Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Življenje s človeškimi negativnimi entitetami – kako je v resnici

Življenje s človeškimi negativnimi entitetami – kako je v resnici

Lejte, sem pristaš absolutne svobode govora in misli. Kar se mene tiče, ima vsak absolutno pravico, da izrazi svoje mnenje, ali pa da da vse iz sebe ven kar ga tišči in boli. Tako pisanje je lahko izredno psihoterapevtsko in potem se da lažje odpravljati razne težave. Nisem pa psihiater in nimam nobene pravice postavljati neke diagnoze, ki se mi zdi popolnoma nesmiselna in brezpredmetna. Tukaj na forumu se v osnovi med sabo pogovarjamo.
[/quote]
Moje mnenje je, da ti pogosto kar nekaj fantaziraš v tri krasne… Vseeno pa te moram pohvalit, da ne najedaš več z “robotskimi” neumnostmi in princeskami izpred enega leta 😉


Moje mnenje je, da ti pogosto kar nekaj fantaziraš v tri krasne… Vseeno pa te moram pohvalit, da ne najedaš več z “robotskimi” neumnostmi in princeskami izpred enega leta 😉
[/quote]

Hvala za vaše mnenje. 🙂
Si znate predstavljati, da se v centru vašega srca nahaja superfantastičen mikroprocesor. Vsi ljudje na tem svetu so konektani na vaš mikroprocesor. Vi ste v vlogi neke vrste superračunalnika in imate nad vsemi ljudmi absolutno kontrolo in nadzor. Računalnik in internet je samo medij preko katerega komunicirava.

drug drugega programiramo


To bi bilo ljubko:)
Mislim da se OP sprehaja po tanki zici med psihozo in nevrozo, katere diagnose je ponavadi Bpd.
Ker pa vsakemu, ki se ne strinja, ljubkovalno pove da je drhal, manjvreden in nižje vrste, je v igri tudi manjvrednosti kompleks.
OP je vedno žrtev hude usode, ne dobi pravega dela, v družini jo zapostavljajo in preganjajo, celotne družbene skupine, ki so manj vredne od nje, jo prav tako zapostavljajo.
Tako da, normalno, mora razviti ustrezno fikcijo, mora pa jo tudi ohraniti elasticno. Entity je tako lahko skupek simptomov duševne bolezni, bitje, ali pa metafora za stanje njene duše.
Do vsega tega seveda ni prišlo čez noč.
[/quote]
O, ko večvrednostni kompleks naleti na manjvrednostni…. Neverjetna inteligence,… pa kje se to najdete. A to je 10 doktoratov dovolj za tak zmazek? Neverjetno. Česa ne bom izvedela.


O, ko večvrednostni kompleks naleti na manjvrednostni…. Neverjetna inteligence,… pa kje se to najdete. A to je 10 doktoratov dovolj za tak zmazek? Neverjetno. Česa ne bom izvedela.
[/quote]

Seveda, inferiorni kompleks potrebuje superiornega, da se uravnovesi. Človek je med ostalim homeostatski mehanizem in tezi k ravnovesju. Predvsem pa gre za obrambni mehanizem .Lahko si preučitev dr. Adlerja na to temo.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Superiority_complex

Če malo poenostavim, nekdo se lahko počuti manjvrednega pred Avstrijcem, kar uravnovesi z občutkom večvrednosti do Albanca.:)

Seveda, inferiorni kompleks potrebuje superiornega, da se uravnovesi. Človek je med ostalim homeostatski mehanizem in tezi k ravnovesju. Predvsem pa gre za obrambni mehanizem .Lahko si preučitev dr. Adlerja na to temo.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Superiority_complex

Če malo poenostavim, nekdo se lahko počuti manjvrednega pred Avstrijcem, kar uravnovesi z občutkom večvrednosti do Albanca.:)
[/quote]

Se opravičujem, da se vpletam, ampak trenutno se vidva z avtorico uravnovešata.

drug drugega programiramo

Mogoče pa gre za uglaševanje;)
Samo toliko v pojasnitev, zakaj občuti potrebo dokazati, da so psihiatri bedasto, kakor tudi ostala, manj jasnocutna publika.
Sicer, depresija je huda stvar. Ni težko občutiti jo kot zunanje bitje, kot nekaj kar nam izsesava energijo, kot nekaj mračnega, zunanjega.
Če se avtorica ne želi prepustiti psihiatriji, kar je razumljivo, se lahko poda tudi v paranormalne vode.
https://www.google.com/amp/s/theparanormalchronicles.com/2017/07/02/depression-has-a-paranormal-entity-latched-onto-you/amp/

Antipsihoticne tablete ji ne bodo pomagale, ureditev razmer pač.

Mene take stvari kot jih avtorica opisuje neskončno zanimajo in zelo rad bi videl, da avtorica še kaj napiše.

drug drugega programiramo

Nekoč živel je nek pijanec, ki je nonstop pil šnops in žgane pijače. Potem pa nekoč prigospodaril je delirium tremens. Ostal je brez denarja in prijateljev tako, da ni dobil več pijače. In takrat sem jaz gledal skozi njegove oči in videl v njegovem naročju besno divjo mačko, ki je grdo in krvoločno gledala vame s krvavo rdečimi očmi.
Kakšna naj bi bila ta entiteta?

Avtorica, tema je vaša, vi kar pogumno nadaljujte, ali pa kdo drug…

drug drugega programiramo

Xrobe, zakaj ne poiščeš pomoči, ampak v realnem svetu? Škoda te je…

Neskončno rada imam pravljice.

