Princesa Diana: » Počutila sem se kot jagenjček, ki ga peljejo na zakol!«

20. maj 2020

Princesa Diana: » Počutila sem se kot jagenjček, ki ga peljejo na zakol!«

20. maj 2020

Diana je tik pred smrtjo razkrila, kako je preživela čas pred poroko, ki ji je spremenila življenje.

Najbolj priljubljena princesa ljudskih src je tragično umrla v prometni nesreči, nato pa so na dan pricurljale podrobnosti, kako je preživela dan, ko je britanskemu prestolonasledniku obljubila večno zvestobo.

Uradna fotografija ob zaroki s princem Charlesom

Njena najbolj šokantna izjava je bila, da je v cerkvi s pogledom iskala svojo »tekmico« Camillo Parker-Bowles, ljubico bodočega moža.

Princesa Diana je razkrila, kako se je počutila pred ceremonijo, ki jo je spremljal ves svet.

»Dan pred poroko poroko smo imeli generalko in v katedrali Sv. Pavla so bile prižgane vse luči. Šele tedaj sem se zavedala, kako bo videti ta dan in začela sem jokati. Camilla je bila ves čas v moji glavi,«

je v dramatični izpovedi po ločitvi povedala Diana.

Andrew Morton je v biografijo Diana: Njena resnična zgodba, ki jo je objavil pred princesino smrtjo, vključil nekaj originalnih prepisov, v katerih Diana opisuje temne trenutke, skozi katere je šla med poroko s princem Charlesom, ki je pred tem ljubimkal s Camillo.

Diana je priznala, da je med sprehodom do oltarja s pogledom iskala prav Camillo.

»Poskušala sem biti zrela, vendar nisem mogla nehati misliti na njegovo afero s Camillo. O tem se nisem mogla pogovoriti z nobenim. Večer pred poroko sem imela grozen bulimičen napad. Jedla sem vse, kar sem našla v hiši, kjer sem bila s sestro. In vse sem izbruhala. Ko sem hodila do oltarja, sem s pogledom iskala Camillo. Vedela sem, da je tu. Videla sem jo, ko sva odhajala iz cerkve, ko je bilo že vse končano,«

Diana je svojo tekmico zagledala, ko je odhajala iz cerkve

je dejala.

Princesa je Mortonu še priznala, da sta bila s Charlesom na dan poroke zelo utrujena. Večer pred poroko ji je poslal prstan in sporočilo.

»Zelo sem ponosen nate, in ko boš jutri prišla v cerkev, te bom čakal. Vsem samo glej v oči in boš zmagovalka.«

Na dan poroke je bila mirna, je priznala.

»Bila sem zelo, zelo mirna. Smrtno mirna. Počutila sem se kot jagenjček, ki ga peljejo na zakol. Nič nisem mogla narediti. Večer pred poroko sem preživela s svojo sestro,«

se je spominjala Diana.

Diana se je z britanskim prestolonaslednikom poročila, ko je bila stara 20 let, Charles je bil 13 let starejši. Priznala je, da je bila to z njene strani prava ljubezen.

»Spominjam se, da sem bila v svojega bodočega soproga tako zaljubljena, da sem ga ves čas gledala. Zares sem verjela, da sem najbolj srečno dekle na svetu in da bo zame skrbel do konca življenja. Kot kaže, sem se zmotila,«

se je spominjala.

Takoj po vrnitvi v London je Diana postala obsedena s Camillo, zato jo je skoraj vsako noč sanjala. Charles ji je priskrbel celo psihiatra, vendar se je princesa vedno večkrat čustveno zlomila.

»Težava je bila, da so mislili, da se bom kar čez noč navadila, da sem waleška princesa. Vsi so se do mene obnašali, kot bi bila iz stekla,«

ter priznala, da je bila za Charlesa kraljica Elizabeta vedno na prvem mestu.

»Bila sem depresivna in poskušala sem si prerezati žile,«

je priznala avtorju, mediji pa so ugibali, ali sta bila za to kriva Charles in Camilla.

Foto: Getty, Profimedia, AP

Style. Več novic

New Report

Close