Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Župnik v Stranjah zapustil faro in duhovniški poklic. Sramota za "farane" župnije STRANJE

Župnik v Stranjah zapustil faro in duhovniški poklic. Sramota za "farane" župnije STRANJE

Ko je prvič prestopil prag župnije hinavskih faranov je slišal:
»Če pa ne boste delali tako kot bomo rekli, boste pa morali oditi.«

Pa kakšni ljudje živijo tam in ali jih ni nič sram??

https://www.kamnik.info/zbogom-prijatelj-zupnik-zupnije-sv-benedikta-stranje-je-zapustil-faro-in-duhovniski-poklic/

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/zupnik-cez-noc-izginil-farani-sokirani/

Nič novega!
V vasici Šmartno pri Ljubljani so pred več leti župnika kar nabunkali…

Župnik je odšel, sramota Stranj bo pa zaradi par “elitnih gobcev” ostala še dolga leta

nova
Uredništvo priporoča

Zakaj sramota za kogarkoli. Človek je pač “dozorel”, dobil nove izkušnje in spremenil svoje prioritete. Pač, tudi “župniki” so le ljudje (čeprav si navadno tega ne upajo priznati).
Osebno mu lahko želim le srečo v nadaljnem življenju (kot bi jo tudi onemu, ki bi npr. v srednjih letih šel med menihe).


Prav so mu povedali. A je diktatura ali demokracija? Je župnik tam zaradi faranov ali farani zaradi župnika ?

Prijatelj, če bi rad izdal spomine in najbolj sočne spovedi prelil na papir, rad pomagam z zapisovanjem. Bi bil podalpski Best seller

Takole bom rekla.
Katoliško funkcioniranje dobro poznam.
Sem tudi že slišala in doživela, da je moral marsikateri župnik iz fare oditi, ker je njegov predhodnik naredil vse boljše. Kar nekaj takih primerov.
Ampak, ko pa sem prebrala, da so tega župnika med pridigo, ki je del sv. maše, ustavili in prekinili. To nikakor ne gre in se ne sme. Preprosto še nisem slišala za tak primer.
V takem momentu pa rečem, da je prav, da je šel.
In ko berem, da se župljani Stranj sprašujejo in ugibajo kako in kaj. Oprostite, saj se delajo norca iz samega sebe.
Temu gospodu, ki je odšel, želim, da se čimprej sestavi in poišče nove poti, ki ga bodo vsekakor bolj osrečevale kot pa to prejšnje posvečeno obdobje, ki ga je očitno zelo bremenilo.
Tukaj celo mislim, da bi moral o tej situaciji napisati svoj pogled Vesel oče.
Njemu je to najbrž poznano oz. bolj ve v detajle, kako in kaj.
Jaz sem iz čisto drugega konca SLO.

Takole bom rekla.
Katoliško funkcioniranje dobro poznam.
Sem tudi že slišala in doživela, da je moral marsikateri župnik iz fare oditi, ker je njegov predhodnik naredil vse boljše. Kar nekaj takih primerov.
Ampak, ko pa sem prebrala, da so tega župnika med pridigo, ki je del sv. maše, ustavili in prekinili. To nikakor ne gre in se ne sme. Preprosto še nisem slišala za tak primer.
V takem momentu pa rečem, da je prav, da je šel.
In ko berem, da se župljani Stranj sprašujejo in ugibajo kako in kaj. Oprostite, saj se delajo norca iz samega sebe.
Temu gospodu, ki je odšel, želim, da se čimprej sestavi in poišče nove poti, ki ga bodo vsekakor bolj osrečevale kot pa to prejšnje posvečeno obdobje, ki ga je očitno zelo bremenilo.
Tukaj celo mislim, da bi moral o tej situaciji napisati svoj pogled Vesel oče.
Njemu je to najbrž poznano oz. bolj ve v detajle, kako in kaj.
Jaz sem iz čisto drugega konca SLO.
[/quote]

Kdo ga je ustavil? Nepojmljivo!

Kdo ga je ustavil? Nepojmljivo!
[/quote]

En tak ga je ustavil, ki se na vse spozna in vse vidi, samo sebe ne in ima oči obrnjene samo na ven….Ko bi jih obrnil še navznoter, bi videl pa pravega hudiča v človeški podobi…

http://www.dreamstudiokrt.si/

A je ta kaj s Krtom od Kvatropircev v sorodu? Resnična in javna sramota!

Delati z ljudmi ni lahko. Morda je bila večina faranov dobrih, dovolj je bilo da je bilo par takih, ki je župnika uničilo.
Res žalostno.

Živim daleč stran od te župnije in zanjo tudi nisem še slišal… sem pa gledal njihove maše na Youtube-u v času epidemije, všeč so mi bile namreč ravno zaradi duhovnikovih pridig. To je bil eden redkih duhovnikov, ki je imel resnično življenjske pridige in zdi se mi res grozno škoda, da so mu strli duha.

