Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Živimo v hiši skupaj

Živimo v hiši skupaj

Kolko racunate za olje oz kurjavo svojim otokom.

Odraslim otrokom.

Kolko na mesec vec.

Ce placuje 200e.

Ali vam da npr 250 v zimskih mesecih al kako se zmenite.

 

?

kakšna pa je skupna poraba na mesec????

ali sproti plačujete ogrevanje?

menda je od tega odvisno, a ne.

 

Ce imate v uporabi enake kvadrature, potem v enakih delezih, drugace pa preracunajte na kvadraturo.

Koliko vas mesecno stane ogrevanje, pa menda veste.

Jaz mojima nič ne računam ,pa imate dobre plače. Še hrano vso nabavim in kuham za vse. Edino mobi plačata sama.

Kako pa se to zracuna na kvadraturo.

 

Mene bolj zanima, če nosite maske, ko se družite v zaprtih prostorih. Da ne bo zaradi vas četrti val.

Pa tudi koliko so ti “odrasli otroci” stari – enemu 18/19 letniku se ne spodobi zaračunavati, če je med Covid izgubil službo tudi ne, … Meni se že 200/mesec zdi veliko otroku računati. Če ni glih 45 s familijo pri tebi doma, je res zelo grdo na otrocih parazitirati in jim odtekati možnost odhoda na svoje, zlasti, ker je že vse izbrano s strani “starša”. Npr. TV paket, termostat itd. 200/mesec se mi zdi veliko oz. Toliko kot bi plačeval stroškov v marsikateri garsonjeri. Če pa svojemu otroku zaračunavajo tržno najemnino pa ne bi smeli imeti otrok.

Najem sobe v Ljubljana (sem pogledala) je tam 175/mesec s stroški. Da imaš doma slabše je nagnusno. 200/mesec je več kot dovolj za “mamico”.

Nismo več v socializmu, da bi bil mama hotel kar zastonj. Otroci, ki plačujejo staršem stanarino, se bodo prej naučili z denarjem in se odselili na svoje. In kot taki bodo tudi staršem znali zaračunat vsako pomoč na stara leta. Zakaj bi bilo pa tisto zastonj?

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 08.09.2021 ob 09:44

Nismo več v socializmu, da bi bil mama hotel kar zastonj. Otroci, ki plačujejo staršem stanarino, se bodo prej naučili z denarjem in se odselili na svoje. In kot taki bodo tudi staršem znali zaračunat vsako pomoč na stara leta. Zakaj bi bilo pa tisto zastonj?

Kako se pa lahko v teh časih osamosvojiš, ko pa je že vrabcem znano, da se lahko največ prišpara za svoje stanovanje/hišo ko živiš pri starših…in kateri starš bi računal najemnino svojim otrokom, če vidi da je otrok priden, marljiv, spoštljiv…razen če zapravlja za bedarije, ga lahko starš na tak način prisili, da začne z denarjem delat transparentno…

 

Jaz v kolikor bo moj otrok zrasel v pridno sposobno delovno marljivo osebo, mu ne zaračunam niti centa, saj sem ga naredil iz ljubezni in ne iz koristoljublja da bo moje pufe odplačeval…

Za hcerko in partnerja racunam 200e

Niti noceta drugace.

Se pa gre zdaj za olje,ker je moz narocil olje

In ko to ceno kar je placal razdeli med clane.

Pride men osebno ogromno in prevec.

600e za dva.

In se zdej kregava da jima ne more tolk racunat.in zakaj ni narocil samo tolko olja kot vsako leto. Zakaj zdaj vec. Vem da se bo vec skurilo pa vseno, ko bi zmankal bi se pa naprej menil.

Mene je sram da bi jima rekla za 600e za olje.

Tisto je zastonj, ker se takšni 💩, ki najstniku zaračunavajo najemnino, jokajo CSD kako bi morali otroci njih živeti. In če bi ti kdaj šel/šla na svoje bi vedel/a kaj vse zahtevajo najemodajalci. Že 15let službe niso redne, za stabilen najem ene garsonjere 400+200 stroškov pa tudi ne moreš kar iz zadnjice potegniti.

