Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žleht ali demenca?

Žleht ali demenca?


Zato ker na nek način trpi zaradi bolezni, pa jo nihče ne razume. Poišči zdraavnika in naj izda napitnico za prisilno hospitalizacijo. Vedi pa to; TI BOŠ V OČEH TVOJIH IN NJE – NAJBOLJ ZLOBEN ČLOVEK NA SVETU.

Težko je iskati racionalne razlage v čemerkoli kar počnejo dementni ljudje. Takemu človeku je to početje nekaj logičnega, nam, ki nam možgani še nekako OK delajo, pa ne.
Jaz lahko samo rečem, da se moraš naučiti odmisliti tvojo logiko in sprejeti njeno, ker obratno se žal ne bo zgodilo nikoli več. Ko ti bo utrgalo (kar ti bo/je, če si z njo), nikar ne kriči nanjo, ker nima nobenega smisla, najboljša rešitev v takih trenutkih je, da greš stran, se pomiriš, prideš nazaj normalen in to je to. Za vse ostalo je škoda energije in živcev.
Poskrbi, da bo čimbolj varna (in z njo vsi ostali), že itak je ujetnica lastne glave. Dobil si dovolj napotkov, kako ravnati, kam se obrniti.
Ne obremenjuj se s tem, kaj si misli o tebi, kako grozen si, tudi to bo minilo in se ne bo več zavedala ne kod je ona ne kdo si ti. Glede tega, kaj si bodo mislili drugi … Boli te briga. Pomembno je, da poskrbiš za svojo mamo kar se da najbolje.

Pri dementnih kot zgleda, nekateri deli možganov delujejo še zmeraj kot švicarska ura.
Sigurno je vsak tak bolnik unikat, tako kot smo nasploh ljudje, zato vsakemu ‘seka’ malo po svoje.
Tako nekdo v hladilniku zakuri, ker misli, da je to šporget na drva, zraven pa na pamet ve vse telefonske številke in dokaj logično kliče npr. sosede, župnika, policijo, klic v duševni stiski …

Tudi meni je uganka, da ena dementna babica poljubčka in poblagoslovi vse, kdor ji pride pred oči, magari akviziterja. Druga pa svojo hčer, ki skrbi zanjo že leta, pomaže po obrazu z lastnim blatom, ki ga je v ta namen skrila pod blazino … Kdor mora to prenašati, si mora tisočkrat na dan ponoviti, da ta oseba ni več TISTA, ampak bolnik.

Ko se vse izide na Polje in zaprti oddelek, je pa tečna tašča napisala zlato resnico.
Neskončno boli in vest peče.

Iz lastnih izkušenj ti povem samo to: ne ignoriraj zadeve.Ne misli, da si boš s tem ohranil mir.
Stvar se lahko stopnjuje tako daleč, da bo naredila dolgove ali škodo komu drugemu (tako je bilo v naši družini) in če boš sprejel dediščino po njej, ko bo umrla, boš tudi dolgove.
Samo ena stran (materialna), seveda jih je pa še mali milijon. Na tvojo vest ne bom trkala, to je končno tvoja stvar in tvoja odločitev, navajam samo izkušnjo iz družine.

Je pa to bolezen, žal zelo huda, predvsem za vse ostale okrog nje.

Za pogovor se obrnite k društvu Spominčica.Veliko povedo o demenci,znakih bolezni in tudi o zdravljenju.

moja mama ima tudi demenco in povrh vsega je se agresivna in krici.v dom jo nemorem dat ker nimam od kje dobiti 300e za doplacilo doma.senatazadnje je napadla mene in mojo hcerko z nozem takoj sem poklicala v ambulanto,da so jo odpeljali nazaj na psihiatrijo bojim se ,da jo bom prehitro dobila domov.kaj naj storim imeti jo moram doma..

New Report

Close