Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zvočnik Manta prosim pomoč

Zvočnik Manta prosim pomoč

Kupila sem zvočnik Manta SPK15GO-BK in prebrala navodila, a ne najdem rešitve.

Na računalniku imam posneto glasbo, ob povezavi in predvajanju po tem zvočniku je glasba sicer izrazita, jasna, razločna. Nikakor pa niso jasni glasovi pevcev. Najbrž obstaja neka prednastavitev, saj se mi to dogaja v vsakem primeru: ko imam vstavljen originalni CD ali glasbo, ki sem jo pred tem kupila na uradni spletni strani izvajalcev. Pa tudi download preko interneta.

Hvala za pomoč.


Iz te kište bodo težko razločni glasovi pevcev.
Ne more en zvočnik predvajati celega frekvenčnega spektra.
Za kvaliteto rabiš večsistemske zvočnike in normalna lesena ohišja.
Ta šrot od plastike pa ponuja le to, kar slišiš.

Malo lahko popraviš frekvenčni odziv z izenačevalnikom.
Poudariš srednje tone…..

Ok, drugače vprašam:

želela bi imeti prenosni zvočnik, kjer bi bili jasni tako zvok kot tudi glasovi iz priklopljenih naprav. Vsaj toliko, kolikor mi ga doslej nudi računalnik.

Na kaj moram biti pozorna oz. kaj mi priporočate?

Kako in kje?

Equlajzerja nima, tako da potegneš na telefonu dol izenacevalnik zvoka, equalizer išči v Google play, nekateri, recimo vlc ima pa že built in, pa tud Windows-drajverji za zvočno. I konca zvoka desno. torej visas in nizas frekvence. Druge carovnije za 40eur ni.


Obstajajo prenosni zvočniki od deset evrov pa do tisoč evrov.
Takšni katere lahko daš v žep in takšne za katere rabiš avto.
Zato je treba biti malo bolj specifična.

Staro Hi-Fi opozorilo pravi: “Če vaši zvočniki zvenijo zamolklo, preverite, če niso morda še zapakirani.”

Za Ami-je opozorilo definitivno ni odveč.

Če slabo zveni ČLOVEŠKI GLAS, to pomeni, da zvočnik ne deluje kot bi moral na SREDNJEM frekevnčnem razponu. Manta SPK15GO-BK bi to nekako moral vsaj na ravni klasičnega transistorja upodobiti.

Na vašem mestu bi šel v trgovino, kjer ste ga kupili, priklopil na telefon isti model in primerjal zvočno sliko. Lahko namreč, da je z vašim kaj narobe.
V primeru, da tudi drug isti zvočnih zveni enako bedno.. je pa problem zvočnik sam.

De omnibus disputandum..

Glede priporočil sicer lahko zaupate drugim.. v tem primeru je Audiofilska revija dober naslov: https://www.whathifi.com/best-buys/best-bluetooth-speakers-portable-speakers-for-every-budget

Lahko poslušate priporočila iz vaše okolice (veliko bolj dvomljivo, ker vsak svojo malho hvali).

Najboljše je tako, da se odpravite v trgovino, kjer tovrstno opremo prodajajo (v Sloveniji Big Bang ali podobno) in preizkusite nekaj različnih modelov.
Preverite še zvok zvočnikov prijateljev, znancev in sorodnikov.

Specifičnost zvoka vsakega modela namreč ne ugaja vsem slušateljem. Ljudje imamo tudi malce različne sposobnosti slišati celoten slišni spekter.. in kar bo všeč vam, ni nujno všeč vaši mami, sestri, bratu.. prijateljem.
Malce podobno modi.

Edini pravi merilec so tako vaša ušesa. Pojdite in testirajte.

Lahko začnete pri priznanih ali celo nesramno dragih proizvajalcih.. za hec. Najbolj se pa osredotočite znotraj cenovnega razreda, ki si ga lahko zamislite.

Nekateri Blue-tooth zvočniki imajo možnost povezave v par, stereo način delovanja… kar morda ni takoj za odmisliti.

Če se vam priljubi nek dotičen model.. ne kupite takoj, temveč preverite najprej povsod, koliko kje stane:
Ceneje.si
idealo.de
toppreise.ch
geizhals.at

De omnibus disputandum..

Kako imaš povezan zvočnik na računalnik? Bluetooth ali preko kabla?

Aja, če vam je do KVALITETE zvoka, boste pa za enako vsoto prej dobili praktično dejansko audiofilske slušalke (over ear, on ear.. polzaprte ali zaprte.. ) kot mono modrozobno ropotalce.

De omnibus disputandum..

