Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zvišanje minimalne plače z 1.1.2020

Zvišanje minimalne plače z 1.1.2020

Davka na izplačane plače pri nas ni že ohoho let!
Če pa misliš dohodnino, pa se spet motiš!
Pri 1.000€ bruto plače je dohodnine 80€ – brez dodatnih olajšav, upoštevana samo glavna splošna olajšava. Torej 8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!
Pri 2.000€ bruto plače je dohodnine 273€. Torej 13,65{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!
Pri 3.000€ bruto plače je dohodnine 508€. Torej 16,93{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!
Pri 5.000€ bruto plače je dohodnine 1.038€. Torej 20,76{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!
[/quote]
A ni 16{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dohodnine pri 1000 bruto ?


A ni 16{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dohodnine pri 1000 bruto ?
[/quote]

https://www.davkoplacevalci.com/racunajmo-na-prste/izracun-place

16{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na osnovo in ne na bruto plačo! Osnova pa je bruto plača – prispevki delojemalca – splošna olajšava – dodatne olajšave!

Tako pameten, kot (kao) si, pa tega ne veš???

Torej sploh ne ločiš, kaj so davki in kaj prispevki.
Kaj ti pomaga, če imajo nekje manj odtegljajev, si pa morajo zdravstvo in za pokojnino plačevati sami od neto plače?!
Pa še to – pri nas se dobi še povračilo za malico in prevoz, ki nima nobenih prispevkov in dohodnina! Enako regres.

Me pa res zanima, kaj ti piše na plačilni listi, kaj je bruto in kaj neto.
[/quote]

Kaj blebetaš, lepo sem ti napisal koliko neta mi ostane od skupnega stroška delodajalca, ti pa pišeš o povsem drugih stvareh.

Meni se zdi, da je 58{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} veliko kar dobi država, mogoče se tebi to ne zdi.

Kaj blebetaš, lepo sem ti napisal koliko neta mi ostane od skupnega stroška delodajalca, ti pa pišeš o povsem drugih stvareh.

Meni se zdi, da je 58{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} veliko kar dobi država, mogoče se tebi to ne zdi.
[/quote]

ti mečeš vse v en koš. prispevke in davke. primerjaš pa izključno z obremenitvijo z davki pri drugih.

pojdi v venezuelo, tam niti jurja ne boš rabil. na srečo moj delodajalec razmišlja drugače in mi bo plačo dvignil za enak procent kot ostalim delavcem.
[/quote]

pa še vedno bo tvoj “uspeh” “ogrožal” nekdo na minimalcu… da bo spet jamr zakaj se viša samo unim na minimalcih, če po tvoje ne prispevajo k uspehu podjetja….

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Govora je bilo o placi. Ko bo tema o penzijah, bo o penzijah in ko bo o socialki, bo o socialki.

In ja, dva zaposlena na minimalcu, z dvema otrokoma, ravno tako ne prideta cez mesec, kot ne pride stotine upokojencev. Zato se mi je pripomba “kako ne prides…” pac zdela neumestna.
[/quote]

Nikjer nisem zasledil, da je govora o dveh otrokih…

Točno tako, ni prav da je uravnilovka. Tudi jaz ne podcenjujem čistilk, sobaric, pomožnega osebja v kuhinji in jim privoščim boljšo plačo. Ampak ni prav da se po novem nekako enači z medicinsko sestro, če bi bilo pošteni bi pač šle vsem plače gor, čim se začne posegati v vzpostavljena razmerja, slej ali prej pride do krivic in posledično pi******npr.
Policisti so sedaj pridno tiho in z veseljem spet opravljajo inkasantska dela in polnijo proračun. Prej so stalno jamrali koliko nizko plačo imajo, sedaj pa nihče noče več pokazat plačilne liste. Njihove plače so nekje 15-20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višje od primerljivih poklicev.

Z dvigom minimalne plače je marsikdo padel v višji dohodninski razred in bo deležen manj subvencij in olajšav, plačal bo dražji vrtec, prejel manjše otroške dodatke itd. itn. Država bo s tem profitirala, ljudstvo pa veliko izgubilo.

