Rebeko Dremelj je za pomoč prosila celo Vlada RS. To je razlog!

26. maj 2020

Rebeko Dremelj je za pomoč prosila celo Vlada RS. To je razlog!

26. maj 2020

Medtem ko se življenje počasi vrača v »normalo«, pa to še ne velja za glasbenike, igralce in vse, ki se ukvarjajo z zabavno industrijo.

Večina izmed njih je samostojnih podjetnikov, kar pomeni, da državne pomoči ne bodo več dobili, kljub temu da svojega dela še vedno ne smejo opravljati.

Ena izmed teh samostojnih podjetnikov je tudi priljubljena pevka Rebeka Dremelj, ki je v svojem zadnjem zapisu razkrila, da jo je v času samoizolacije kontaktirala Vlada Republike Slovenije. 

V zadnjem času se nekaj malega, ne pa seveda v takšni meri, kot bi se po mojem moralo, govori o industriji srečanj. Verjamem, da nekateri niti ne veste, kaj za vraga je to za ena industrija.

Govora je o industriji, ki se ukvarja z organizacijo prireditev, koncertov, sejmov  … in vsem, kar spada zraven. Torej – ozvočenje, scena, NASTOPAJOČI  …  Skratka –  to je tudi industrija, v kateri delujem jaz. Če mene vprašate – bi ji lahko rekli tudi  – zabavna industrija. 🙂 Saj smo res velikokrat zabavni, a ne? 🙂 

Na odru nastopam 20 let. Ja, že dvajset let zabavam ljudi. Velikokrat delam iz sebe tudi ‘norca’, da nasmejim ljudi okoli sebe. In ko so srečni in zadovoljni oni, sem srečna in zadovoljna jaz. Rada zabavam ljudi.

Vir dohodka so glasbeniku nastopi. Pika.

20 let na svoje lastne stroške hodim (ali pa se vozim)  naokoli po Sloveniji na takšne in drugačne humanitarne, tudi državne prireditve in proslave. Veliiiikokrat brezplačno.«

je začela Rebeka svoj zapis z naslovom Pozabljeni?!

»Potem sem prejela nov klic – ali se lahko združite glasbeniki in zapojete  pesem Zelena dežela v stilu OSTANI DOMA, da ljudi nagovorimo, da ostanejo doma, naj bodo odgovorni …  Pa sem storila  tudi to. Prejela sem tudi prošnjo v stilu : Spoštovana ga. Dremelj, ker imate veliko število sledilcev, vas vljudno naprošamo, če lahko delite med vaše sledilce potrebo po odgovornosti, po resnosti situacije  in kako zelo je pomembno, da ostanemo doma ter s tem preprečimo epidemijo.  Spodaj  je bila podpisana Vlada Republike Slovenije. Pa sem seveda svojo vlogo vzela zelo zelo resno, ter dnevno bombardirala in osveščala ljudi o tem, kaj menim da je prav in kaj ne. Bila sem dober zgled vsem, v to sem prepričana.«

Zapis, ki si ga lahko v celoti preberete TUKAJ, je Rebeka zaključila:

»Ne jamram! Imam to srečo, da sem bila vsa ta leta zelo pridna. Ampak obstajajo ljudje, ki so finančno manj likvidni  kot jaz, ki živijo izključno od nastopov, ki si ne upajo glasno povedati kaj in kako, saj je ogrožena njihova lastna eksistenca.

Jaz pa glasno povedati stvari, za katere se ne strinjam, nimam problema. To ste že ugotovili skozi moje pisanje.

Zato vljudno naprošam vse, ki boste v petek spet sedeli na Brdu in razmišljali o novem paketu pomoči – ne pozabite na tiste, ki so in smo vedno pripravljeni pomagati in ki nam je onemogočeno, da zaslužimo svoj evro.«

Bravo, Rebeka! 

Foto. Instagram

Style. Več novic

New Report

Close