Ne se tu posmehovati kako so otroci dolžni odplačevati natepavanje brez kondoma svojih staršev. Če računaš oderuške najemnine otroku, si slab človek, ki bi moral živeti in umreti brez otrok.

Pa da ne bo pomote – ne govorimo o 45letnikih z družino, ampak o teh normalnih samski, prva neredna služba po faksu ali manj, ki ima pravice in svoboščine 10letnika tako, da še partnerja/partnerke ne more imeti ter lahko živi v pogubi kot ujetnik ta starih ali gre za žrtev nasilnega partnerja/ke in zamenja pekel za drug pekel.

Temu sem odgovarjala (desperadodajki)


@Lenka

Če je samo enkratna zadeva okoli enkratnega nakupa kurilnega olja za hčer in njenega partnerja, pač povej (z računi) in se zmenite kot odrasli. Zaloga ostane, če se ne porabi in ni samo “ej zdaj boš to plačeval dodatno”. Če imate račune in teh 200€ na podlagi računov, potem ni katastrofa, ker bosta naslednje leto plačala manj. Če je pa kurjava vračunana v teh 200€ pa nimaš kaj težit, ker je bo olja več ostalo.

 

Živimo mi4 in tast in tašča spodaj.

Tasti in tašča imata skupen prihodek 1200.

Midva 3500.

Po kvadraturi sta oba štuka enaka – lahko bi rekli celo, da tast in tašča si bolj kurita, ker sta cel dan doma, mi imamo do 15:00 znižan režim pa med vikendi tudi dostikrat. Tudi v masardi je bolj toplo kot spodaj in imamo manj radiatorjev manj časa odprtih.

Mi plačamo tudi celotno ogrevanje za vse sami in nič ne delimo. Plačamo tudi položnico za elektriko in telekom na katero sta vezana tudi GSMja od tašče in tasta.

Hvala bogu da imam koga, da mi gre po otroke, jih čuva in jim da za jest, da niso do 17:00 lačni, ko prideva z možem domov.

Odgovor na objavo uporabnika
Lenka se seta, 08.09.2021 ob 09:15

Kolko racunate za olje oz kurjavo svojim otokom.

Odraslim otrokom.

Kolko na mesec vec.

Ce placuje 200e.

Ali vam da npr 250 v zimskih mesecih al kako se zmenite.

 

V bloku se obračunava po kvadraturi. Če imajo svoje stanovanje v hiši. V skupnem gospodinjstvu pa po osebi. Simpl kot pasulj. Izhodišče so računi za skupno porabo. Drugače pa, če so odrasli in se nimajo namena izseliti, jaz bi mojemu za popotnico plačala pol leta najema, da se lažje sooči z odgovornostjo, stroške naj plača sam, po šestih mesecih pa naj se znajde sam.

Odgovor na objavo uporabnika
krnekaj802, 08.09.2021 ob 10:11

Živimo mi4 in tast in tašča spodaj.

Tasti in tašča imata skupen prihodek 1200.

Midva 3500.

Po kvadraturi sta oba štuka enaka – lahko bi rekli celo, da tast in tašča si bolj kurita, ker sta cel dan doma, mi imamo do 15:00 znižan režim pa med vikendi tudi dostikrat. Tudi v masardi je bolj toplo kot spodaj in imamo manj radiatorjev manj časa odprtih.

Mi plačamo tudi celotno ogrevanje za vse sami in nič ne delimo. Plačamo tudi položnico za elektriko in telekom na katero sta vezana tudi GSMja od tašče in tasta.

Hvala bogu da imam koga, da mi gre po otroke, jih čuva in jim da za jest, da niso do 17:00 lačni, ko prideva z možem domov.

pa jih ni nič sram da jih žvita?ker mene bi bilo.

ne samo da plačata vse račune skupne še mobi jima plačata..

res da nebi bilo prav da gre na pol glede na njihovo in vajino pokojnino sploh ker je verjetno hiša še vedno njuna ampak da nič ne dasta?????

pa tudi če je to sam 100 evrov.mene bi bilo sram.resno.