Če bi nam oblast resnično želela dobro, bi znižala davek na plačo.

Trenutno je ta mislim da kar 42,5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, kar nas uvršča med top 10 najbolj obdavčenih članic OECD.

Isti davek na plačo ima npr. zelo razvita Švedska, katere delavcem pa kljub temu ostane veliko več, saj so tam povprečno veliko višje plače, kot pa v Sloveniji.

Prosim, da nas nihče ne zavaja več in zgolj dela reklamo za obstoječo vlado, ki le manipulira z narodom.

Še enkrat. Kdor bo res želel narodu dobro, bo znižal davek na plačo. Še ZDA nimajo takega davka na plačo. Mislim, da imajo 31 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Že to je visok davek, kaj šele 42,5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pri nas v Sloveniji. In dosti je bilo zavajanja. Če bi se davek na plačo znižal, tudi delodajalci ne bi bili na slabšem. Tako pa so povečali minimalno plačo in s tem dodatno obremenili vse. Od delavcev do delodajalcev.
[/quote]
v OECD je cel kup držav, ki imajo zelo različne sisteme obdavčevanja. primerjaj se z evropskimi državami, pa boš videl, da zaostajamo pri obdavčenju za večino razvitih držav
čehom, avstrijcem, nemcem, švedom…. pobere država več

[img]https://www.oecd.org/tax/tax-policy/figure-1-web-full.PNG[/img]

itak, za dolar na dan samo odprem vrata firme, zdrdram doberdannasvidenje, pa je moj delovnik narejen 🙂
[/quote]ah kje,za dolar samo iz postelje pomislim na službo ,in zlezem nazaj v posteljo:)

ti mečeš vse v en koš. prispevke in davke. primerjaš pa izključno z obremenitvijo z davki pri drugih.
[/quote]

Z ničimer nisem primerjal, samo pravim da je 58{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} veliko ….tebi se ne zdi veliko?

pa še vedno bo tvoj “uspeh” “ogrožal” nekdo na minimalcu… da bo spet jamr zakaj se viša samo unim na minimalcih, če po tvoje ne prispevajo k uspehu podjetja….
[/quote]

za moj uspeh sem zaslužen sam in nisem odvisen od drugih. to spoštuje rtudi delodajalec ter se temu primerno plača. več pripomorem k uspehu podjetja ter je prav da sem temu primerno tudi plačan.

Točno tako, ni prav da je uravnilovka. Tudi jaz ne podcenjujem čistilk, sobaric, pomožnega osebja v kuhinji in jim privoščim boljšo plačo. Ampak ni prav da se po novem nekako enači z medicinsko sestro, če bi bilo pošteni bi pač šle vsem plače gor, čim se začne posegati v vzpostavljena razmerja, slej ali prej pride do krivic in posledično pi******npr.
Policisti so sedaj pridno tiho in z veseljem spet opravljajo inkasantska dela in polnijo proračun. Prej so stalno jamrali koliko nizko plačo imajo, sedaj pa nihče noče več pokazat plačilne liste. Njihove plače so nekje 15-20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višje od primerljivih poklicev.
[/quote]

