Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zoom objektiv za pametni telefon

Zoom objektiv za pametni telefon


A bejž no, kje si pa to pobral? Ni redkost da gre za fotomontažo, ni pa redkost, da se zvezde in luna fotografirajo realno in dobiš resnično čudovite posnetke, zadošča že objektiv 300mm na crop senzorju, celo z 200 se da in naredit izrez. Seveda je pa tu pomembna pravilna izbira zaslonke, ISO vrednost in časa, da ne dobiš razmazane packarije.
[/quote]

Kje da sem pobral? Recimo, da sem se tudi jaz, tako kot ti, rodil že pameten.

Bi prav rad videl kakšno tvojo sliko, pa magari z canonovim 70-200L, ki bi brez montaže izgledala naprimer takole: https://www.google.si/search?q=moon&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwixvrrZwtbVAhVLHxoKHQDPC_MQsAQIMw&biw=1920&bih=915#imgrc=mLMZQavK_dHW6M:

______________________


A bejž no, kje si pa to pobral? Ni redkost da gre za fotomontažo, ni pa redkost, da se zvezde in luna fotografirajo realno in dobiš resnično čudovite posnetke, zadošča že objektiv 300mm na crop senzorju, celo z 200 se da in naredit izrez. Seveda je pa tu pomembna pravilna izbira zaslonke, ISO vrednost in časa, da ne dobiš razmazane packarije.
[/quote]

Kje da sem pobral? Recimo, da sem se tudi jaz, tako kot ti, rodil že pameten.

Bi prav rad videl kakšno tvojo sliko, pa magari z canonovim 70-200L, ki bi brez montaže izgledala naprimer takole: https://www.google.si/search?q=moon&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwixvrrZwtbVAhVLHxoKHQDPC_MQsAQIMw&biw=1920&bih=915#imgrc=mLMZQavK_dHW6M:
[/quote]No, naj te potolažim, s 70-200 L, ki je res da najostrejši objektiv v zom seriji canona ni moč dobit kae povečave. Kar pa zadeva same fotografije, ja ni noben problem, tovrstne fotografije so se posnele mnogo pred digitalno dobo na film in se izdelale, le pravilno ovetlitev moraš izbrat. Evo, sicer nič primerljivega z neko vrhunskostjo, ki si jo ti prilepil, ampak popolnoam brez montaže in korekcije posneto mimogrede iz roke brez stabilizatorja s pribl. 100 milimetri, ker mi je pač bilo všeč. Le ovetlitev mora bit pravilna in prav izbira časa, ki je zelo pomembna pri nočnih posnetkih, celo bolj kot zaslonka.

[img]http://shrani.si/f/1K/wY/32JpaGqH/img82.jpg[/img]

trolaj sebe kot popolnega bedaka, drugi to nismo….

https://mspoweruser.com/lumia-950-review/
[/quote]

Še enkrat ponavljam tebe in polarnega. Pokažita kaj je za vaše pojme kvalitetna fotografija. Primer želim.
[/quote]

To je samo v njunih glavah. Tja pa boljš, da ne greš gledat. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kje da sem pobral? Recimo, da sem se tudi jaz, tako kot ti, rodil že pameten.

Bi prav rad videl kakšno tvojo sliko, pa magari z canonovim 70-200L, ki bi brez montaže izgledala naprimer takole: https://www.google.si/search?q=moon&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwixvrrZwtbVAhVLHxoKHQDPC_MQsAQIMw&biw=1920&bih=915#imgrc=mLMZQavK_dHW6M:
[/quote]No, naj te potolažim, s 70-200 L, ki je res da najostrejši objektiv v zom seriji canona ni moč dobit kae povečave. Kar pa zadeva same fotografije, ja ni noben problem, tovrstne fotografije so se posnele mnogo pred digitalno dobo na film in se izdelale, le pravilno ovetlitev moraš izbrat. Evo, sicer nič primerljivega z neko vrhunskostjo, ki si jo ti prilepil, ampak popolnoam brez montaže in korekcije posneto mimogrede iz roke brez stabilizatorja s pribl. 100 milimetri, ker mi je pač bilo všeč. Le ovetlitev mora bit pravilna in prav izbira časa, ki je zelo pomembna pri nočnih posnetkih, celo bolj kot zaslonka.

