Sofia Loren razkriva skrivnost mladostnega videza: »Kako boste videti, je vaša izbira!«

15. oktober 2020

Sofia Loren razkriva skrivnost mladostnega videza: »Kako boste videti, je vaša izbira!«

15. oktober 2020

“Sem Italijanka in mislim, da so za moj videz najbolj zaslužni špageti, ki jih redno jem.”

Znamenita italijanska igralka je pred kratkim praznovala svoj 85. rojstni dan. Že na začetku kariere je dobila etiketo velike zapeljivke in lepotice. Lepota se je takrat merila po njenem videzu.

Sofia je zagovornica naravne lepote in pravi, da ni imela niti ene lepotne operacije. V nadaljevanju vam razkrivamo njene skrivnosti, da je še v devetem desetletju videti zelo negovano.

»Obstaja izvir mladosti. To je vaš um, talent in kreativnost, ki jih vnašate v svoje življenje in v življenja ljudi, ki jih imate radi. Ko se boste naučili piti vodo iz tega vira, boste nedvomno premagali proces staranja.«

»Videz sem podedovala po mami. Zame je bila najlepša ženska na svetu. Bila je zelo podobna Greti Garbo. Vedno so me uvrščali v skupino najlepših žensk na svetu, vendar sem daleč od popolne. Pravzaprav menim, da se od drugih razlikujem zato, ker sem edinstvena in nenavadna. Lepa kot lutka nikoli nisem bila. Kljub temu verjamem, da sem lepa, saj so ljudje to nenehno ponavljali. Nič ne naredi ženske bolj lepe kot to, da sama verjame v svojo lepoto.«

»Lepota izhaja iz tega, kako se počutite in ni fizična kategorija. Če se v življenju nekaj mora zgoditi, se to tudi bo. Vaša lastna sreča je odvisna samo od vas in vpliva na vse drugo, tudi na lepoto. Življenje je samo eno in uživajte v času, ki ga preživite med živimi. Proces staranja pa je del tega. Ne glede na leta morate vedno najti stvari, ki vas razveseljujejo in zaradi katerih uživate v življenju. Jaz, na primer, se trenutno posvečam svojim vnukom in moram priznati, da imam najlepše vnuke na svetu.«

»Vedno vstajam zgodaj, ob petih in prvo uro namenim sprehodu. Vem, da vedno lahko najdemo odlične izgovore, da ne telovadimo – sama jih vsak dan naštejem vsaj pet, vendar ne obupam. Med sprehodom po parku si vedno mislim: Mogoče se bo za naslednjim ovinkom pojavilo nekaj lepega. Ključ je v pozitivni miselnosti. Sama sem vedno razmišljala pozitivno in le redko sem v žalostni ali melanholični fazi. Po sprehodu delam še trebušnjake ter lažje raztezanje. Spat pa hodim okoli osmih zvečer.«

»Dan začnem z lahkim zajtrkom, največkrat z muffinom. Nikoli pa ne pijem kave. Malce kasneje pojem lahki sendvič, pazim pa tudi, da kosilo ni preobilno. Na meniju so navadno testenine, piščanec, solata in sadje. Redko večerjam. Veste, sem Italijanka in mislim, da so za moj videz najbolj zaslužni špageti, ki jih redno jem.«

»Sem velika ljubiteljica organskega deviškega oljčnega olja. Vsak dan ga uporabljam v hrani, pa tudi za nego kože – kot vlažilno dnevno kremo in namesto kreme in mleka za telo. Olje je bogato z antioksidanti, sploh z E vitaminom, ki upočasnjuje nastanek gub. Oljčno olje je skrivnost moje lepote.«

»Kako boste videti, je vaša izbira. Ženske, ki se odločijo za plastične operacije, so mogoče nezadovoljne s svojo podobo in si želijo izgledati drugače. Ne vem, kaj je razlog. Jaz sem si všeč taka, kot sem. Svojo kožo imam zelo rada in nikoli nisem bila pripravljena, da bi jo kdo spreminjal, ne glede na to, kakšen strokovnjak bi bil. No, razumem tudi to, da so plastične operacije lahko posledica zdravstvenih težav. To je stvar izbire.«

Foto: Profimedia

Avtor
Piše

AnjaCajhen

Style. Več novic

New Report

Close