Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zobki čisto požrti

zobki čisto požrti

Kar preveri pri zdravniku, definitivno jih uničijo. Imamo v žlahti enega, ki jih pri petih letih skoraj nima. Diagnoza zdravnika in zobozdravnika je bila – krivi so antibiotiki. Imel je veliko težav, od bronhitisa dalje, veliko časa preživel v bolnici, pa še ti zobki zraven. In sedaj ga bodo ob vstopu v prvi razred še vaši sončki maltretirali zaradi zobkov…. Ker kaj takega pa dandanašnji ni več možno, ane?[/quote]

Moj sin je star 10 let pa nima niti ene plombice na mlečnih kaj šele na stalnih zobeh. Vsi zobje zdravi. Pa je pojedel na kile antibiotikov, je astmatik in je na terapiji že leta dolgo, mleko po flaši je pil do 3 leta.

Je pa res, da še ni šel spat, da ne bi umili zob. Pa po vsakem jemanju zdravil tudi umijemo zobe. Ko je pil antibiotične sirupe, sem mu tudi ponoči sčistila zobe vsaj z mokro gazico. Ponoči nikoli ni pil drugega kot vodo – tudi čez dan je pil skoraj izključno vodo, ker drugega ni maral. Sladkarij pojedel zelo malo – do 3 let ni vedel, kakšen okus imajo bonboni in lizike, ker mu jih nismo dajali. Tako, da zdravila ne morete kar na splošno obtožit, ker potem bi bil naš brez zob, glede na količino zdravil, ki jih je moral do sedaj že pojesti doma ali pa po bolnicah.

zdej pa ze pretiravate
geni so zelo pomembni in geni niso samo vasa mama pa ata,geni gredo veliko nazaj in ce imas smolo podedujes kar so vsi pred teboj sfalili..tudi najboljsa higiena vcasih ne pomaga 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in ce poleg tega konzumiras se razna zdravila pa toliko poslabsajo stvar
sama z zobmi,trkam na les, nikoli nisem imela tezav,tudi sine ne ,ima zelo lepe in zdrave ampak trditi tako kot nekatere,da imajo otroci zanic zobe ker mame ne skrbijo za njih pa je vec kot nesramno..morda kaki mami naredite veliko krivico..


Daj, daj. To me res zanima, če je možno, da nekdo uživa AB vsak dan. Resno. Ker vem, da če hitro zboliš ne dobiš istega, da jih je toliko, da jih jemlješ 2. leti pa skoraj ne verjamem.
Še vedno TRDIM, da je z rednim ščetkanjem možno odstraniti oblogo po AB. Je pač treba redno umivati, če jih res veliko jemlje, tudi 3 krat na dan.

Moja hči je sladkarije non stop, saj so dandanašnji dejansko vsak dan na jedilniku, in odkar je dokaj samostojna (stara je 14 let) si jih umiva bolj na hojlari, enkrat ja, enkrat ne…. In ima fenomenalne zobe, vsakič ko gre k zobozdravnici, je ta pohvali. Do sedaj nima niti ene same plombe.

Jaz sem pa jedla kot otrok sladkarije na vsake kvatre, a na koncu OŠ imela polna usta še povrh črnih grdih kovinskih plomb. Pa sva iz istega “gnezda”….

REs so kot nekakšna popolna avreola te ženske, ki se z gnusobo sprašujejo, kakšne starše ima otrok s steklničnim kariesom, kot temu rečemo. Ja, groza, ne umivajo zob, pa smrdijo tudi? Popolna MON mati niti slučajno nima otroka s kariesom. Pa stkleničke tudi nima, čeprav jo do šole vleče.
Ko enkrat vidiš, da se začenja karies (črtice na mlečnih zobkih), je že prepozno. Čeprav takoj, tisti hip ukineš stekleničko (z mlekom, s sokom …), se bo karies razvil dalje Kar pa za izraščanje stalnih zob nima prav nobenega pomena, Tako da je jasno, da imaš lahko pri 30 letih krasne zobe, pri 6 letih pa si bil prava črna gniloba.
Pa ne o antiibotikih, to je samo rešilna bilka (kaj bi lahko povzročalo? joj, pa saj umivamo! Aja, toook antibiotiukov je pojedel, pa še zdravnik je prikimial). Če bi po antibiotikih dobro ščetkali zobe, potem ni antibiotika (dandanes), ki se predpisuje otrokom, ki bi uničil zobe. Izjava je samo evfemizem za starše.

Ne, ne, ne in še enkrat NE!!!

Vrstni red je ravno nasproten.
1. slaba higiena
2. geni
3. obiskovanje zobozdravnika

Jaz imam tri otroke, prvi ima konjsko sklenino, ki mu nobene sladkarije ne pridejo do živega. In se cel dan počasi nažira z njimi. (Vseeno je vitke postave, da ne bo kdo skočil v zrak, kako je zaradi zanemarjenosti debel).