[img]http://shrani.si/f/1K/wY/32JpaGqH/img82.jpg[/img]
[/quote]

Sory, samo tole bi se pa tud s telefonom in tem adapterjem, o katerem bi naj bilo govora, dalo naredit.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

No, naj te potolažim, s 70-200 L, ki je res da najostrejši objektiv v zom seriji canona ni moč dobit kae povečave. Kar pa zadeva same fotografije, ja ni noben problem, tovrstne fotografije so se posnele mnogo pred digitalno dobo na film in se izdelale, le pravilno ovetlitev moraš izbrat. Evo, sicer nič primerljivega z neko vrhunskostjo, ki si jo ti prilepil, ampak popolnoam brez montaže in korekcije posneto mimogrede iz roke brez stabilizatorja s pribl. 100 milimetri, ker mi je pač bilo všeč. Le ovetlitev mora bit pravilna in prav izbira časa, ki je zelo pomembna pri nočnih posnetkih, celo bolj kot zaslonka.

[img]http://shrani.si/f/1K/wY/32JpaGqH/img82.jpg[/img]
[/quote]

Sory, samo tole bi se pa tud s telefonom in tem adapterjem, o katerem bi naj bilo govora, dalo naredit.
[/quote]
No, pa naredi in pokaži. Nikakor ne, niti približno, le nostero parazmazano packarijo s prežgano luno. ali pa luno normalno in vse črno okoli brez detajlev. Adapter je pa taka neuporabna bedarija, da bolj ne more bit. Ampak bedaki boste pač kupovali.

Nečesa niste sposobni, še barv in detajlev ne sliki ne vidite, pa bi se šli fotografe, preskočili pa vse osnove osnovnega pozanvanja svetlobe, leč, kompozicije…eh

Sory, samo tole bi se pa tud s telefonom in tem adapterjem, o katerem bi naj bilo govora, dalo naredit.
[/quote]
No, pa naredi in pokaži. Nikakor ne, niti približno, le nostero parazmazano packarijo s prežgano luno. ali pa luno normalno in vse črno okoli brez detajlev. Adapter je pa taka neuporabna bedarija, da bolj ne more bit. Ampak bedaki boste pač kupovali.

Nečesa niste sposobni, še barv in detajlev ne sliki ne vidite, pa bi se šli fotografe, preskočili pa vse osnove osnovnega pozanvanja svetlobe, leč, kompozicije…eh
[/quote]

Ja pa saj je tvoja tudi prežgana. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


No, pa naredi in pokaži. Nikakor ne, niti približno, le nostero parazmazano packarijo s prežgano luno. ali pa luno normalno in vse črno okoli brez detajlev. Adapter je pa taka neuporabna bedarija, da bolj ne more bit. Ampak bedaki boste pač kupovali.

Nečesa niste sposobni, še barv in detajlev ne sliki ne vidite, pa bi se šli fotografe, preskočili pa vse osnove osnovnega pozanvanja svetlobe, leč, kompozicije…eh
[/quote]

Ja pa saj je tvoja tudi prežgana. 🙂
[/quote]Jp, za čoravo tele je vse kar boš napisalo. 🙂 Bom počakla na tvojo sliko s telefončka, če ga imaš, aparat praviš da je crknil že dolgo nazaj, za drugega rabljenega ni, ker nič ne delaš in so psihiatri krivi, kot tu stalno pišeš. 🙂

Ne vem akko potrebo iamte z zavajnjem., če nekdo sprašuje, ko ne poznate niti ene osnove in mislite, da jih lahko preskočite in nikkor niste pripravljeni nič prebrat in se naučit.

