Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ZRZS usposabljanje

ZRZS usposabljanje

Zanima me, čemu ljudje z veseljem sprejmete usposabljanje na delovnem mestu, ki vam ga zavod plača cca 1 euro na uro in potne stroške menda, traja 3 mesece, da potem že v naprej veste da ne boste delali tam, ker so vam povedali da nimate šans za redno službo že na prvem srečanju ampak da boste nadomeščali dopuste itd…. celo poletje.
Zakaj vzamete tako ponudbo? Se ne cenite dovolj?
Zakaj so to sprejeli, to so ljudje, katerim se brezposelnost ne reši iti za en dan?

Ve morda kdo, če v Avstriji in Nemčiji ali ostali EU počnejo enako z izobraženimi ljudmi? Kaj ima brezposeln od tega, da privoli v tako bedarijo? Kaj so prednosti in slabosti? Hvala za mnenja….

Dajmo malo debatirat o tem…

ker dobijo vsaj 3mesece dela in delovne dobe. Plačilo pa naj bi bilo 3€ na uro. Malo, bolje pa vseeno kot nič.

Tri mesece dela, recimo. Tri mesece prejema nek dohodek, kakršen koli že je, je več, kot DSP. Tri mesece je med ljudmi, ne doma. Mogoče se pa čez tri mesece vseeno pokaže možnost za zaposlitev, kaj pa veš.

nova
Uredništvo priporoča

To so trije meseci izkušenj, kar je zanekoga, ki je direkt iz šole zelo dobrodošlo, pa tudi za nekoga, ki je več let brez službe, da obnovi znanje.

No, če imaš socialno pomoč si plačan 1.5/h 🙂

Kaj resno?
Tu pri nas imamo par takih. Pa je bilo rečeno, da jim podpora ostane in da dobijo 3€ na uro. To o plačilu je s strani šefa, ne s strani teh kandidatov tako, da je zelo možno, da vse to ne drži.
So pa vsi na podpori, ker je itak pogoj, da je to prva zaposlitev.
To so tisti, ki jih ne preživljajo starši ali partner, tako, da vzamejo vse, kjer je možno kaj zaslužiti in dobiti izkušnje.

Za vsako izobraževanje, ki sem se ga lahko udeležila, sem zavodu za zaposlovanje hvaležna. Na teh izobraževanjih se brezposelnemu povrne zaupanje, vrednost, izpolni določen cilj, ter pridobi novo znanje.
Z dodatnim izobraževanjem sem pridobila nov poklic, nižji od predhodne izobrazbe.
Delo sem opravljala z veseljem, ugajala mi je sprememba. Po parih letih sem želela več in v tej smeri napredovati.
Svoje cilje sem uresničila v tujini. Delo, ki ga opravljam danes je skupek znanja študija in neformalnega izobraževanja, tako doma, kot v tujini.

Urna postavka pri usposabljanju je 3€ na uro, prejemniki nadomestila (ki jim ostane) pa 1,5€ na uro + vsi povračilo prevoza na delo.

Pod nadomestilo misliš socialno podporo?
Koliko pa nanese podpora?

Pod nadomestilo misliš socialno podporo?
Koliko pa nanese podpora?[/quote]

Ne, nadomestilo za brezposelnost, ki ga prejemajo prav tako na Zavodu za zaposlovanje.

Pod nadomestilo misliš socialno podporo?
Koliko pa nanese podpora?[/quote]

Ne, nadomestilo za brezposelnost, ki ga prejemajo prav tako na Zavodu za zaposlovanje.[/quote]

Kako?
Na to usposabljanje, se lahko prijavijo taki, ki še niso bili nikoli zaposleni in so stari manj kot 30. Taki ne morejo dobivati drugega kot podpore s strani CSD.
Razen, če je še kako usposabljanje, ki je tudi za starejše.
Pri nas imamo te 3mesečne usposabljance, ampak je bil pogoj Zavoda, da so manj kot 30 in da prej niso bili zaposleni.

