Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Življenej na vasi te intelektualno ubije

Življenej na vasi te intelektualno ubije

Vprašanje se je glasilo:”Kaj pa lahko intelektualnega počneš?”
Odsurfaj recimo na ta naslov[/url] in boš imel zaposlene možgančke naslednjih par let.

Jaz sem mnenja, da ravno internet omogoča migracijo na periferijo. Samo nekaj časa bo še potrebnega, da tudi delodajalci v Sloveniji postanejo bolj fleksibilni. Seveda pa v primeru, da misliš na mlade (npr. študente), potem je jasno, da bodo vedno silili v mesta zaradi očitnih razlogov.[/quote]

Po celem svetu nastajajo vedno večje metropole, kjer je center vsega, eni pa pričakujete, da vam bodo delodajalci v vukojebine delovna mesta izvozili. Kje živite, na luni?

Smo pretežno narod kmetavzarjev in to je naš temeljni problem. zato nas vozijo vsi, med drugim tudi v politiki. Kako naj ima širino narod, kateerga večina prezira celo svoje glavno mesto, ki ima samo slabih 300 tisoč prebivalcev?

Smo kmeteki in kot taki nekonkurenčni narodom, ki premorejo milijonske metropole, ki so centri kulture in biznisa.

ti pametnjakovic, za sebe se brigaj, bos imel kaj delati, vsak ima svoje zivljenje in zivi kakor mu pase – naj bo to v mestu ali v vukojebini !!

Večinoma sicer živim v Lj. Kakšne 3 mesece na leto pa v Slovenskih goricah in če me ravno popade kakšna kulturniška mrzlica se pač zategnem na Dunaj na kakšen koncert,dve uruii in čao. Slovenska ponudba pa je tako bedna,da je čisto vseeno ali živiš v centru Ljubljane ali oa v v Spodnji Bistrici ob Sotli.

Slovenci smo še napol fevdalno ljudstvo. Življenje se vrti okoli službe, kjer še vedno vladajo srednjeveški odnosi tlačanov in gospodarjev, po službi pa vrtičke okopavat, zadaj za konfekcijskimi hišami, zgrajenimi brez domišljije, avtomobile na lizing glancat, na dopust pa trideset let na eno in isto lokacijo hodit. To je območje slovenske malomeščanske intelektualne “širine”.

Vprašanje se je glasilo:”Kaj pa lahko intelektualnega počneš?”
Odsurfaj recimo na ta naslov[/url] in boš imel zaposlene možgančke naslednjih par let.

Jaz sem mnenja, da ravno internet omogoča migracijo na periferijo. Samo nekaj časa bo še potrebnega, da tudi delodajalci v Sloveniji postanejo bolj fleksibilni. Seveda pa v primeru, da misliš na mlade (npr. študente), potem je jasno, da bodo vedno silili v mesta zaradi očitnih razlogov.[/quote]

Po celem svetu nastajajo vedno večje metropole, kjer je center vsega, eni pa pričakujete, da vam bodo delodajalci v vukojebine delovna mesta izvozili. Kje živite, na luni?[/quote]

To niti ni tako iz trte zvito. Sam delam tako in tudi par kolegov. Sicer za delodajalce iz tujine. Sej, kaj je pa važno, kje tipkaš. Računalnik je računalnik, ali daoma ali pa na mizi v pisarni sredi betonske džungle.

Po celem svetu nastajajo vedno večje metropole, kjer je center vsega, eni pa pričakujete, da vam bodo delodajalci v vukojebine delovna mesta izvozili. Kje živite, na luni?[/quote]

To niti ni tako iz trte zvito. Sam delam tako in tudi par kolegov. Sicer za delodajalce iz tujine. Sej, kaj je pa važno, kje tipkaš. Računalnik je računalnik, ali daoma ali pa na mizi v pisarni sredi betonske džungle.[/quote]

Ja, vse službe se lahko opravijo doma prek računalnika.



Nič ne drži. To sploh ni dovoljeno.[/quote]

V vasi moje babice so si pred precej leti sami zgradili vodovod, ki ga uporabljajo se danes.[/quote]

Drži. V “vukojebinah” imamo svoje vodovode in koncesije za vodo.

