Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zna kdo zaklati pujsa?

Zna kdo zaklati pujsa?

Mene pa samo zanima, zakaj se vegani in vegeterjani, sploh spuščate v debato, v kateri neka ženska potrebuje mesarja za koline? Dejansko vas čisto nič ne briga, saj ni vas spraševala za dobrega mesarja, ampak nas mesojedce! Če vam meso ne paše, se pač paste na travniku, nam mesojedcem je res vseeno.

Vsi ki se zgražate.Jeste ga pa kajne?

Bolje se je pasti na travniku kot goltati razpadajoca trupla. 🙂

Bolje se je pasti na travniku kot goltati razpadajoca trupla. 🙂
[/quote]

Samo lenuhi, ki ne potrebujete nobene fizične moči, se lahko zmislite biti vegani ali vegetarijanci.

Bolje se je pasti na travniku kot goltati razpadajoca trupla. 🙂
[/quote]

Zdaj kje ti travo ješ in tvoj pes “razpadajoča tupla, ne vem, me ne zanima, še manj pa briga!Mrhovine in poscane trave mi pa ne jemo;)
Mi prašiča razkosamo in damo v skrinjo. Nekaj naredimo tudi suhomesnatih izdelkov in seveda klobas.

Samo lenuhi, ki ne potrebujete nobene fizične moči, se lahko zmislite biti vegani ali vegetarijanci.
[/quote]

Lol. Ves, da nic ne ves. 🙂

Zdaj kje ti travo ješ in tvoj pes “razpadajoča tupla, ne vem, me ne zanima, še manj pa briga!Mrhovine in poscane trave mi pa ne jemo;)
Mi prašiča razkosamo in damo v skrinjo. Nekaj naredimo tudi suhomesnatih izdelkov in seveda klobas.
[/quote]

Kaksen pes, od kje ti to? Ti si zacela s pasenjem po travnikih, jaz samo nadaljujem, kjer si ti koncala. A ves, da pa mene prav nic ne briga, kaj ti delas s trupli. 🙂

Kaksen pes, od kje ti to? Ti si zacela s pasenjem po travnikih, jaz samo nadaljujem, kjer si ti koncala. A ves, da pa mene prav nic ne briga, kaj ti delas s trupli. 🙂
[/quote]

Če te ne briga potem ne komentiraj neumnosti in ne polemiziraj! Če si pač travojedec, odpri svojo rubriko in tam debatirajte, kako zel raste. Ne vsiljuj nam svoje neumne poglede na prehrano.

Če te ne briga potem ne komentiraj neumnosti in ne polemiziraj! Če si pač travojedec, odpri svojo rubriko in tam debatirajte, kako zel raste. Ne vsiljuj nam svoje neumne poglede na prehrano.
[/quote]

Komentiram, kar čem, ti zategnjenka s slabo vestjo. A zdaj pa ti ze kar vsiljujem, jej jej. Saj ti nic nocem. Si prepricana, da ti prehrana ne sproza agresije?

Komentiram, kar čem, ti zategnjenka s slabo vestjo. A zdaj pa ti ze kar vsiljujem, jej jej. Saj ti nic nocem. Si prepricana, da ti prehrana ne sproza agresije?
[/quote]

zategnjenka si verjetno ti, k si sama sebe napsihirala, da ne ješ masa. Nimam slabe vesti vsaj dokler je skrinja polna, ne. Bi jo pa imela, če nam bi mesa zamanjkalo, zato ker smo enega čuneka premalo vzredili:)
Meni ne sproža meso agresije, mi pa da moč in energijo za delo na zemlji, ki jo potrebujem.
Sprožijo pa res malce agresije, takšne blesarije, ki jih kvasi vaša sorta.

zategnjenka si verjetno ti, k si sama sebe napsihirala, da ne ješ masa. Nimam slabe vesti vsaj dokler je skrinja polna, ne. Bi jo pa imela, če nam bi mesa zamanjkalo, zato ker smo enega čuneka premalo vzredili:)
Meni ne sproža meso agresije, mi pa da moč in energijo za delo na zemlji, ki jo potrebujem.
Sprožijo pa res malce agresije, takšne blesarije, ki jih kvasi vaša sorta.
[/quote]

Bolj malo ti ves, pa ti ne zamerim.

Razkosanja se naučiš na youtube.

Zelo priporočljivo je, da imaš električno žago.

Prašiče smo v preteklosti streljali v sredo čela sposebnimi mesarskimi pištolami.
Danes po večini uporabljamo elektriko.

Z elektriko je prašič mrtev preden pade na tla.

