Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zvišanje minimalne plače z 1.1.2020

Zvišanje minimalne plače z 1.1.2020

Zaradi slovenske pogruntavščine ….dodatka ne delovno dobo…..ima ta po 30 letih delovne dobe 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višjo plačo kot nekdo na istem delovnem mestu, ki je ravno prišel v podjetje.
[/quote]

zahodno od Slovenije res nimajo dodatka na delovno dobo, imajo pa v kolektivnih in posledično tudi v pogodbah o delu zapisana avtomatska zviševanja na določeno obdobje. Bi se slovenski delodajalci morda strinjali s takšnim načinom?


Potem pa je treba predlagati, da si pisarniški molji še sami čistite WC-je in odnašate smeti, ker so čistilke odveč.
Sistem je treba le poenostaviti, pa bo odpadlo tričetrt pisarniških moljev. Čistilke in smetarje pa bomo vedno rabili.
Zato si čistilka zasluži višjo plačo.
[/quote]

LOL no, pri nas čistilke nimamo, si dejansko sami brišemo prah in praznimo koše. Za WC je pa normalno, da ga po svoji uporabi počistiš.

LOL no, pri nas čistilke nimamo, si dejansko sami brišemo prah in praznimo koše. Za WC je pa normalno, da ga po svoji uporabi počistiš.
[/quote]
In zdaj si na bolniški ali imaš dopust, delaš popoldan, da imaš čas za bluzenje po netu ?
Če nič od tega, potem si nisi zaslužilo svoje plače.
Zato trdim, da imate prevelike plače in fiktivna delovna mesta.

nova
Uredništvo priporoča

LOL no, pri nas čistilke nimamo, si dejansko sami brišemo prah in praznimo koše. Za WC je pa normalno, da ga po svoji uporabi počistiš.
[/quote]

in tebi se zdi to dovolj, da prah pobrišeš in koš sprazniš?
kdo pomiva tla (sesa?)
kdo počisti WC tudi po tleh, razkuži enkrat tedensko, skrbi za to, da se kamen ne nabira?
kdo okna pomije?

in tebi se zdi to dovolj, da prah pobrišeš in koš sprazniš?
kdo pomiva tla (sesa?)
kdo počisti WC tudi po tleh, razkuži enkrat tedensko, skrbi za to, da se kamen ne nabira?
kdo okna pomije?
[/quote]
Nima časa o tem razmišljat. Je preveč zaposleno s čvekanjem.


In zdaj si na bolniški ali imaš dopust, delaš popoldan, da imaš čas za bluzenje po netu ?
Če nič od tega, potem si nisi zaslužilo svoje plače.
Zato trdim, da imate prevelike plače in fiktivna delovna mesta.
[/quote]

Uauu, si pameten!
Veš, ne delamo na normo na tekočem traku in lahko ob delu, ko čakam na kake izpise ali kaj podobnega, mirne duše visim na netu. Delodajalec nima nič proti.
Ja ja, tudi taki delodajalci so!

Zaradi slovenske pogruntavščine ….dodatka ne delovno dobo…..ima ta po 30 letih delovne dobe 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višjo plačo kot nekdo na istem delovnem mestu, ki je ravno prišel v podjetje.
[/quote]
ja oprosti no, menda bo tisti, ki že 30 let nekaj dela ja malce bolje vedel kako in kaj, kot tisti, ki je komaj začel delat…
povsod imajo pribitke na seniority, pri nas je to pač na en način določeno, drugod pa imajo te zadeve po kolektivnih pogodbah

Uauu, si pameten!
Veš, ne delamo na normo na tekočem traku in lahko ob delu, ko čakam na kake izpise ali kaj podobnega, mirne duše visim na netu. Delodajalec nima nič proti.
Ja ja, tudi taki delodajalci so!
[/quote]
Pa saj pravim, da je za takšno “delo” še minimalec preveč. Ti pa pametuješ, da si zaslužiš več od čistilke. :))
Z lahkoto bi zato lahko vas kar nekaj odpustili. Gospodarstvo rabi resne delavce. Samo dvomim, da si ti sposobno resnega dela.


ja oprosti no, menda bo tisti, ki že 30 let nekaj dela ja malce bolje vedel kako in kaj, kot tisti, ki je komaj začel delat…
povsod imajo pribitke na seniority, pri nas je to pač na en način določeno, drugod pa imajo te zadeve po kolektivnih pogodbah
[/quote]

Pameten delodajelc bo dal boljšemu delavcu več ne glede na delovno dobo….pri nas pa običajno od starejših dobiš manj, plačati moraš pa več.