Glej, jaz že v štartu napisal, da take lune dobiš s tem čip adapterjem, kot jo tam oglašujejo. Prej tako, kot si jo ti prikazal kot neko umetnino. Imaš pač poseben okus, očitno. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

No, naj te potolažim, s 70-200 L, ki je res da najostrejši objektiv v zom seriji canona ni moč dobit kae povečave. Kar pa zadeva same fotografije, ja ni noben problem, tovrstne fotografije so se posnele mnogo pred digitalno dobo na film in se izdelale, le pravilno ovetlitev moraš izbrat. Evo, sicer nič primerljivega z neko vrhunskostjo, ki si jo ti prilepil, ampak popolnoam brez montaže in korekcije posneto mimogrede iz roke brez stabilizatorja s pribl. 100 milimetri, ker mi je pač bilo všeč. Le ovetlitev mora bit pravilna in prav izbira časa, ki je zelo pomembna pri nočnih posnetkih, celo bolj kot zaslonka.

[img]http://shrani.si/f/1K/wY/32JpaGqH/img82.jpg[/img]
[/quote]

Sory, samo tole bi se pa tud s telefonom in tem adapterjem, o katerem bi naj bilo govora, dalo naredit.
[/quote]

No upam da je samo dober trol ta polarni ampak verjetno ni. To je kriminal, da s tako opremo posnameš takšno fotko, ki ga bi bilo potrebno kaznovat s 5 let zapora.

Ajde, edin če je tebi umetnost to, da uničiš osnovna pravila fotografije, pol ajde 2 leti zapora :))))

Da se jaz pristavim svoj loncek. Veliko hidim v gore in mi je vcasih kar hudo, ko vidim tisti lep soncni vzhod, zival, rastlino,fenomenalni razgled moj aparat( telefon, ali navadni) pa slika zmazek. Kaj mi kot zacetnici priporocate- pa da ne bo 10 kg imel samo aparat. Hvala

Povej s čim slikaš sedaj in koliko si pripravljena odštet za novo opremo?

Leta fotografiranja nimajo nobene zveze z znanjem le-te. No, torej, če slikaš že 30 let verjetno si naredil kakšno fotko, lahko pokažeš da vidim?
[/quote]
Kja bi ti gledalo, če tistih osnov ne poznaš, ki se jih danes vsak nauči v osnovni šoli? Sem pa že prilepl kar nekaj slik na forum in to ne z namenom dokazovanja popolnim teletom, ampak ker me je kdo prosil za sliko česa li pa, da je šlo za kaj vezanega na tisti čas, bodisi letni ali kakorkoli.

Lahko pa vseeno dam tvoj portret, ki sem ga posnel za hčerko v živalskem vrtu, da je imela vse živali, ki se tam nahajajo.:-)
[img]http://shrani.si/f/1q/13U/2UCKN3d5/forum06.jpg[/img]
[/quote]

HAHAHAHAH NE SE JEB*T!!! Tako sliko ti naredi 5 let star telefon.

Kje da sem pobral? Recimo, da sem se tudi jaz, tako kot ti, rodil že pameten.

Bi prav rad videl kakšno tvojo sliko, pa magari z canonovim 70-200L, ki bi brez montaže izgledala naprimer takole: https://www.google.si/search?q=moon&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwixvrrZwtbVAhVLHxoKHQDPC_MQsAQIMw&biw=1920&bih=915#imgrc=mLMZQavK_dHW6M:
[/quote]No, naj te potolažim, s 70-200 L, ki je res da najostrejši objektiv v zom seriji canona ni moč dobit kae povečave. Kar pa zadeva same fotografije, ja ni noben problem, tovrstne fotografije so se posnele mnogo pred digitalno dobo na film in se izdelale, le pravilno ovetlitev moraš izbrat. Evo, sicer nič primerljivega z neko vrhunskostjo, ki si jo ti prilepil, ampak popolnoam brez montaže in korekcije posneto mimogrede iz roke brez stabilizatorja s pribl. 100 milimetri, ker mi je pač bilo všeč. Le ovetlitev mora bit pravilna in prav izbira časa, ki je zelo pomembna pri nočnih posnetkih, celo bolj kot zaslonka.