Avtorju (avtorici) prvega posta pa tole: nauči se pravilno pisati, preden razpravljaš o intelektu.

To niti ni tako iz trte zvito. Sam delam tako in tudi par kolegov. Sicer za delodajalce iz tujine. Sej, kaj je pa važno, kje tipkaš. Računalnik je računalnik, ali daoma ali pa na mizi v pisarni sredi betonske džungle.[/quote]

Ja, vse službe se lahko opravijo doma prek računalnika.[/quote]

Kar nekaj je takšnih. Vse pa seveda ne, tako kot ni možno vseh služb opraviti v centru Ljubljane.

Ampak iz stališča enakomernejše poselitve nam internet in računalniki omogočajo bistveno več kot je bilo možno še 15 let nazaj. Ogromno ljudi ne dela nič drugega, kot čepi za računalniki cele dneve po pisarnah (in kofetka, haha). Ni razloga, da ne bi bilo možno del teh “izseliti” iz Ljubljane. Konec koncev tudi ceneje za delodajalce, seveda le tiste, ki so organizacijsko sposobni upravljati z razseljeno delovno silo.



Ja, vse službe se lahko opravijo doma prek računalnika.[/quote]

Kar nekaj je takšnih. Vse pa seveda ne, tako kot ni možno vseh služb opraviti v centru Ljubljane.

Ampak iz stališča enakomernejše poselitve nam internet in računalniki omogočajo bistveno več kot je bilo možno še 15 let nazaj. Ogromno ljudi ne dela nič drugega, kot čepi za računalniki cele dneve po pisarnah (in kofetka, haha). Ni razloga, da ne bi bilo možno del teh “izseliti” iz Ljubljane. Konec koncev tudi ceneje za delodajalce, seveda le tiste, ki so organizacijsko sposobni upravljati z razseljeno delovno silo.[/quote]

Kaj se vedno na Ljubljano spravljate? Drugače pa ni problema razseliti delovnih mest po vukojebinah. Za trgovce je gotovo ceneje, če v vsaki vasi postavijo eno mikro trgovino, namesto da gradijo trgovske centre. Za gradbeno podjetje je tudi ceneje, če vsakemu vaškemu Lojzku postavijo pred bajto delavnico, pa naj v vasi cesto z lopato popravlja, namesto da se gredo neka kampanjska vzdrževalna dela s celimi ekipami in drago mehanizacijo. Zakaj mora biti proizvodni obrat Krke stacioniran na enem mestu, če bi lahko vsak delavec doma tiste tablete štancal in cepiva v domačem piskru mešal. Kako je cel kapitalističen svet zaostal in nefleksibilen, da ni organiziral svojih družb na ta genialen način!

Kar nekaj je takšnih. Vse pa seveda ne, tako kot ni možno vseh služb opraviti v centru Ljubljane.

Ampak iz stališča enakomernejše poselitve nam internet in računalniki omogočajo bistveno več kot je bilo možno še 15 let nazaj. Ogromno ljudi ne dela nič drugega, kot čepi za računalniki cele dneve po pisarnah (in kofetka, haha). Ni razloga, da ne bi bilo možno del teh “izseliti” iz Ljubljane. Konec koncev tudi ceneje za delodajalce, seveda le tiste, ki so organizacijsko sposobni upravljati z razseljeno delovno silo.[/quote]

Kaj se vedno na Ljubljano spravljate? Drugače pa ni problema razseliti delovnih mest po vukojebinah. Za trgovce je gotovo ceneje, če v vsaki vasi postavijo eno mikro trgovino, namesto da gradijo trgovske centre. Za gradbeno podjetje je tudi ceneje, če vsakemu vaškemu Lojzku postavijo pred bajto delavnico, pa naj v vasi cesto z lopato popravlja, namesto da se gredo neka kampanjska vzdrževalna dela s celimi ekipami in drago mehanizacijo. Zakaj mora biti proizvodni obrat Krke stacioniran na enem mestu, če bi lahko vsak delavec doma tiste tablete štancal in cepiva v domačem piskru mešal. Kako je cel kapitalističen svet zaostal in nefleksibilen, da ni organiziral svojih družb na ta genialen način![/quote]

Ne štekaš, mešaš intelektualno delo s štancanjem tablet in gradbeništvom. A tisti, ki načrtuje proizvodnjo ali pa riše načrte, mora absolutno in neobhodno to početi v pisarni sredi Ljubljane (ali katerega drugega mesta)?