ja če bi bilo “prav” ampak… pozabljate to kar sem že enkrat v tej temi omenil, minimalke se višajo samo in izključno za to da se 1. kupuje socialni mir, 2. da se omogoči malo lažje PREŽIVETJE najbolj ranljivim… če se vam to zdi krivično in da ruši nek “red” si predstavljajte kakšna pizdarija šele lahko nastane, če vsem ma minimalcih dopizdi totalka in tudi bo, bo šli vse v 3pm ker novih delavcev da bodo gor držali firme ne bo, ker ne bo dovolj ustvarjenih dobičkov od takih, ki vam/jim je samoumevno da imate za višje plače manj dela, ker vam večino oddelajo tisti pod vami, zato je brezpredmetno vaše pristavljanje piskrčkov, kako bi se mogle hkratno z minimalko po defaultu višati še vaše plače ki niso minimalne z najverjetnejšim razlogom, ker se bojite izgube nekega “statusa”, ki je čisto nepomemben pri plačah, kot jih dobivate…. pa še nekaj v dodaten razmislek, neglede na status in višino plač, kruh stane za vse enako, kar je razlike je to da ga bo tisti na minimalcu kupil manj in mu bo tudi ostalo manj od nakupa kruha kot tistim, ki imajo (več kot)dovolj za življenje in če vam že to ni dovolj sramotno, da si tisti z normalnimi in višjimi dohodki strežete z istim kruhom za katerega si mora revež trgat od ust, kako vas ni sram istočasno jamrat da imate še premalo in hočete več?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

za moj uspeh sem zaslužen sam in nisem odvisen od drugih. to spoštuje rtudi delodajalec ter se temu primerno plača. več pripomorem k uspehu podjetja ter je prav da sem temu primerno tudi plačan.
[/quote]

zakaj pa potem cviliš in cepetaš da bi morali vsi dobit višje plače, če si samo sebi sposobno zrihtat povišico? zakaj se vtikaš v plače ki se te ne tičejo?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

zakaj pa potem cviliš in cepetaš da bi morali vsi dobit višje plače, če si samo sebi sposobno zrihtat povišico? zakaj se vtikaš v plače ki se te ne tičejo?
[/quote]

cviliš edinole ti, drugače si tvojega jokcanja ne znam razlagati. če bi tebe poslušali bi imeli delavci kmalu višje plače pot njihovi nadrejeni….ampak tega seveda ti ne razumeš

cviliš edinole ti, drugače si tvojega jokcanja ne znam razlagati. če bi tebe poslušali bi imeli delavci kmalu višje plače pot njihovi nadrejeni….ampak tega seveda ti ne razumeš
[/quote]

razumem, da te skrbi da se ne boš moralo okrog hvaliti da zaslužiš še enkrat več od čistilke ki za teboj čisti tvoj drek…
newsflash, časi sužnjev so mimo, delavci želijo dostojno živet, ne hodit na tlako za vbogaj me… in to se dogaja, ti in tebi podobni pa tega ne boste preprečili… tako da jebi ga čistilka bo tvoj drek čistila za boljšo plačo ali ga boš moralo pa samo, druge ni.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

razumem, da te skrbi da se ne boš moralo okrog hvaliti da zaslužiš še enkrat več od čistilke ki za teboj čisti tvoj drek…
newsflash, časi sužnjev so mimo, delavci želijo dostojno živet, ne hodit na tlako za vbogaj me… in to se dogaja, ti in tebi podobni pa tega ne boste preprečili… tako da jebi ga čistilka bo tvoj drek čistila za boljšo plačo ali ga boš moralo pa samo, druge ni.
[/quote]

zaslužim 15 krat več, če se boš tako bolje počutilo……)))

zaslužim 15 krat več, če se boš tako bolje počutilo……)))
[/quote]

pa še vedno te ogrožajo nekateri na minimalcih, ki bodo imeli nekaj 10€ več…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

pa še vedno te ogrožajo nekateri na minimalcih, ki bodo imeli nekaj 10€ več…
[/quote]

nihče ne govori o ogrožanju, razen če se vi tako počutijo…..

Vem da ni pomembno, da to nihče ne bere itd. itd.

Vedno ko recimo tovariš iz komune Šarac zviša min. plačo, se zvišajo prispevki…

Zato vam komunistov samo povem, da bodo vaši nesposobni otroci delali za 20€ na leto, ker ne bo minimalne plače in za nič niso sposobni. Kapiš? Izkoriščaj še dokler gre, pol pa gumi efekt v obratno smer, za več generacij.

Vem da zajedalskim bitjim ni mar ker samo živijo svoje izkoriscevalsko življenje, ampak tvoja osebnost se bo zbudila v tvojih saamorastnikih in oni bojo pa krepko nasankali zavoljo tvojega zajedanja in nesposobnosti.