Ena od teh maš, pridiga od 15. minute.

Verjamem, da ljudje zaradi katerih je odšel, nimajo slabe vesti in ne premorejo samokritike.

https://www.youtube.com/watch?v=qPq0SLPJH-8

Joj, temu očitno res ni pomoci.

Dovolj je par narcisoidnih veljakov, ki mislijo samo nase in na svojo korist….
Sem pa trdno prepričan, da farani Stranj nimajo jajc, da bi takim pokazali kje jim je mesto.
To pa pomeni, da so vsi ničvredni!

Tudi če sta v sorodu, to še nič ne pomeni.Imata itak vsak svojo glavo….

Ne maram Makarovičke, ampak ko je ustvarila Mišmaša in Jedrt, je vedela kaj dela. Pa naj jedo kurji kruh!

Takole bom rekla.
Katoliško funkcioniranje dobro poznam.
Sem tudi že slišala in doživela, da je moral marsikateri župnik iz fare oditi, ker je njegov predhodnik naredil vse boljše. Kar nekaj takih primerov.
Ampak, ko pa sem prebrala, da so tega župnika med pridigo, ki je del sv. maše, ustavili in prekinili. To nikakor ne gre in se ne sme. Preprosto še nisem slišala za tak primer.
V takem momentu pa rečem, da je prav, da je šel.
In ko berem, da se župljani Stranj sprašujejo in ugibajo kako in kaj. Oprostite, saj se delajo norca iz samega sebe.
Temu gospodu, ki je odšel, želim, da se čimprej sestavi in poišče nove poti, ki ga bodo vsekakor bolj osrečevale kot pa to prejšnje posvečeno obdobje, ki ga je očitno zelo bremenilo.
Tukaj celo mislim, da bi moral o tej situaciji napisati svoj pogled Vesel oče.
Njemu je to najbrž poznano oz. bolj ve v detajle, kako in kaj.
Jaz sem iz čisto drugega konca SLO.
[/quote]

Katoliško funkcioniranje? To je zgolj funkcioniranje, ki se zarola v skupini ljudi, ki imajo premalo katoliškega duha, so pa neki veljaki. Tukaj zgleda, da so ti Krti glavni in se zdaj samo veselijo, da je šel. Da se ocenjuje po predhodniku je pokazatelj, da ljudje ne znajo naprej – vsako obdobje terja druge naloge/pristope in če se oklepajo najboljših prejšnjih načinov, ne znajo dati priložnosti ne sebi, ne drugemu. Ustavili so se, zaciklali. Verjamem, da je večina teh župljanov povsem v redu in da jih je zgolj skupinica preglasila s svojo zlobo, ki se ne zaveda pomena duhovnika med njimi. Res, petje lahko zelo obogati bogoslužje, a maša je lahko tudi brez tega, obratno seveda ne, a domišljavci ne znajo videti dlje od svojega nosu.

Že so se preimenovali v primernejše ime!

[img]https://shrani.si/f/2O/4A/2CyG0P0q/20210501103923spodnjestr.png[/img]

Sram je lahko vse farane Stranj!
Tiste, ki jih je samo gobec in tiste druge, ki to mirno gledajo..

Živim tukaj in vem kakšne “babe” so ga vn vrgle, vse bi hotle kot je bilo včasih, na pogrebu bo vsakič en in isti pel in dobil dobr plačan. Škoda bo takega župnika, ker je naredil velik za cerkev, tukaj je bila mafijska zveza nekaterih k so hotl vse in ta župnik se je uprl temu. Nagajal so mu skoz in mu metali polena pod noge, taki kristjani nimajo kaj počet v cerkvi.

Le kdo bi si mislil, da skoraj v osrčju gora živijo tako hinavski in hudobni farani??
In sedaj jih bo jutri, v nedeljo 02.05.2021 obiskal še pomožni škof dr. Franc Šuštar, da bo te blesave ovce poskusil spet zbrati v eno čredo namesto da pošljejo duhovnika, ki obvlada eksorcizem…

Poznam ta kraj, kar lepe kulle imajo, pa dokaj novo telovadnico.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Le kdo bi si mislil, da skoraj v osrčju gora živijo tako hinavski in hudobni farani??
In sedaj jih bo jutri, v nedeljo 02.05.2021 obiskal še pomožni škof dr. Franc Šuštar, da bo te blesave ovce poskusil spet zbrati v eno čredo namesto da pošljejo duhovnika, ki obvlada eksorcizem…
[/quote]

Enga zajebanga župnika rabmo, da jim bo dal lekcijo 🙂 Spravl so stran, že prejšnega župnika, tko da res rabmo enga zajebanga.

Enga zajebanga župnika rabmo, da jim bo dal lekcijo 🙂 Spravl so stran, že prejšnega župnika, tko da res rabmo enga zajebanga.
[/quote]
A pol pravš da ne maraš krtove muzke:-)?

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

New Report

Close