Verjemi mi, tudi če ne zmoreš dojeti zakaj, da bo tega vedno več.

Ko sem bila v službi 8, 9 včasih tudi 10 ur, me ni kaj dosti zanimalo, kaj se dogaja okrog mene. Domov sem prihajala crknjena in imela sem še en kup dela za opraviti. Nisem niti razmišljala o vsem.
Sedaj sem upokojenka in živim na vasi. Dela je veliko v hiši, okrog hiše, na vrtu, je pa vse skupaj ena velika praznina. V vasi ni niti trgovine, nič. Ni nobenega druženja, ljudje živijo vsak zase. Nič se ne dogaja. Pogrešam družbo sodelavk, s katerimi smo se dobro razumele, čeprav je bilo velika dela in je bilo včasih tudi stresno, je bilo lepo hoditi v službo.
V vasi imamo samo cerkev, maša je enkrat tedensko. In še to: po maši se vsak obrne in gre domov. Spet nobenega druženja.
Ko si starejši, je boljše, da živiš v mestu. Imaš pri roki vsaj trgovino, pošto, zdravstveni dom. Na vasi pa nimaš nič in ko ne moreš več voziti, nastane problem.

[/quote]

Jaz sem v prostem času kmetica in sem na to ponosna. Eden od pokazateljev nivoja inteligence je tudi ta, da ceniš sebe in svoje prednike. Res so bili kmetje, vendar so prenekaterega iz njihovih vrst cenili tudi v evropskih prestolnicah.

Kaj se vedno na Ljubljano spravljate? Drugače pa ni problema razseliti delovnih mest po vukojebinah. Za trgovce je gotovo ceneje, če v vsaki vasi postavijo eno mikro trgovino, namesto da gradijo trgovske centre. Za gradbeno podjetje je tudi ceneje, če vsakemu vaškemu Lojzku postavijo pred bajto delavnico, pa naj v vasi cesto z lopato popravlja, namesto da se gredo neka kampanjska vzdrževalna dela s celimi ekipami in drago mehanizacijo. Zakaj mora biti proizvodni obrat Krke stacioniran na enem mestu, če bi lahko vsak delavec doma tiste tablete štancal in cepiva v domačem piskru mešal. Kako je cel kapitalističen svet zaostal in nefleksibilen, da ni organiziral svojih družb na ta genialen način![/quote]

Ne štekaš, mešaš intelektualno delo s štancanjem tablet in gradbeništvom. A tisti, ki načrtuje proizvodnjo ali pa riše načrte, mora absolutno in neobhodno to početi v pisarni sredi Ljubljane (ali katerega drugega mesta)?

Verjemi mi, tudi če ne zmoreš dojeti zakaj, da bo tega vedno več.[/quote]

Zakaj potem tega ni že zdaj? Saj tehnologija to že omogoča, a ne? Zakaj razni tehnologi, informatiki, inženirji še vedno hodijo na šihte v skupne pisarne? Zakaj menedžerji hodijo v pisarne upravnih stavb? Zakaj upravne stavbe sploh še obstajajo? Zakaj ves ta kader ne komunicira med sabo prek domačih računalnikov? Zakaj obstajajo še vedno fizične zgradbe poslovnih borz po svetu? Zakaj poslovni partnerji in stranke poslovnih družb še vedno fizično obiskujejo poslovodje družb v stavbah podjetij? Celo iz tujine hodijo. Zakaj se ne pomenijo lepo prek interneta?

Od intelektualnega pomanjkanja do bridkega konca gradbeništva in dela za računalnikom nas loči le nekaj postov.

hm….naslov…kakšen bi bil naslov te zabavoigre………..Gradbeništvo nam je vsem v pogubo? ali
Zadnji Dunajski valček Velikega Barona

= ne MISLIM te v nič prepričevati, pri nas je, tako kot je, imaš toliko kot si vzameš. Imamo še marsikaj drugega, ki pa nisi tu omenjal 🙂

In kako mislis, da zivijo ljudje z intelektualno sirino v tujih velemestih? Cel dan prebirajo knjige, hodijo v knjiznice in gledalisca in opere?

