Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Življenje v Ljubljani

Življenje v Ljubljani

Pozdravljeni.
Razmišljam o selitvi v Ljubljano, tam imam več možnosti za zaposlitev.
Zanimajo me mnenja tistih, ki tam živite, tako prednosti kot slabosti.
Hvala!

Slabost so vsekakor visoke cene stanovanj, pa menda do zdravnika težko prideš. Drugo pa je super. Mesto ni preveliko, dovolj zelenih površin, dogaja se tudi kar nekaj.

Zelo drage najemnine. Ce imas avto, problem s parkiranjem. Fajn ce iimas kolo, ker so obupne busne povezave. Iz viča do šiške rabis več kot uro. Pa seveda prometne konice so katastrofa. Jaz razmisljam iti ven iz lj

nova
Uredništvo priporoča

Prednosti:

– več služb

Slabosti:

– Draga stanovanje/najemnine

– Promet, sploh ob konicah je katastrofalen za tako majhno mesto. Vse stoji, zgubil boš minimalno uro do dve v koloni

– Trola enako obup

– Dogajanja je sicer nekaj več kot kot v drugih mestih, čeprav je po 21:00 bolj kot ne spalno naselje

 

Samo zaradi službe se ne rabiš seliti sem. Se lahko voziš iz cenejših krajev. Če ti je pa mestno življenje všeč in imaš poleg službe še kaj kar rad počneš in bi to počel tu pa seveda. Če si bolj “narava” sorte in rad po službi ptičke poslušaš potem ni zate.

Odgovor na objavo uporabnika
življenjski stil, 01.02.2023 ob 15:00

Samo zaradi službe se ne rabiš seliti sem. Se lahko voziš iz cenejših krajev. Če ti je pa mestno življenje všeč in imaš poleg službe še kaj kar rad počneš in bi to počel tu pa seveda. Če si bolj “narava” sorte in rad po službi ptičke poslušaš potem ni zate.

Zakaj Ljubljana ni za nekoga, ki je bolj narava sorte, če ima pa le okoli 20% urbanih površin, ostalo pa je narava in podeželje???? ????? ??????

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 1304, 01.02.2023 ob 13:18

Zelo drage najemnine. Ce imas avto, problem s parkiranjem. Fajn ce iimas kolo, ker so obupne busne povezave. Iz viča do šiške rabis več kot uro. Pa seveda prometne konice so katastrofa. Jaz razmisljam iti ven iz lj

Si rojen v Ljubljani?

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši🎆🎇🎆🎇🎆🎇🎆, 01.02.2023 ob 15:02

Zakaj Ljubljana ni za nekoga, ki je bolj narava sorte, če ima pa le okoli 20% urbanih površin, ostalo pa je narava in podeželje???? ????? ??????

Zato ker je nekaterim glavni cilj po službi na hribe letet, vikende ribe lovit ipd. Ljubljana je sicer zelo zelena, ampak so pa na teh površinah ljudje, kar nekatere moti ker želijo mir v naravi.  In če te nič kar mesto ponuja ne zanima je brezveze plačati jurja najemnine, če lahko živiš 30-40 km ven in imaš vse kar imaš rad pred nosom za pol tega zneska. Mene iz mesta ne spraviš, ampak jaz sem mesten človek, uživam tu, izkoristim vse kar mesto ponuja kar lahko. Nekatere pač nič kar ponuja ne zanima. In za take mislim da ni vredno tu živeti, ker je cenovno pač krepko dražje kot kje zunaj kjer bi jim bilo mogoče bolj všeč oz. bi se bolj doma tam počutili. Niso vsi za življenje v mestu, tako kot nismo nekateri za življenje na podeželju.

Odgovor na objavo uporabnika
življenjski stil, 01.02.2023 ob 15:25

Zato ker je nekaterim glavni cilj po službi na hribe letet, vikende ribe lovit ipd. Ljubljana je sicer zelo zelena, ampak so pa na teh površinah ljudje, kar nekatere moti ker želijo mir v naravi.  In če te nič kar mesto ponuja ne zanima je brezveze plačati jurja najemnine, če lahko živiš 30-40 km ven in imaš vse kar imaš rad pred nosom za pol tega zneska. Mene iz mesta ne spraviš, ampak jaz sem mesten človek, uživam tu, izkoristim vse kar mesto ponuja kar lahko. Nekatere pač nič kar ponuja ne zanima. In za take mislim da ni vredno tu živeti, ker je cenovno pač krepko dražje kot kje zunaj kjer bi jim bilo mogoče bolj všeč oz. bi se bolj doma tam počutili. Niso vsi za življenje v mestu, tako kot nismo nekateri za življenje na podeželju.

Nevem še vedno je Ljubljana v večji meri narava(in podeželje) kar v 80% je to ljubljanska občina. Jaz sem si vedno sposoben ob savi najti miren kotiček brez ljudi. Lahko plavaš, tisti ki lovijo ribe počnejo to. Vedno lahko greš stran od uveljavlljenih gozdnih poti kam kjer je mir.

In potem lahko opazuješ srnjad, kanje, lahko srečaš jazbeca. Tudi medvede imamo v Ljubljani itd.

Včasih tudi te divje živali zaidejo v mesto. Tudi v sam center. Kune in nutrije se odlično znajdejo(podlasice pa je težko opaziti). Medveda so že mogli ustreliti, jelen pa je podivjal in po ljubljanski tržnici razbijal.

