrat, ali pa je celo izmišljena tema. Pismo, moj oče je delal cele popoldneve in vikende in smo tako imeli tudi počitnice in kakšen priboljšek. Otroka lahko dobita štipendije… treba se je malo znajti in predvsem v glavi narediti en zasuk.

Odgovor na objavo uporabnika
strah in trepet, 04.06.2021 ob 14:48

Vedno sem misli, da pomoč potrebujejo bolni, invalidi, begunci, azilanti, prebežniki, zanesel sem se na svoje roke in bil prepričan, da sem sposoben preživeti svojo družino in spraviti do kruha svoje otroke.

Pa se je zapletlo, še sam ne vem, kako sem obstal na mrtvi točki, država me je pustila na cedilu, če izvzamem otroški dodatek, ki je namenjen otrokoma in socialna podpora ženi.

Hotel bi več in solidno živeti, a životarim že vsaj deset let in zaslužim in dobim zgolj za hrano in obleko.

Počutim se kot revež, a tega ne zmorem priznati ne otrokoma, ne ženi.

 

 

Ce zamenjas zeno, bo takoj se ena placa pri hisi in boste lazje ziveli, predvsem pa ne bo vse na tebi!

Odgovor na objavo uporabnika
na mesec, 04.06.2021 ob 09:28

Smo štiričlanska družina. Živimo v štiridest let stari hiši, ki je še kako potrebna vzdrževanja oziroma popravila.

Oba z ženo zasluživa na mesec okrog tisoč evrov, skupaj z otroškim dodatkom.

Otroka sta najstnika. Povem vam, da se skrivamo za revščino in ne kažemo skromnosti, s katero se soočamo, vendar to traja že leta in leta,.

Morali bi hišo popraviti, prekriti streho, fasado obnoviti, kupiti nov avto.

Načrti so, a vse to je iluzija. Tudi do morebitnega zaslužka otrok, je še kar nekaj let.

Popravljamo kar za silo moremo, ampak se odpovedujemo obleki, tudi hrani, sploh pa izletom.

Ne vem, kako bom zdržal, oba sva stara okrog petinštirideset let, živiva sila skromno, vsekakor pa revščine ne razkazujeva naokrog.

 

brez veze komentirati, minimalna plača je 1060e bruto, torej če delata oba je to 2120€ bruto, pa olajšave za otroke , ne mi s 1000e nabijati, če dopoldne zaslužiš premalp , delaj popoldan, fušaj, malovari, malovarja danes ne dobiš z reflektorji, kdor misli da bo njegova familija preživela z 80 urami na teden se moti, sam jih delam po 80, žena po 40, bil pa je čas ko sem deal po 100ur na teden, pa ni bilo to samo en mesec, to je bilo ….. dolgo časa, danes imam po 6000 ostanka mesečno…. je treba delat..

jaz  zivim svojo nimava otrok 1300€ sva dalec od revscine

je pa res da nisva v najemu ampak ziviva v svojem stanovanju

torej 1300€,stroski,hrana,200€ kredit dobesedno nama ne manjka nic

malo manj se je bajte pa bo lazje

Če imate manj kot 1300 eur, ste upravičeni do socialne pomoči.

Odgovor na objavo uporabnika
Ni potrebno, 04.06.2021 ob 11:17

Ne sodite, dokler ne obujete njegove cevlje.

sicer nimam pametnega nasveta, ampak vsekakor bi se obrnila na csd 2x letno za izredno socialno pomoc, ki je seveda nepovratna.

4-članska družina. Dva otroka sta luksuz.

Verjemi nisi edini. Korona (izpad dohodka, izguba službe, prepoved delovanja), po možnosti še kakšna bolezen in si hitro na robu in pod robom preživetja.

Pa ne nujno samo po svoji krivdi

Odgovor na objavo uporabnika
kako glupo si, 04.06.2021 ob 21:24

brez veze komentirati, minimalna plača je 1060e bruto, torej če delata oba je to 2120€ bruto, pa olajšave za otroke , ne mi s 1000e nabijati, če dopoldne zaslužiš premalp , delaj popoldan, fušaj, malovari, malovarja danes ne dobiš z reflektorji, kdor misli da bo njegova familija preživela z 80 urami na teden se moti, sam jih delam po 80, žena po 40, bil pa je čas ko sem deal po 100ur na teden, pa ni bilo to samo en mesec, to je bilo ….. dolgo časa, danes imam po 6000 ostanka mesečno…. je treba delat..

