Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zobni mostiček ali implantat?

Zobni mostiček ali implantat?

o, meni pa zelo. Glede na to, da poinvestiram 3500 eur iz lastnega žepa za nadstandard materiale, torej kvaliteto za naslednjih 30 let, mi ni vseeno niti glede barve novega zobovja ( da ni rumenkasto sivo, ampak ravno prav belo), kot tudi da nimam tistih “tipičnih ravnih klavirskih tipk ” v ustih, ki že na daleč zgledajo umetno, ampak malo nivelirano, kot je naravno.

Zobje so kar investicija, ampak je pa tudi pomembno da je vse tip top, ne samo funkcionalnost.
[/quote]

Nisva se razumeli. 🙂 Videz pri meni ni problem, ker je mostiček lepega videza, sem hotela reči. Seveda je videz še kako pomemben. Enako kot to, da je strokovno narejen.

Zakaj ti ne obesi mostička na predzadnjega? Je tudi ta že deformiran?
[/quote]

Pa ne propagirajte teh mostičkov, kot da je to nekaj za dobro jutro. Če bi jaz vedela, kakšne probleme lahko povzroči desetletja naprej, si ga nikoli ne bi dala montirat.

Kakšne probleme pa lahko povzroči? Meni je dal zobar noter dva zelo zelo dolga mostička – 5 zob na eni strani zgoraj, na drugi pa 4 – pa od tistega trenutka, ko mi ju je dal not, ni nobenih težav – kot bi bili to moji zobje. Prej pa sem imela vezilko – katastrofa – tisto jemanje ven in not …

Ti so dragi.

Z dlesnimi. To ni tvoj zob in nikoli ne veš, kakšno bo stanje dlesni okoli mostička čez 20 let. Pa ko je treba mostičke menjat, je to hud poseg v zobovje, ki lahko sproži domino efekt. Da ne govorim – daljši je mostiček, večja je verjetnost, da se bo začelo kaj kuhat spodaj in bo treba vse razbijat in dol dajat. Meni so ravno zdravili zob spodaj. Mostiček gre seveda dol. Pa vodni kamen se nabira, paradontoza … Ni, da ni. 🙁 Saj pravim, jaz imam to v ustih že 20 let pa mi je blazno žal. Počakala bi nekaj let, da so prišle ven luske, pa bi imela še vedno svoje zobe in zdrave dlesni.
In potem vidim, da dajejo 70-letnikom mostičke. Pa kdo je tukaj nor?

Govoriš o mostičku na svojih zobeh ali na implantatih?

Zruvali so mi spodnjo petko in mi je ravno včeraj zobozdravnica priporočila mostiček. Je rekla, da je implantat res ornk poseg, ki niti približno ni enostaven, in bi mi ga priporočala samo, če bi imela sosednja zoba popolnoma zdrava. Tako pa imam na štirki prevleko, na šestici pa plombo in je rekla, da bi se na na mojem mestu odločila za mostiček.

Zakaj ti ne obesi mostička na predzadnjega? Je tudi ta že deformiran?
[/quote]
Tudi predzadnjega ni, je zadaj malo večja luknja

Svojih. Če mene sprašuješ.

Petra ji je ime.
[/quote]

Hvala!
Moji je ime drugače.

Kot so povedali že predhodniki, je vsaka situacija individualna. Če se nadomešča zob in sta soseda že plombirana, ju je manj škoda za brušenje in je mostiček povsem ok izbira. Če sta pa soseda zdrava, ju je pa škoda brusiti, vsaj po moje. Vsako brušenje je tudi rahla travma in določeno število nosilcev v določenem času odmre, tudi če je vse narejeno, kot je treba. Mostiček bo čez nekaj let treba zamenjati, čez koliko je pa odvisno od mnogo faktorjev: od izdelave, tako v ordinaciji kot laboratoriju, seveda pa tudi od pacientovih faktorjev. Higiena pod mostičkom je nujno potrebna in je pomembna, tako da so mostički primerni za pacienta z visoko motivacijo. Je pa to res tudi za implantat. Brez higiene ne bo uspeha. Pod mostičkom lahko zdrav zob dobi karies ali odmre, kar oteži nadaljnjo oskrbo. Če je treba zadevo snemati, je treba most separirati ali sneti vse. Vstavitev implantata je pa kirurški poseg, torej na kontraindikacije vpliva tudi pacientovo splošno zdravstveno stanje. Po vsstavitvi implantata se naj bi zaradi osteointegracije počakalo vsaj 3 mesece, v zgornji čeljusti še dlje, ker je kost drugačna. Kar je prej obremenjeno, je tvegano, saj implantat še ni zadosti zasidran v kost. Velika je pogostost vnetja dlesni ob implantatu, najhujši zaplet je pa perimplantitis, kar pomeni izgubo kosti okoli implantata, pogosto implantat pokuka ven, reševanje je pa precej zapleteno. Finančno je pa to podoben zalogaj: implantat s krono ali mostiček iz nadstandardnih maaterialov. Če ne manjkajo vsaj trije zobje, zavarovalnica ne krije stroška členov, niti iz standardnih materialov ne.


Ne klati neumnosti, sama sem šla na Hrvaško in zrihtala brez problemov za polovičen denar. Ura in pol iz Ljubljane, pa res ni problem. Sem več kot zadovoljna.

New Report

Close