Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zračenje stanovanja

Zračenje stanovanja


Ne samo rodilnik pri zanikanju, tudi hudobije je polna, ker ne zrači!!![/quote]

Ja rodilnik me malce j… Pa tako kot ostale tudi 7. sklon.
Hudobije pa res nimam v sebi. Tečna sem pa res, ker nekateri kar na hodnik zračijo. Potem pa vse smrdi po čebuli, švicu in bog ve čemu.
Saj se tolažim, da je tudi to dobro za sinuse, samo mi je prej na živce udarlo 🙁

Odgovor je DA; vsi. Od prvega dneva doma. Pa je prva rojena januarja. Če verjames ali ne, smo imeli ze v porodnisnici odprta okna na kip, zjutraj so jih pa sestre odpirale na polno.

Ena malenkost. Zivimo v bloku, v zgornjem nadstropju, imamo dokaj novo streho. V spalnicah radiator ni odprt tudi cez dan.

Okno se zvecer odpre na stezaj. Spat gremo pa potem glede na temperaturo zunaj ali na minimalen kip (imamo pac opcijo 5 stopenj) ali pa poleti z nastrezaj odprtim oknom. Vsi imamo pac kovtre, puhaste, ampak smo vsi bolj vroce sorte in nas ne zebe. Prva dojecica, ki je rojena januarja, je imela na zacetku spalno vreco, drugi dve sta rojeni pozno spomladi, pa sta bili kar brez. Previjali smo jih pa v drugi sobi, kjer je bilo toplo. Tam sem ponoci tudi dojila.Najmlajsa spi v veliki postelji ze od dveh let in pol. In se pokrije sama. Grem ponoci pogledat, pa je vedno pokrita, taveliki pa sploh.[/quote]

Zdaj razumem.Ker ste v bloku.V hiši tega ne bi delali.

Sama si ne predstavljam, da bi imela v hiši ponoči odprto okno.Ker bi pihalo na mene, pa v hladnem zraku bi si takoj prehladila pljuča.[/quote]

Pljuča si prehladiš od virusov, ne od svežega zraka. Pa kje pobirate take.
Jaz sem v hiši in ponoči spimo ob oknih na kip.


Ne samo rodilnik pri zanikanju, tudi hudobije je polna, ker ne zrači!!![/quote]

Ja rodilnik me malce j… Pa tako kot ostale tudi 7. sklon.
Hudobije pa res nimam v sebi. Tečna sem pa res, ker nekateri kar na hodnik zračijo. Potem pa vse smrdi po čebuli, švicu in bog ve čemu.
Saj se tolažim, da je tudi to dobro za sinuse, samo mi je prej na živce udarlo :([/quote]

No, smo si pač različni. Jaz res pogosto zračim, ker ne prenesem postanega zraka. In ja, pogosto kje na obisku težko zdržim, ker je enostavno “pregost” zrak.
Ne moreš pa zdaj tukaj v drugi osebi množine napadati ves svet, kao, samo jaz zračim, pa noben drug, ker to enostavno ni res. Je pa pozimi verjetno težko ujeti ravno tisti moment, ko sosedje za deset minut odprejo okna, sploh če imaš ti stanovanje na drugi strani. A se strinjaš?

pljuča so pri občutljivih osebah lahko nagnjena k sluzenju,kar povzroči vse kar hočeš:umazan zrak,suh zrak,hladen zrak,pretopel zrak,razni deo in osveževalci prostorov,hlapi barv,bencina,razredčil,dim,pršice,živalska dlaka,pelod,…
In posledica?
KAŠELJ!,Astma,bronhitis,pljučnica,vse kar se spomniš še dodaj…
In ja,”prehlajena” pljuča niso samo od virusov…!
lp

Ja rodilnik me malce j… Pa tako kot ostale tudi 7. sklon.
Hudobije pa res nimam v sebi. Tečna sem pa res, ker nekateri kar na hodnik zračijo. Potem pa vse smrdi po čebuli, švicu in bog ve čemu.
Saj se tolažim, da je tudi to dobro za sinuse, samo mi je prej na živce udarlo :([/quote]