Ah daj no. Več mi pomeni, da imam za fanta varstvo, da imata domačo kuhano hrano, da prideta domov v toplo dišečo hišo, da ne rabita do zadnjega bit v varstvu, da če učiteljica kliče, da koga kaj boli, je že čez 5 min dedek v šoli….Zaradi tistih 200 eur ne bom bogata, za najeto varuško bi dali dosti več.

Odgovor na objavo uporabnika
krnekaj802, 08.09.2021 ob 11:38

Ah daj no. Več mi pomeni, da imam za fanta varstvo, da imata domačo kuhano hrano, da prideta domov v toplo dišečo hišo, da ne rabita do zadnjega bit v varstvu, da če učiteljica kliče, da koga kaj boli, je že čez 5 min dedek v šoli….Zaradi tistih 200 eur ne bom bogata, za najeto varuško bi dali dosti več.

ne gre se za to kako ti razmišljaš ampak kako tašča razmišlja.

da ji plačaš vse zaradi občasnega ukvarjanja otrok.halo???

Za dva dajemo za vse stroške 250€ mesečno i ljeti i zimi….tako je najlažje…verjetno je kakšen evro preveč, če bi šel položnice seštevati pa se mi ne da.

Odgovor na objavo uporabnika
looolll, 08.09.2021 ob 11:58

ne gre se za to kako ti razmišljaš ampak kako tašča razmišlja.

da ji plačaš vse zaradi občasnega ukvarjanja otrok.halo???

kje pa ti vidiš občasno ukvarjanje z otroki? Tašča vsak dan pelje otroke v šolo/vrtec, jih gre iskat in jima skuha kosilo iz svojega denarja. grem stavit, da tudi tamlada dva pojesta ostanke od kosila in ne kuhata čez teden. Plus seveda vse počitnice, bolniške, večerni izhodi…… Ti zajedalo gobezdavo en mesec najemi nekoga za vsa ta dela, pa boš videla koliko boš plačala.

Zelo verjetno tašča “na svoje stroške” otroke po šoli nahrani, tako da ni ravno res, da nič ne da.

Meni se zdi zelo lepo, da tu ena tamlada dejansko vidi in ceni, kar dobi od tašče in tasta. Ponavadi mansardniki samo položnice preračunavajo, drugega pa kot da ni.

Res je. Tašča da otrokom kosilo iz “svojega”. Večkrat jih med počitnicami tudi kam peljete – v toplice za par dni, na morje, v hribe – nikoli nočeta vzet €.

Sicer jih zjutraj voziva midva, popoldan pa res gresta ponavadi dedi in babi po njiju, ker drugače bi morala biti do zadnjega v vrtcu/šoli.

Zjutraj pustiti otroke med počitnicami spat, ker veš, da bosta se ob 8:30 zbudila in ju bo spodaj čakala sveže spečena domača jajčka in domač kruh – vredno vseh eur za položnice 😉

Tebi pa to ne potegne, da ne plača najemnine v hiši tasta in tašče??

Samo in edino stroške. Na profitu je vsaj 500 €- še vedno.

600 € je mesečni strošek ali dvakrat letno? Ker za mesečni strošek je res enormno.

Načeloma se da polovico oz. tisti ki ogreva več plača več – to bi bilo meni fer.

Mi smo 4. Položnice si delimo na 4 dele. Vsaki 30-40€ odvisno od meseca(oz od porabe el) . Telefonijo vsak sam. Za hrano damo nekje 400€. Vsak naredi velik nakup za 100€.  Najemnine nimamo. Govorim o mami in 3 odraslih otrocih(+20) vsi zaposleni. tak mamo mi

Stroške si delimo na pol. Midva imava skupno gospodinjstvo samo še zgodi da tudi včasih kuham za mami če imamo takšno kosilo da je za naju preveč in imamo vsi radi. 

New Report

Close