Ko ženska reče “Nič ni narobe,” v resnici misli to!

04. november 2023

Ko ženska reče “Nič ni narobe,” v resnici misli to!

04. november 2023
Foto: Instagram

Ko ženska reče “Nič ni narobe,” v resnici misli to!

04. november 2023
Foto: Instagram m_stibbe

Kratek slovarček ženskega jezika.

Moški menijo, da je učenje “ženskega” jezika težje od angleškega, francoskega ali nemškega. Nič čudnega, saj ženske velikokrat mislimo čisto drugače, kot se izrazimo. Zakaj? Kdo bi vedel.

Da boste moški lažje razumeli naš besednjak, smo zbrali seznam 25 pogostih ženskih fraz in njihov resnični pomen.

1. “Nič ni narobe.”

“Nič” nikoli ne pomeni nič. Nekaj zagotovo je in za moškega je najbolje, da čim prej izve, za kaj gre.

2. “Ali sem videti debela v tej obleki?

Najboljši prevod tega bi se glasil “Ali misliš, da sem grda?” Pravilen odgovor na to vprašanje je “Ne”. Vedno mora biti “Ne”.

3. “Ja, kar poskusi!”

Moški, ne razlagajte si tega kot dovoljenje, saj gre verjetno le za test. Nikoli ne storite tega, kar vam ponuja.

Foto: Instagram @luxeylife_

4. “Ne!

Ne običajno zares pomeni ne, z redkimi izjemami, ko pomeni “ja”.

5. “Da!

V večini primerov to pomeni “ne”, vendar pa obstajajo izjeme, ki jih je težko določiti.

6. “Mogoče.”

Če ste svojo drago vprašali, ali bi šla z vami v kino in vam je odgovorila z “mogoče”, hitro začnite iskati drugo idejo za zmenek. Mogoče namreč pomeni “ne”.

7. “Bilo bi dobro, če bi …

Vse, kar vsebuje “če bi”, je vpleteno v nepreklicno naročilo. Zato hitro naredite to, na kar vaša draga namiguje.

Foto: Instagram @itsbaefeelings

8. “V redu (dobro).

To pomeni, da je pogovor končan in da ste izgubili.

9. “Okej.

Nikoli ni okej. To samo pomeni, da potrebuje čas, da si izmisli kazen za vas.

10. “Ali me poslušaš?

Seveda ne. Prepozno je. Zdaj se boste težko izvlekli iz te situacije.

11. “Ti se odloči!

Če mislite, da vam je s tem dana svoboda pri odločanju, ste se zmotili. Najboljši prevod tega bi bilo “Ti se odloči in izberi možnost, ki je všeč meni, ampak ti ne bom povedala katero, ker bi moral vedeti.” Napačna izbira bo povzročila stavek “Okej” (vrnite se na številko 9).

12. “Glasen vzdih

Da, tudi to je beseda in se prevede nekako tako: “Ne morem verjeti, da moram biti tu in trpeti tvoje neumnosti.”

13. “Samo 5 minut mi daj.

Če se pripravlja na večerni izhod potem 5 minut pomeni najmanj 30 ali 40 minut.

Foto: Instagram @itsbaefeelings

14. “Kakorkoli.

To ima enak pomen kot “V redu (dobro)”, vendar je veliko slabše. V večini primerov bo pripeljalo do številke 10. (“Ali me poslušaš?”)

15. “Hvala.

To pomeni točno to, kar mislimo. Temu sledi odgovor “Malenkost”.

16. “Najlepša hvala.”

Sliši se enako kot “Hvala”, v resnici pa je ravno nasprotno. Moški, niti po naključju ne recite “Ni za kaj”, ker potem vas bo to pripeljalo do “Kakorkoli” (vrnite se na številko 14).

17. “Ne skrbi.”

To samo pomeni, da vam je nekaj naročila (verjetno več kot enkrat), zdaj pa namerava to storiti sama. Vsako vaše poseganje v njen postopek bo pripeljalo do “Glasnega vzdiha” (vrnite se na številko 12).

18. “Lahko greva kamorkoli želiš.”

V večini primerov to pomeni “Bolje zate, da izbereš mojo najljubšo restavracijo ali kavarno.”

Foto: Instagram @ann.ivnv

19. “Morava se pogovoriti.”

Mrtvi ste!

20. “Kaj počneš?

To ni vprašanje. To je izjava v stilu “To delaš narobe!”

21. “Moraš to početi ravno zdaj?

Tudi to ni vprašanje. To samo pomeni “Prenehaj delati, kar delaš in se pripravi na nadaljna navodila”.

22. “Moral bi se naučiti komunicirati.

“Komunicirati” bi se lahko prevedlo kot “Strinjati se z mano”.

Foto: Instagram @itsbaefeelings

23. “Ne, nisem slabe volje.

Da, je slabe bolje.

24. “Potrebujeva …”

Ona potrebuje.

25. “Ne želim govoriti o tem.”

Želi, da odidete, ker še vedno zbira dokaze proti vam.

Avtor
Piše

Kaja Flisar

Style. Več novic

New Report

Close