No, smo si pač različni. Jaz res pogosto zračim, ker ne prenesem postanega zraka. In ja, pogosto kje na obisku težko zdržim, ker je enostavno “pregost” zrak.
Ne moreš pa zdaj tukaj v drugi osebi množine napadati ves svet, kao, samo jaz zračim, pa noben drug, ker to enostavno ni res. Je pa pozimi verjetno težko ujeti ravno tisti moment, ko sosedje za deset minut odprejo okna, sploh če imaš ti stanovanje na drugi strani. A se strinjaš?[/quote]

Ni bilo tako mišljeno, no! 🙂 Vem, da nekateri zračite .). Ampak ne vsi :(.

pozimi se zrači s prepihom za 5 minut nekajkrat na dan in to je to … če se sicer stanovanja ogrevajo normalno (cca 20°C podnevi) ni nobenega toplega in postanega zraka notri.

pri nas je zvečer 18°C brez odprtega okna in to je več kot primerna temperatura za spanje.

tudi strokovnjaki ne priporočajo pretirano hladnih prostorov za spanje oz. nihanje temperatur tekom dneva v prostorih ni najbolj priporočljivo …. tako ne poleti, kot tudi ne pozimi.

da o stroških ogrevanja pri odprtih oknih sploh ne govorimo …

Zračimo tudi pozimi ;). Pa ne na kip. To ni zračenje.

Zjutraj odprem za 15-20 min okna na stežaj, v kuhinji in dnevni tudi parkrat čez dan za nekaj minut in,seveda,zvečer za 15 min. V spalnici imamo radiatorje zaprte. Pri odprtih /priprtih/ oknih spimo, dokler ni ponoči zunanja temperatura nižja od +5.

Zakaj sploh imaš radiator odprt? Ker je to čista potrata, saj se ti stene čez noč ohladijo in jih potem ogrevaš čez dan.
Kako pa kaj sosedje in njihove peči v katere zmečejo vse po vrsti – verjetno imaš celo noč sveži zrak in ni ga bolje, če je zraven še megla.

Ampak resno, ti res to počneš?[/quote]

Vemo, da je to potrata, pa vseeno … jaz ne morem spati, če nimam dovolj svežega zraka, okno na kip je premalo.
Letos še ni bilo noči, ko bi se spalo pri zaprtem oknu, ni bilo toliko mrzlo. Le ko pride do nekje -20, je okno zaprto (zaradi radiatorjev in ventilov), odpremo/pripremo pa vrata po celotni hiši, ki jo zvečer konkretno prezračimo.

Tisti sosedi, ki kurijo kako drugače kot pa na plin/nafto/pelete, ob enajstih zvečer ali pa treh zjutraj ne kurijo, megle imamo pa pri nas na srečo relativno malo :)[/quote]

No, zdaj si priznala, da je to tudi potrata.Pri nas tega pač ne delamo.
Smo v hiši, kjer jo je treba vzdrževati, urejati, hiša pa je tudi dovolj zračna.

Pa še za ENO O PLJUČIH…

Sama vem, kaj mi paše in kaj ne.Dovolj dolgo sem na svetu, da se dobro poznam.
In če pravim, da bi mi spanje ob odprtem oknu škodovalo, potem je res.
Sem pač poskusila in so me zjutraj bolela pljuča od hladnega zraka.

Nismo vsi enaki in moje telo pač reagira drugače kot tvoje.

če smo podhlajeni, se pravi, da je temperatura sluznic nižja od normalne telesne temperature, takrat je to raj za viruse in se le-ti veselo namnožijo in napadejo sluznice pa se prehladimo

tako da se lahko prehladimo, če “ozebemo”

Vemo, da je to potrata, pa vseeno … jaz ne morem spati, če nimam dovolj svežega zraka, okno na kip je premalo.
Letos še ni bilo noči, ko bi se spalo pri zaprtem oknu, ni bilo toliko mrzlo. Le ko pride do nekje -20, je okno zaprto (zaradi radiatorjev in ventilov), odpremo/pripremo pa vrata po celotni hiši, ki jo zvečer konkretno prezračimo.