Eno vprašanje za vegane:
Kako si pa predstavljate, da bo samo rastlinska hrana nafutrala 7 miljard ljudi?
Glede na to, da rastlinska hrana kalorično in beljakovinsko ni tako močna kot hrana živalskega izvora in jo je treba konzumirati v večjih količinah.
V enem letu bi bilo vse upostošeno, nikjer ne bi rasla niti rastlinca, ker bi ljudje takoj vse popasli. Kaj bi pa potem živali, za katere se tako zavzemate jedle?
Pa da niti ne omenjam prebavnega traku, ki je pri primatih krajši kot pri rastlinojedcih in je namenjen za uživanje tako rastlinske, kot živalske hrane.

Najprej si poglej, kaj je kanibalizem. Tako kot večina mesojedih živali ni kanibalov, tudi velika večina ljudi ni.
In pa resnično upam, da ne bi kdaj prišlo tako daleč, da bi vegani začeli odločati, da se na podlagi njihovega prav začne še mesojede živali silit v vegetarijanstvo/veganstvo. Čeprav si nekateri to že privoščijo/te s svojimi psi in mački…

V koliko vecjih kolicinah pa jo je treba konzumirati? 3 krat ali 5 krat vec? :)))

Ta tvoja ugotovitev je pa tako bosa, da se ji se vrabci rezijo. 🙂

Pozicija: sem rastlinojed, ampak me vsejedi nic ne motite.

V koliko vecjih kolicinah pa jo je treba konzumirati? 3 krat ali 5 krat vec? :)))

Ta tvoja ugotovitev je pa tako bosa, da se ji se vrabci rezijo. 🙂

Pozicija: sem rastlinojed, ampak me vsejedi nic ne motite.
[/quote]

Najprej si poglej kalorične vrednosti živil, pa potem tumpaj.

Najprej si poglej kalorične vrednosti živil, pa potem tumpaj.
[/quote]

Evo ti:

Riž: 355
Rženi kruh: 235
Grah: 336
Leča: 342
Soja: 427
Fižol: 271
Oves: 308
Makaroni: 350
Zelenjava razna: <100
Oreški: >500

Piščanec: 133
Svinjina mastna: 404
Krvavice: 301
Šunka: 160
Gos, raca: 391
Tunina v olju: 287
Hrenovke: 258

1. Tvoja teorija torej pade v celoti.

2. Če pustimo ob strani, da naj po smernicah zdrave prehrane mesa sploh ne bi jedli vsak dan oziroma tudi takrat, kadar ga, jemo zraven priloge rastlinskega izvora. Malo matematike in utežnostnega izračuna pokaže, s kakšno lahkoto so kalorije v mesu zamenljive s kalorijami rastlinskega izvora, če je že komu to osnovno vodilo, in to ob takorekoč identičnih utežnih količinah.

3. Kdor pozna osnove prehrane, ta ve, da je ob kalorični vrednosti, za katero smo že pokazali, da je zlahka zamenljiva, prav tako pomembno še marsikaj drugega. Če meniš, da je zelenjava zaradi nizke energijske vrednosti kakorkoli manjvredna, se globoko motiš.

4. Ravno živinoreja je izredno potratna. Koliko kilogramov inputa (živinske hrane) je potrebnih za en kilogram outputa (pač mesa, ki ga ti poješ)?

5. Mene ne moti, če kdorkoli uživa meso. Tako da ti iz srca zaželim Dober tek.


A misliš, da vsi lahko prenašajo stročnice, ki edine lahko tekmujejo kalorično z mesom. Kaj, a ti ki jih ne, naj pa pocrkajo?
Na svetu je 7 miljard ljudi in če bi bili odvisni samo od rastlinske hrane, bi morali hrano pridelovati še veliko bolj intenzivno, kot jo že sedaj. To pa pomeni, da bi v vsakem obroku zaužil se za en dobr štamperl pesticidov, herbicidov in ostalih cidov. Res zdravo.
Tako kot živinorejstvo, tudi poljedeljstvo obremenjuje okolje.
Evolucija je naredila nas primate vsejede, ker človeško telo enostavno potrebuje več B12, kot ga lahko dobi v rastlinski hrani. Veganski verniki nas sicer prepričujejo, da čudežna soja reši vse probleme, ampak po toliko in toliko letih eksperimentiranja z veganizmom so se pri določenem delu uživalcev začeli kazati problemi. In nobena študija tega ni mogle predvideti vnaprej. To je samo čas pokazal.
Drugače pa večina nas vsejedcev ne uživa v pobijanju živali. Meni osebno so koline prava muka do točke, ko je prase razkosano, leži na mizi in ne brca več. Ampak vzamem to kot službo. To je enostavno treba narediti in gotovo.

Pa še nekaj, tudi enega fizičnega delavca še nisem videl v življenju, ki ne bi jedel mesa. Če je nekdo cel dan za računalnikom, potem res ne potrebuje 3000 kcal/dan, krampa pa ti ne boš gonil samo s solato fižolom in makaroni.


