Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zloben otrok

Zloben otrok

Sem mama 8 letniku, s katerim imamo ze od kakega 5 leta starosti probleme.. Ne uboga, odgovarja nazaj, stalno se znaša nad mlajšim bratcem, zadnje čase nalašč naredi kontra temu, kar se mu reče in se nama z možem zraven smeji v obraz. Zadnjic mu rečem, naj nese krožnik po kosilu v korito pa ga je nalašč pustil na mizi in odšel.. Ko sem prišla za njim v sobo pa se mi je smejal v obraz, ko sem mu ponovno rekla naj pospravi za seboj, da je to po njegovo moje delo, ker je on otrok, jaz pa mama in da sem jaz dolžna delati zanj!!?? Za kazen ima prepoved vsega, tablice,telefona,play stationa in TVja do nadaljnega, dokler se ne opravici in zacne lepse obnasat. Na morju letos je bil tudi stalno problem z njim, bratca je stalno sprical z vodo,tunkal in drzal pod vodo.. Tudi v šoli se spravlja na sibkejse in dekleta.. Kaj naj s tem otrokom? Ga peljemo na kak pregled,posvet?

Samo nihče ga ni naučil empatije in mu postavil mej. In ja fajn bi bilo da bi sebe in moža peljala na kakšen posvet o vzgoji.

Možnosti sta dve, ali gre za napačno vzgojo (ko je bil edinec ste se preveč vrteli okoli njega, ko je dobil brata je posledično postal ljubosumen in se znaša nad njim in vami), lahko pa gre preprosto za motnjo.

Ko zali prut mrzi na sina svojega.

Ni se izgubljeno… Enkrat sem bral da je otroka od 12-14 “najlazje” naucit empatije, kaj je prav in kaj ne… Takrat je kao najbolj “izrazit” ta obcutek. Najbolj srka… Najbolj sklon temu da se nauci… Najlazje je takrat kao

 

Odgovor na objavo uporabnika
nič ni zloben, 08.08.2021 ob 12:04

Samo nihče ga ni naučil empatije in mu postavil mej. In ja fajn bi bilo da bi sebe in moža peljala na kakšen posvet o vzgoji.

Pa smo ga ucili empatije in postavljali pravila.. Do 5 leta je slo, potem pa kot da bi se nekaj premaknilo v njem je zacel nagajat. Najprej smo mislili, da je samo faza ampak to traja sedaj že 3 leta in smo na koncu z živci. Kaj bo šele, ko bo star 14,15 let??

Odgovor na objavo uporabnika
Na koncu z živci, 08.08.2021 ob 12:10

Pa smo ga ucili empatije in postavljali pravila.. Do 5 leta je slo, potem pa kot da bi se nekaj premaknilo v njem je zacel nagajat. Najprej smo mislili, da je samo faza ampak to traja sedaj že 3 leta in smo na koncu z živci. Kaj bo šele, ko bo star 14,15 let??

Samo ugibam….pri njegovih petih letih ste dobili novega družinskega člana?

Taki ponavadi pristanejo v Logatcu, v domu za problematicno mladino.

Odgovor na objavo uporabnika
nič ni zloben, 08.08.2021 ob 12:12

Samo ugibam….pri njegovih petih letih ste dobili novega družinskega člana?

Tako je, imamo še enega otroka, ki je sedaj star 3 leta. Nismo pa zaradi mlajšega prav nič zanemarjali starejšega, oba sta deležena vsega enako, oba imamo radi enako.

Odgovor na objavo uporabnika
Na koncu z živci, 08.08.2021 ob 12:17

Tako je, imamo še enega otroka, ki je sedaj star 3 leta. Nismo pa zaradi mlajšega prav nič zanemarjali starejšega, oba sta deležena vsega enako, oba imamo radi enako.

On verjetno tega ne vidi tako. Ne rečem da ni res, ampak otroci drugače vidijo kot mi. Nekateri otroci dosti bolje funkcionirajo kot edinčki. Mogoče bi pomagalo, da ima čaz z vama ena na ena. Recimo eno popoldan na teden si samo z njim in ima mož drugega in naslednji dan menjate. Da dobi pozornost ena na ena.
Pa postavite pravila kako se obnašate v vaši družini, ne kako se ne.  In vedno ko se obnaša primerno ga pohvalite. Obračaj pozornost na njegove pozitivne lastnosti, ne na slabe.

dosti je tudi od vrtca… npr moj necak… ok… sej je učasih kako ušpiču samo to so bile bolj take nedolžne… neizkvarjen. ko je pa v vrtec šel so ga pa prav izkvarili… prav ni bil vajen tega da ma nekdo do njega klošarske fore. enkrat sem prišel ponj revež kar ni mel čevlja… prav 90% sem da so mu ga drugi otroci skrili/vrgli/uzeli…

šola vrtec ti prav otroka uniči… malo ga naucijo kaditi… malo se spozna s tem kaj se use lahko dela… res… nauči neki nemoral il pokupi neku zarazu. katastrofa

Odgovor je na dlani – ljubosumen je na bratca in išče pozornost. Tebi se zdi, da ga ne zanemarjate, a on to doživlja čisto drugače. Prej je bil edini, zdaj je samo eden od dveh. Kako bi se tebi zdelo, če bi si mož omislil še eno ženo in vama enakovredno izkazoval ljubezen in naklonjenost? Verjetno bi ga nekam poslala ane? Čeprav te ne bi zapostavljal? No, tako doživljajo mlajše sorojence nekateri otroci.

