Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zlat nakit

Zlat nakit

Zakaj je zlat nakit drag, ko ga kupis in poceni, ko ga prodas? 😕

Ker placas obdelavo. Kupi zlate ploscice ali zlatnike in cena ne bo padla.

Ko ga kupiš plačaš zlato, roke in davek.
Ko ga prodaš je pa itak samo vredno kolikor je zlata not.

nova
Uredništvo priporoča

Kot je že povedano, ker kupiš izdelek (ki ga je nekdo naredil in ne samo zlato kot kovino)
Zdaj če bi prodajal npr uhane dinastije Ming iz dong bo zhai kolekcije bi sla cena v nebo :))
Torej odvisno kaj prodajaš

Zlat prstan z diamantom, koliko stane?

Tiste z celim himenom. Ne tiste rabljene.

https://zlatarnacelje.com/

Včasih sem poslušala kako je super zlat nakit, da je to vrednost pa to.
In ja, avtorica, sem ugotovila isto kot ti.
Če imaš prstane, zapestnice, verižice… lahko celo nikoli nošeno, ko skušaš prodat, dobiš nekaj malega. Vedno ti to štejejo kot lomljeno zlato. Itak, da bodo naprej prodali po parkrat višji ceni, kot nakit. Samo odkupijo pa kot lomljeno zlato.
Sem že iskala variante, ker imam kup zlatnine pa ne dobiš kaj prida denarja. Žal.
Tako, da če imaš zlatnino, še ne pomeni, da je to kaj vredno, ker ti ponudijo par evrov za nakit.

Ko takle industrijsko narejen nakit prodajaš, se ocenjuje predvsem po teh dveh kriterijih
1. čistina zlata in teža
2. dragi kamni, njihova vrednost oz. (pri diamantih karati)

Če prodajaš prstan z diamantom, sama dobro veš, kaj imaš, kvalitetni diamanti so itak vloženi v belo zlato, zaradi barve diamanta. V rumeno zlato vgrajujejo slabše, obarvane diamante, briljante in cirkone.

Na splošno nakit, četudi zlat, ki ga kupiš za neke relativno nizke zneske, nima neke realne vrednosti, ko ga želiš prodati.

New Report

Close