Ne, nadomestilo za brezposelnost, ki ga prejemajo prav tako na Zavodu za zaposlovanje.[/quote]

Kako?
Na to usposabljanje, se lahko prijavijo taki, ki še niso bili nikoli zaposleni in so stari manj kot 30. Taki ne morejo dobivati drugega kot podpore s strani CSD.
Razen, če je še kako usposabljanje, ki je tudi za starejše.
Pri nas imamo te 3mesečne usposabljance, ampak je bil pogoj Zavoda, da so manj kot 30 in da prej niso bili zaposleni.[/quote]

Imaš dva programa usposabljanj; Usposabljanje – mladi https://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitve/programi/usposabljanje_in_izobrazevanje/usposabljanje-na-delovnem-mestu-mladi in pa Usposabljanje na delovnem mestu https://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitve/programi/usposabljanje_in_izobrazevanje/usposabljanje-na-delovnem-mestu

Kako?
Na to usposabljanje, se lahko prijavijo taki, ki še niso bili nikoli zaposleni in so stari manj kot 30. Taki ne morejo dobivati drugega kot podpore s strani CSD.
Razen, če je še kako usposabljanje, ki je tudi za starejše.
Pri nas imamo te 3mesečne usposabljance, ampak je bil pogoj Zavoda, da so manj kot 30 in da prej niso bili zaposleni.[/quote]

Imaš dva programa usposabljanj; Usposabljanje – mladi https://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitve/programi/usposabljanje_in_izobrazevanje/usposabljanje-na-delovnem-mestu-mladi in pa Usposabljanje na delovnem mestu https://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitve/programi/usposabljanje_in_izobrazevanje/usposabljanje-na-delovnem-mestu%5B/quote%5D

Tega na prvem linku, za mlade sem imela v mislih.
A podpora jim ostane?
Nadomestil tako nimajo. Torej bi spadali v kategorijo 3€. Menda pa naj bi jim ostala podpora, če jo seveda imajo?

Imaš dva programa usposabljanj; Usposabljanje – mladi https://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitve/programi/usposabljanje_in_izobrazevanje/usposabljanje-na-delovnem-mestu-mladi in pa Usposabljanje na delovnem mestu https://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitve/programi/usposabljanje_in_izobrazevanje/usposabljanje-na-delovnem-mestu%5B/quote%5D

Tega na prvem linku, za mlade sem imela v mislih.
A podpora jim ostane?
Nadomestil tako nimajo. Torej bi spadali v kategorijo 3€. Menda pa naj bi jim ostala podpora, če jo seveda imajo?[/quote]

Nisem prepričana, da jim pripada podpora, glede na to, da zaslužijo prek 520€/mesec.

Jaz sem opravljala takšno usposabljanje, delovna doba ne teče, socialna pomoč ostane, je celo malo višja, ker ti upoštevajo dodatek za aktivnost. Plačano 3 eur/uro, potni stroški, brez prehrane.
Nabereš si nove delovne izkušnje, kaj več pa skoraj ne. Kljub pohvalam delodajalca in obljubam, da bodo zaposlovali v primeru daljših bolniških izostankov kaj več nisem bila deležna. Saj so kasneje zaposlovali, ampak tiste, ki se prav pišejo.

Hvala obema za informacije.

Ti si vočitno ena izmed zaposlenih na zavodu, ki dobi plačilo na račun tega. 3 mesece ni nobene podpore, razen 3€ in 0.18 za potne stroške. Zavarovanje ni krito niti malica, sploh se pa ne šteje v delovno dobo. Za take, ki niso v življenju delali je seveda izkušnja. Kot primer, pakiranja vrečk se mi ne zdi življenjska izkušnja in referenca za tujino ali karkoli. Izkušnje brez dokaznega papirja, katerega tukaj ne prejmeš ne obstajajo tudi če vse obvladaš, tako da ta program je samo eno in edino izkoriščanje in popolnoma nič drugega, neka tretja oseba pa pobaže denar v žep pod pretvezo “dobronamere”

Izkušne prejme sam tist ki je prilezel iz luknje, na splošno je pa samo lep izgovorme za izkoriščanje od delodajalca za mali denar, brez malice in brez potnih stroškov.

New Report

Close