Pa saj pravim, da je za takšno “delo” še minimalec preveč. Ti pa pametuješ, da si zaslužiš več od čistilke. :))
Z lahkoto bi zato lahko vas kar nekaj odpustili. Gospodarstvo rabi resne delavce. Samo dvomim, da si ti sposobno resnega dela.
[/quote]

Veš Robi, meni je pomembno, da je z mojim delom zadovoljen (in je zelo zadovoljen!) moj šef, njegova šefica in lastniki podjetja! In šefi ter lastniki se zavedajo, da smo zaposleni ljudje in ne samo strošek in da boljše delujemo, kadar imamo proste roke, pa četudi za internet med delovnim časom. Delo imamo razdeljeno in namesto mene ga ne naredi nihče. In zavedajo se, da je moje delo pomembno.

Tvoje mnenje pa ob tem sploh ni pomembno.

In še enkrat – delam v gospodarstvu!

Veš Robi, meni je pomembno, da je z mojim delom zadovoljen (in je zelo zadovoljen!) moj šef, njegova šefica in lastniki podjetja! In šefi ter lastniki se zavedajo, da smo zaposleni ljudje in ne samo strošek in da boljše delujemo, kadar imamo proste roke, pa četudi za internet med delovnim časom. Delo imamo razdeljeno in namesto mene ga ne naredi nihče. In zavedajo se, da je moje delo pomembno.

Tvoje mnenje pa ob tem sploh ni pomembno.

In še enkrat – delam v gospodarstvu!
[/quote]
Meni je pa pomembno to, da se kvazi pomembneži ne napihujete in s tem ne ponižujete tistih, ki res delajo in tistih, ki so po vašem manjvredni. Kot so čistilke, smetarji……
Bistven problem pri tej zahojeni egoistično arogantni družbi je to, da pošteno delo ni vrednota. Zato bi bilo treba treba poštene delavce pošteno plačati, saj višje plače meglomešalcev uničujejo vrednote in napuh nesposobnežev.

Uauu, si pameten!
Veš, ne delamo na normo na tekočem traku in lahko ob delu, ko čakam na kake izpise ali kaj podobnega, mirne duše visim na netu. Delodajalec nima nič proti.
Ja ja, tudi taki delodajalci so!
[/quote]

ia-uu, si pameten!
iz svojih izkušenj dobro vem, da so najslabši delavci tisti, ki “čakajo”, da bo nekdo drug naredil delo, katerega bi lahko sami.


Meni je pa pomembno to, da se kvazi pomembneži ne napihujete in s tem ne ponižujete tistih, ki res delajo in tistih, ki so po vašem manjvredni. Kot so čistilke, smetarji……
Bistven problem pri tej zahojeni egoistično arogantni družbi je to, da pošteno delo ni vrednota. Zato bi bilo treba treba poštene delavce pošteno plačati, saj višje plače meglomešalcev uničujejo vrednote in napuh nesposobnežev.
[/quote]

Kopiraj mi mojo izjavo, kjer ponižujem tiste, ki res delajo in tiste, ki so po mojem mnenju manjvredni!!!