Odgovor na objavo uporabnika
Na koncu z živci, 08.08.2021 ob 11:59

Sem mama 8 letniku, s katerim imamo ze od kakega 5 leta starosti probleme.. Ne uboga, odgovarja nazaj, stalno se znaša nad mlajšim bratcem, zadnje čase nalašč naredi kontra temu, kar se mu reče in se nama z možem zraven smeji v obraz. Zadnjic mu rečem, naj nese krožnik po kosilu v korito pa ga je nalašč pustil na mizi in odšel.. Ko sem prišla za njim v sobo pa se mi je smejal v obraz, ko sem mu ponovno rekla naj pospravi za seboj, da je to po njegovo moje delo, ker je on otrok, jaz pa mama in da sem jaz dolžna delati zanj!!?? Za kazen ima prepoved vsega, tablice,telefona,play stationa in TVja do nadaljnega, dokler se ne opravici in zacne lepse obnasat. Na morju letos je bil tudi stalno problem z njim, bratca je stalno sprical z vodo,tunkal in drzal pod vodo.. Tudi v šoli se spravlja na sibkejse in dekleta.. Kaj naj s tem otrokom? Ga peljemo na kak pregled,posvet?

Vzgoja se začne v zibki.

Zašuštrali ste že v startu.Zdaj je izbruhnilo.

Treba je z njim delati drugače.Nimate pravega prijema.Vidva ne znata z njim.

Vsi skupaj pojdite k Marku Juhantu.On bo pravi za vašo družino.

Pa držite se njegovih nasvetov.

 

Lahko je res le zamera zaradi mlajsega sorojenca, lahko pa gre za resno psihicno motnjo, taki ljudje recimo lahko postanejo mnozicni morilci.

 

Kaj se zgodi, ko mu vzamete privilegije?

Kako ste reagiralu na morju, ko je nagajal bratcu?

Ste mu v imenu ljubezni prevec dovolili in niste postavili meja?

 

Jaz bi ga sigurno peljala k psihologu in sodelovala z njim, da me nauci, kako delati z otrokom in kako ga dobro vzgojiti.

Ne .Niste mu postavljali pravil.Niste ga učili empatije.

Ker pri osmih letih bi moral vse to že obvladati.

Sigurno mu rečete : Prosim te…naredi to in to…To ni nič…Treba ga je strogo pogledati, prijeti za roko in reči : Začni!

Zahtevaj, ne prosit!

 

Če se vas pri vseh današnjih nasvetih nič ne prime in vas “šofira” osemletnik, potem…

pa kva bluzite od vzgoje. kr kreten je vas vzgajal da ste ustvarl tako greznico od foruma? pravi stručnjaki se oglašate he he

Kako postaviti otroku meje, Marko Juhant, youtube

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 08.08.2021 ob 12:45

pa kva bluzite od vzgoje. kr kreten je vas vzgajal da ste ustvarl tako greznico od foruma? pravi stručnjaki se oglašate he he

kera ljiga piše že od jutra take?? a da se ve pa ne? ljigavac hinavski.

.smešn da zdej jokcaš k dobiš procijo tizga kr ti pišeš pod drugmi vzdevki. pejt pomivat skeret za druzga nisi sposobn. he he

a ne dam vedet da sem to jaz? vsak ki prepozna rdečo in rumeno lahko to vidi. ti ne?

Zakaj ga nisi že pri 5ih letih peljala k psihologu? Kako pa je v šoli? Imajo tudi v šoli problem z njim? Hiperaktivnost, motnja pozornosti, avtistične motnje? Čimprej ga pelji k psihologu, da ugotovi za katero motnjo gre in da ga čimprej začnejo zdravit, ker ko bo star 14 let bo še tebe nabutal in te iz bajte vrgel.

Mogoče bi se naučili slovnico nekateri preden ostalim pametujejo kako se vzgaja svoje otroke.

Možnosti so naslednje:

– ali je takšno vedenje kje pobral. Ste mu kdajkoli vsaj posredno rekli, da naj gleda kako se drugi obnašajo, pa tudi sami mu niste bili za zgled?

– ali gre za ljubosumje na mlajšega bratca

– ali gre za kakšno motnjo

– ali gre za kaj drugega.

 

Strokovnjaki svetujejo, naj bo kazen posledica napačnega dejanja otroka. Vzeti tablico, prepovedati izhode nima pravega učinka. Vsaj dolgoročno ne!

Prava in vzgojna kazen v primeru, da otrok zanalašč ne pospravi svojega krožnika z mize bi npr bila, da umazan krožnik ostane do večerje na mizi. Ko pride čas za večerjo, rečete; o kako fino, zate je krožnik že na mizi….

New Report

Close