Se sicer ne navezuje na avtorico, ampak opazil sem, da so bili med prvimi zagnanimi za nakup teh jajc (začenši z JBL varianto) ljudje, ki redno kupujejo neke novitete, če tudi neuporabne ali slabe. In to samo zato, da bodo prvi in posebni. Še otroku bodo dali čudno, ampak res čudno ime, samo da bodo izstopali. Idiotizem.


[/quote]
OFF TOPIC

Ne drži čisto. Potreba po glasbi prihaja na različnih krajih..

Že s pojavom Radia, kot prvim takšnim medijem, so se prenosni tranzistorji relativno hitro pojavili.

Recimo v 80ih prejšnjega stoletja so se pojavili t.i. “GhetoBlasterji” – zelo pogojni kasetarji na baterije in čim bolj bombastičnim basom.
Njihov pojav ni samo spremenil glasbo, temveč tudi demokratiziral glasbo kot takšno.

Človek ni več potreboval biti prikovan na točno eno mesto med dvema stereo zvočnikoma doma ob vrtenju LP-jk (čeprav so že veliko prej imeli prenosne gramofone.. tako ročne, kot na baterije!).

Posledično ne čudi, da so modrozobni zvočniki popularni – povsod lahko poslušamo glasbo, ki jo želimo in to z najbolj zasvojljive naprave teh desetletij: pametnim telefonom.
[img]http://2.bp.blogspot.com/-lGsJTG8GhHc/VNDtMiSFO5I/AAAAAAAAIr8/uOew_pYYeO8/s1600/technology-80s-eighties-18.jpg[/img]

Edino kar “pametnemu” telefonu manjka je JAKOST zvoka.. torej: PRENOSNI AKTIVNI ZVOČNIK.

Prej omenjene GhetoBlasterje pa sedaj na veliko predelujejo na Blue-tooth, s sodobnejšimi Li-Ionskimi baterijami.. in so tako spet dobili noge.. oživeli.

De omnibus disputandum..

Ghetto blasterji, prenosni radiokasetofoni, imajo običajno “topel” zvok. Včasih, ko zaslišim glasbo na tako napravo, dobim poseben občutek, kot bi jo skoraj že dolgo ne slišal, če prav isti komad slišim praktično vsak dan po radiu. Zanimiv, barvit zvok, česar pa za JLB tubico nebi mogel trditi, saj samo poudari nekatere base, ki jih lahko. Sramoto dela glasbi.

Nikoli nisem imel lamp, ampak s tranzistorskim parom ad161 in ad162 je bil dosežen zelo prijeten, “muzikalen” zvok na starejših napravah iz začetka 70ih let. Še danes mi ležita v predalu rezervi in razmišljam, da bi ju aktiviral.


OFF TOPIC

Ne drži čisto. Potreba po glasbi prihaja na različnih krajih..

Že s pojavom Radia, kot prvim takšnim medijem, so se prenosni tranzistorji relativno hitro pojavili.

Recimo v 80ih prejšnjega stoletja so se pojavili t.i. “GhetoBlasterji” – zelo pogojni kasetarji na baterije in čim bolj bombastičnim basom.
Njihov pojav ni samo spremenil glasbo, temveč tudi demokratiziral glasbo kot takšno.

Človek ni več potreboval biti prikovan na točno eno mesto med dvema stereo zvočnikoma doma ob vrtenju LP-jk (čeprav so že veliko prej imeli prenosne gramofone.. tako ročne, kot na baterije!).

Posledično ne čudi, da so modrozobni zvočniki popularni – povsod lahko poslušamo glasbo, ki jo želimo in to z najbolj zasvojljive naprave teh desetletij: pametnim telefonom.
[img]http://2.bp.blogspot.com/-lGsJTG8GhHc/VNDtMiSFO5I/AAAAAAAAIr8/uOew_pYYeO8/s1600/technology-80s-eighties-18.jpg[/img]

Edino kar “pametnemu” telefonu manjka je JAKOST zvoka.. torej: PRENOSNI AKTIVNI ZVOČNIK.

Prej omenjene GhetoBlasterje pa sedaj na veliko predelujejo na Blue-tooth, s sodobnejšimi Li-Ionskimi baterijami.. in so tako spet dobili noge.. oživeli.
[/quote]


[/quote]
OFF TOPIC.. še vedno.

Zvočna slika GhetoBlasterja ni bil nikjer niti pod razno “topla”. Razen, če so ga uporabljali toplovodarji?

OK, en nekorekten vic.

GhetoBlaster ima POUDARJENE BASSE, ker je tudi to najbolj popularen del Hip-Hop, Rapa.. poleg seveda razumljivega dela srednjetoncev, da človek pač sliši še človeški glas. Ritem se itak vedno sliši.
Obvezno so imeli Ekvalizerje poleg, da so si ljudje lahko poduarili tiste dele zvoka, ki so si jih želeli.