Sem samozaposlen, že sedaj plačujem skoraj 450 e prispevkov, pa nisem noben tajkun, briga državo ali bom imel kaj za v usta, oni svoje hočejo imeti.
Najbrž nas veliko razmišlja o zaprtju dejavnosti, prispevki se bodo dvignili za 100, 150€ to pomeni minimalna plača 700e jaz socialec pa naj plačujem 600e prispevkov, to pač ne gre !
Raje bom zaprl in šel na borzo, oziroma kje poiskal službo, upam samo da ne bo kriza prehitro udarila, danes se menda službo še da dobiti, čez mesec, dva pa kaj se ve kako bo.

ia-uu, si pameten!
iz svojih izkušenj dobro vem, da so najslabši delavci tisti, ki “čakajo”, da bo nekdo drug naredil delo, katerega bi lahko sami.
[/quote]

Točno se ve, kaj delajo sodelavci in točno se ve, kaj delam jaz.
En drugega pokrivamo med dopustu, bolniškimi, ob normalni prisotnosti vsakega njegovo delo počaka. Nihče drug mojega dela ne bo opravil in jaz ne delam dela sodelavca, ki je v službi.

Točno se ve, kaj delajo sodelavci in točno se ve, kaj delam jaz.
En drugega pokrivamo med dopustu, bolniškimi, ob normalni prisotnosti vsakega njegovo delo počaka. Nihče drug mojega dela ne bo opravil in jaz ne delam dela sodelavca, ki je v službi.
[/quote]

mhmm, zdaj mi je pa jasno.
delo čaka, medtem ko zaposleni, pardon, službujoči, čakate.
rabite še kakšnega? rad bi se vam pridružil, lahko prinesem s seboj tudi tarok karte:-)

Samozaposlenost in sp ni za minimalno plače. Prihodkov moraš imeti najmanj za povprečno plačo + 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

mhmm, zdaj mi je pa jasno.
delo čaka, medtem ko zaposleni, pardon, službujoči, čakate.
rabite še kakšnega? rad bi se vam pridružil, lahko prinesem s seboj tudi tarok karte:-)
[/quote]

Lahko pridem k vam v službo?
Ker pri nas imamo pa roke, do kdaj mora biti kaj zaključeno.
Danes lahko npr.cel dan srfam po netu, naslednji teden pa bom delala tako, da niti na stranišče ne bom šla. Ali pa bom vsak dan delala normalno in vsake toliko časa šla malo na net.

Lahko pridem k vam v službo?
Ker pri nas imamo pa roke, do kdaj mora biti kaj zaključeno.
Danes lahko npr.cel dan srfam po netu, naslednji teden pa bom delala tako, da niti na stranišče ne bom šla. Ali pa bom vsak dan delala normalno in vsake toliko časa šla malo na net.
[/quote]

lepo vam je.

pri nas pišemo leto 2019, to kar imate pri vas je bilo do leta 1990…
pa imate srfanje tudi plačano?


Preoblikuj se v doo in potem si mirno naprej izplačuješ minimalca, namesto 600 boš plačeval 260 prispevkov.


Preoblikuj se v doo in potem si mirno naprej izplačuješ minimalca, namesto 600 boš plačeval 260 prispevkov.
[/quote]

Za lastnike d.o.o.-jev veljajo drugačna pravila kot pa za druge zaposlene v d.o.o.!

Kopiraj mi mojo izjavo, kjer ponižujem tiste, ki res delajo in tiste, ki so po mojem mnenju manjvredni!!!
[/quote]
Si pa za štose. 🙂
Kot multinično si napisalo vse in hkrati nič. Preprosto zato, ker si multinično.
Pa drugače?
Si danes že preložilo kakšen papir ali samo bluziš po netu?


Si pa za štose. 🙂
Kot multinično si napisalo vse in hkrati nič. Preprosto zato, ker si multinično.
Pa drugače?
Si danes že preložilo kakšen papir ali samo bluziš po netu?
[/quote]

Robi,Robi, če misliš, da si duhovit ali pa ciničen z “multinično” – ne, nisi. Samo bedast izpadeš s tem. Ravno tako kot s srednjim spolom.
Glede mojega dela pa ne skrbi, ne boš ga naredil ti in ne bo ga naredil namesto mene nihče drug, jaz pa ga bom naredila do roka, ko mora biti narejeno.

New Report

Close