Torej sploh ne ločiš, kaj so davki in kaj prispevki.
Kaj ti pomaga, če imajo nekje manj odtegljajev, si pa morajo zdravstvo in za pokojnino plačevati sami od neto plače?!
Pa še to – pri nas se dobi še povračilo za malico in prevoz, ki nima nobenih prispevkov in dohodnina! Enako regres.

Me pa res zanima, kaj ti piše na plačilni listi, kaj je bruto in kaj neto.
[/quote]

“Kaj ti pomaga, če imajo nekje manj odtegljajev, si pa morajo zdravstvo in za pokojnino plačevati sami od neto plače?!”

Seveda pomaga. Delavcu ostane enak neto, razlika do bruto je manjša in posledično imam jaz večjo jahto.

Točno tako, ni prav da je uravnilovka. Tudi jaz ne podcenjujem čistilk, sobaric, pomožnega osebja v kuhinji in jim privoščim boljšo plačo. Ampak ni prav da se po novem nekako enači z medicinsko sestro, če bi bilo pošteni bi pač šle vsem plače gor, čim se začne posegati v vzpostavljena razmerja, slej ali prej pride do krivic in posledično pi******npr.
Policisti so sedaj pridno tiho in z veseljem spet opravljajo inkasantska dela in polnijo proračun. Prej so stalno jamrali koliko nizko plačo imajo, sedaj pa nihče noče več pokazat plačilne liste. Njihove plače so nekje 15-20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višje od primerljivih poklicev.
[/quote]
In zakaj je delo čistilke manjvredno ali manj pomembno od dela medicinske sestre ?
Delo čistilke je v bistvu veliko bolj pomembno od nekega pisarniškega molja, ki ima le fiktivno delovno mesto.


In zakaj je delo čistilke manjvredno ali manj pomembno od dela medicinske sestre ?
Delo čistilke je v bistvu veliko bolj pomembno od nekega pisarniškega molja, ki ima le fiktivno delovno mesto.
[/quote]

OK, ti bo en pisarniški molj s fiktivnim delovnim mestom “pozabil” obračunati plačo, naročiti material, neizterjal vaše upnike, neplačal račune….
Ti pa delaj! Bo šlo? E ne, pisarniški molj je ustavil celotno podjetje!
Sorry, pisarniški molj si lahko sam počisti pisarno in izprazni koš, čistilka pa vam ne more obračunati plač!

OK, ti bo en pisarniški molj s fiktivnim delovnim mestom “pozabil” obračunati plačo, naročiti material, neizterjal vaše upnike, neplačal račune….
Ti pa delaj! Bo šlo? E ne, pisarniški molj je ustavil celotno podjetje!
Sorry, pisarniški molj si lahko sam počisti pisarno in izprazni koš, čistilka pa vam ne more obračunati plač!
[/quote]
Potem pa je treba predlagati, da si pisarniški molji še sami čistite WC-je in odnašate smeti, ker so čistilke odveč.
Sistem je treba le poenostaviti, pa bo odpadlo tričetrt pisarniških moljev. Čistilke in smetarje pa bomo vedno rabili.
Zato si čistilka zasluži višjo plačo.

to je res spet svinjarija. Tisti, ki so po 30 letih v firmi, tu govorim o bedno plačanih ljudeh, so počasi prišli do 20 razreda. Zdaj jim bo to vse ukradeno in se bodo izenačili z začetniki. Še prej so pa kradli, ko so dodatke dodajali do minimalke. Ostale pa bodo pokradli preko dohodnine in višjih cen. Tako da še vedno se bodo najlepše imele barabe in kriminalci, za delavca spet nič.

Zaradi slovenske pogruntavščine ….dodatka ne delovno dobo…..ima ta po 30 letih delovne dobe 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višjo plačo kot nekdo na istem delovnem mestu, ki je ravno prišel v podjetje.

New Report

Close