A misliš, da vsi lahko prenašajo stročnice, ki edine lahko tekmujejo kalorično z mesom. Kaj, a ti ki jih ne, naj pa pocrkajo?
Na svetu je 7 miljard ljudi in če bi bili odvisni samo od rastlinske hrane, bi morali hrano pridelovati še veliko bolj intenzivno, kot jo že sedaj. To pa pomeni, da bi v vsakem obroku zaužil se za en dobr štamperl pesticidov, herbicidov in ostalih cidov. Res zdravo.
Tako kot živinorejstvo, tudi poljedeljstvo obremenjuje okolje.
Evolucija je naredila nas primate vsejede, ker človeško telo enostavno potrebuje več B12, kot ga lahko dobi v rastlinski hrani. Veganski verniki nas sicer prepričujejo, da čudežna soja reši vse probleme, ampak po toliko in toliko letih eksperimentiranja z veganizmom so se pri določenem delu uživalcev začeli kazati problemi. In nobena študija tega ni mogle predvideti vnaprej. To je samo čas pokazal.
Drugače pa večina nas vsejedcev ne uživa v pobijanju živali. Meni osebno so koline prava muka do točke, ko je prase razkosano, leži na mizi in ne brca več. Ampak vzamem to kot službo. To je enostavno treba narediti in gotovo.

Pa še nekaj, tudi enega fizičnega delavca še nisem videl v življenju, ki ne bi jedel mesa. Če je nekdo cel dan za računalnikom, potem res ne potrebuje 3000 kcal/dan, krampa pa ti ne boš gonil samo s solato fižolom in makaroni.
[/quote]

Tako kot med fizičnimi delavci ne boš našel takega, ki je prebral Vojno in mir, tako je tudi težko najti med njimi vegija. Išči raje med vrhunskimi športniki, bo več uspeha.

Kolikšen procent ljudi že ne prenaša stročnic, 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ali celih 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}?

Ne prepričujem, ne spreobračam, niti ne bijem svete vojne, kažem samo na za-lase-privlečenost navajanih argumentov.

Tako kot med fizičnimi delavci ne boš našel takega, ki je prebral Vojno in mir, tako je tudi težko najti med njimi vegija. Išči raje med vrhunskimi športniki, bo več uspeha.

Kolikšen procent ljudi že ne prenaša stročnic, 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ali celih 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}?

Ne prepričujem, ne spreobračam, niti ne bijem svete vojne, kažem samo na za-lase-privlečenost navajanih argumentov.
[/quote]

In a z mesom pa misliš, da nisi deležen svoje porcije rastnih hormonov in antibiotikov? Bi pričakovali, da ti to ni neznano.

Pa pri določenem procentu uživalcev mesa se torej statistično ne kažejo nikakršni problemi?

Kateri vrhunski športnik je pa vegi?


Očitno ne ločiš med “ne prenašati” in “ne prenašati v takšni količini, ki je potrebna, da nadomesti meso”.
Pa tudi če je teh samo 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. A ti sploh veš koliko je 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od 7 miljard ljudi? A ti pa naj zdaj pocrkajo od lakote?
Saj tudi mene vegani ne motite, dokler mi ne začnete soliti pameti in na novo pisati zakonov evolucije. Ki se je mimogrede pisala miljone let, vi bi pa radi v nekaj desetletjih negirali vse to, kar je mati narava ustvarila. In mati narava je ustvarila človeka vsejedca.

Me veseli, da si vprašal. 🙂

https://www.gq.com/story/rock-climber-alex-honnold-vegetarian-diet
https://duhovnost.eu/vegetarijanski-drzavni-prvak-v-gorskem-teku/
https://micna.slovenskenovice.si/zakaj-ne-bi-bila-fit/do-misic-brez-mesa-vegani-in-vegetarijanci-tudi-vrhunski-sportniki/
https://www.aktivni.si/ostali-sporti/sportniki-in-vegetarijanstvo/

Ter slovenski (nekdanji) vrhunski plezalci in alpinisti Tadej Slabe, Marko Lukič, Iztok Tomazin.


Očitno ne ločiš med “ne prenašati” in “ne prenašati v takšni količini, ki je potrebna, da nadomesti meso”.
Pa tudi če je teh samo 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. A ti sploh veš koliko je 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od 7 miljard ljudi? A ti pa naj zdaj pocrkajo od lakote?
Saj tudi mene vegani ne motite, dokler mi ne začnete soliti pameti in na novo pisati zakonov evolucije. Ki se je mimogrede pisala miljone let, vi bi pa radi v nekaj desetletjih negirali vse to, kar je mati narava ustvarila. In mati narava je ustvarila človeka vsejedca.
[/quote]

Pišeš, kot da bi se vodila kakšna križarska vojna in boljševistična revolucija vegijev proti ostalim, no. Ne bomo vas zradirali, kar nič skrbi. 🙂

New Report

Close