[img]http://shrani.si/f/1K/wY/32JpaGqH/img82.jpg[/img]
[/quote]

Ta slika bi bila zame čista blamaža. Da mi plačajo, jo ne bi pokazal nikomur. Niti sebi ne. Bi letela že na CF kartici v delete.
Pravzaprav, na tej sliki je sprejemljiv samo okvir, pa še ta je grd.

Običajno me vskaka slika malo asociira na nek dogodek. In tudi tale me je. Ko sem jo zagledal, sem se v trenutku spomnil zadnjega vojaškega poziva na orožne vaje. Skratka, grda je kot vojaški poziv.

______________________

odvisno od budgeta, za take zadeve mogoče brezzrcalnik, majhen, lahek, z izmenljivimi objektivi.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

No, naj te potolažim, s 70-200 L, ki je res da najostrejši objektiv v zom seriji canona ni moč dobit kae povečave. Kar pa zadeva same fotografije, ja ni noben problem, tovrstne fotografije so se posnele mnogo pred digitalno dobo na film in se izdelale, le pravilno ovetlitev moraš izbrat. Evo, sicer nič primerljivega z neko vrhunskostjo, ki si jo ti prilepil, ampak popolnoam brez montaže in korekcije posneto mimogrede iz roke brez stabilizatorja s pribl. 100 milimetri, ker mi je pač bilo všeč. Le ovetlitev mora bit pravilna in prav izbira časa, ki je zelo pomembna pri nočnih posnetkih, celo bolj kot zaslonka.

[img]http://shrani.si/f/1K/wY/32JpaGqH/img82.jpg[/img]
[/quote]

Ta slika bi bila zame čista blamaža. Da mi plačajo, jo ne bi pokazal nikomur. Niti sebi ne. Bi letela že na CF kartici v delete.
Pravzaprav, na tej sliki je sprejemljiv samo okvir, pa še ta je grd.

Običajno me vskaka slika malo asociira na nek dogodek. In tudi tale me je. Ko sem jo zagledal, sem se v trenutku spomnil zadnjega vojaškega poziva na orožne vaje. Skratka, grda je kot vojaški poziv.
[/quote]

Tista opica je še večja bruka. Fokus na steni, opica pa meglena kot bi imela Parkinsonovo.


Kot tije že Gunnar povedal, brezrcalni aparati so primerni za resnejšo in kvalitetno fotografijo, so manjši od DSLR, vseeno pa lahko menjaš objektive, če kasneje katerega dokupiš in imaš potrebo po tem. Najbolj se nekakko izlkažeta Olxmpus in Sony. Seveda je pa tak aparat od 500 eur naprej, če hočeš neko kvaliteto.

Primer:

[img]https://www.mojpaket.si/content/images/thumbs/005/0051720_digitalni-brezzrcalni-fotoaparat-olympus-om-d-e-m10-14-42-ez40-150srebrne-barve-v207024se010_550.jpeg[/img]

Olympus, popravljam.

Hvala za koristne nasvete ;). Si bom vzela cas in se posvetovala s kaksnim profesionalnim trgovcem. Pred leti sem imela cannon 350 ( sem ga podarila naprej) ker mi je bil prevelik Imeti aparat okoli vratu in “viseti v steni ni prav precec pametno- se slabi je dajati nahrbtnik gor in dol, da si lahko vzames ven aparat. Zelim si samo nekaj prirocnega in kvalitetnega ( zelim si le kvalitetne slike brez retusiranja in ostalih dopolnil). Hvala 😉

New Report

Close