Xrobe, zakaj ne poiščeš pomoči, ampak v realnem svetu? Škoda te je…
[/quote]

Pišuka, princesa prekrasnih oči, veš, da ne vem kaj naj bi odgovoril ti. Ampak v forumskem serverju tem skriva se tudi phantasy. Pa me zanima, Goldfish, bi znala tudi ti kakšno fantazijo napisati?
Ker moraš vedeti, da phantasy se lahko tudi v tebi skriva.

drug drugega programiramo

Pišuka, princesa prekrasnih oči, veš, da ne vem kaj naj bi odgovoril ti. Ampak v forumskem serverju tem skriva se tudi phantasy. Pa me zanima, Goldfish, bi znala tudi ti kakšno fantazijo napisati?
Ker moraš vedeti, da phantasy se lahko tudi v tebi skriva.
[/quote]

Misliš pravljico? Sigurno bi znala ja. Ampak to, kar nekateri pripovedujete, ni več pravljičen svet, ampak kruta realnost. Nočem, da te boli.

Misliš pravljico? Sigurno bi znala ja. Ampak to, kar nekateri pripovedujete, ni več pravljičen svet, ampak kruta realnost. Nočem, da te boli.
[/quote]

Goldfish, sama veš, da sem si tisto pravljico o delirium tremens izmislil. Pa ne vem, ali si zadevo zelo resno vzela, res me zanima?

drug drugega programiramo

Goldfish, sama veš, da sem si tisto pravljico o delirium tremens izmislil. Pa ne vem, ali si zadevo zelo resno vzela, res me zanima?
[/quote]

Nikjer nisem zasledila smajlijev, torej sem vzela resno.

Nikjer nisem zasledila smajlijev, torej sem vzela resno.
[/quote]

A vidiš, kakšno moč imajo naše besede, pa tukaj ti za pomiritev tudi tebi prilepim mucka.🐱‍👓

drug drugega programiramo

A vidiš, kakšno moč imajo naše besede, pa tukaj ti za pomiritev tudi tebi prilepim mucka.🐱‍👓
[/quote]

Seveda imajo besede svojo moč, ampak pri tem se ljudje ne izgubimo, ne zaplavamo, morda samo rahlo zmedemo za trenutek.

Seveda imajo besede svojo moč, ampak pri tem se ljudje ne izgubimo, ne zaplavamo, morda samo rahlo zmedemo za trenutek.
[/quote]

Kaj pa meniš o nevidnem psihološkem nasilju? Na čem temelji? Pa temeljito razmisli, ker jaz trenutno ne najdem odgovora.

drug drugega programiramo

Kaj pa meniš o nevidnem psihološkem nasilju? Na čem temelji? Pa temeljito razmisli, ker jaz trenutno ne najdem odgovora.
[/quote]

Misliš izmišljenem? Ljudje iščejo vsa mogoča stanja, da lahko druge krivijo za svojo nesrečo. Zame je to neodgovorno. Ja, sanjamo vsi, ampak to ni enako bluzenju.

Misliš izmišljenem? Ljudje iščejo vsa mogoča stanja, da lahko druge krivijo za svojo nesrečo. Zame je to neodgovorno. Ja, sanjamo vsi, ampak to ni enako bluzenju.
[/quote]

Goldfish, predstavljaj si, da si absolutna gospodarica sveta, vsi ostali smo pa tvoji sužnji.
Ti to lahko prinaša srečo, ali ti jo odnaša?

(postavljam te v nek položaj za razmišljanje)

drug drugega programiramo

Goldfish, predstavljaj si, da si absolutna gospodarica sveta, vsi ostali smo pa tvoji sužnji.
Ti to lahko prinaša srečo, ali ti jo odnaša?

(postavljam te v nek položaj za razmišljanje)
[/quote]
To je čuden položaj, ampak ok. Iz vsake situacije potegnem kaj pozitivnega, četudi je vse črno. Srečo si krojimo sami. Vse se začne pri nas. Ko to osvojiš, so srečni tudi ljudje okoli tebe. Če želiš, da je svet v katerem živiš drugačen, spreminjaj prvo sebe.


To je čuden položaj, ampak ok. Iz vsake situacije potegnem kaj pozitivnega, četudi je vse črno. Srečo si krojimo sami. Vse se začne pri nas. Ko to osvojiš, so srečni tudi ljudje okoli tebe. Če želiš, da je svet v katerem živiš drugačen, spreminjaj prvo sebe.
[/quote]

Večkrat sem že rekel, da je tale naša virtuala res superfantastična zadeva. In v jedru te virtuale, ki je lahko kjerkoli se skriva res nekaj fantastičnega. Le kaj bi to bilo?

drug drugega programiramo

Večkrat sem že rekel, da je tale naša virtuala res superfantastična zadeva. In v jedru te virtuale, ki je lahko kjerkoli se skriva res nekaj fantastičnega. Le kaj bi to bilo?
[/quote]
ŠATTAFAKAP.

Večkrat sem že rekel, da je tale naša virtuala res superfantastična zadeva. In v jedru te virtuale, ki je lahko kjerkoli se skriva res nekaj fantastičnega. Le kaj bi to bilo?
[/quote]

Škratje v jami, ki čakajo na odrešenje? 🙂

Škratje v jami, ki čakajo na odrešenje? 🙂
[/quote]

Vse je možno, lahko tudi neka skrivnostna neznana princesa nekje med škrati čaka neko odrešenje. 🙂

V fantaziji je vse možno.

drug drugega programiramo


ŠATTAFAKAP.
[/quote]

MIJJJAV 🐱‍👤

drug drugega programiramo

New Report

Close