Ljubljana je metropola, velemesto, prestolnica. Je mesto, ki nikoli ne spi. Izogibaj se nevarnih predmestij, kot so Fužine. Tam te lahko ustrelijo. Tam je ulica vse. Mogoče te bo raper Zlatko pozval na dvoboj. Pazi se tudi gay lobija, ki je velik in močan. Še posebej bodi pazljiv na akterja z imenom Kokoši. Ima rad francoske filme. Srečno!

Se pravi najprej bi najela oz. kupila stanovanje v Lj, potem bi pa začela iskati službo?

Odgovor na objavo uporabnika
Selitev, 01.02.2023 ob 13:08

Pozdravljeni.
Razmišljam o selitvi v Ljubljano, tam imam več možnosti za zaposlitev.
Zanimajo me mnenja tistih, ki tam živite, tako prednosti kot slabosti.
Hvala!

Tukaj sem 20 let, pa ne vidim nobene prednosti. Sovražim Ljubljano.

Prednost Ljubljane je, da je tam večja izbira služb in običajno vse pri roki (šole, trgovine, pošta, banka itd.). Več je tudi lokalov in dogajanja. Čeprav so trole obup, avta v bistvu ne rabiš nujno.

Po drugi strani je Ljubljana nagužvana, ob prometnih konicah vse stoji, zrak je slab, hrup je konstanten, poleti je vroče za popi….

Sem živela v Ljubljani 20 let in se odselila na podeželje. Več mi pomeni zelenje, jutranji svež zrak ter mir in ptički kot 5 lokalov na dosegu roke.

Stvar okusa in zmožnosti.

Kje vidite toliko dogajanja v Ljubljani. Če nisi ravno človek, ki gre na vsako predstavo in prireditev je prav enako, ali živiš v Ljubljani ali v enih rovtah z dvema kafičema. Za drajsat tisto kavo ne rabiš tisoč čefurskih lokalov v Ljubljani. Jaz živim v Ljubljani že 42 let od rojstva. Sploh pa v te shopping centre kot je BTC bolj hodijo prišleki, kolikor je meni znano. Jaz nisem bil v BTCju že par let v trgovini in me tudi ne boš videl tam.

Meni je v Ljubljani res super. Ne bi si želela biti nikjer drugje. Slabost so edino visoke cene ..Ko greš na kavico, pivo, kosilo, k frizerju ; stanovanja in najemnine pa sploh.

Ljubljana je top. Ful dogaja, če te kaj zanima. Vse dejavnosti imaš dosegljive v desetih minutah. Kulturni dogodki, muzeji,  sport, koncerti,..za otroke, prijetne restavracije, tuje kuhinje, Ljubljanske znamenitosti……kar ti srce poželi.

Dost vas mamo prišlekov

Ljubljana je tako super, da čez vikend Ljubljančani napadejo vsako vukojebino. Spokajte v vaše muzeje

Ljubljana je čudovita. Tudi zelo zelena. To so ugotovili že vsi tuji turisti. Na vseh lestvicah priljubljenosti kotira zelo visoko. Življenje v Ljubljani je privilegij , ni pa primerna za vsakega .

Preseljen v Ljubljano in živim tu 5 let. Moje mnenje? Čakam, da se mi izteče pogodba in pokam vem. Komaj čakam, da ne bom več v tej greznici od mesta Zokiland.

Če Ljubljano primerjaš z Dunajem, Berlinom ali s kakšnim drugim velemestom, potem je zelena prestolnica Evrope. Če jo primerjaš z Brežicami, Lendavo, Sežano ali kakšnim podobnim manjšim mestom, potem je Ljubljana prava betonarna – kamorkoli pogledaš, vidiš beton. Služb je tu malo več, ampak plače ne rastejo tako hitro, kakor cene nepremičnin in najemnin. Promet je pravi kaos – na drugi konec Ljubljane se v prometnih konicah voziš toliko časa kot v normalnih razmerah od Ljubljane do meje.

Kar je super, je to, da je v Ljubljani ogromno priseljencev z vseh regij in tako namesto Ljubljanskega spakovanja lahko slušiš tudi primorska, dolenjska, štajerska in gorenjska narečja. Javni mestni prevoz bi lahko bil za trenutne razmere boljši, a je vsekakor boljši kot v kakšnih manjših mestih. Interval mestnih avtobusov znaša med 5 in 20 minut. Če se ob lepih dnevih voziš na delo s kolesom, ob dežju pa koristiš LPP, lahko prihraniš. Če imaš navado med vikendi hoditi po izletih v različne kraje po Sloveniji, je tudi super, ker je Ljubljana nekako na sredini.

Odgovor na objavo uporabnika
Ljubljana je velemesto, 01.02.2023 ob 16:02

Ljubljana je metropola, velemesto, prestolnica. Je mesto, ki nikoli ne spi. Izogibaj se nevarnih predmestij, kot so Fužine. Tam te lahko ustrelijo. Tam je ulica vse. Mogoče te bo raper Zlatko pozval na dvoboj. Pazi se tudi gay lobija, ki je velik in močan. Še posebej bodi pazljiv na akterja z imenom Kokoši. Ima rad francoske filme. Srečno!

Ma kaj niso zadnjič streljali in nekoga tudi ustrelili čisto blizu centra?

 

🤣🤣🤣🤣

👏👏👏

Men je v Lj lepo živet, sploh Fužine so zakon.

Ma tam eni pravijo v drugem postu, da je življnej boljše v Novi Gorici.

New Report

Close