V Audiofilskemm žargonu niso nikoli presegli “ropotuljic”.

Kastearji, čeprav so se določeni modeli prodajali tudi pod elitnimi cenami 4000 DEM (cca 2000 EUR) kot je Nakamichi Dragon enako niso bili nikoli del Audiofilskega sistema.
LPjke.. in kasneje tudi CD-ji… SA-CD.
DAT ni nikoli zaživel (izven profesionalnega okolja studiov) DCC je prišel prepozno.

LAMPAŠI
Temu pa se dejansko reče TOPEL zvok. Še posebej se je tržišče razcvetelo po razpadu Sovjetske Zveze, kjer jim je očitno ostalo dovolj primernih lamp (na zahodu jih niso več izdelovali, ker jih je povozil tranzistor in tiskano vezje).
Je pa specifičen.. in te nekako okuži… moram iti izkopat iz garaže Carverja.. in ga priklopiti, da se popeljemo nazaj v preteklost 🙂

Kitajčki jih sedaj tudi delajo.. samo nisem šel preverjati ali so uporabne sorte.. ali zgolj svetilne.

De omnibus disputandum..

Pa rabiš zvočnik? Imaš tud slušalke k se bolje sliši, kot zvočnik 🙂

Očitno ne govoriva o isti stvari s tem Ghettoblasterjem. Vedno imam v mislih prenosni radio-kasetofon od Toshibe, Fisherja…Topel zvok pa je zame zvok s poudarjenimi srednjimi toni.


OFF TOPIC.. še vedno.

Zvočna slika GhetoBlasterja ni bil nikjer niti pod razno “topla”. Razen, če so ga uporabljali toplovodarji?

OK, en nekorekten vic.

GhetoBlaster ima POUDARJENE BASSE, ker je tudi to najbolj popularen del Hip-Hop, Rapa.. poleg seveda razumljivega dela srednjetoncev, da človek pač sliši še človeški glas. Ritem se itak vedno sliši.
Obvezno so imeli Ekvalizerje poleg, da so si ljudje lahko poduarili tiste dele zvoka, ki so si jih želeli.

V Audiofilskemm žargonu niso nikoli presegli “ropotuljic”.

Kastearji, čeprav so se določeni modeli prodajali tudi pod elitnimi cenami 4000 DEM (cca 2000 EUR) kot je Nakamichi Dragon enako niso bili nikoli del Audiofilskega sistema.
LPjke.. in kasneje tudi CD-ji… SA-CD.
DAT ni nikoli zaživel (izven profesionalnega okolja studiov) DCC je prišel prepozno.

LAMPAŠI
Temu pa se dejansko reče TOPEL zvok. Še posebej se je tržišče razcvetelo po razpadu Sovjetske Zveze, kjer jim je očitno ostalo dovolj primernih lamp (na zahodu jih niso več izdelovali, ker jih je povozil tranzistor in tiskano vezje).
Je pa specifičen.. in te nekako okuži… moram iti izkopat iz garaže Carverja.. in ga priklopiti, da se popeljemo nazaj v preteklost 🙂

Kitajčki jih sedaj tudi delajo.. samo nisem šel preverjati ali so uporabne sorte.. ali zgolj svetilne.
[/quote]

Pa rabiš zvočnik? Imaš tud slušalke k se bolje sliši, kot zvočnik 🙂
[/quote]

Zvočnik sem kupila, ker bi rada povezala ljudi v vadbi z glasbo, ki jo imam na računalniku. Ker nimam ambicij za kak prestižni prostor, kjer bi ozvočenje že bilo, bi bilo fino imeti zvočnik, ki bi se reguliral po potrebni jakosti. Se mi zdi pa ključno, da se razpoznava tudi besedila, ne zgolj glasbe. Predvsem bo ta možnost prišla prav, ko bo zunaj topleje in bi bila vadba lahko tudi na prostem.

Vsekakor hvala vsem za vaše komentarje. Se bom razgledala po njih in – itak! – prišla nazaj spet kaj vprašat, če mi ne bo ravno jasno. 🙂

Naredite si tak začetek tedna, da vam bo lepo!

Hja, mogoče bo napisano: škoda, ker nisi vprašala že pred nakupom.