Tisti sosedi, ki kurijo kako drugače kot pa na plin/nafto/pelete, ob enajstih zvečer ali pa treh zjutraj ne kurijo, megle imamo pa pri nas na srečo relativno malo :)[/quote]

No, zdaj si priznala, da je to tudi potrata.Pri nas tega pač ne delamo.
Smo v hiši, kjer jo je treba vzdrževati, urejati, hiša pa je tudi dovolj zračna.

Pa še za ENO O PLJUČIH…

Sama vem, kaj mi paše in kaj ne.Dovolj dolgo sem na svetu, da se dobro poznam.
In če pravim, da bi mi spanje ob odprtem oknu škodovalo, potem je res.
Sem pač poskusila in so me zjutraj bolela pljuča od hladnega zraka.

Nismo vsi enaki in moje telo pač reagira drugače kot tvoje.[/quote]

Nikoli nisem trdila, da to ni potrata in če bi šla brati moje stare odgovore, bi vedela, da sem večkrat napisala, da se zavedamo, da je to potratno, ampak vseeno delamo tako.


Ne samo rodilnik pri zanikanju, tudi hudobije je polna, ker ne zrači!!![/quote]

Ja rodilnik me malce j… Pa tako kot ostale tudi 7. sklon.
Hudobije pa res nimam v sebi. Tečna sem pa res, ker nekateri kar na hodnik zračijo. Potem pa vse smrdi po čebuli, švicu in bog ve čemu.
Saj se tolažim, da je tudi to dobro za sinuse, samo mi je prej na živce udarlo :([/quote]

In kateri je po tvojem sedmi sklon? Slovenščina ga nima!!!

Ja rodilnik me malce j… Pa tako kot ostale tudi 7. sklon.
Hudobije pa res nimam v sebi. Tečna sem pa res, ker nekateri kar na hodnik zračijo. Potem pa vse smrdi po čebuli, švicu in bog ve čemu.
Saj se tolažim, da je tudi to dobro za sinuse, samo mi je prej na živce udarlo :([/quote]

In kateri je po tvojem sedmi sklon? Slovenščina ga nima!!![/quote]

Že nekaj časa imamo 3 dodatne sklone…

7. sklon KORUPTIVNIK – po njem se vprašamo: komu in koliko?
8. sklon GROZILNIK – po njem se vprašamo: koga in kako?
9. sklon KRIMINALNIK – po njem se ne vprašamo.

Zdaj razumem.Ker ste v bloku.V hiši tega ne bi delali.

Sama si ne predstavljam, da bi imela v hiši ponoči odprto okno.Ker bi pihalo na mene, pa v hladnem zraku bi si takoj prehladila pljuča.[/quote]

Pljuča si prehladiš od virusov, ne od svežega zraka. Pa kje pobirate take.
Jaz sem v hiši in ponoči spimo ob oknih na kip.[/quote]

Najprej se malo izobrazbi, potem se pa repenči tule. Seveda se prehladimo zaradi mraza, ker pri podhlajenem telesu virusi lažje vdrejo not!

Če pa je zunaj mrzlo in vlažno, je nosna sluznica slabše prekrvavljena in lokalni imunski sistem oslabljen. Virusi prehlada, imenovani tudi rinovirusi, imajo v takšnih pogojih lahko delo. Vdrejo v nosno sluznico, se tam usidrajo in nato zelo hitro razmnožujejo. Takšna virusna okužba lahko hitro povzroči vnetje zgornjih dihalnih poti.

Zato nehajte blejat, da kako je prehlad virusen. Ja, seveda je – a zakaj virusi pridejo not v telo, je pa druga zgodba. In JA, ima zveze s tem, da ti je mrzlo.

Sploh ko spimo in se ne gibljemo, se telo zelo močno ohlaja, poleg tega dihate mrzel zrak. Ste vabeča jama za viruse. Če imate srečo, da ne zbolevate, ne lapajte tule, da kako mraz in prehlad zveze nimata, ker TO PAČ NE DRŽI.