Naj dela še več, da se še bolj iztroši, žena naj pa doma še naprej svira frulico?

Moj nasvet bi bil da začneš iskat bolje plačane službe ter da se pogovorita z ženo in se ji lepo poveš, da zato da živite v revščini je to tudi njena krivda -zato ker ona nič ne zasluži. Jano ji povej  da tako ne gre več naprej in da si bo mogla poiskat službo.

Avtor ne obupat- začni pisat prošnje in pogovori se z ženo.

Pa še tistemu, ki z ženo lepo živita z 1.300. Drži, lepo skromno živita, privoščita si pač manj. Ampak med tabo in avtorjem je ena bistvena razlika, on mora poleg sebe in žene preživljat še 2 otroka.

Odgovor na objavo uporabnika
Kristinca579, 04.06.2021 ob 12:04

Kot je bilo že omenjeno s strani različnih avtorjev:

– izredna socialna pomoč
– znižanje stroškov
– nekaj hrane in ostale stvari poskusite na RK, Karitas ipd.
– druge institucije, ki pomagajo v težkih trenutkih (plačilo položnic)

Če sta zaposlena oba in dobite ven tisočaka (brez kreditov in stroškov), potem se enemu najbrž ne splača več delati in je bolje, da je na zavodu in dobiva socialko. V času, ko bi bil v službi, lahko naštudira, kje je kaj ceneje, poišče vse kupone, naredi hranljive obroke in osnovnih in poceni sestavin, ter uredi določene stvari doma.

Če je hiša dovolj velika, potem je oddaja dela seveda tudi zelo dobra opcija.

Če sta otroka že nad 15 let, naj poskusita delati čez poletje, magari za lastne stvari.

Naj bo doma na socialki, se mu ne splača delati? Vprašala te bo starost, kaj je delala mladost? Takšno razmišljanje, poden od podna. Dno!!! Luzerka, lenuhinja. Pejd se umit, po moje še ti je to pretežko. Kupončke zbirat, ja. Mrš.

 

To je popolnoma res ,tisti ki ne zna z denarjem pa naj si bo to z velikim ali malim,bo vedno govoril kako je revež in da mu nič ne ostane.

Sram ga je lahko!!!!!!!!!!!!!

Za sebe trdim sem ravno pred penzijonom sem si ustvaril eno novo hišo ,kupil in obnovil ogromno stanovanje ,sedaj bom pa začel graditi še eno novo bajto.

Pa še to sem pozabil povedat da za privat življenje imamo pa tudi zadosti in to ob dveh plačah 1000 eur se pravi 2000 eur na mesec od obeh.

Nismo zapravljivi ampak znamo pa delat z denarjem.

Tisti ,ki pa ne znate z denarjem ste pa navadni gnoji.

Seveda moraš imeti talent za delo z denarjem.

Ampak kljub vsem talentom, ne vidim izhoda in revščine, ki je pa nočem priznati.

Odgovor na objavo uporabnika
kakšno bedno razmišljanje, 07.06.2021 ob 20:51

Naj bo doma na socialki, se mu ne splača delati? Vprašala te bo starost, kaj je delala mladost? Takšno razmišljanje, poden od podna. Dno!!! Luzerka, lenuhinja. Pejd se umit, po moje še ti je to pretežko. Kupončke zbirat, ja. Mrš.

 

Dragi moj, redno zaposlena od konca šole, dobra služba, varčujem dodatno za pokojnino, moji prihodki pa so najbrž večkratnik tvojih. Zame se ni za bati. V bistvu dajem v državno malho na mesec več kot ima marsikdo bruto plače! Tako da moj prispevek je zelo visok, odgovor avtorju pa je zaradi specifike njegove situacije in seveda našega sistema takšen kot je.

