Najbolj znani citati velikega Al Pacina

28. avgust 2019

Najbolj znani citati velikega Al Pacina

28. avgust 2019

Alfredo James Pacino je ameriški filmski in gledališki igralec, režiser in scenarist. Najbolj ga poznamo po gangsterskih vlogah, zaradi katerih je dobil cel kup priznanj, med katerimi je tudi Oscar.

Odrastel je v Bronxu skupaj z mamo, ki jo je zapustil mož, ko je bilo Alu 2 leti, česar mu igralec dolgo časa ni oprostil.

Za razliko od vrstnikov, ki so ga obkrožali, Al ni bil visok ali močan, zato je našel drug način, da je opozoril nase in to je bil humor, s katerim je zabaval ljudi.

Al je še zelo mlad izkoristil svoj talent in začel nastopati po klubih, ostalo pa je zgodovina.

To so njegovi najbolj znani citati:

»Ne potrebujem lepe ženske, ki jo lahko kupim z denarjem. Ne potrebujem bogastva, saj imam že vse. Ne potrebujem navezanosti: skoraj vse ženske postanejo »moje« za peščico dolarjev in tiste, ki niso navezane name, jih lahko osvojim, kadar koli hočem. Potrebujem vztrajno žensko. Ne morem si kupiti zvestobe in dobrega glasu za ves denar na svetu.«

»Nikoli se ne opravičujte, niti zagovarjajte. Vsak bo razumel tako, kot odgovarja njemu.«

»Kot otrok sem prosil Boga za kolo. Potem sem ugotovil, da Bog deluje drugače. Kolo sem ukradel in prosil Boga za odpuščanje.«

»Prvo pravilo je: Nikoli ne obupaj. Drugo pravilo je: Vedno se spomni prvega pravila.«

»Lahko je prevarati oči, najtežje pa je prevarati srce.«

»Manj kot si želite stvari, bolj bodo prihajale k vam. Če vam je usojeno, se bo zgodilo. Vsakič, ko sem kaj delal na silo, se je izkazalo, da to ni dobro.«

Al Pacino v filmu Boter

»Resnica je, da me je težko razumeti. Z mano moraš živeti 50 let, da me razumeš.«

»Moja mama je umrla, preden sem uspel. Spomnim se, da sem imel 10 let, ko sva živela v zgornjem nadstropju. Bilo je zelo hladno. Prijatelji z ulice so me klicali, da se jim pridružim, toda mama mi tega nikoli ni pustila. Bil sem zelo jezen nanjo, prepirala sva se in kričala drug na drugega in želel sem si, da bi utihnila. Tako mi je rešila življenje, saj ti fantje niso več živi. Mama ni želela, da bi se družil z njimi. In vidite, danes se tu pogovarjam z vami. Vse je zelo preprosto, vendar vse tako hitro pozabimo …«

Robert de Niro in Al Pacino

»Ključ do uspeha je želja. In ta ves čas gori v meni.«

»Pogosto mi rečejo, da sem dolgočasen, vseveden in cinik. Opozarjam vas, da sem lahko še veliko slabši.«

»Bili so časi, ko sem bil močno zasvojen z alkoholom in tabletami. Sedel sem na neki slovesnosti in razmišljal: Če me bodo zdaj poklicali na oder, bom lahko sploh hodil? Nisem bil prepričan.«

»Ne razumem, zakaj ljudje sovražijo biseksualce, geje in lezbijke. V moji glavi ni prave razlage. Mislim, da ni pomembno, v koga ste zaljubljeni … ženska ali moški. Ljubite – to je najbolj pomembno.«

Al Pacino v filmu Scarface

»Knjige in predstave mi pomagajo, da najdem svoje mesto v svetu. Prišlo je do premika – postal sem bolj resen.«

»Ponos in aroganca sta hudičeva služabnika. Če jih ne morete nadzirati, bodo začeli nadzirati vas.«

Foto: Getty images

Avtor
Piše

AnjaCajhen

Style. Več novic

New Report

Close