Sploh je pa do skrajnosti butast ta slovenceljski ego trip, ko ena koza tekmuje z drugo, katera preživi v bolj sibirskih razmerah. Podobno tistemu, kdo preživi z manj denarja. Ego trip skromnih hlapcev pač. Bolj jih bičaš, bolj so ponosni nase, da koliko zdržijo. In pri tem se sploh ne zavedajo, kako butasta kolektivna hipnoza je to. Samo da je čim bolj za*jebano vse skupaj in slovenček blesti. In si nadene medaljo. Ja, za svoj hladen, trd, omejen, ozek, zaprt um. Itak, zato tudi rabi sibirske razmere – ker ima sibirijo v sebi.

Pa kva a ste vi vsi res cele dneve doma da mate cajt parkrat na dan zračit. Mi hodimo med tednom domov skoraj sam spat in nimam vole ne potrebe pri 200 kvadratih stannvanjske povrsine delati pozimi prepiha. Aja saj tudi ni potrebe ker imamo prezračevalni sistem. Tisti, ki pa se cele dneve gnetete spite in kuhate v istem prostoru pa verjamem da je gost in smrdeč zrak.

Prezračiti je treba,tudi če ne smrdi. Ne vem, če je težko, ko prideš domov za nekaj časa odpret okna ?

Mi imamo prisilno prezračevanje in odpiramo okna samo tedaj, ko jih čistimo.

Prezračiti je treba,tudi če ne smrdi. Ne vem, če je težko, ko prideš domov za nekaj časa odpret okna ?[/quote]

Ne mores, ker mocno zaudarja po kurjenju, edino ce si doma ze ob 14ih. Jest sem ob 18.00 in ne gre.

Vecinoma zracim takoj zjutraj, ko vstanem.

dobro tole!

Zračim vsak dan brez izjeme. Poleti vse odprto cele dneve in noči, pozimi pol ure zjutraj in pol zvečer, vmes če je lepo vreme drugače ne. Jesen in pomlad nekaj vmes odvisno od vremena. Pri tašči poleti vse zaprto ker je vroče, ponoči sp pa komarji. Pozimi pa da toplota ne gre ven. Smrada se ne voha dobesedno kot da bi vstopil notri in bi smrdelo v stanovanju. To res ne. Ampak če ostanem doma pa prideta hči in mož od njih iz obiska…zavoham ju ko stopita čez vrata. In cote gredo vedno brez izjeme za prat od gat do bunde ker to je tak smrad da se mi obrača. In takoj oba pod tuš ker se voha na kilometer. Ne znam razložit točno ta vonj…nekaj po kuhi in nekaj po vlagi…v glavnem tako nagravžno da če ne operem cot takoj se dejansko vohajo iz koša za perilo in mi smrdi cela kopalnica. Imajo pa pozimi toliko vlage da jim teče iz šip na oknih. Meni je to res….odvratno do amena…nerada hodim tja, za mojadva mi pa tudi ni čisto vseeno ker potem moram prat še bunde in vse, ampak ajde, se preživi 🙂 Je pa zanimivo da ko vstopiš v prostor pa nima nič vonja oziroma ne smrdi. Kakorkoli jaz ne morem normalno niti dihat če ni prezračeno, mojadva isto, crknem v spalnici da ni prej prezračeno. Saj niti spat ne more človek brez kisika. Zame je zracenje res pomembno, dokler ni prezračeno sem zjutraj prav živčna. Potem se takoj lepše zadih ko pride notri svež zrak. Ne razumem ljudi kako zdržijo v takem. Pa ajde smrad manje više, mene bolj zanima kako lahko sploh dihajo in živijo v takem??

Zračim, da vlago spravim ven. Za ene 20 min na ful odprto, včasih vsak dan, včasih vsaj tretji dan, odvisno od vlage zuni in vlage notri. Po tuširanju pa vedno, ker takrat se vedno splača.

Za zračenje je dovolj, če vsak dan za pet minut odpreš vsa okna in vrata, da narediš prepih.
Večurno ali celonočno zračenje pa je metanje denarja skozi okno.

Velja za zimski čas.

Popolnoma se strinjam!

Če bi bila jaz Topsy, me dec vrže skozi okno.Pa še prav bi imel.

Popolnoma se strinjam!

Če bi bila jaz Topsy, me dec vrže skozi okno.Pa še prav bi imel.[/quote]

Imamo komarnike 🙂 Pa tudi njemu pae hladen zrak

New Report

Close