Rekel mi je, da je bivša bolj seksi. Ga moram zaradi tega zapustiti?

11. maj 2020

Rekel mi je, da je bivša bolj seksi. Ga moram zaradi tega zapustiti?

11. maj 2020

Vprašanje bralke:

»Skupaj sva že en mesec, on pa se je pred slabim letom razšel z mamo njegovega otroka. Ob priložnosti sem ga vprašala, katera je lepša in čeprav mi je rekel, da sva obe lepi in da jaz premorem več notranje lepote, je dejal, da je bila bivša lepša za pogledat. Ne vem, ali je to znak, da je še ni prebolel in da moram z njim prekiniti, ali pa naj na to preprosto pozabim?«

Začeli so kapljati odgovori:

Nekateri menijo, da je naredil napako, drugi mislijo, da je kriva sama, saj takega vprašanja ne bi smela postaviti, tretji pa, da je pravica nekje na sredi.

Preberite nekaj odgovorov in povejte, kaj si mislite vi?

»Joj, tvoj fant je zafrknil. Iskreno, jaz bi ga zapustila, če bi mi to rekel. Vendar moraš pa tudi sama razmisliti, koliko si sama prispevala k tej situaciji.«

»Samo zato, ker je rekel, da je lepša, še ne pomeni nič. Mogoče je preprosto in objektivno– lepša. To še ne pomeni, da je vanjo zaljubljen in da tebe ne ljubi. Konec koncev ti je povedal, da si veliko boljša oseba. Po moje je to bolj pomembno. Lepota sprva pritegne, ostane pa tisto, kar ti karakterno ustreza in s katerim je lepo živeti.«

»Zelo narobe je reči, da je njegova bivša lepša od tebe. Ni pomembno, da si po duši boljša. Še vedno je to nedostojno in to bi prizadelo vsakega. To boš težko pozabila, če bosta ostala skupaj.  Dovolj velik razlog je, da ga zapustiš.«

»Mislim, da ni pravično, da obsojamo samo njega. Tega vprašanja ne bi smela postaviti. Predvidevam, da izvira iz lastne negotovosti, ne iz neke hude namere. Svojega fanta si postavila v zelo nehvaležen položaj, ko si ga to vprašala.«

»Edini pravi odgovor bi bil, da je manj privlačna kot ti, vendar to ni temelj za zdravo zvezo. Tvoj fant ne bi smel razvrednotiti svojih prejšnjih razmerij, samo zato, da bi ti dokazal, da te ima rad. Ne bi smel pljuvati po bivši, da bi vam dokazal, kako pomembni ste zanj.«

»Ne sprašuj vprašanj, na katerega si ne želiš slišati odgovora, ki vam ne bo všeč.«

»Vaše vprašanje je bilo neumno, vendar njegovega odgovora ne opravičuje. Moral bi biti bolj taktičen, tudi če ve, da je bivša lepša. Lahko bi se odgovoru izognil z odgovorom v stilu: popolnoma sta drugačni in nemogoče vaju je primerjati.«

Foto: Profimedia, Giphy

Style. Več novic

New Report

Close