Nikakor ne odobravam izkoriščanja države in transferjev, po mojem bi zadevo bilo treba zastaviti zelo drugače (ne pa tako, da se ti dejansko ne splača delati), ampak sprva je bilo razumeti, da oba delata in dobita ven jurja, za to pa res nima smisla, da sta oba odsotna ves dan. To so dejstva.

Kasneje smo izvedeli, da je žena na socialki, avtor pa bolj ali manj v depresiji. S takšno osnovo ne prideš nikamor.

Oi,

Oprosti amapk kot oče ocetu, tvoja naloga je da sklanfaš keš skupaj. Placanega dela je dovolj povsod!

Odgovor na objavo uporabnika
Kristinca579, 08.06.2021 ob 14:43

Dragi moj, redno zaposlena od konca šole, dobra služba, varčujem dodatno za pokojnino, moji prihodki pa so najbrž večkratnik tvojih. Zame se ni za bati. V bistvu dajem v državno malho na mesec več kot ima marsikdo bruto plače! Tako da moj prispevek je zelo visok, odgovor avtorju pa je zaradi specifike njegove situacije in seveda našega sistema takšen kot je.

Nikakor ne odobravam izkoriščanja države in transferjev, po mojem bi zadevo bilo treba zastaviti zelo drugače (ne pa tako, da se ti dejansko ne splača delati), ampak sprva je bilo razumeti, da oba delata in dobita ven jurja, za to pa res nima smisla, da sta oba odsotna ves dan. To so dejstva.

Kasneje smo izvedeli, da je žena na socialki, avtor pa bolj ali manj v depresiji. S takšno osnovo ne prideš nikamor.

Jap, naslednji kandidati za zastonjsko obnovo hiše. Naj se prijavijo na tisto delovno akcijo ali kaj je že, pa bo zadeva rešena.:) Klasika, bajto dobili od staršev, keša za obnovo ni, socialni problemi, pa dajmo jim bajto zrihtat. Torej avtor, prijavi se na tisto akcijo, pa bo.

Kakšni čudni komentarji. Če imata 1000€, potem logično da ne delata za poln deloven čas. Če hiše še nista prodajal potem je logično da to ni hiša v Ljubljani da bi si lahko kupila stanovanje. Hiša je verjetno vredna 60,000 € s tem pa si lahko človek samo obriše rit. Škoda je, da ima vsak invalid brez prebite pare lahko otroka, na drugi strani se pa to onemogoča zdravim ljudem srednjega spola, samo zato ker so istospolno usmerjeni.

V prejšni krizi sva mi2 iz skupnega prihodka 3000-3500 padla na enega minimalca, zadaj pa 2 otroka in kredit.

Na srečo smo se pobrali – lahko pa se ti hitro zgodi, tako, da ne bodi preveč glasen.

Sem prav pogledala letnico posta. Minimalna placa je, ce oba delata najmanj 736€ x 2.

Ce pa vama ostane 1000€, ko poplacate kredite je popolnoma dovolj.

Moja kolegica je prezivljala 4 clansko druzino s 860€. Od tega je morala za streho nad glavo odsteti se 200€. 2x je dobila kljub zaposlitvi izredno denarno pomoc.

 

4 clanska druzina z oba brezposelna starsa lahko na socijali kasira 1200-1300 za 0 dela. V MB in okolici je precej takih *pametnih* druzin oz starsev, sploh med jugovice. Pac sistem je tak kot je, podpira lenuhe in brezdelje,enostavno ne splaca se delat.

Minimalna plača za polni delovni čas po zakonu je, mislim, nekje okrog 740 evrov. Če bi oba delala, bi dobila minimalno 1.500 evrov + otroški dodatek.

Torej, če oba z ženo mesečno ne zaslužita niti 1000 evrov pomeni, da;

1. ali oba delata samo par ur tedensko,

2. ali samo en dela.

Naj si pač še drugi partner dobi delo ali pa oba dodatno, da bosta, kot večina nas odgovornih oseb, oba delala po 40 ur tedensko in si tako lahko plačala osnovne življenjske potrebe.

 

New Report

Close