Zvočnik sem kupila, ker bi rada povezala ljudi v vadbi z glasbo, ki jo imam na računalniku. Ker nimam ambicij za kak prestižni prostor, kjer bi ozvočenje že bilo, bi bilo fino imeti zvočnik, ki bi se reguliral po potrebni jakosti. Se mi zdi pa ključno, da se razpoznava tudi besedila, ne zgolj glasbe. Predvsem bo ta možnost prišla prav, ko bo zunaj topleje in bi bila vadba lahko tudi na prostem.

Vsekakor hvala vsem za vaše komentarje. Se bom razgledala po njih in – itak! – prišla nazaj spet kaj vprašat, če mi ne bo ravno jasno. 🙂

Naredite si tak začetek tedna, da vam bo lepo!

Hja, mogoče bo napisano: škoda, ker nisi vprašala že pred nakupom.
[/quote]
Za večje prostore in skupinske vadbe mogoče kaj takega

https://www.electronic-star.si/Ozvocenje/Zvocniki/BUSHFUNK-45-AKTIVNI-PA-ZVOCNIK-900W-BLUETOOTH-AKUMULATOR-USB-SD-MP3-VHF-38-cm-15.html

Zvočnik sem kupila, ker bi rada povezala ljudi v vadbi z glasbo, ki jo imam na računalniku. Ker nimam ambicij za kak prestižni prostor, kjer bi ozvočenje že bilo, bi bilo fino imeti zvočnik, ki bi se reguliral po potrebni jakosti. Se mi zdi pa ključno, da se razpoznava tudi besedila, ne zgolj glasbe. Predvsem bo ta možnost prišla prav, ko bo zunaj topleje in bi bila vadba lahko tudi na prostem.

Vsekakor hvala vsem za vaše komentarje. Se bom razgledala po njih in – itak! – prišla nazaj spet kaj vprašat, če mi ne bo ravno jasno. 🙂

Naredite si tak začetek tedna, da vam bo lepo!

Hja, mogoče bo napisano: škoda, ker nisi vprašala že pred nakupom.
[/quote]

aha, lahko pa tudi glasben stolp priklopiš na računalnik, pa bo verjeten dost glasno 🙂


[/quote]
Govoriva. Katerikoli Ghetoblaster se ne more primerjati z običajnimi Hi-Fi zvočniki..

Ghetoblasterji so namreč običajin BoomBoxi za ustvarjanje hrupa.

Je pa ena lastnost zvoka, ki vas morda drži v prepričanju “toplote”: PROSTOR.

Katerikoli zvočniki bodo v zvočno izoliranem studiju zveneli bolje, kot v povprečni denvni sobi.
Nekaj podobnega se zgodi na odprtem prostoru. Ni ovir, ni paralelnih odbojih sten (stoječe valovanje), ni stekla, pohištva, predmetov (ki vibrira skupaj z zvokom).
V dnevni sobi se zvok odbija od vsega možnega.. ustvarjajo resnoance in prostor ter predmeti v njem še kako so-ustvarjajo zvok.
Na prostem, tega manjka ni.. in je zvok zato boljši, “toplejši”. Ni pa moč ustvariti enako močne slike (ker okolje “požre” zvok).
Za boljši bas je pa dovolj, ne glede na okoliščine dovolj, da se zvočnik položi na tla.

De omnibus disputandum..

Zvočnik sem kupila, ker bi rada povezala ljudi v vadbi z glasbo, ki jo imam na računalniku. Ker nimam ambicij za kak prestižni prostor, kjer bi ozvočenje že bilo, bi bilo fino imeti zvočnik, ki bi se reguliral po potrebni jakosti. Se mi zdi pa ključno, da se razpoznava tudi besedila, ne zgolj glasbe. Predvsem bo ta možnost prišla prav, ko bo zunaj topleje in bi bila vadba lahko tudi na prostem.

Vsekakor hvala vsem za vaše komentarje. Se bom razgledala po njih in – itak! – prišla nazaj spet kaj vprašat, če mi ne bo ravno jasno. 🙂

Naredite si tak začetek tedna, da vam bo lepo!

Hja, mogoče bo napisano: škoda, ker nisi vprašala že pred nakupom.
[/quote]

Zvočnik torej testirajte ne samo v trgovini, temveč tudi v okoliščinah, kjer ga mislite uporabljati.

Večja, ko je skupina ljudi, ki naj bi glasbo poslušala, boljši in močnejši mora zvočnik biti. Za cestne koncerte so zato primerni drugačni aktivni zvočniki, kot zgolj privatno poslušanje na plaži.

Vsi zvočniki so pa najbolj usmerjeni v srednje frekvence zvoka, ker se tam nahaja človeški glas. Že radio izpred enega stoletja je to ZNAL.
Če to kitajski Bluetooth zvočnik ne zmore.. je nekaj narobe z njim. Hudo.

De omnibus disputandum..

New Report

Close