Dejstvo je, da zjutraj oddajo otroke v varstvo, potem gredo v sluzbo, zvecer poberejo otroke iz varstva, se odpeljejo domov, naredijo vecerjo, potem se pa vsedejo pred TV , ker so prevec utrujeni za karkoli drugega. Tako poteka zivljenje v nefevdalni in nekmetavzarski tujih velemestih. Preizkuseno iz prve roke.

Se to, Slovenija ima za svojo velikost ogromno kulturnih prireditev. Ampak eni malo mesate kulturno in intelektualno udejstvovanje. Za to, da obisces koncert in strmis na oder, ti ni treba biti pameten, moras pa biti vsak malo pameten, da si lahko uspesen kmet.

In kako mislis, da zivijo ljudje z intelektualno sirino v tujih velemestih? Cel dan prebirajo knjige, hodijo v knjiznice in gledalisca in opere?

Dejstvo je, da zjutraj oddajo otroke v varstvo, potem gredo v sluzbo, zvecer poberejo otroke iz varstva, se odpeljejo domov, naredijo vecerjo, potem se pa vsedejo pred TV , ker so prevec utrujeni za karkoli drugega. Tako poteka zivljenje v nefevdalni in nekmetavzarski tujih velemestih. Preizkuseno iz prve roke.

Se to, Slovenija ima za svojo velikost ogromno kulturnih prireditev. Ampak eni malo mesate kulturno in intelektualno udejstvovanje. Za to, da obisces koncert in strmis na oder, ti ni treba biti pameten, moras pa biti vsak malo pameten, da si lahko uspesen kmet.[/quote]

Kako to, da imajo naši vrtičkarji po šihtu toliko časa in energije še zemljico obdelovat? Drugače je pa intelekt povezan z obiskovanjem kulturnih prireditev in “buljenjem na oder”. Če ne drugega, moraš razumeti, kaj se na odru dogaja, imet neko intelektualno zaledje, da te stvar sploh pritegne, da jo greš pogledat oziroma po tvoje buljit. Provincialni filister nima nobene duhovne potrebe po čem takem. Njemu je dovolj jest, pit in kavsat.

O še kako je treba biti pameten, da tudi razumeš, kaj gledaš.

Ljubljana pa res ni “velemesto”. In ja, živim v Ljubljani…�

ja, čudno, da širom sveta ljudje še kar hitijo v prostore korporacij opravljati pisarniška dela, eni so mnenja, da se da vse delati od doma. To verjetno kakšni prevajalci preko avtorske.

Vsedeš se v avto in se odpelješ v gledališče. Tud mi iz Šiške se moramo odpeljat do gledališča ali Cankarjevega doma. Internet je tudi skoraj v vsaki vasi. Samo znat ga moraš uporabljat. Kolikor vem obstaja medknjižnična izposoja. Če hočeš zadostit tvojim ”intelektualnim sposobnostim” rabiš osnovno razgledanost. Če te ni, si v temi tako v Šiški kot na vasi. Pamet nucaj, punca!

Ljubljana pa res ni “velemesto”. In ja, živim v Ljubljani…�[/quote]

Se strinjam, da Ljubljana ni velemesto.

Nastete 3 razlicne lokacije. Naj ti pomagam
1. lokacija = Ljubljana
2. lokacija = velemesto
3. lokacija = bogu za hrbtom.
No vidis, saj ni tako tezko.

Za slovenske kmetavzke je očitno Ljubljana kar orenk velemesto. Po napisanem sodeč, jim povzroča več stresa in zavisti kot Kitajcu Šanghaj ali Brazilcu Sao Paolo. Kmetija je majhna, z njene perspektive pa tudi LJ zgleda grozeč Babilon.

Ravno obratno je. V mestu še razmišljat ne moreš, vedno te nekdo moti, avtomobili, sosedje v bloku, nobenega miru. Samotarji so največji intelektualci, ne pa čreda ovac, ki je v mini bokse zaprta.

New Report

Close