Drugi je pri štirih začel dobijati karies. Šli smo k zobarju, se posvetovali in začeli delati na preventivi. Drugače ščetkali, ščetkali 3-4x dnevno in karies se je ustavil. Potem se je pri šestih letih pojavil karies med zobmi in smo morali uvesti še nitkanje. Zdaj nitkamo vsak dan. Hodimo na preglede k zobarju na tri mesece in karies na mlečnih zobkih napreduje minimalno, res minimalno. Samo toliko, da nas zobar opozori, kateri del zobkov zanemarjamo.Stalni zobje so brez kariesa in mislim, da bo otrok do takrat, ko bodo v kotu čeljusti izraščali stalni zobki, že razumel pomen zobne izrazite higiene.

Tretji otrok ima nek odpor do ščetkanja. Sicer ati in mami vztrajava, da je treba to početi redno in temeljito, ampak dete zateži.
Temu otroku se je začel delati karies pri starosti 1,5 let, predvsem na sprednjih zobkih. Takrat je še pil čaj po flaški. TAKOJ smo nehali s flaško (kljub nekajdnevnemu nočnemu tuljenju) in bolj temeljito ščetkali. Na sprednjih zobkih se je karies ustavil, pojavila pa se je na zadnjih. Sprijaznili smo se, da ima tudi ta otrok slabo sklenino in da bomo morali ščetkati večkrat dnevno.
Zdaj ima nekaj manjših luknjic v kotnih zobkih. Silne panike sicer ne zganjamo, ker so to res mlečni zobki, otroku pa pokažemo, da ima ˝črvive zobke˝, ker jih ne čistimo dovolj dolgo. In vsako luknjico tudi saniramo, čeprav ni ravno prijetno. Zdaj mu je že postalo jasno, da obstaja povezava med ščetkanjem, sladkarijami in črnimi zobki. Ko pridemo v trgovino, zahteva, da kupimo zdravo hrano in nič sladkarij. Star pa je manj kot 5 let.

No, to dete je bilo od prvega leta tudi največ na antibiotikih. Po 6-8x letno. Je kronični bolnik, več bolan kot zdrav.

Antibiotiki ne morejo biti vzrok za slabe zobe! To je samo izgovor. Če ti zdravnik ali zobozdravnik poda samo sum, da zdravilo škodi zobni sklenini, se pač po jemanju zdravila gre prati zobe. Kje je tu problem?? Tako, kot pač otroku, ki je občutljiv na sladkarije, greš prati zobe, če je jedel sladko. Izvzemam posebne primere, kjer antibiotik deluje sistemsko in uničuje zobe od znotraj. Ampak to so res izjemni primeri.

No, ni ravno tako, da mlečni zobje nimajo prav nobene vloge. In tudi ni res, da se ne da nič narediti, da bi se karies ustavil, ne pa, da pustiš, da ima otrok tako gnilobo v ustih. Saj še gristi ne more, na eni strani lahko samo mehke stvari, na drugi sploh ne more gristi, tako mi je povedal. Da ne govorimo o tem, kako zgleda. Meni se smili.

Imam sina starega tri leta in ima zgornje štiri zobke požrte od flaške in soka.Zobozdravnica mu jih je ves čas premazovala in tudi čistimo redno vse zobke, toda ti štirje zobki so črni in jih skoraj ni več. Če jih ne bi redno umivali bi najverjetneje imel sčasoma tudi ostale gnile , pa jih nima. 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} razlika med zgornjimi in spodnimi zobki, spodnji beli in dravi kot snega, zgornji katastrofalni. Vem da smo mi starši krivi ker smo mu pustili piti sok na flaško ampak sedaj poskušamo popraviti storjeno napako. Boli ga ne, pa tudi zobozdravnikov se ne boji. Zanima me če je morda kdo že slišal da v tujini baje otrokom gnile zobke odstranijo in jim vstavijo plasične vstavke, ki pri izraščanju stalnih potem avtomatsko odpadejo. Bistvo vsega je, da otrok lahko normalno je in da se karies ne širi na zdrave zobke. Ampak pri nas še nisem slišala da bi kdo to delal. Ima morda kdo te izkušnje?

mi nismo imeli nikoli flaske ali dude,pa pri letu in pol ze zmanjkuje dvojkic.jih redno umivamo z krtacko curaproks in pasto,tko da…ne vem,ne bi rekla da je zanemarjena.imam fanta ,ki je imel lepe bele mlecne zobke vse do sarosti 7 let.potem pa normalno stalni.

New Report

Close